Edem forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Στον έρωτα δεν χωράει Λογική! by nora1!!!

+4
N.L.D.N.M.E
Vikoula foka-veneti
ΑΝΝΑ
nora1
8 απαντήσεις

Σελίδα 5 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Στον έρωτα δεν χωράει Λογική! by nora1!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: Στον έρωτα δεν χωράει Λογική! by nora1!!!

Δημοσίευση από nora1 Τετ Μαρ 02, 2011 5:34 am

Η συνέχεια αυτή αφιερωμένη στη Βίκυ για τα γενεθλιάκια της! Άργησε λίγοα, αλλά είναι ακόμα ημέρα των γενεθλίων της!

ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ 7!

Έφτασε λοιπόν και η επόμενη μέρα! Μια μέρα που θα επιφύλλασσε πολλές εκπλήξεις για αρκετούς από την παρέα! Διότι, μπορεί μέχρι τώρα να ήταν όλα ρόδινα λόγω Νόρας-Λουκά, αλλά, όπως λέει και μια φίλη μου, όλα τα ωραία κάποτε τελειώνουν!

Ας ξεκινήσουμε όμως, για να καταλάβετε τι εννοώ!

Πάμε στο σπίτι της Νόρας!

Η Νόρα κοιμάται στην αγκαλιά του Λουκά. Μια ωραία και ήρεμη εικόνα! Το σκηνικό αυτό, όμως, χαλάει το κουδούνι που κάποιος χτυπάει επίμονα!

Ν: (χωρίς ν’ανοίξει τα μάτια της) Λουκά...
Λ: (κοιμισμένος ακόμη) Σσσς... Κοιμήσου!
Ν:Λουκά, κάποιος χτυπάει!
Λ:Ε, πήγαινε ν’ανοίξεις!
Ν:Δεν μπορώ! Νυστάζω! Πήγαινε εσύ! Έλα μωρό μου!
Λ:Δε με λυπάσαι?
Ν:Εσύ μ’εξουθένωσες το βράδυ, δε φταίω εγώ!
Λ:Είσαι όμως...
Ν:Κουρασμένη! Έλα, πήγαινε Λουκάκο μου!
Λ:Έχω κι άλλη επιλογή?

Το κουδούνι συνεχίζει να χτυπάει επίμονα!

Λ:Είναι κι επίμονος!
Ν:Πήγαινε, δεν μπορώ να το ακούω άλλο!
Λ:Τώρα! Να ντυθώ πρώτα!
Ν:Καλά, καλά!

Ο Λουκάς τελικά ανοίγει την πόρτα και μέσα μπαίενι φουριόζος ο Μάνος!

Λ:Τι θες εσύ εδώ πρωί-πρωί ρε?
Μ:Πού είναι η άλλη?
Λ:Μέσα! Κοιμάται ο άγγελός μου!
Μ:Ξύπνα την!
Λ:Τι λες ρε? Θα μου πεις γιατί ήρθες πρωινιάτικα?
Μ:Για καφέ!
Λ:Πλάκα κάνεις!
Μ:Εννοείται ρε βλάκα! Όρεξη είχα νομίζεις να σε δω αγουροξυπνημένο! Πήγαινε φώναξε την άλλη τώρα! Έχω κάτι σοβαρό να σας πω!

Τότε αμφανίζεται η Νόρα...

Ν:Γιατί φωνάζετε έτσι πρωί-πρωί? Αμάν!
Λ:Ξύπνησες ψυχή μου? (την αγκαλιάζει και φιλιούνται)
Ν:Με ξύπνησε ο Μάνος!
Λ:Μωράκι μου! (την ξαναφιλάει)
Μ:Έλα, αφήστε τώρα τα μέλια και συγκεντρωθείτε! Έχω σοβαρό θέμα!
Λ:Τι πρωτότυπο!
Ν:Περίμενε να βάλω ένα καφέ γιατί αλλιώς δεν μπορώ ν’ακούσω τίποτα!
Μ:Τελείωνε!
Ν:Τώρα! Αμάν!

Η Νόρα βάζει καφέ κι επιτέλους κάθονται για ν’ακούσουν το τι έχει να τους πει ο Μάνος!

Λ:Για λέγε τώρα! Τι έγινε? Δεν σου πέτυχαν τα κολοκυθάκια?
Μ:Όχι, εκείνα βγήκαν θεϊκά! Άλλο είναι το θέμα! Πιο σοβαρό!
Ν:Πες μας επιτέλους!
Μ:Εγώ σας τα έλεγε κι εσείς με βγάζατε τρελό! Τώρα όμως έχω αποδείξεις!
Λ:Τώρα τα καταλάβαμε όλα! Πες το τώρα και στα ελληνικά!
Μ:Ξέρω πως ο Στέφανος και η Μελίτα είναι μαζί πίσω από την πλάτη της Εύας!
Ν:Έχεις αποδείξεις είπες?
Μ:Φαντάζομαι πως εσείς τα ξέρατε όλα και δεν μιλήσατε! Σαν δεν ντρέπεστε!
Λ:Τι λες ρε?
Μ:Καταλαβαίνετε απόλυτα νομίζω!
Λ:Πώς το έμαθες?
Μ:Αγόρι μου, εγώ δεν είμαι χθεσινός! Το είχα καταλαβει εδώ και καιρό κι εσείς με βγάζατε τρελό! Όμως το έψαξα και βρήκα αυτά που χρειαζόμουν!
Ν:Τι βρήκες δηλαδή?
Μ:Τον είδα βράδυ να μπαίνει στο σπίτι της, να μένει εκεί ώρα και να αποχαιρετιούνται με φιλί! Και υπάρχει και βίντεο και ημερομηνίες και ώρες!
Ν:Πλάκα κάνεις!
Μ:Όχι βέβαια! Είστε πολύ ηλίθιοι όμως!
Λ:Τώρα γιατί μας βρίζεις?
Μ:Θα έπρεπε αν ντρέπεστε! Είστε φίλοι της από τότε που ήμασταν παιδιά και δνε της είπατε τίποτα! Την αφήσατε να προχωρήσει σ’ένα γάμο από ανάγκη και τον αφήσατε να την κερατωνει! Κι ενώ τα ξέρατε όλα αυτά, δεν μιλήσατε! Δεν την προειδοποιήσατε! Δε νομίζετε πως θα’πρεπε να ξέρει τι γίνεται?
Ν:Να σου πω πως έχεις άδικο? Δεν έχεις!
Λ:Νόρα...
Μ:Τότε γιατί δεχτήκατε να τον βοηθήσετε?
Ν:Μας βιαβεβαίωσε πως θα σταματούσε με τη Μελίτα και θα αφισιωνόταν στην Εύα και το παιδί που περιμένουν!
Μ:Κι εσείς τον πιστέψατε! Βλάκες!
Λ:Τι να κάναμε ρε Μάνο? Μια απόφαση της στιγμής ήταν! Δεν μπορούσαμε να φανταστούμε πως έλεγε ψέματα! Φαινόταν να λέει την αλήθεια! Την ευτυχία της θέλαμε μόνο!
Μ:Και γι’αυτό ακριβώς έπρεπε να το ψάξετε περισσότερο! Δε νομίζετε πως είχε το δικαίωμα να έχει την ευκαιρία να επιλέξει τη ζωή της? Με ποιο δικαίωμα αποφασίσατε εσείς για εκείνη?
Λ:Εντάξει είπαμε, έχεις δίκιο! Τώρα τι κάνουμε όμως?
Μ:Προς το παρόν τίποτα! Θα πάω αρχικά να κάνω μια κουβέντα με το Στέφανο και τη Μελίτα. Αν δεν έχω τ’αποτελέσματα που θέλω, θα δούμε τι θα γίνει!
Ν:Δηλαδή δνε θα πας εκεί να πεις τα πάντα και να αποδείξεις ότι έχεις δίκιο?
Μ:Όχι βέβαια! Πολύ θα ήθελα βέβαια να δω τα μούτρα του, αλλά δε θέλω να ταράξω την Εύα! Είναι η κατάστασή της που είναι ευαίσθητη, έχει περάσει και πολλά! Δεν χρειάζεται να το ζήσει τώρα κι αυτό!
Ν:Συγγνώμη, πλάκα μας κάνεις τώρα?
Μ:Γιατί να σας κάνω πλάκα ρε?
Λ:Είνια λίγο περίεργο να μιλάς εσύ έτσι! Σε είχα συνηθίσει να νοιάζεσαι μόνο για σένα και για το πώς θα βρεθείς να έχεις το πάνω χέρι!
Μ:Αυτός ήταν ο παλιός Μάνος! Με τον ακιρό όμςω συνηδειτοποίησα μερικά πράγματα! Και κατάλαβα πως αγαπάω την Εύα πάρα πολύ! Πιο πολύ και από τη ζωή μου! Και μετά απ’όσα της έχω κάνει κι έχει περάσει, δεν θέλω να την επιφέρω κι άλλο πόνο! Θέλω να έχει μια ήρεμη εγκυμοσύνη!
Ν:Πλάκα κάνεις!
Μ:Καθόλου! Μιλάω πολύ σοβαρά!
Ν:Αυτό είναι γεγονός πρωτόγνωρο! Μπραβο σου πάντως!
Λ:Δίκιο έχει η αγάπη μου!
Μ:Εγώ φεύγω τώρα! Έχω κάτι δουλείτσες! Θα τα πούμε για νεότερα!
Λ:Στο καλό! Μας έκανες τη μέρα γιρτή! Τι να πω!
Μ:Καλό υπόλοιπο!
Λ:Τι να σου πω!

Ο Μάνος φεύγει και η Νόρα πέφτει στην αγκαλιά του Λουκά.

Ν:Τι ήταν αυτό πάλι?
Λ:Μια άσπρη μέρα δεν μπορούμε να δούμε εμείς! Ούτε τον έρωτά μας δνε μπορούμε να χαρούμε! Ορίστε, τώρα ήταν ανάγκη να γίνει αυτό?
Ν:Τι θα κάνουμε?
Λ:Δεν ξέρω! Κάτι έχει στο μυαλό του ο Μάνος όμως!
Ν:Εμείς τον εμπιστευόμαστε?
Λ:Πάντως το είδα πολύ σοβαρό! Κια όταν ο Μάνος σκέφτεται κάτι σοβαρά, τότε οι λύσεις του είναι αποτελεσματικές!
Ν:Άρα, τι κάνουμε?
Λ:Περιμένουμε και βλέπουμε! Πάμε εμείς να συνεχίσουμε το πρωινό μας!
Ν:Ναι, τώρα!

Και συνεχίζουν το πρωινό τους, συζητώντας για το θέμα της ημέρας!

Τι έχει στο μυαλό του ο Μάνος και ποιες θα είναι οι πρώτες νατιδράσης της κίνησής του? Θα το μάθετε στο επόμενο!

ΤΕΛΟΣ

Ξέρω πως δεν ήταν πολύ Λουκανορική, όπως θα θέλατε, αλλά έλεγα να μην γίνομαι βαρετή με Νόρα-Λουκά συνέχεια! Αλλά στο επόμενο σας υπόσχομαι πως θα βάλω περισσότερες Λουκανορικές σκηνούλες!
nora1
nora1
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Αιγόκερως Βουβάλι
Αριθμός μηνυμάτων : 562
Ημερομηνία εγγραφής : 11/12/2010
Ηλικία : 26

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στον έρωτα δεν χωράει Λογική! by nora1!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: Στον έρωτα δεν χωράει Λογική! by nora1!!!

Δημοσίευση από ειρηνη7 Τετ Μαρ 02, 2011 5:58 am

Αλλη μια φανταστικη συνεχεια, υπεροχη με παρα πολυ ενδιαφερον, αγωνια στο τι θα γινει, μπραβο σου και παλι, πολυ ομορφοι διαλογοι, ο μανος φαινεται οτι αλλαξε, εννοειται οτι μου αρεσε παρα παρα πολυ, ανυπομονω να δω τι θα γινει, τελεια!!! bounce cheers sunny cherry flower please elaaaaaaaaaaaaaaaaa brabeio brabeio brabeio mantinada f youpi arkoydaki youpii goodjob s noraloukas 807935
ειρηνη7
ειρηνη7
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Αριθμός μηνυμάτων : 526
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στον έρωτα δεν χωράει Λογική! by nora1!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: Στον έρωτα δεν χωράει Λογική! by nora1!!!

Δημοσίευση από EtheLaKi AgaPaei MaRaKi Τετ Μαρ 02, 2011 7:34 pm

Πάρα πολύ ωραίο Νοράκι μου ! Δεν πειράζει θα ζήσουμε πολλές ΛουκαΝορικές σκηνές είμαι σίγουρη!ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΟΜΩς
EtheLaKi AgaPaei MaRaKi
EtheLaKi AgaPaei MaRaKi
Aπόλυτη Ελληνίδα διαχειρίστρια!
Aπόλυτη Ελληνίδα διαχειρίστρια!

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 2449
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Βολτίτσες με τα φιλαράκια μου.! <3
Χιούμορ : Λένε ότι έχω αλλά εσείς θα μου πείτε..!

https://edemofunaki.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στον έρωτα δεν χωράει Λογική! by nora1!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: Στον έρωτα δεν χωράει Λογική! by nora1!!!

Δημοσίευση από Vikoula foka-veneti Τετ Μαρ 02, 2011 8:23 pm

Αγάπη μου είναι τέλειο... Με συγκινείς πολύ πολύ αγάπη μου με την αφιέρωση ποτε δεν είναι αργά πράγματι!!!!!!Περιμένω συνέχεια!
Vikoula foka-veneti
Vikoula foka-veneti
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Ιχθύς Σκύλος
Αριθμός μηνυμάτων : 2254
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010
Ηλικία : 30
Ασχολίες : Χορο, τραγουδι, μουσικη και ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ
Χιούμορ : Ελπιζω πως εχω

http://nora-loukas18.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στον έρωτα δεν χωράει Λογική! by nora1!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: Στον έρωτα δεν χωράει Λογική! by nora1!!!

Δημοσίευση από nora1 Τετ Μαρ 02, 2011 11:12 pm

ειρηνη7 έγραψε:Αλλη μια φανταστικη συνεχεια, υπεροχη με παρα πολυ ενδιαφερον, αγωνια στο τι θα γινει, μπραβο σου και παλι, πολυ ομορφοι διαλογοι, ο μανος φαινεται οτι αλλαξε, εννοειται οτι μου αρεσε παρα παρα πολυ, ανυπομονω να δω τι θα γινει, τελεια!!! bounce cheers sunny cherry flower please elaaaaaaaaaaaaaaaaa brabeio brabeio brabeio mantinada f youpi arkoydaki youpii goodjob s noraloukas 807935
Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ Ειρηνη μου για τα υπέροχά σου σχόλια και χαίρομαι πάρα πολύ που σου άρεσε η συνέχειά μου! Ε, ο Μάνος φαίνεται να άλλαξε επιτέλους, αλλά μη νομίζεις πω θα μείνει και η Εύα με το Στέφανο! Σ'ευχαριστώ και πάλι! Εννοείται πως θα συνεχίσω γρήγορα! Ελπίζω τουλάχιστον!
nora1
nora1
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Αιγόκερως Βουβάλι
Αριθμός μηνυμάτων : 562
Ημερομηνία εγγραφής : 11/12/2010
Ηλικία : 26

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στον έρωτα δεν χωράει Λογική! by nora1!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: Στον έρωτα δεν χωράει Λογική! by nora1!!!

Δημοσίευση από nora1 Τετ Μαρ 02, 2011 11:14 pm

noraloukas_feggaropetra! έγραψε:Πάρα πολύ ωραίο Νοράκι μου ! Δεν πειράζει θα ζήσουμε πολλές ΛουκαΝορικές σκηνές είμαι σίγουρη!ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΟΜΩς
Χαίρομαι που σου άρεσε Ελευθερία μου! Θα ζήσουμε πολλές ΛουκαΝορικές στιγμές, να είσαι σίγουρη! Απλώς είπα ν'αφιερώσω και μια συνέχεια κάπου αλλού για να μη μείνουμε μόνο σε Λουκά-Νόρα!
nora1
nora1
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Αιγόκερως Βουβάλι
Αριθμός μηνυμάτων : 562
Ημερομηνία εγγραφής : 11/12/2010
Ηλικία : 26

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στον έρωτα δεν χωράει Λογική! by nora1!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: Στον έρωτα δεν χωράει Λογική! by nora1!!!

Δημοσίευση από nora1 Τετ Μαρ 02, 2011 11:16 pm

Vikoula foka-veneti έγραψε:Αγάπη μου είναι τέλειο... Με συγκινείς πολύ πολύ αγάπη μου με την αφιέρωση ποτε δεν είναι αργά πράγματι!!!!!!Περιμένω συνέχεια!
Χαίρομαι που σου άρεσε Βίξυ μου, μιας και σου το είχα αφιερώσει! Είνια δυνατόν να σε άφηνα εγώ χωρίς αφιέρωση στα γενεθλιάκια σου βρε? Ποτέ δεν είναι αργά όταν θέλεις κάτι, έχεις δίκιο! Όπου να'ναι, θα έρθει και η συνέχεια!
nora1
nora1
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Αιγόκερως Βουβάλι
Αριθμός μηνυμάτων : 562
Ημερομηνία εγγραφής : 11/12/2010
Ηλικία : 26

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στον έρωτα δεν χωράει Λογική! by nora1!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: Στον έρωτα δεν χωράει Λογική! by nora1!!!

Δημοσίευση από nora1 Πεμ Μαρ 03, 2011 10:37 pm

ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ 8!

Ο Μάνος, μετά το σπίτι της Νόρας, τηλεφωνεί κάπου...

Μ:Λύτρας εδώ... Ναι, το ξέρω πως δεν περίμενες να τηλεφωνήσω... Κοίτα, δεν έχω όρεξη για κρυάδες... Θέλω να βρεθούμε... Δε μ’ενδιαφέρει! Σε μισή ώρα να είσαι (κσι λέει σημείο συνάντησης) Και μην αργήσεις... Έλα, άσε τις αηδίες! Έχω κάτι σοβαρό να σου πω!... Λες να θέλω απλώς να δω τα μούτρα σου ρε? Την όρεξή σου είχα!... Τελείωνε! (και κλείνει το τηλέφωνο)

Και πάμε και λίγο Νόρα-Λουκά, για να μην παραπονιέστε!

Στο γραφείο τους, ο Λουκάς πλησιάζει τη Νόρα και τη φιλάει απαλά.

Ν:Λουκά, σοβαρέψου!
Λ:Δεν μπορώ! Όταν σε βλέπω, με αποσυντονίζεις!
Ν:Ε, τότε να ξαναφέρω το παραβάν!
Λ:Κι εγώ πώς θα σε βλέπω!
Ν:Δεν θα με βλέπεις! Γι’αυτό θα το φέρω! Μήπως και κάνουμε καμιά δουλειά επιτέλους!
Λ:Έλα τώρα! Αηδίες! Εγώ δεν μπορώ χωρίς να βλέπω τα υπέροχα ματάκια σου!
Ν:Ναι, αλλά πρέπει να δουλέψουμε και λίγο! Δε νομίζεις?
Λ:Κάποια στιγμή!
Ν:Τώρα Λουκά! Γιατί μετά μας βλέπω να τρέχουμε γι’άλλα θέματα!
Λ:Τι θέματα?
Ν:Να σου θυμίσω την πρωινή επίσκεψη του Μάνου?
Λ:Γιατί, ξεχνιέται νομίζεις?
Ν:Όχι βέβαια! Και δεν ξέρω τι έχει σκεφτεί να κάνει!
Λ:Δεν θα καταλήξει καλά όλο αυτό! Να μου το θυμηθείς!

Η Νόρα τότε καταρρέει πάνω στο γραφείο της, στηρίζοντας το κεφάλι της στα στις παλάμες της και αναστενάζει!

Ν:Εγώ φταίω για όλα!

Ο Λουκάς την χαϊδεύει τρυφερά στα μαλλιά.

Λ:Γιατί φταις εσύ βρε χαζούλι?
Ν:Γιατί εγώ τα έμαθα όλα και σε παρακάλεσα κι εσένα να μη μιλήσεις! Εγώ έκανα το λάθος και τώρα θα την πληρώσει η Εύα που δε φταίει σε τίποτα!
Λ:Νόρα δεν φταις εσύ! Εσύ το μόνο που ήθελες ήταν να δώσεις στη φίλη μας την ευκαιρία να περάσει μια ήρεμη εγκυνοσύνη και μια ήρεμη ζωή! Δεν έκανες τίποτα κακό! Κι εμένα δεν με αναγκασες! Συμφώνησα!
Ν:Έπρεπε αν την αφήσω να πάρει μόνη της την απόφασή της!
Λ:Νόρα, δεν φταις εσύ! Εσύ ό,τι έκανες, το έκανες από αγάπη! Ο Στέφανος και η Μελίτα όμως δεν υπολόγισαν τίποτα! Αυτός την απατούσε, όχι εσύ! Αν το ήξερες από την αρχή, δεν θα το είχες επιτρέψει!
Ν:Είχε δίκιο ο Μάνος! Δεν έπρεπε να τον πιστέχω έτσι απλά!
Λ:Να σου πω κάτι? Κι εγώ και η Δάφνη και ο Νικόλας, ακόμα και η Εύα, το ίδιο θα έκαναν στη θέση μας!
Ν:Λουκά, τώρα θα το μάθει και η Εύα. Αργά ή γρήγορα θα βγει στο φως και αυτό και δεν νομίζω καν να μας ξαναμιλήσει! Και θα πάρει κι εσένα η μπάλα εξαιτίας μου!
Λ:Η Εύα θα καταλάβει ποιοι είναι οι πραγματικά υπεύθυνοι! Μπορεί στην αρχή να μη θέλει να δει άνθρωπο! Είναι λογικό! Αλλά μετά θα ζυγίσει τα πράγματα και θα δει την αλήθεια!
Ν:Ναι, καλά!
Λ:Βρε αγάπη μου, μη μου στεναχωριέσαι! Εγώ είμαι εδώ! Ό,τι και να γίνει, θα το αντιμετωπίσουμε μαζί! Έλα εδώ! (την τραβάει από την καρέκλα και τη βάζει στην αγκαλιά του)

Η Νόρα τον αγκαλιάζει ακόμα πιο σφιχτά και αρχίζει να κλαεί!

Ν:Πώς τα έκανα έτσι πάλι ρε Λουκά?
Λ:Έλα, ηρέμησε κοριτσάκι! Δεν θ’αφήσω τίποτα να σε πληγώσει! Μ’ακούς? Τίποτα! Δεν θέλω να ξαναδώ τα ματάκια σου κλαμένα! (της σκουπίζει τα δάκρυα και τη φιλάει απαλά) Σ’αγαπάω! Είσαι το σημαντικότερο και πιο γλυκό πλάσμα στη ζωή μου! Και δεν θ’αθήσω τίποτα να εξαφανίσει το υπέροχο χαμόγελο από τα χείλη σου! Μην σκέφτεσαι αρνητικά! Περίμενε πρώτα να δούμε τι θα γίνει με το Μάνο!
Ν:Ναι, σιγά μην κάνει τίποτα!
Λ:Μη το λες! Τον είδα πολύ αποφασισμένο! Και όταν βάζει αυτός κάτι στο μυαλό του, είναι σχεδόν απίθανο να μην πετύχει το στόχο του!
Ν:Μακάρι να κάνει κάτι, αν και δεν ελπίζω σε θαύματα!
Λ:Τι λες αγάπη μου? Το ξέρεις ότι από θαύμα είμαστε εμείς εδώ τώρα? Εγώ πλέον ελπίζω κυρίως στα θαύαμτα!

Η Νόρα χαμογελάει.

Λ:Έτσι σε θέλω! Χαμογελαστή ψυχή μου! (τη φιλάει γλυκά στα χείλη)

Πάμε όμως και στο Μάνος. Βρίσκεται σ’ένα απόμενο μέρος. Τότε πλησιάζει μια γνωστή αντρική φιγούρα. Ποιος άλλος? Ο Στέφανος!

Στ:Τι ήθελες?
Μ:Θα μπω κατευθείαν στο ψητό! Ξέρω τα πάντα!
Στ:Τι εννοείς? Τι ξέρεις?
Μ:Νομίζω καταλαβαίνεις πολύ καλά τι εννοώ!
Στ:Τώρα την κολοκυθιά θα παίζουμε? Πες μου τι έμαθες να συννεννοηθούμε επιτέλους!
Μ:Ε, βέβαια! Έχεις κάνει και πολλά! Πού να καταλάβεις για ποιο απ’όλα μιλάω?
Στ:Άσε το κακό χιούμορ και λέγε!
Μ:Έμαθα τα πάντα για σένα και τη Μελίτα! Και μην αρνηθείς τίποτα! Σας παρακολούθησα και υπάρχει και βίντεο!
Στ:Μάλιστα! Κια αυτό τι σημαίνει?
Μ:Σημαίνει πως να πιστεύεις πως θα σ’αφήσω να κερατώνεις την Εύα, είσαι πολύ γελασμένος αγόρι μου!
Στ:Μα δεν την... κερατώνω, όπως λες!
Μ:Ναι, τώρα σε πίστεψα! Λοιπόν, δεν έχω όρεξη ν’ακούω τις δικαιολογίες σου! Έχω και δουλειές! Λοιπόν, αν δεν έχω μιλήσει στην Εύα ακόμα, αυτό το κάνω επειδή την αγαπάω –αντίθετα μ’εσένα- και δεν θέλω να την πληγώσω και να καταστρέψω μια τέτοια περίοδο της ζωής της εξαιτίας σου! Όμως, αν δω πως συνεχίζεις να έχεις σχέσεις με τη Μελίτα, δεν θα είμαι τόσο ελαστικός!
Στ:Και θέλεις να τα πιστέψω εγώ τώρα όλα αυτά?
Μ:Το καλό που σου θέλω! Αν δεν με ακούσεις όμως, εσύ θα χάσεις! Σκέψου το! Εγώ φεύγω! Και.. θα σε παρακολουθώ στενά!

Ο Μάνος φεύγει και ο Στέφανος μένει πίσω σκεπτικός!

Ποια θα είναι η απόφαση του Στέφανου? Θα κρατήσει την υπόσχεσή του? Τι θα κάνουν η Νόρα, ο Λουκάς και ο Μάνος? Θα μάθετε σύντομα!


nora1
nora1
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Αιγόκερως Βουβάλι
Αριθμός μηνυμάτων : 562
Ημερομηνία εγγραφής : 11/12/2010
Ηλικία : 26

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στον έρωτα δεν χωράει Λογική! by nora1!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: Στον έρωτα δεν χωράει Λογική! by nora1!!!

Δημοσίευση από N.L.D.N.M.E Πεμ Μαρ 03, 2011 11:42 pm

TΕΛΕΙΟ.. Συνεχεια Γρηγοραα
N.L.D.N.M.E
N.L.D.N.M.E
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Υδροχόος Βουβάλι
Αριθμός μηνυμάτων : 1355
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010
Ηλικία : 27
Ασχολίες : ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΗΝ ΕΔΕΜ....
Χιούμορ : ΠΟΛΥ(ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΛΕΩ ΑΤΑΚΕΣ ΤΟΥ ΛΟΥΚΑΝΟΡΙΚΟΥ ΖΕΥΓΑΡΙΟΥ)

https://www.facebook.com/search.php?q=metai%20fation&init=qui

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στον έρωτα δεν χωράει Λογική! by nora1!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: Στον έρωτα δεν χωράει Λογική! by nora1!!!

Δημοσίευση από nora1 Παρ Μαρ 04, 2011 2:29 am

Σ'ευχαριστώ Ειρήνη μου!
nora1
nora1
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Αιγόκερως Βουβάλι
Αριθμός μηνυμάτων : 562
Ημερομηνία εγγραφής : 11/12/2010
Ηλικία : 26

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στον έρωτα δεν χωράει Λογική! by nora1!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: Στον έρωτα δεν χωράει Λογική! by nora1!!!

Δημοσίευση από Vikoula foka-veneti Παρ Μαρ 04, 2011 2:51 am

Τέλειο... Συγνώμη που δεν σχολίασα νωρίτερα αλλά δεν ήμουν καλά!
Vikoula foka-veneti
Vikoula foka-veneti
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Ιχθύς Σκύλος
Αριθμός μηνυμάτων : 2254
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010
Ηλικία : 30
Ασχολίες : Χορο, τραγουδι, μουσικη και ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ
Χιούμορ : Ελπιζω πως εχω

http://nora-loukas18.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στον έρωτα δεν χωράει Λογική! by nora1!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: Στον έρωτα δεν χωράει Λογική! by nora1!!!

Δημοσίευση από nora1 Παρ Μαρ 04, 2011 2:58 am

Vikoula foka-veneti έγραψε:Τέλειο... Συγνώμη που δεν σχολίασα νωρίτερα αλλά δεν ήμουν καλά!
Χαίρομαι που σου άρεσε Βίκυ μου! Δεν άργησες να σχολιάσεις βρε! Εσύ να είσαι καλά!
nora1
nora1
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Αιγόκερως Βουβάλι
Αριθμός μηνυμάτων : 562
Ημερομηνία εγγραφής : 11/12/2010
Ηλικία : 26

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στον έρωτα δεν χωράει Λογική! by nora1!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: Στον έρωτα δεν χωράει Λογική! by nora1!!!

Δημοσίευση από EtheLaKi AgaPaei MaRaKi Παρ Μαρ 04, 2011 3:26 am

ΘΕΙΚΟ σίστερ μου!Συνέχισε τώρα!
EtheLaKi AgaPaei MaRaKi
EtheLaKi AgaPaei MaRaKi
Aπόλυτη Ελληνίδα διαχειρίστρια!
Aπόλυτη Ελληνίδα διαχειρίστρια!

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 2449
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Βολτίτσες με τα φιλαράκια μου.! <3
Χιούμορ : Λένε ότι έχω αλλά εσείς θα μου πείτε..!

https://edemofunaki.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στον έρωτα δεν χωράει Λογική! by nora1!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: Στον έρωτα δεν χωράει Λογική! by nora1!!!

Δημοσίευση από nora1 Παρ Μαρ 04, 2011 4:43 am

Σ'ευχαριστώ πολύ! Δεν ξέρω πότε συνέχεια!
nora1
nora1
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Αιγόκερως Βουβάλι
Αριθμός μηνυμάτων : 562
Ημερομηνία εγγραφής : 11/12/2010
Ηλικία : 26

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στον έρωτα δεν χωράει Λογική! by nora1!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: Στον έρωτα δεν χωράει Λογική! by nora1!!!

Δημοσίευση από nora1 Τετ Μαρ 09, 2011 2:07 am

Επεισόδιο 9!

Ο Μάνος, μετά τη συζήτησή του με το Στέφανο, πηγαίνει στο γραφείο της Νόρας και του Λουκά...

Μ:Καλημέρα και πάλι!
Λ:Καλημέρα! Τι έγινε?
Μ:Τι εννοείς?
Λ:Για να ήρθες εδώ εσύ σίγουρα κάτι έγινε! Λέγε!
Μ:Μίλησα στο Στέφανο!
Ν:Ωχ! Και τι του είπες? Τον απείλησες κι έτσι?
Μ:Όχι ακριβώς!
Λ:Εσύ και να μην το απειλήσεις? Πολύ περίεργα μας τα λες σήμερα από το πρωί και δνε μ’αρέσει! Για πες!
Μ:Του είπα να ξεκόψει από τη Μελίτα, αν δεν θέλει να μιλήσω στην Εύα! Φυσικά, στην αρχή αρνήθηκε τα πάντα, αλλά μετά έμαθε και για τα ντοκουμέντα, οπότε...
Λ:Και τι είπε?
Μ:Τίποτα! Θα το σκεφτεί! Δεν τον έχω όμως και για τόσο βλάκα που να συνεχίσει με τη Μελίτα!
Ν:Ο έρωτας δεν κοιτάει τέτοια Μάνο μου!
Μ:Μόνο που αυτός βάζει το συμφέρον πάνω από τον έρωτα Νόρα μου! Ελπίζω αυτό να κάνει και τώρα!
Ν:Τι να σου πω! Εγώ σου λέω αυτό που πιστεύω! Και να σε ακούσει τώρα, αν είια ερωτευμένος, εγώ πιστεύω πως θα ξανακυλήσει!
Λ:Συμφωνώ με τη Νόρα!
Μ:Τι να σας πω παιδιά? Ελπίζω να μην το κάνει! Αλλιώς, θα κάνω κάτι που δεν θέλω!
Λ:Τι εννοείς?
Μ:Θα πρέπει να μιλήσω! Δεν είναι δυνατόν να κάνει την Εύα τάρανδο κι εγώ να κάθομαι και να κοιτάω!
Λ:Δεν έχεις κι άδικο! Τέλος πάντων! Ας ελπίσουμε να λογικευτεί όσο είναι καιρός!
Μ:Θα δείεξι!

Από την άλλη, βλέπουμε το Στέφανο να περιπλανείται στους δρόμους, πότε με το αυτοκίνητο και πότε περπατώντας μέσα στο χιόνι (μιας και χιονίζει σήμερα)!

Στ:Θα το κάνω και όπου με βγάλει!

Στο γραφείο της Νόρας και του Λουκά το βραδάκι...

Λ:Μωρό μου, πάμε κι εμείς σιγά-σιγά?
Ν:Απόι τώρα?
Λ:Τι από τώρα? Βράδιασε!
Ν:Πότε κιόλας?
Λ:Ε, με τη δουλειά ξεχαστήκαμε, όμως είναι ώρα να γυρίσουμε στο ζεστό σπιτάκι μας!
Ν:Πριν γυρίσουμε, πάμε μια βόλτα εδώ γύρω?
Λ:Με το χιόνι?
Ν:Ναι! Να περπατήσουμε αγκαλιασμένοι μέσα στο χιόνι σαν τότε που ήμασταν παιδιά και μετά να γυρίσουμε στο σπίτι και να κάνουμε μαζί ένα ζεστό μπανάκι! Τι λες?
Λ:Δεν μου ακούγεται και άσχημο εδώ που τα λέμε!
Ν:Πάμε?
Λ:Πάμε!

Κλειδώνουν το γραφείο και τους βλέπουμε να περπατούν αγκαλιασμένοι, ενώ χιονίζει, να φιλιούνται και να παίζουν σαν παιδιά!

Λ:Πόσο καιρό έχουμε να κάνουμε κάτι τέτοιο!
Ν:Πάρα πολύ! Από τότε που πρωτοήρθαμε στο γραφείο του Ρούσσου σχεδόν!
Λ:Ναι! Ωραίες εποχές τότε!
Ν:Προτιμώ το τώρα, που είμαστε μαζί επιτέλους!
Λ:Κι εγώ! (φιλιούνται) Μήπως να πηγαίναμε γι’αυτό το μπανάκι που έλεγες όμως?
Ν:Τι έγινε? Κρυώσαμε Βενέτη?
Λ:Ε, λίγο! Δεν έχει και ζέστη εδώ που τα λέμε! Παγωνιά έχει!
Ν:Άντε, πάμε!

Φεύγουν και γυρίζουν στο σπίτι τους, όπου κάνουν ένα καυτό μπάνιο μαζί! Έπειτα, τους βλέπουμε στο κρεβάτι να πίνουν ένα ζεστό ρόφημα αγκαλιασμένοι.

Ν:Λουκά...
Λ:Τι είναι αγάπη μου?
Ν:Δεν ξέρεις πόσο καιρό ονειρευμόμουν μια στιγμή σαν κι αυτή!
Λ:Να είμαστε εδώ, ξαπλωμένοι αγκαλιά, μετά από παιχνίδι στο χιόνι κι ένα ζεστό μπάνιο?
Ν:Κάτι τέτοιες στιγμές νιώθω πως τίποτα και κανένας δεν μπορεί να με πειράξει από την αγκαλιά σου!
Λ:Και καλά κάνεις! Τώρα που σε βρήκα, δεν πρόκειται να σε αφήσω να μου φύγεις ποτέ μωρό μου! Θα σ’έχω για πάντα εδώ και θα προσπαθώ να σε κάνω ευτυχισμένη κάθε στιγμή της ζωής μου!
Ν:Είμαι ευτυχισμένη Λουκάκο μου! Είμαι εδώ, μαζί σου και ξέρω πως μ’αγαπάς όσο σ’αγαπάω κι εγώ! Δεν θέλω τίποτα άλλο!
Λ:Γι’αυτό σ’αγαπάω εγώ! (φιλιούνται)
Ν:Πόσο?
Λ:Πολύ! (ανάμεσα σε φιλιά)
Ν:Πάρα πολύ?
Λ:Όσο δεν φαντάζεσαι!
Ν:Θέλω αποδείξεις για να πιστώ!
Λ:Θα δω τι μπορώ να κάνω!!!!!!!

Συνεχίζουν να φιλιούνται και καταλήγουν κάτω από τα σκεπάσματα να χαίρονατι τον έρωτά τους!

Από την άλλη, στο σπίτι του Στέφανου...

Η Εύα περιμένει το Στέφανο εδώ και ώρα. Έχει αργήσει να γυρίσει κι εκείνη ανησυχεί. Από το πρωί έχει ένα κακό προαίσθημα, αλλά θέλει να πιστεύει πως είναι λόγω εγκυμοσύνης! Ακούει κλειδιά στν πόρτα και τρέχει να υποδεχτεί τον άντρα της.

Ε:Επιτέλους! (τον φιλάει πεταχτά)
Στ:Συγγνώμη που άργησα, αλλά είχα μια δουλειά! (σχ.σεν. έτσι το λέμε τώρα!)
Ε:Καλά! Δεν πειράζει! Έχω ετοιμάσει φαγητό! Να σου βάλω?
Στ:Εσύ έχεις φάει?
Ε:Ναι! Ήθελα να σε περιμένω, αλλά άργησες και η μυρωδιά μου είχε σπάσει τη μύτη!
Στ:Κατάλαβα! Ρη μισή κατσαρόλα κατέβασες πάλι!
Ε:Βρε άντε!
Στ:Καλά, δνε πειράζει! Είσαι κουρασμένη?
Ε:Όχι και πολύ! Γιατί?
Στ:Ήθελα να μιλούσε για κάτι σημαντικό! (το ύφος του σοβαρεύει)
Ε:Σημαντικό? Έγινε κάτι?
Στ:Μπορείς να το πεις κι έτσι?
Ε:Με ανησυχείς!
Στ:Δεν χρειάζεται! Κάθισε και θα σου εξηγήσω!

Η Εύα κάθεται στον καναπέ περίεργη για το τι θ’ακούσει. Ο Στέφανος φαίνεται να νιώθει άβολα με αυτό οπυ πρόκειται να πει.

Στ:Κοίτα, πάνω απ’όλα να ξέρεις πως σε αγαπάω! Και εσένα και αυτό το μωρό που μεγαλώνει μέσα σου!
Ε:Το ξέρω, αλλά δεν μου αρέσει ο πρόλογος και δνε καταλαβαίνω σε τι οφελεί όλο αυτό!
Στ:Θα καταλάβεις στην πορεία! Συνεχίζω! Όταν ήρθες να μου πεις πως είσαι έγκυος, είχαμε ήδη χωρίσει, σωστά?
Ε:Ναι. (χωρίς να πολυκαταλαβαίνει)
Στ:Στο διάστημα που δνε ήμασταν μαζί, γνώρισα καλύτερα κάποια άλλη γυναίκα! Όχι απλώς τη γνώρισα δηλαδή, την ερωτεύτηκα όπως δνε έχω ερωτευτεί ποτέ καμιά άλλη!
Ε:Τι? (σοκαρισμένη)
Στ:Ξέρω πως σε σοκάρει όλο αυτό, αλλά θέλω να με ακούσεις προσεκτικά. Όταν ήρθες και μου είπες για το παιδί, έχασα τη Γη κάτω από τα πόδια μου! Η λογική μου και οι αρχές μου μού έλεγαν πως έπρεπε να παντρευτώ μαζίς ου για να μεγαλώσει σωστά το παιδί μας. Η καρδιά μου όμως μου φώναζες να μην κάνω στην άκρη τα τόσι δυνατά συναισθήματα που ένιωθα! Τελικά αποφάσισα ν’ακολπυθήσω το δρόμο της λογικής, αν και δεν μου ήταν καθόλου εύκολο! Ήταν όμως το πιο σωστό και δεν ξέρω αν το μετανιώνω ακόμα και τώρα!
Ε:Στέφαμε, από την αρχή σου είχα ξεκαθαρίσει πω δνε ήθελα αυτός ο γάμος να γίνει εις βάρος σου και δεν σε ανάγκασα να κάνεις κάτι τέτοιο! Ούτε καν σου το ζήτησα!
Στ:Το ξέρω και το εκτιμώ!
Ε:Ναι, το εκτιμάς! Όμως τόσες φορές σε ρώτησα και εμ διαβεβαίωνες πως ήταν το μόνο ήθελες και πως δεν υπήρξε καμιά άλλη γυναίκα στη ζωή σου όλο αυτό το διάστημα!
Στ:Το ξέρω! Έπρεπε να σου μιλήσω! Όμως δεν είχα χρόνο για να σκεφτώ καθαρά εκείνη τη στιγμή!
Ε:Μάλιστα! Γι’αυτό και όλα τα βράδια που περνούσες δίπλα από το παράθυρο! Τέλος πάντων! Ό,τι έγινε, έγινε! Γιατί όμως μου τα λες όλα αυτά? Σε τι οφελεί τώρα? Το μετάνιωσες και θέλεις διαζύγιο?
Στ:Όχι! Θέλω να προσπαθήσουμε να σώσουμε το γάμο μας! Έστω για το παιδί που περιμένουμε! Όμως πρέπει να μάθεις όλη την αλήθεια πρώτα!
Ε:Γιατί, υπάρχει και κάτι άλλο που πρέπει να ξέρω?
Στ:Ναι! Κάτι που ίσως σε πονέσει πολύ!
Ε:Τι εννοείς?
Στ:Τη γυναίκα που ερωτεύτηκα την ξέρεις και μάλιστα πολύ καλά!
Ε:Τι εννοείς?
Στ:Είναι μια γυναίκα που έχει σημαδέψει τη ζωη σου και ...που έχει πάρει από σένα τον μεγάλο έρωτα της ζωής σου!
Ε:ΤΙ? Όχι! Μη μου πεις ότι... Δεν μπορεί!
Στ:Κι όμως! Ξέρω πως πονάει πολύ και είναι μεγάλο χτύπημα, όμως είμαι ερωτευμένος με τη Μελίτα!
Ε:Δεν τι πιστεύω! Δεν μπορεί όλα αυτά να συμβαίνουν σε μένα!
Στ:Συγγνώμη! Αλλά ξέρεις πως δεν το επέλεξα! Ο έρωτας δεν τα κοιτάζει αυτά και δεν μπορεί κανείς να επιλέξει ποιον θα ερωτευτεί! Και αυτό εσύ το ξέρεις καλύτερα από τον καθένα!
Ε:Όπως και να’χει, όλα αυτά δεν δικαιολογούν τίποτα! Μνην προσπαθείς να μου χρυσώσεις το χάπι!
Στ:Ξέρω πωε είναι δύσκολο...
Ε:Δεν έχεις ιδέα! Εγώ... Πρέπει να φύγω! Να πάρω λίγο αέρα...

Αρπάζει το μπουφάν την γρήγορα και κατευθύνεται προς την έξοδο.

Στ:Εύα, σκέψου αυτά που σου είπα και πάρε μια ώριμη απόφαση!
Ε:Άσε μας ρε Στέφανε!

Η Εύα φεύγει σε άθλια ψυχολογική κατάσταση!

Πού θα την οδηγήσει όλο αυτό? Ποιες οι αντιδράσεις στην κίνηση του Στέφανου? Όλα στο επόμενο!


Ελπίζω να σας άρεσε!
nora1
nora1
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Αιγόκερως Βουβάλι
Αριθμός μηνυμάτων : 562
Ημερομηνία εγγραφής : 11/12/2010
Ηλικία : 26

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στον έρωτα δεν χωράει Λογική! by nora1!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: Στον έρωτα δεν χωράει Λογική! by nora1!!!

Δημοσίευση από EtheLaKi AgaPaei MaRaKi Τετ Μαρ 09, 2011 2:13 am

Έλα μου ντε τι αντιδράσεις θα έχει η κίνησ του Στέφανου?Πολύ ωραίο αδερφούλα και πολύ γλυκό!Επιτέλους έβαλες συνέχεια και περιμένω την επόμενη!
EtheLaKi AgaPaei MaRaKi
EtheLaKi AgaPaei MaRaKi
Aπόλυτη Ελληνίδα διαχειρίστρια!
Aπόλυτη Ελληνίδα διαχειρίστρια!

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 2449
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Βολτίτσες με τα φιλαράκια μου.! <3
Χιούμορ : Λένε ότι έχω αλλά εσείς θα μου πείτε..!

https://edemofunaki.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στον έρωτα δεν χωράει Λογική! by nora1!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: Στον έρωτα δεν χωράει Λογική! by nora1!!!

Δημοσίευση από nora1 Τετ Μαρ 09, 2011 2:17 am

noraloukas_feggaropetra! έγραψε:Έλα μου ντε τι αντιδράσεις θα έχει η κίνησ του Στέφανου?Πολύ ωραίο αδερφούλα και πολύ γλυκό!Επιτέλους έβαλες συνέχεια και περιμένω την επόμενη!
Ε, οι αντιδράσεις θα είναι πολλές και διάφορες η αλήθεια είναι! sfyr sfyr sfyr Ε, την πήρα τη μεγ΄λαη απόφαση να συνεχίσω, μιας και μου ήρθε η έμπνευση κι ελπίζω να με ξαναεπισκεφτεί!
nora1
nora1
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Αιγόκερως Βουβάλι
Αριθμός μηνυμάτων : 562
Ημερομηνία εγγραφής : 11/12/2010
Ηλικία : 26

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στον έρωτα δεν χωράει Λογική! by nora1!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: Στον έρωτα δεν χωράει Λογική! by nora1!!!

Δημοσίευση από N.L.D.N.M.E Τετ Μαρ 09, 2011 2:57 am

ΤΕΛΕΙΟΟ Συνεχειαα Γρηγορααα
N.L.D.N.M.E
N.L.D.N.M.E
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Υδροχόος Βουβάλι
Αριθμός μηνυμάτων : 1355
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010
Ηλικία : 27
Ασχολίες : ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΗΝ ΕΔΕΜ....
Χιούμορ : ΠΟΛΥ(ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΛΕΩ ΑΤΑΚΕΣ ΤΟΥ ΛΟΥΚΑΝΟΡΙΚΟΥ ΖΕΥΓΑΡΙΟΥ)

https://www.facebook.com/search.php?q=metai%20fation&init=qui

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στον έρωτα δεν χωράει Λογική! by nora1!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: Στον έρωτα δεν χωράει Λογική! by nora1!!!

Δημοσίευση από ειρηνη7 Τετ Μαρ 09, 2011 4:41 am

Αν και κρυωμενη μεχρι τελους, βρηκα την ευκασιρια να διαβασω και αυτη τη συνεχεια, ηταν σουπερ, οπως παντα, πολυ γλυκια τρυφερη, αλλα και αληθινη, χαρη στην εξομολογηση του στεφανου, ειλικρινα, ηταν καταπληκτικη, μου αρεσε παρα παρα πολυ, ανυπομονω να δω τι θα γινει... bounce cheers sunny cherry flower please brabeio brabeio brabeio f axtiglyko youpi arkoydaki youpii s
ειρηνη7
ειρηνη7
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Αριθμός μηνυμάτων : 526
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στον έρωτα δεν χωράει Λογική! by nora1!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: Στον έρωτα δεν χωράει Λογική! by nora1!!!

Δημοσίευση από nora1 Τετ Μαρ 09, 2011 5:09 am

ειρηνη7 έγραψε:Αν και κρυωμενη μεχρι τελους, βρηκα την ευκαιρια να διαβασω και αυτη τη συνεχεια, ηταν σουπερ, οπως παντα, πολυ γλυκια τρυφερη, αλλα και αληθινη, χαρη στην εξομολογηση του στεφανου, ειλικρινα, ηταν καταπληκτικη, μου αρεσε παρα παρα πολυ, ανυπομονω να δω τι θα γινει... bounce cheers sunny cherry flower please brabeio brabeio brabeio f axtiglyko youpi arkoydaki youpii s

Περαστικούλια σου Ειρηνούλα μου που είσαι κρυωμένη! Χαίρομει πάντως που βρήκες χρόνο να διαβάσεις τη συνεχειούλα μου, μιας και μ'ενδιαφέρει πολύ η γνώμη σου! Σ'ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για τα υπέροχα σχόλια και λόγια σου και για το χρόνο που αφιέρωσες, αν και δεν ήσουν καλά! Συνέχεια θα προσπαθήσω να γράψω σύντομα!
nora1
nora1
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Αιγόκερως Βουβάλι
Αριθμός μηνυμάτων : 562
Ημερομηνία εγγραφής : 11/12/2010
Ηλικία : 26

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στον έρωτα δεν χωράει Λογική! by nora1!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: Στον έρωτα δεν χωράει Λογική! by nora1!!!

Δημοσίευση από nora1 Τετ Μαρ 09, 2011 5:10 am

N.L.D.N.M.E έγραψε:ΤΕΛΕΙΟΟ Συνεχειαα Γρηγορααα
Χαίρομαι που σου άρεσε!
nora1
nora1
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Αιγόκερως Βουβάλι
Αριθμός μηνυμάτων : 562
Ημερομηνία εγγραφής : 11/12/2010
Ηλικία : 26

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στον έρωτα δεν χωράει Λογική! by nora1!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: Στον έρωτα δεν χωράει Λογική! by nora1!!!

Δημοσίευση από ειρηνη7 Τετ Μαρ 09, 2011 5:30 am

σε ευχαριστω και εγω με τη σειρα μου για τα περαστικα, και εσυ να εισαι παντα καλα, και καλη σαρακοστη να εχουμε ολοι... cherry
ειρηνη7
ειρηνη7
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Αριθμός μηνυμάτων : 526
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στον έρωτα δεν χωράει Λογική! by nora1!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: Στον έρωτα δεν χωράει Λογική! by nora1!!!

Δημοσίευση από Vikoula foka-veneti Τετ Μαρ 09, 2011 5:32 am

Αγαπη τελεια η συνεχεια περιμεβ=νω την επομενη αν και ξερω τι θα γινει!
Vikoula foka-veneti
Vikoula foka-veneti
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Ιχθύς Σκύλος
Αριθμός μηνυμάτων : 2254
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010
Ηλικία : 30
Ασχολίες : Χορο, τραγουδι, μουσικη και ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ
Χιούμορ : Ελπιζω πως εχω

http://nora-loukas18.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στον έρωτα δεν χωράει Λογική! by nora1!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: Στον έρωτα δεν χωράει Λογική! by nora1!!!

Δημοσίευση από Nikou Τετ Μαρ 09, 2011 3:03 pm

τέλειο!
Nikou
Nikou
Public Relations
Public Relations

Αιγόκερως Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 2611
Ημερομηνία εγγραφής : 04/01/2011
Ηλικία : 27
Ασχολίες : ποδόσφαιρο, μπιλιάρδο,χορός, πιάνο, κιθάρα, τραγούδι,ΕΔΕΜΟΦΑΝΑΚΙ
Χιούμορ : το παλεύουμε... :P ;)

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Στον έρωτα δεν χωράει Λογική! by nora1!!! - Σελίδα 5 Empty Απ: Στον έρωτα δεν χωράει Λογική! by nora1!!!

Δημοσίευση από nora1 Τετ Μαρ 09, 2011 8:05 pm

ειρηνη7 έγραψε:σε ευχαριστω και εγω με τη σειρα μου για τα περαστικα, και εσυ να εισαι παντα καλα, και καλη σαρακοστη να εχουμε ολοι... cherry
Συμφωνώ μαζί σου Ειρήνη μου! Μακάρι όλοι να έχουμε καλή Σαρακοστή κι εσύ να γίνεις γρήγορα καλά γλυκιά μου!
nora1
nora1
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Αιγόκερως Βουβάλι
Αριθμός μηνυμάτων : 562
Ημερομηνία εγγραφής : 11/12/2010
Ηλικία : 26

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 5 από 6 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης