Edem forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa

+5
nora1
N.L.D.N.M.E
Vikoula foka-veneti
EtheLaKi AgaPaei MaRaKi
Kornilia_Petrakitsa
9 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Πήγαινε κάτω

Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa - Σελίδα 3 Empty Απ: Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa

Δημοσίευση από Kornilia_Petrakitsa Παρ Μαρ 11, 2011 2:53 am

Σεναριο 29


Η Νορα ηταν πολυ μπερδεμενη μετα το χθεσινο φιλι.Ηθελε να μιλησει με καποιον και να ζητησει μια φιλικη συμβουλη.Ετσι πηγαινει στην Δαφνη.


Νορα:Δαφνουλα μου;Χρονια πολλα.Καλη χρονια.
Δαφνη:Καλη χρονια και σε σενα Νορακι μου.(φιλιουνται αγκαλιαζονται)Πως απο δω;Πως περασες χθες;
Νορα:Για αυτο ηρθα να σου πω.Ηταν πολυ περιεργο βραδυ για μενα.Κατι εγινε.
Δαφνη:Τι εγινε κατι κακο;
Νορα:Οχι κακο δε το λες.Αλλα δε το λες και καλο.Τουλαχιστον οχι στην παρουσα φαση.
Δαφνη:Ε τι εγινε θα με σκασεις;
Νορα:Να εγω και ο Λουκας αλλαξαμε μαζι το χρονο χθες.
Δαφνη:Ναι και;
Νορα:Και μετα φιληθηκαμε.
Δαφνη:Το ξερω.
Νορα:Τι εννοεις το ξερεις;
Δαφνη:Βρε Νορα μου ολοι φιλιομαστε σταυρωτα οταν αλλαζει ο χρονος.
Νορα:Ναι αλλα εγω και ο Λουκας δε φιληθηκαμε σταυρωτα.
Δαφνη:Αλλα πως φιληθηκατε;
Νορα:Κανονικα.Στο στομα.
Δαφνη:Στο στομα;Σαν ζευγαρι εννοεις;
Νορα:Ναι.
Δαφνη:Αχ Νορα μου αυτο ειναι απο τα καλυτερα νεα που ακουσα τελευταια.Συγχαρητηρια κοριτσι μου.
Νορα:Τι συγχαρητηρια ρε Δαφνη τι συγχαρητηρια;Αν τελειωνε καλα εγω θα ημουν ετσι;Στα συννεφα θα ημουν και θα πεταγα.
Δαφνη:Γιατι τι εγινε;Δε φιλαει ωραια ο Λουκακος μας;
Νορα:Μωρε μια χαρα τελεια φιλαει.Αλλο ειναι το προβλημα.Νομιζω οτι το μετανιωσε.Μετα απο το φιλι δεν ειπε τιποτα.Πηρε και η μητερα μου τηλεφωνο εκεινη την ωρα βεβαια.Αλλα μετα εφυγε σχεδον τρεχοντας.Ειπε μια καληνυχτα και εξαφανιστηκε.
Δαφνη:Δε νομιζω οτι το μετανιωσε.Μαλλον φοβαται.
Νορα:Τι φοβαται;
Δαφνη:Νορα μου μην ξεχνας τι εμαθε ο Λουκας πριν απο λιγο καιρο.Εμαθε οτι εχει ενα παιδι.Εγω πιστευω οτι φοβαται να σου δειξει τα αισθηματα που τρεφει για σενα.Ειναι πολυ μπερδεμενη η κατασταση οπως και να το κανουμε.Εχει κληθει να παρει καποιες αποφασεις σχετικα με το τι θα κανει με αυτο το παιδι και το φιλι τον μπερδεψε ακομα περισσοτερο.
Νορα:Δε ξερω Δαφνη μου.Ισως εχεις δικιο.
Δαφνη:Οχι ισως.Εχω δικιο.Ο Λουκας Νορακι μου ειναι τρελος για σενα.Αλλα βρισκεται σε πολυ δυσκολη θεση αυτη την περιοδο και το φιλι σας ηρθε σε λαθος στιγμη.
Νορα:Δε ξερω αν ο Λουκας ειναι τρελος για μενα οπως λες αλλα εγω θα τον βοηθησω.Θα κανω σαν να μην εγινε ποτε.Θα τον αφησω να παρει τις αποφασεις του και οτι και να αποφασισει εγω θα τον στηριξω.
Kornilia_Petrakitsa
Kornilia_Petrakitsa
Admin
Admin

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 655
Ημερομηνία εγγραφής : 11/01/2011
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Παναγώτης Πετράκης και ξερό ψωμί
Χιούμορ : Οχι σαν του Λουκα αλλα καλοοοο!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa - Σελίδα 3 Empty Απ: Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa

Δημοσίευση από Kornilia_Petrakitsa Παρ Μαρ 11, 2011 2:54 am

Σεναριο 30


Ο Λουκας ηταν στο γραφειο και διαβαζε καποιες δικογραφιες.Η Νορα ειχε βγει για κατι δουλειες.Καποια στιγμη ερχεται ο Δημητρης.


Δημητρης:Καλημερα Λουκα.Καλη χρονια.Να μπω.
Λουκας:Καλημερα καλη χρονια.Εννοειται μπες.
Δημητρης:Η Νορα;
Λουκας:Εχει βγει για κατι δουλειες.Τη θελεις κατι;Ειναι επειγον;
Δημητρης:Οχι δεν επειγει.Αλλωστε χαιρομαι που λειπει γιατι θελω να σου μιλησω.
Λουκας:Εμενα;Για ποιο πραγμα;
Δημητρης:Λουκα ξερω οτι εσυ και η Νορα ειστε πολυ φιλοι.Σαν αδερφια.
Λουκας:Ναι....σαν αδερφια.(με μια πικρα στη φωνη)
Δημητρης:Θα ηθελα λοιπον τη βοηθεια σου σε κατι.
Λουκας:Σε τι;
Δημητρης:Λουκα ειμαι τρελα ερωτευμενος με την Νορα.
Λουκας: (τον κοιταζει σαστισμενος)Τι εισαι;
Δημητρης:Αυτο που ακουσες.Απο την πρωτη στιγμη που την ειδα κατι επαθα.Δεν ξερω την σκεφτομαι συνεχεια.
Λουκας:Κι απο μενα τι θελεις;
Δημητρης:Να με συμβουλεψεις.Της εχω πει τι αισθανομαι για εκεινη αλλα νομιζω οτι εκεινη ενω εχει κολακευτει αντιστεκεται.Τι πρεπει να κανω για να την πεισω να με γνωρισει καλυτερα;
Λουκας:Τι να σου πω ρε Δημητρη;Υπομονη.Ισως να το αποφασισει μονη της.Εγω δε μπορω να σε βοηθησω περισσοτερο.
Δημητρης:Καλα πηγαινω.Σε ευχαριστω που με ακουσες.Γεια σου Λουκα.
Λουκας:Γεια σου Δημητρη.

Ο Δημητρης εφυγε και ο Λουκας εβαλε το κεφαλι στα χερια του απελπισμενος.Δε μπορουσε να πιστεψει αυτο που μολις ακουσε.Καποια στιγμη μπαινει μεσα η Ευα και τον βλεπει.

Ευα:Λουκα;Τι εχεις εγινε κατι;Η Νορα;
Λουκας:Η Νορα εχει βγει για κατι δουλειες.Δε το πιστευω αυτο που εγινε.
Ευα:Τι εγινε παιδακι μου μη με τρομαζεις.
Λουκας:Ξερεις ποιος ηταν πριν απο λιγο εδω;
Ευα:Ο Αγιος Βασιλης;
Λουκας:Που τετοια τυχη;Ο Μητσουλας ηταν εδω Ευα ο Μητσουλας.
Ευα:Ο ιδιος Μητσουλας που η Νορα ειχε παει μαζι του στην Ορεινη Αρκαδια;
Λουκας:Ναι αυτος ο ξενερωτος.Και ξερεις τι ηρθε να μου πει;
Ευα:Τα καλαντα;Λιγο αργα δε το θυμηθηκε;
Λουκας:Ευα σοβαρεψου.Ηρθε λεει για να ζητησει την συμβουλη μου.
Ευα:Τη συμβουλη σου για ποιο πραγμα;
Λουκας:Δε παει το μυαλο σου;
Ευα:Οχι θα πρεπε;
Λουκας:Πολυ καλα θα σου πω εγω.Ηρθε να μου ζητησει τη συμβουλη μου για το πως να κατακτησει την Νορα.Γιατι ειναι λεει τρελα ερωτευμενος μαζι της;(εξαλλος ο Λουκακος)
Ευα:Τι πραγμα;Καλα κι εσυ τι του ειπες;
Λουκας:Τι να του ρε Ευα τι να του πω;Πως δεν τον αρχισα στις γρηγορες δε λες καλυτερα;Ακους εκει ηρθε να με ρωτησει πως να κατακτησει την ΝΟΡΑ ΜΟΥ.
Ευα:Δε μου λες;Εχει πει τιποτα στη Νορα;
Λουκας:Ναι αμε.Την εχει ενημερωσει.
Ευα:Και η Νορα τι του ειπε;
Λουκας:Δε του ειπε.Κολακευτηκε λεει αλλα δισταζει.
Ευα:Φανταζομαι ξερεις γιατι δισταζει.
Λουκας:Ασε με κι εσυ βρε Ευα τωρα με τους γριφους σου.Ακομα δε μπορω να το πιστεψω.Καποιος ηρθε να του δωσω συμβουλες για το πως να κατακτησει τον ερωτα της ζωης μου.Αν ειναι δυνατον δηλαδη.
Ευα:Λουκα αυτο ειναι ενα σημαδι οτι αν δε κανεις κατι γρηγορα θα τη χασεις.Η Νορα ειναι μια κουκλαρα.Λογικο ειναι καποιος να την ερωτευτει.
Λουκας:Κι αν την εχω ηδη χασει;Μεχρι ποτε θα του αντιστεκεται;Τι θα κανω ρε Ευα τι θα κανω;
Ευα:Λουκα μου κατα βαθος ξερεις παρα πολυ καλα τι πρεπει να κανεις.Πες της το.Τωρα πρεπει να φυγω.Τα λεμε ετσι;
Λουκας:Μας υποχρεωσες κι εσυ.
Kornilia_Petrakitsa
Kornilia_Petrakitsa
Admin
Admin

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 655
Ημερομηνία εγγραφής : 11/01/2011
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Παναγώτης Πετράκης και ξερό ψωμί
Χιούμορ : Οχι σαν του Λουκα αλλα καλοοοο!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa - Σελίδα 3 Empty Απ: Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa

Δημοσίευση από Kornilia_Petrakitsa Παρ Μαρ 11, 2011 2:54 am

Σεναριο 31 (σε αυτη τη σκηνη θα δουμε τις αντιδρασεις -του Λουκα κυριως-που θα θελαμε να δουμε μετα το φιλι.Στις σκηνες που μετεφερα ποιο πριν εβαλα και ενα τηλεφωνημα απο τη μητερα της Νορας αλλα εδω δε θα το βαλω).


Ο Λουκας και η Νορα ηταν αγκαλια και φιλιοντουσαν πολυ ωρα.Καποια στιγμη σταματανε και κοιταζονται στα ματια.Χωρις να πει ουτε μια λεξη και χωρις να παρει τα ματια του απο πανω της ο Λουκας απομακρυνεται παιρνει το παλτο του και γυρναει την πλατη και φευγει τρεχοντας αφηνοντας την Νορα μονη της.


Νορα:Το μετανιωσε.Δε μ'αγαπαει....


Ο Λουκας γυρναει στο σπιτι του και δε μπορει να σταματησει να σκεφτεται το φιλι κα την Νορα.


Λουκας:Δεν επρεπε να γινει ετσι.Δε μας αξιζει αυτο.


Μετα πιανει το κινητο του και στελνει ενα μηνυμα στην Νορα.Και το μηνυμα ελεγε:



ΑΡΓΗΣΑΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ......


Η Νορα οταν το διαβασε βαζει τα κλαματα.Ο Λουκας περιμενε μια απαντηση αλλα η Νορα δεν του την εστειλε.


Λουκας:Το μετανιωσε.Δε μ'αγαπαει.Αργησα πολυ.....παρα πολυ......
Kornilia_Petrakitsa
Kornilia_Petrakitsa
Admin
Admin

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 655
Ημερομηνία εγγραφής : 11/01/2011
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Παναγώτης Πετράκης και ξερό ψωμί
Χιούμορ : Οχι σαν του Λουκα αλλα καλοοοο!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa - Σελίδα 3 Empty Απ: Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa

Δημοσίευση από Kornilia_Petrakitsa Παρ Μαρ 11, 2011 2:55 am

Σεναριο 31


Ο Λουκας αποφασισε να παντρευτει την Νταιζη και ειχαν μαζευτει ολοι στο σπιτι της Δαφνης για ενα γλεντι-ο Θεος να το κανει-αρραβωνων.Ειναι ολοι μαζεμενοι εκει αλλα εκτος απο την Νταιζη και τον Δημητρη κανενας αλλος δε δειχνει να διασκεδαζει.Ειχαν φερει και τους μουσικους απο το μαγαζι που τραγουδουσε η Νταιζη.Ο Λουκας δε μπορουσε να παρει τα ματια του απο την Νορα την οποια ομως δε μπορουσε να πλησιασει γιατι απο τη μια την ειχε διπλαρωσει ο Δημητρης και απο την αλλη γιατι εκεινον δεν τον αφηνε σε ησυχια η Νταιζη.Οι αλλοι καθοντουσαν και παρακολουθουσαν σαν θεατες αυτο το θεατρο του παραλογου.


Στεφανος:Τωρα τι υποτιθεται οτι γινεται εδω;Παρτι αρραβωνων;
Ευα:Ναι ετσι μας ειπανε να λεμε.
Μελιτα:Καλα αν αυτο ειναι παρτι τοτε εγω ειμαι η Σοφια Λορεν.
Νικολας:Κοιταξτε τον Λουκα.Δεν τον εχω ξαναδει ετσι.Και αυτη η Νταιζη κανει πως δε το βλεπει.
Μανος:Γιατι η Νορα ειναι σε καλυτερη κατασταση;Κοιτα την.Κανει πως συμμετεχει στην συζητηση με τον Δημητρη αλλα δεν της βγαινει.
Δαφνη:Τι θα κανουμε παιδια;Δε γινεται να συνεχιστει αλλο αυτη η κατασταση ετσι.
Ευα:Εμεις Δαφνουλα μου δε μπορουμε να κανουμε τιποτα.Στο χερι τους ειναι.


Λιγο πιο περα......


Πετρος:Δε μπορω να βλεπω ετσι την Νορα και τον Λουκα.Δεν τους αξιζει αυτο.
Αμαλια:Σε πολλους δεν αξιζουν πολλα απο αυτα που τους συμβαινουν αλλα λενε πως οτι γινετε ειναι για καλο.
Ηλιας:Δε ξερω εσεις τι λετε παντως εγω εχω ενα καλο προαισθημα.


Καποια στιγμη σηκωνεται η Νταιζη και λεει......


Νταιζη:Ελα βρε αγαπη μου κανε μου αυτη τη χαρη.Πες ενα τραγουδι μονο.
Λουκας:Ασε με ρε Νταιζη δεν εχω ορεξη.
Νταιζη:Εχεις αλλα δε το ξερεις.Λουκα εχει ερθει η ωρα να αφιερωσεις ενα τραγουδι στον ερωτα της ζωης σου.


Ο Λουκας γυρναει,την κοιταει και για πρωτη φορα εκεινη την μερα χαμογελαει.

Λουκας:Ναι εχεις δικιο.Εχει ερθει η ωρα να αφιερωσω ενα τραγουδι στον ερωτα της ζωης μου.


Ετσι σηκωνεται πηγαινει στους μουσικους και τους ψιθυριζει το τραγουδι που θελει να πει.Μετα γυρναει στους αλλους που τον κοιτανε ολοι εκτος απο την Νορα γιατι δεν το αντεχε και λεει.....


Λουκας:Αφιερωμενο στον ερωτα της ζωης μου.......στη Νορα μου......

Τοτε η Νορα γυρναει ξαφνιασμενη το κεφαλι της και τον κοιταει βουρκωμενη.Οι φιλοι τους κοιτανε με αγωνια ποτε τον αλλον και ποτε τον αλλον.Και ο Λουκας χωρις να παρει τα ματια του απο την Νορα αρχιζει να τραγουδαει.........




Καποια στιγμη ο Μανος και ο Νικολας κοιταζονται και πανε μαζι προς τη Νορα.Την σηκωνουν την κρατανε αγκαζε ο ενας απο τη μια μερια και ο αλλος απο την αλλη και την πανε μπροστα στον Λουκα.Τοτε ο Λουκας σταματαει το τραγουδι και αγκαλιαζει σφιχτα την Νορα.Η Νταιζη και ο Δημητρης τους κοιτανε σαστισμενοι.Τοτε ο Λουκας και η Νορα φιλιουνται και ολοι-εκτος απο Νταιζη και Δημητρη φυσικα-ξεσπανε σε χειροκροτηματα και ζητωκραυγες.
Kornilia_Petrakitsa
Kornilia_Petrakitsa
Admin
Admin

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 655
Ημερομηνία εγγραφής : 11/01/2011
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Παναγώτης Πετράκης και ξερό ψωμί
Χιούμορ : Οχι σαν του Λουκα αλλα καλοοοο!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa - Σελίδα 3 Empty Απ: Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa

Δημοσίευση από Kornilia_Petrakitsa Παρ Μαρ 11, 2011 2:55 am

Σεναριο 32(προειδοποιηση:απο δω και περα τα σεναρια θα ειναι λιγο μπερδεμενα δε θα υπαρχει καποια συνοχη γιατι μου ερχοντουσαν ιδεες και για ρομαντικες σκηνες και για δραματικες και για κωμικες που εγραφα χωρις να κοιταω τι ειχα γραψει πριν.η σκηνη αυτη ειναι τρεις μηνες μετα που η Νορα βγηκε απο το νοσοκομειο που ειχε μπει μετα απο τον πυροβολισμο.)



Εχουν περασει τρεις μηνες απο τοτε που η Νορα βγηκε απο το νοσοκομειο.Τωρα ειχε αφησει το σπιτι που εμενε και μετακομισε με τον Λουκα στο δικο του.Καθε μερα που περνουσε ο Λουκας και η Νορα ερωτευοντουσαν ολο και περισσοτερο ο ενας τον αλλον και με δυσκολια ξεκολλουσαν ο ενας απο την αγκαλια του αλλου.Οι φιλοι του συνεχιζαν να κανουν πλακα στον Λουκα παριστανωντας οτι φλερταρουν την Νορα για να τον κανουν να ζηλεψει αλλα ο Λουκας κρατησε την υποσχεση του στην Νορα.Δεν ξαναζηλεψε ή τουλαχιστον δεν το ξαναεδειξε.Εβραζε μεσα του και ηθελε να τους πλακωσει που τον δουλευαν αλλα κρατιοταν για χαρη της Νορας.Μια μερα η Νορα ειχε ετοιμασει ενα ρομαντικο δειπνο στον Λουκα.Ειχε βαλει κερια,ομορφη ρομαντικη μουσικη,λουλουδια στα βαζα και κρασι στα ποτηρια.Μετα καθησε και τον περιμενε.Μολις ο Λουκας ανοιξε την πορτα και ειδε ολο το ρομαντικο σκηνικο απορησε.



Λουκας:Αγαπη μου τι ειναι ολα αυτα;Γιορταζουμε κατι;Δε πιστευω να εχουμε καποια επετειο και το ξεχασα;
Νορα:Οχι μωρο μου δεν εχουμε επετειο.Απλως ειπα να χαλαρωσουμε λιγο.
Λουκας:Σιγουρα;Μηπως ειναι και κατι αλλο και δε μου το λες;
Νορα:Η αληθεια ειναι κατι εχω να σου πω αλλα δε ξερω πως θα το παρεις.
Λουκας:Πες μου μη με κρατας σε αγωνια.
Νορα:Λουκακο μου....(ναζιαρικα).....ειμαι εγκυος.
Λουκας:Εγκυος;Αγαπη μου αγαπη μου(και την αρπαζει στην αγκαλια του και αρχιζει να τη στριφογυριζει)δε ξερεις ποσο ευτυχισμενο με κανεις.
Νορα:Αληθεια Λουκακο μου;Γιατι φοβομουν πως να σου το πω.Δεν ηξερα πως θα το παρεις.
Λουκας:Τι λες χαζη κοκκινομαλλα μου τι λες;Με εκανες τον ποιο ευτυχισμενο ανθρωπο του κοσμου με αυτο το νεο.Παντα ηθελα ενα παιδι μαζι σου.
Νορα:Και ο Αρης;
Λουκας:Ο Αρης εχει πατερα.Τον Οδυσσεα.Θα μαθει καποια στιγμη οταν μεγαλωσει και ειναι αρκετα ωριμος να καταλαβει την αληθεια.Κι εγω θα ειμαι παντα κοντα του σε οτι χρειαστει.Αλλα για μενα εσυ και τα δικα μας παιδια θα εχετε τον πρωτο λογο στην καρδια μου.
Νορα:Τα παιδια;
Λουκας:Ναι τι;Με ενα παιδι θα με αφησεις μωρη κακουργα γυναικα;Θελω πολλα παιδια στο λεω να το ξερεις απο τωρα.
Νορα:Οτι θελεις Λουκακο μου οτι θελεις.


Και μετα φιλιουνται και καταληγουν μπροστα στο αναμενο τζακι να κανουν ερωτα.

Kornilia_Petrakitsa
Kornilia_Petrakitsa
Admin
Admin

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 655
Ημερομηνία εγγραφής : 11/01/2011
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Παναγώτης Πετράκης και ξερό ψωμί
Χιούμορ : Οχι σαν του Λουκα αλλα καλοοοο!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa - Σελίδα 3 Empty Απ: Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa

Δημοσίευση από Kornilia_Petrakitsa Παρ Μαρ 11, 2011 2:57 am

Σεναριο 33(σε αυτη τη σκηνη ο Μανος και ο Νικολας μαθαινουν για το πρωτο φιλι του Λουκα και της Νορας)



Ο Λουκας ο Μανος και ο Νικολας ειναι μαζεμενοι στο σπιτι του Μανου(του Νικολα δηλαδη αλλα ξερετε εσεις)και μιλανε.Ο Μανος και ο Νικολας προσπαθουν να πεισουν τον Λουκα να μην παντρευτει την Νταιζη.


Μανος:Βρε αγορι μου ξανασκεψου το σε παρακαλω.Δε μπορεις να παντρευτεις μια γυναικα που δεν αγαπας μονο και μονο επειδη εχετε ενα παιδι μαζι.
Λουκας:Θελω να ειμαι κοντα σε αυτο το παιδι Μανο.Θελω να με γνωρισει και να με αγαπησει σαν πατερα του ωστε οταν μαθει την αληθεια να μη με μισησει.
Νικολας:Μπορεις να το κανεις αυτο και χωρις αυτον τον γαμο.Λουκα μην κανεις ενα γαμο χωρις αγαπη θα το μετανιωσεις.
Μανος:Συμφωνω με τον Νικολα.Βρε αγορι μου θες να παντρευτεις;Παντρεψου εμεις δε λεμε οχι αλλα οχι την Νταιζη.Πηγαινε πες στην Νορα τι αισθανεσαι για αυτη και κανε της μια ωραια προταση γαμου.
Λουκας:Μανο μην αρχιζεις παλι τα ιδια.
Μανος:Γιατι βρε Λουκα μου;Αφου πεθαινεις για αυτη κι εκεινη το ιδιο.Πηγαινε μιλα της και καντε τα δικα σας φασολακια που λεει και η Νορα.
Λουκας:Ναι το ειδα πως πεθαινει για μενα οταν αλλαξε ο χρονος μετα το φιλι που της εδωσα στο στομα(του ξεφυγε αλλα οταν το καταλαβε ηταν πια αργα και αρχισε να ελπιζει πως οι αλλοι δυο δε το καταλαβαν αλλα ματαια).
Μανος:Το φιλι στο στομα; (κοιταζονται με τον Νικολα απορημενοι)Ποιο φιλι;Καλα ρε γαιδαρε και δε μας εχεις πει τιποτα τοσο καιρο;
Νικολας:Μπραβο σου Λουκα μπραβο σου.Να εχουν συμβει τετοια γεγονοτα και εμεις να το μαθαινουμε τελευταιοι.
Λουκας:Δε σας το ειπα γιατι δεν υπηρχε λογος να σας το πω.
Μανος:Τι δεν υπηρχε λογος Λουκα εισαι σοβαρος;Εσυ και η Νορα ειστε γεννημενοι ο ενας για τον αλλον.Και πολυ το καθυστερησατε αυτο το φιλι.(αστειευεσαι;271 επεισοδια περιμεναμε)
Λουκας:Εσυ μπορει να το πιστευεις αυτο αλλα η Νορα προφανως εχει αλλη αποψη.Επρεπε να δειτε πως αντεδρασε μετα το φιλι.
Νικολας:Πως αντεδρασε δηλαδη ρε Λουκα;
Λουκας:Ξαφνιαστηκε.Και ενταξει αυτο ειναι λογικο αλλα μετα πηγε να απομακρυνθει.Εγω την τραβηξα και το συνεχισα.Μπορει να ανταποκριθηκε αρχικα αλλα εκεινη το σταματησε.Και ευτυχως δηλαδη γιατι......
Μανος:Γιατι ευτυχως Λουκακο;
Λουκας:Γιατι εγω.....
Νικολας:Γιατι εσυ;
Λουκας:Αν δε με σταματαγε.....ακομα εκει θα ημουν και θα τη φιλουσα.
Μανος:Δηλαδη το παραδεχεσαι.Εισαι ερωτευμενος με την Νορα.
Λουκας:Ναι το παραδεχομαι.Ειμαι ερωτευμενος με την Νορα.
Μανος και Νικολας:ΖΗΤΩΩΩΩΩΩΩΩ.ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΤΗΚΕΣ.ΖΗΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!!!(και αρχισαν να χοροπηδανε μεσα στο σπιτι λες και μολις ειχε βαλει γκολ η Εθνικη).
Λουκας:Παιδια σταματηστε.
Μανος:Τι λες καμαρι μου;Ακομα δεν αρχισαμε.
Νικολας:Ενα λεπτο Μανο σταματα γιατι κατι θυμηθηκα τωρα.Λουκα ειπες οτι η Νορα ανταποκριθηκε σωστα;
Λουκας:Σωστα.
Νικολας:Απο που εβγαλες εσυ το συμπερασμα οτι εκεινη δεν αισθανεται οτι κι εσυ;Απο το οτι εκεινη το σταματησε;
Λουκας:Ναι αλλα οχι μονο απο αυτο.
Μανος:Αλλα απο που αλλου;
Λουκας:Απο τη σταση της γενικοτερα.Δεν ειπε κουβεντα και μετα που φαγαμε με εδιωξε.Και ηταν πολυ αμηχανη πραγμα που δειχνει.....
Μανος:Οτι εισαι ηλιθιος.
Λουκας:Τωρα γιατι βριζεις;
Μανος:Γιατι εισαι ηλιθιος.Ειναι δυνατον επειδη η κοπελα ξαφνιαστηκε και δεν ηξερε τι να πει και ηταν αμηχανη να λες οτι δεν ειναι ερωτευμενη μαζι σου;
Νικολας:Δικιο εχει ο Μανος;Και τι παει να πει σε εδιωξε;Κατι θα της ειπες.
Λουκας:Η αληθεια ειναι οτι μετα εγω αρχισα να της λεω για τον Μητσουλα.
Μανος και Νικολας:Να παρτα για να μη στα χρωσταμε(και τον μουτζωνουν).
Μανος:Εισαι καλα παιδακι μου;
Νικολας:Οχι βεβαια δεν ειναι.Για να αρχισει να μιλαει για τον αντιζηλο του.
Μανος:Ο οποιος αντιζηλος ειναι τρελος και παλαβος για εκεινη.Κι οχι αδικα εδω που τα λεμε.Γυναικαρα ειναι η Νορα μας.Με το ωραιο σωμα της με τα ωραια ποδια της.....
Νικολας:......με τα ωραια μπουτια της.Αληθεια Λουκα δε μας ειπες.Φιλαει ωραια το Νορακι μας;
Μανος:Αχ ναι για πες.
Λουκας:Τι σας νοιαζει εσας;
Μανος:Ε πως στον συνεργατη μου θα την δωσουμε.Να μην ενημερωσω τον ανθρωπο αν η γυναικα του φιλαει ωραια σε παρακαλω πολυ δηλαδη.Αλλα ασε μη μου πεις καλυτερα.Θα παω να δοκιμασω μονος μου.Να ξερει απο πρωτο χερι ο ανθρωπος τι κοριτσι του δινουμε.
Νικολας:Θα ερθω κι εγω να το δοκιμασω το φιλι της Νορας.Γιατι δηλαδη επειδη ειμαι παντρεμενος;Δε λενε οτι πρεπει να τα δοκιμαζουμε ολα σ'αυτη τη ζωη;
Μανος:Μπραβο Νικολα πολυ σωστα τα λες.Και μην ανησυχεις θα σε καλυψω εγω στην Δαφνη.
Λουκας:Καλα μην τολμησετε σας εφαγα.
Μανος:Γιατι να μην τολμησουμε Λουκακο;Θα μας κανεις ντα;
Λουκας:Οχι δε θα σας κανω ντα;Θα σας κανω μαυρους στο ξυλο.Και μη τολμησεις να προξενεψεις την ΝΟΡΑ ΜΟΥ στον Μητσουλα γιατι θα εχουμε κακα ξεμπερδεματα.
Μανος:Αμα δε θες να προξενεψω την ΝΟΡΑ ΣΟΥ στον Μητσουλα να πας να της πεις τι αισθανεσαι για εκεινη.Γιατι και η Νορα αυτο περιμενει.Να της πεις οτι την αγαπας.Και τους γαμους με την Νταιζη ξεχνα τους.Εσυ θα παντρευτεις αλλα μονο αν νυφη διπλα σου ειναι η Νορα.Καταλαβες Λουκακο; (τα πηρε ο Μανος)
Λουκας:Καταλαβα.
Kornilia_Petrakitsa
Kornilia_Petrakitsa
Admin
Admin

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 655
Ημερομηνία εγγραφής : 11/01/2011
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Παναγώτης Πετράκης και ξερό ψωμί
Χιούμορ : Οχι σαν του Λουκα αλλα καλοοοο!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa - Σελίδα 3 Empty Απ: Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa

Δημοσίευση από Kornilia_Petrakitsa Παρ Μαρ 11, 2011 2:57 am

Σεναριο 34


Ειναι η παραμονη του γαμου του Λουκα με την Νταιζη και ειναι μονος στο σπιτι.Περιμενει τον Μανο και τον Νικολα για συμπαρασταση.Καποια στιγμη χτυπαει το κουδουνι και παει να ανοιξει.Αλλα αντι για Μανο και Νικολα βλεπει μπροστα του την Νορα.


Λουκας:Νορα;Τι θες εσυ εδω;
Νορα:Δε θα κατσω πολυ.Μπορω να μπω;
Λουκας:Ναι βεβαια περασε.(και περνανε στο σαλονι)Λοιπον δε μου ειπες πως απο δω;
Νορα:Σου εφερα λιγη σαμπανια να πιουμε λιγο.Αλλωστε εγω αυριο δε θα ερθω στο γαμο.
Λουκας:Δε θα ερθεις;Γιατι;
Νορα:Την γνωμη μου για την Νταιζη την ξερεις.Οπως και την γνωμη εκεινης για μενα.Δε θα ηθελα να της χαλασω τη διαθεση.
Λουκας:Αν ειναι να της χαλασεις την διαθεση τοτε καλυτερα να.....ερθεις(και της χαμογελαει).
Νορα:Λουκα ασε τα χαζα τωρα και φερε ποτηρια να πιουμε λιγη σαμπανια.
Λουκας:Ναι αμεσως(και παει στην κουζινα φερνει τα ποτηρια και μετα ανοιγουν τη σαμπανια).
Νορα:Στην υγεια σου.
Λουκας:Στην υγεια σου.
Νορα:Σου ευχομαι να ζησεις καλα μαζι της.
Λουκας:Σε ευχαριστω αλλα χλωμο το βλεπω.
Νορα:Μη το λες αυτο.Μπορει να την αγαπησεις παλι.
Λουκας:Δε το νομιζω.Αλλωστε η καρδια μου ανηκει αλλου εδω και χρονια.

Και την κοιταει με ενα απελπισμενο βλεμμα αλλα η Νορα αποφασιζει να κανει πως δε το βλεπει.

Νορα:Λοιπον πρεπει να φυγω.Και παλι σου ευχομαι τα καλυτερα.

Και παει να το φιλησει σταυρωτα αλλα ο Λουκας γυριζει και την φιλαει απαλα στο στομα.Τοτε κοιταζονται κι εκει που ειναι ετοιμοι να λυγισουν η Νορα απομακρυνεται και παει να φυγει.


Λουκας:Νορα.....(κι εκεινη κοκκαλωνει και γυρναει να τον κοιταξει)....πες μου εναν λογο για να μη παντρευτω.
Νορα: (μετα απο αρκετα δευτερολεπτα σιωπης)Δε μπορω.


Και ετσι η Νορα φευγει.Ο Λουκας απελπισμενος καθεται στον καναπε και αρχιζει να κλαιει.Μετα ξαναχτυπαει το κουδουνι και τρεχει να ανοιξει γιατι ηλπιζε πως η Νορα γυρισε αλλα οταν ανοιξε την πορτα ειδε τον Μανο και τον Νικολα.


Λουκας:Α εσεις ειστε;
Μανος:Κι εγω χαιρομαι που σε βλεπω Λουκα(ειρωνικα).
Νικολας:Τι επαθες ρεσυ;Γιατι τετοια απογοητευση που μας ειδες
Μανος:Και τι σαμπανιες ειναι αυτες;Αρχισες να τα πινεις χωρις εμας;
Λουκας:Η Νορα την εφερε τη σαμπανια.
Μανος:Ηταν εδω η Νορα.Ποτε ηρθε;
Λουκας:Πριν απο λιγο.Λιγο νωριτερα να ερχοσασταν θα την προλαβαινατε.
Νικολας:Και τι ηθελε;
Λουκας:Να μου ευχηθει βιον ανθοσπαρτον για αυτο ηρθε.Και για να μου πει οτι δε θα ερθει στον γαμο αυριο.
Μανος:Λογικο.Δε θα αντεχε να βλεπει τον αντρα που αγαπαει να παντρευεται μια αλλη.
Λουκας:Ναι το ειδα ποσο μ'αγαπαει.Πριν φυγει της ζητησα να μου πει ενα λογο για να μην παντρευτω.Κι εκεινη δε βρηκε να μου πει τιποτα.Τιποτα.Ειπε ενα ''δε μπορω'' και εφυγε.
Νικολας:Μη την κατηγορεις Λουκα.Κι εκεινη δε περναει ευκολα αυτη την περιοδο.
Μανος:Εχει δικιο ο Νικολας.Κι εκεινη υποφερει οσο κι εσυ.
Λουκας:Δε ξερω.Μπορει να εχετε και δικιο.
Μανος:Μωρε δικιο εχουμε.Εσυ εισαι ζωον και δε το καταλαβαινεις.
Νικολας:Ελα ρε Μανο κι εσυ σταματα.Δε τον βλεπεις;Χαλια ειναι.
Μανος:Ας ειχε μυαλο στο κεφαλι του να μην ηταν χαλια.
Λουκας:Λοιπον τερμα οι κουβεντες.Τωρα θα πιουμε.Θελω να πιω πολυ να ξεχασω.


Και αρχιζουν να πινουν μεχρι που δεν αντεξαν αλλο και επεσαν ξεροι για υπνο.
Kornilia_Petrakitsa
Kornilia_Petrakitsa
Admin
Admin

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 655
Ημερομηνία εγγραφής : 11/01/2011
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Παναγώτης Πετράκης και ξερό ψωμί
Χιούμορ : Οχι σαν του Λουκα αλλα καλοοοο!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa - Σελίδα 3 Empty Απ: Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa

Δημοσίευση από Kornilia_Petrakitsa Παρ Μαρ 11, 2011 2:58 am

Σεναριο 35


Ο Λουκας ο Νικολας και ο Μανος αφου επινα σχεδον ολοι την νυχτα ξυπνανε δωδεκα η ωρα το μεσημερι.Πρωτος ξυπανει ο Μανος και αφου βλεπει τι ωρα ειναι σηκωνεται φτιαχνει καφε και ξυπναει και τους αλλους δυο.

Μανος:Λουκα Νικολα σηκωθειτε ρε.Ειναι δωδεκα η ωρα.Αντε σηκωθειτε.
Νικολας:Πω πω.Τι εγινε ρε παιδια εδω;Βομβα επεσε; (αφου βλεπει το χαλι που δημιουργησαν)
Μανος:Ναι εμεις τη ριξαμε.Ελα σηκω.Λουκα σηκω κι εσυ καμαρι μου ελα.Εισαι τυχερος που ο γαμος θα γινει το απογευμα κι οχι σε καμια ωρα γιατι αλλιως δε σε εβλεπα καλα.
Λουκας:Με ποναει το κεφαλι μου.
Νικολας:Λογικο.Ολο τον Βοσπορο ηπιες χθες.Το να μη σε ποναει θα ηταν το παραλογο.
Λουκας:Θα παω να κανω ενα κρυο μπανιο μπας και συνελθω.
Μανος:Να κανεις.Ελα Νικολα να φευγουμε κι εμεις να τον αφησουμε να ετοιμαστει.
Νικολας:Ναι παμε.Γεια σου Λουκα θα τα πουμε αργοτερα.
Μανος:Αντε γεια σου Λουκακο.
Λουκας:Γεια σας παιδια.


Ο Μανος και ο Νικολας φευγουν και ο Λουκας μπαινει στο μπανιο.Με το που βγαινει ακουει το τηλεφωνο να χτυπαει.Τρεχει να το σηκωσει και ελπιζει να ακουσει τη φωνη της Νορας αλλα.....


Λουκας:Ναι; (με μια λαχταρα στη φωνη)
Γραμματεας:Ο κυριος Βενετης;
Λουκας:Ναι ο ιδιος (με απογοητευση).
Γραμματεας:Σας τηλεφωνω απο το εργαστηριο που κανατετο τεστ πατροτητας με τον κυριο Καρρα.
Λουκας:Ναι και;
Γραμματεας:Πηραμε να σας ενημερωσουμε οτι καποια Νταιζη Καρρα πληρωσε καποιον απο το προσωπικο για να αλλαξει τα δειγματα και κατα συνεπεια τα αποτελεσματα.Δεν ειστε εσεις ο πατερας του παιδιου αλλα ο κυριος Καρρας.
Λουκας:Τι πραγμα;Σας ευχαριστω πολυ.
Γραμματεας:Παρακαλω υποχρεωση μου ηταν να σας ενημερωσω.Και συγγνωμη για τη αναστατωση.Γεια σας.
Λουκας:Γεια σας.


Με το που κλεινει το τηλεφωνο ο Λουκας τρεχει στην κρεβατοκαμαρα και ντυνεται.Φτιαχνει μια βαλιτσα και αμεσως μετα φευγει απο το σπιτι και τρεχει στην Νορα.


Νορα:Λουκα;Τι κανεις εσυ εδω;Δε θα επρεπε να ετοιμαζεσαι για τον γαμο;
Λουκας:Ποιο γαμο;Δε προκειται να γινει γαμος.
Νορα:Τι εννοεις δε προκειται να γινει γαμος;Γιατι;
Λουκας:Θα σου τα πω αλλα πρωτα θα ετοιμασεις μια βαλιτσα και φευγουμε.
Νορα:Φευγουμε για που;
Λουκας:Νορακι μου παμε να φυγουμε απο δω και μη ρωτας που παμε (α ρε Παριε θεε παντου κολλας).
Νορα:Λουκα δε προκειται να το κουνησω ρουπι αν δε μου πεις τι συμβαινει.
Λουκας:Πολυ καλα λοιπον.Θα την φτιαξω εγω τη βαλιτσα.


Και ορμαει στο δωματιο της Νορας αρπαζει μια βαλιτσα και αρχιζει να πεταει μεσα οτι εβρισκε μπροστα του.Η Νορα που δε μπορει να καταλαβει τι συμβαινει δε ξερει πως να αντιδρασει.Οταν ο Λουκας τελειωνει την αρπαζει απο το χερι και την τραβαει κοντα του.Της δινει ενα γλυκο φιλι και τρυφερο φιλι και της λεει.....

Λουκας:Θα ερθεις;Εχουμε πολλα να πουμε και να κανουμε.Εγω δηλαδη εχω πολλα να σου πω.
Νορα:Ενταξει.Αλλα θα μου πεις τι εχει συμβει ετσι;
Λουκας:Ναι ψυχη μου.Ολα θα στα πω.


Και ετσι φευγουν χωρις να ειδοποιησουν κανεναν.Στο αυτοκινητο ο Λουκας της λεει τα παντα για το τηλεφωνημα που δεχτηκε απο το εργαστηριο και η Νορα δε μπορουσε να πιστεψει αυτα που ακουγε.


Νορα:Απιστευτο.Την ειχα ικανη για τα παντα την Νταιζη αλλα οχι και για αυτο.
Λουκας:Κι εγω το ιδιο.Απο τη μια δε το περιμενα αλλα απο τη αλλη οταν το εμαθα εγινα ο πιο ευτυχισμενος ανθρωπος του κοσμου.
Νορα:Γιατι ο πιο ευτυχισμενος ανθρωπος του κοσμου;
Λουκας:Θα φτασουμε και σ'αυτο μη βιαζεσαι.Πρωτα μαντεψε που παμε.
Νορα:Που παμε;
Λουκας:Δε παει ο νους σου;Για σκεψου λιγο.Ποια διαδρομη εκανα εγω σε χρονο ρεκορ λες και εκανα τη διαδρομη Παγκρατι-Κολιατσου;
Νορα:Πλακα κανεις;Δε μιλας σοβαρα.Στην Ορεινη Αρκαδια με πας;
Λουκας:Ναι.Σε παω στην Ορεινη Αρκαδια.Εκει που καταλαβα οτι κινδυνευω να σε χασω.
Νορα:Να με χασεις;Λουκα δε σε καταλαβαινω.
Λουκας:Ειπαμε.Θα καταλαβεις οταν ερθει η ωρα.

Kornilia_Petrakitsa
Kornilia_Petrakitsa
Admin
Admin

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 655
Ημερομηνία εγγραφής : 11/01/2011
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Παναγώτης Πετράκης και ξερό ψωμί
Χιούμορ : Οχι σαν του Λουκα αλλα καλοοοο!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa - Σελίδα 3 Empty Απ: Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa

Δημοσίευση από Kornilia_Petrakitsa Παρ Μαρ 11, 2011 2:58 am

Σεναριο 36



Ο Λουκας και η Νορα φτανουν στην Ορεινη Αρκαδια και πανε στο ιδιο ξενοδοχειο που ειχε παει η Νορα με τον Δημητρη και ο Λουκας ετρεξε απο πισω τους τρελος απο ζηλεια.Αφηνουν τα πραγματα τους στην ρεσεψιον και ο Λουκας λεει στην Νορα να πανε μια βολτα.Προηγουμενως εχει ζητησει απο τους υπαλληλους να του ετοιμασουν μια εκπληξη για την Νορα αλλα χωρις να τους μιλησει.Εβαλε με τροπο στο χερι του ρεσεψιονιστ με οδηγιες και μεσα στο χαρτι ειχε και ενα φιλοδωρημα 50 ευρω(και ανοιχτοχερης).


Εν τω μεταξυ πλησιαζει η ωρα που θα γινοταν ο γαμος.Ο κοσμος ειχε μαζευτει και περιμενε την νυφη και τον γαμπρο.Κι ενω ειναι παραδοση η νυφη να αργει στο γαμο της ο γαμπρος δεν ειχε περασει απο εκει ουτε καταλαθος.Οι φιλοι του Λουκα ανησυχουσαν.


Στεφανος:Παιδια που ειναι ο Λουκας;Γιατι δεν εχει εμφανιστει ακομα;
Μανος:Τι να σου πω ρε Στεφανε;Τον παιρνουμε συνεχεια τηλεφωνο αλλα δε το σηκωνει.Δε ξερω για εσας αλλα εγω εχω αρχισει και ανησυχω.
Μελιτα:Κι εγω αλλα οχι για τον Λουκα.Παιρνω τηλεφωνο την Νορα να δω πως ειναι και ουτε εκεινη το σηκωνει.
Ευα:Στο σπιτι παιρνεις ή στο κινητο;
Μελιτα:Στο σπιτι.
Ευα:Εγω την παιρνω στο κινητο και ουτε αυτο το σηκωνει.
Νικολας:Μα τι εγινε ρε παιδια;Ανοιξε η γη και τους καταπιε;
Δαφνη:Εγω σκεφτομαι μηπως......
Μανος:Μηπως τι;
Δαφνη:Μηπως......κλεφτηκαν;
Μελιτα:Ημαρτον βρε Δαφνη που ζουμε;Στη δεκαετια του '60;
Στεφανος:Κι ομως θα συμφωνησω με την Δαφνη.Μη το θεωρειτε απιθανο.Αλλωστε εγω το βρισκω πολυ ρομαντικο.
Ευα:Αχ κι εγω.Μακαρι να ειναι ετσι και να μην εχουν παθει τιποτα κακο.
Νικολας:Παιδια δε θελω να σας πανικοβαλλω αλλα μολις εφτασε η Νταιζη.
Μανος:Αμαν.Την κατσαμε τη βαρκα.


Οντως η Νταιζη ειχε φτασει και πηγαινει χαμογελαστη προς την εκκλησια.Αλλα μολις οτι ο Λουκας δεν ειναι εκει το χαμογελο φευγει απο τα χειλη της.


Νταιζη:Τι γινετε εδω;Που ειναι ο Λουκας;
Στεφανος:Για δες μια συμπτωση.Το ιδιο αναρωτιομαστε κι εμεις.
Νταιζη:Τι εννοεις;Δεν ειναι εδω;
Μανος:Οχι βεβαια.Τον εχουμε παρει εκατο φορες τηλεφωνο αλλα δε το σηκωνει.
Νταιζη:Τι λετε ρε παιδια;Και πως θα γινει ο γαμος χωρις τον Λουκα;

Εκει που πανε να της απαντησουν χτυπαει το τηλεφωνο της Ευας.


Ευα:Ο Λουκας ειναι.Ελα Λουκα που εισαι τοσες ωρες;Σε περιμενει η νυφη.
Λουκας:Πες της να μην περιμενει.Δε θα γινει ο γαμος.
Ευα:Τι;Γιατι;Λουκα συμβαινει και τι αλλο.Η Νορα....
Λουκας:Η Νορα ειναι μαζι μου μην ανησυχεις.Ειναι καλα.
Ευα:Λουκα δε μου απαντησες σ'αυτο που σε ρωτησα πριν.
Λουκας:Α ναι.Εχεις δικιο.Λοιπον ακου......



Και της λεει χαρτι και καλαμαρι οτι εγινε τις τελευταιες ωρες.Η Ευα ειχε μεινει με το στομα ανοιχτο και ολη την κοιτανε με αγωνια.


Ευα:Ενταξει Λουκα.Θα τους τα πω.Φιλακια στην Νορα να δωσεις.
Λουκας:Αυτο ειναι το μονο σιγουρο.Γεια σου Ευακι.
Ευα:Γεια σου Λουκα(και το κλεινει).
Νικολας:Τι εγινε;Τι σου ειπε;
Ευα:Δε θα γινει λεει ο γαμος.
Νταιζη:Τι πραγμα;Γιατι; (εκνευρισμενη)
Ευα:Γιατι εμαθε λεει οτι εσυ πληρωσες καποιον για να αλλαξει τα αποτελεσματα του τεστ πατροτητας και πηρε την Νορα και φυγανε για να ζησουν τον ερωτα τους.
Ολοι:ΤΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ;;;;;;;;;;;;;(η Νταιζη λιποθυμαει αλλα κανεις δε πηγε να την πιασει ή να την σηκωσει)
Ευα:Αυτο που ακουσατε.
Νικολας:Και που πηγανε;
Ευα:Μαντεψτε.Στη Ορεινη Αρκαδια.
Kornilia_Petrakitsa
Kornilia_Petrakitsa
Admin
Admin

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 655
Ημερομηνία εγγραφής : 11/01/2011
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Παναγώτης Πετράκης και ξερό ψωμί
Χιούμορ : Οχι σαν του Λουκα αλλα καλοοοο!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa - Σελίδα 3 Empty Απ: Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa

Δημοσίευση από Vikoula foka-veneti Παρ Μαρ 11, 2011 3:40 am

Θεικες οι συνέχειες περιμένω τις επομενες μην καθεσαι ποσταρε εχω τρελλή αγωνία!
Vikoula foka-veneti
Vikoula foka-veneti
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Ιχθύς Σκύλος
Αριθμός μηνυμάτων : 2254
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010
Ηλικία : 30
Ασχολίες : Χορο, τραγουδι, μουσικη και ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ
Χιούμορ : Ελπιζω πως εχω

http://nora-loukas18.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa - Σελίδα 3 Empty Απ: Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa

Δημοσίευση από Nikou Παρ Μαρ 11, 2011 4:50 am

τι γλικοοοοο
Nikou
Nikou
Public Relations
Public Relations

Αιγόκερως Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 2611
Ημερομηνία εγγραφής : 04/01/2011
Ηλικία : 27
Ασχολίες : ποδόσφαιρο, μπιλιάρδο,χορός, πιάνο, κιθάρα, τραγούδι,ΕΔΕΜΟΦΑΝΑΚΙ
Χιούμορ : το παλεύουμε... :P ;)

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa - Σελίδα 3 Empty Απ: Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa

Δημοσίευση από nora1 Παρ Μαρ 11, 2011 5:19 am

Tέλειες όλες οι συνέχειές σου!
nora1
nora1
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Αιγόκερως Βουβάλι
Αριθμός μηνυμάτων : 562
Ημερομηνία εγγραφής : 11/12/2010
Ηλικία : 26

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa - Σελίδα 3 Empty Απ: Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa

Δημοσίευση από Maria_PetrakoBougiouritsa Παρ Μαρ 11, 2011 6:24 am

oλα τελεια....περιμενω συνεχεια!!!
Maria_PetrakoBougiouritsa
Maria_PetrakoBougiouritsa
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Ταύρος Χοίρος
Αριθμός μηνυμάτων : 1875
Ημερομηνία εγγραφής : 11/12/2010
Ηλικία : 28
Ασχολίες : Tραγούδια και Μυστικά της Εδέμ(βεβαίως-βεβαίως!)
Χιούμορ : Έχω αρκετό!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa - Σελίδα 3 Empty Απ: Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa

Δημοσίευση από Kornilia_Petrakitsa Παρ Μαρ 11, 2011 7:47 pm

Σας ευχαριστώ κορίτσια..
Σε λιγάκι η συνέχεια..
Kornilia_Petrakitsa
Kornilia_Petrakitsa
Admin
Admin

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 655
Ημερομηνία εγγραφής : 11/01/2011
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Παναγώτης Πετράκης και ξερό ψωμί
Χιούμορ : Οχι σαν του Λουκα αλλα καλοοοο!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa - Σελίδα 3 Empty Απ: Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa

Δημοσίευση από Kornilia_Petrakitsa Παρ Μαρ 11, 2011 7:57 pm

Σεναριο 37



Γυρναμε στην Ορεινη Αρκαδια οπου ο Λουκας και η Νορα κανουν βολτες αγκαλιασμενοι και ερωτευμενοι.Το βραδακι γυρνανε στο ξενοδοχειο και ο Λουκας τοτε βαζει ενα μαυρο μαντηλι στα ματια της Νορας η οποια ξαφνιαζεται αλλα της λεει της εχει ετοιμασει μια εκπληξη.Τοτε την παιρνει στα χερια του και την πηγαινει προς το δωματιο με εναν γκρουμ να τους ακολουθει για να τους ανοιξει την πορτα.Αφου τους ανοιγει και μπαινουν μεσα ο Λουκας αφηνει κατω την Νορα δινει ενα γερο φιλοδωρημα στον γκρουμ και οταν εκεινος φευγει πλησιαζει παλι την Νορα και της λεει.


Λουκας:Ετοιμη;
Νορα:Ετοιμη.
Λουκας:Λοιπον με το ενα....με το δυο.....με το τρια....Ανοιξε τα ματια σου.(και της βγαζει το μαντηλι)


Η Νορα μενει αφωνη με αυτο που αντικρυζει.Βρισκοντουσαν στο ιδιο δωματιο που του ειχε κανει εκεινη την πλακα για να ζηλεψει.Το δωματιο ειναι γεματο με αναμενα κερια και παντου ειναι σκορπισμενα ροδοπεταλα.Γυρναει δακρυσμενη στον Λουκα και του λεει.....


Νορα:Λουκα....τι ειναι ολα αυτα;
Λουκας:Μια εικονα για το πως θα ειναι η ζωη μας απο δω και περα.
Νορα:Τι εννοεις;
Λουκας:Νορα σ'αυτο το δωματιο ενιωσα πως σε χανω.Ειμαι ερωτευμενος μαζι σου εδω και πολλα χρονια αλλα φοβομουν να στο πω.Φοβομουν οτι δεν αισθανεσαι το ιδιο και πως ισως αλλαξει η σταση σου απεναντι μου.Πως θα με εβγαζες τελειως απο τη ζωη σου.Και αυτο δε μπορουσα να το αντεξω.Μπορουσα να αντεξω να μη σε αγγιζω να μη σε φιλαω και να μη κανω ερωτα μαζι σου.Αλλα το να μη σε βλεπω καθε μερα το να μην τσακωνομαι μαζι σου καθε μερα το να μη σου σπαω τα νευρα καθε μερα.....οχι αυτο δε θα το αντεχα.Προτιμουσα να ειμαι διπλα σου σαν φιλος παρα να μην ειμαι διπλα σου καθολου.Αλλα μετα την Πρωτοχρονια...μετα το φιλι μας....δε μπορω ειλικρινα δε μπορω να σταματησω να το σκεφτομαι.Και ειλικρινα απορω με το κουραγιο που εκανα τοσες μερες μετα οταν σε συναντουσα.Πως αντεχα να μη σε αρπαξω στην αγκαλια μου και να μη σταματησω να σε φιλαω μεχρι να μη μπορεις πια να ανασανεις.Γιατι αυτο ηθελα.
Νορα:Λουκακο μου.....
Λουκας:Οχι ασε με να τελειωσω.Οταν σου ειπα στο αυτοκινητο οτι μετα απο αυτο το τηλεφωνημα εγινα ο πιο ευτυχισμενος ανθρωπος του κοσμου αυτο εννοουσα.Οτι τωρα μπορω επιτελους να σου πω τι αισθανομαι για σενα.Γιατι τωρα ξερω οτι κι εσυ αισθανεσαι το ιδιο.Ετσι δεν ειναι;
Νορα:Ναι αγαπη μου ναι.


Αγκαλιαζονται και αρχιζουν να φιλιουνται.Αργα και τρυφερα αρχιζουν να γδυνουν ο ενας τον αλλον.Οταν πια απαλλαχτηκαν απο τα περιττα ο Λουκας την σηκωνει στα χερια του και την παει στο κρεβατι.Εκει δινονται ο ενας στον αλλον ψυχη τε και σωματι και για εκεινους δεν υπαρχει πλεον κανενας αλλος ανθρωπος πανω στη γη εκτος απο αυτους τους δυο.
Kornilia_Petrakitsa
Kornilia_Petrakitsa
Admin
Admin

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 655
Ημερομηνία εγγραφής : 11/01/2011
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Παναγώτης Πετράκης και ξερό ψωμί
Χιούμορ : Οχι σαν του Λουκα αλλα καλοοοο!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa - Σελίδα 3 Empty Απ: Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa

Δημοσίευση από Kornilia_Petrakitsa Παρ Μαρ 11, 2011 7:58 pm

Σεναριο 38(σε αυτη τη σκηνη ο Λουκας εξομολογειτε τον ερωτα του για την Νορα στον Νικολα.ετσι δηλαδη οπως το φανταστηκα εγω.)


Ο Λουκας και ο Νικολας εχουν βγει για καφε.Ο Νικολας παλευει με νυχια και με δοντια να πεισει τον Λουκα να μην παντρευτει την Νταιζη.


Νικολας:Λουκα μη παντρευτεις την Νταιζη.Σε ικετευω δηλαδη.Μην καταστρεφεις την ζωη σου.
Λουκας:Ποσες φορες θα κανουμε την ιδια κουβεντα ρε Νικολα;
Νικολας:Οσες χρειαστει μεχρι να σε πεισω.Μην παντρευτεις καποια που δεν εισαι ερωτευμενος μαζι της.Θα το μετανιωνεις για μια ζωη.
Λουκας:Κι εσυ που το ξερεις οτι δεν ειμαι ερωτευμενος μαζι της;
Νικολας:Γιατι σε εχω δει Λουκα.Εχω παρατηρησει πως ειναι ο τονος της φωνης σου καθε φορα που λες το ονομα της.Δε συγκρινεται με τον τονο που εχεις οταν λες ''Νορα''.
Λουκας:Γιατι τι διαφορα εχει ο τονος μου δηλαδη οταν λεω το ονομα της Νταιζης και οταν λεω το ονομα της Νορας;
Νικολας:Μεγαλη διαφορα.Και οχι μονο ση φωνη σου αλλα και στο βλεμμα σου.Οταν λες ''Νταιζη''η φωνη σου ειναι αδιαφορη και το βλεμμα σου κενο.
Λουκας:Και οταν λεω ''Νορα'';
Νικολας:Οταν λες ''Νορα''η φωνη σου και το βλεμμα σου αλλαζουν.Η φωνη σου γλυκαινει και τα ματια σου λαμπουν.Και μη μου πεις τωρα οτι λεω βλακειες γιατι βλακεια θα πεις εσυ.
Λουκας:Που θες να το πας Νικολα;
Νικολας:Μη μου το παιζεις εμενα ηλιθιος γιατι ξερω πολυ καλα οτι δεν εισαι.Ποτε θα ομολογησεις επιτελους οτι δε μπορεις να ζησεις χωρις την Νορα;
Λουκας:Μα δε το αρνηθηκα ποτε.Η Νορα ειναι απο τους ποιο σημαντικους ανθρωπους στη ζωη μου οπως κι εσυ και η Δαφνη αλλωστε.....
Νικολας:Λουκα δεν ειπαμε να μην κανεις τον ηλιθιο γιατι δεν εισαι;Πες την αληθεια επιτελους.
Λουκας:Νικολα.......
Νικολας:Λουκα ομολογησε.Τωρα.
Λουκας:Καλα καλα.Το......ομολογω.Ειμαι....ερωτευμενος με την Νορα.
Νικολας:Επιτελους επιτελους.Και ελεγα οτι θα πεθανω και δε θα το ακουσω.Αντε πηγαινε τωρα να το πεις και στην ιδια ετσι τωρα που εμαθες.
Λουκας:Νικολα δεν ειναι τοσο απλο.Μακαρι να ηταν αλλα δεν ειναι.
Νικολας:Διαφωνω ειναι τοσο απλο.Την θελεις σε θελει.Γιατι να το σκεφτοσαστε;
Λουκας:Γιατι η Νορα δεν αισθανεται το ιδιο με μενα.
Νικολας:Μπα;Ετσι σου ειπανε να λες;Απο που το εβγαλες αυτο συμπερασμα;
Λουκας:Απο την αντιδραση της οταν την φιλησα την Πρωτοχρονια.
Νικολας:Την Πρωτοχρονια;Την φιλησες;Καλα ρε γελοιο κατασκευασμα ποτε περιμενες να μου το πεις;Πανω απο το νεκροκρεβατο; (χτυπαει ξυλο και φτυνεται ταυτοχρονα με τον Λουκα)
Λουκας:Χτυπα ξυλο καλε.Κουνησου απο τη θεση σου.Θα σου το ελεγα αλλα.....
Νικολας:Αλλα τι Λουκα;Αλλα τι;Τελος παντων θελω λεπτομερειες τωρα.

Και ο Λουκας καθεται και του λεει οτι εγινε το βραδυ της Πρωτοχρονιας και οταν τελειωσε ο Λουκας του εριξε μια ξεγυρισμενη μουντζα.


Λουκας:Τωρα γιατι με μουντζωνεις;
Νικολας:Γιατι εισαι τελειως ηλιθιος.Μα ειναι δυνατον;Τι περιμενες δηλαδη;Με το που τη φιλησες να αρχισετε να κυλιεστε στα πατωματα σαν τον Μανο και τη Μελιτα;
Λουκας:Δεν ειπα κατι τετοιο.Αλλα γιατι δεν ειπε τιποτα και αρχισε τα ασχετα;
Νικολας:Εσυ γιατι αρχισες να της λες για τον Μπελλο;
Λουκας:Εεεεεεεεεεεεε........
Νικολας:Ευξεινος.
Λουκας:Εεεεεεε.....
Νικολας:Εξι και δυο οκτω.Για πες μου μια πειστικη δικαιολογια τωρα.Εδω σε θελω.
Λουκας:Γιατι.....ελα ρε Νικολα ασε με τωρα δε ξερω.
Νικολας:Να σου πω εγω που ξερω;
Λουκας:Για πες;
Νικολας:Γιατι εισαι ηλιθιος.Λουκα η Νορα λιωνει για σενα οπως κι εσυ αλλωστε.Πηγαινε βρες την και μιλα της.
Λουκας:Α πα πα δε γινετε.Αλλωστε εγω παντρευομαι σε λιγο καιρο.
Νικολας:Ρε λυσσα κακια.Θες να παντρευτεις;Παντρεψου αλλα την Νορα.Παντρεψου την γυναικα που αγαπας οσο τιποτα αλλο.
Λουκας:Ναι αλλα ο Αρης....
Νικολας:Ο Αρης μπορει να σε γνωρισει και να σε αγαπησει σαν πατερα του και χωρις να παντρευτεις την μητερα του.
Λουκας:Δε ξερω Νικολα δε ξερω.
Νικολας:Μωρε ξερεις αλλα φοβασαι.
Λουκας:Μπορει και να εχεις δικιο.
Νικολας:Εχω αλλα ποιος με ακουει εμενα τον καημενο;
Kornilia_Petrakitsa
Kornilia_Petrakitsa
Admin
Admin

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 655
Ημερομηνία εγγραφής : 11/01/2011
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Παναγώτης Πετράκης και ξερό ψωμί
Χιούμορ : Οχι σαν του Λουκα αλλα καλοοοο!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa - Σελίδα 3 Empty Απ: Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa

Δημοσίευση από Kornilia_Petrakitsa Παρ Μαρ 11, 2011 7:58 pm

Σεναριο 39


Ο Νικολας ηταν πολυ στενοχωρημενος μετα την συζητηση του με τον Λουκα.Δε του αρεσε που οι φιλοι του επνιγαν τα πραγματικα αισθηματα που ετρεφαν ο ενας για τον αλλον.Ετσι παιρνει τηλεφωνο τους αλλους τρεις και κανονιζει να βρεθουνε στο σπιτι του Μανου.Οταν συναντηθηκαν και τους ειπε ολα οσα συζητησε με τον Λουκα αποφασισαν ολοι μαζι να κανουν κατι.


Μανος:Λοιπον εγω προτεινω να τους ετοιμασουμε ενα ρομαντικο σκηνικο και να τους φωναξουμε και τους δυο δηθεν οτι συμβαινει κατι σοβαρο.Οταν ερθουν τους αφηνουμε μονους εν αναγκη τους κλειδαμπαρωνουμε και δε τους βγαζουμε απο εκει αν δε τα βρουνε.
Ευα:Ε βεβαια τι θα προτεινες εσυ;Απαγωγη.Δε συμφωνω καθολου.Ασε που θα τσαντιστουν και και δε θα μας ξαναμιλησουν ποτε.Αλλη ιδεα κανεις;
Δαφνη:Εγω συμφωνω με τον Μανο μεχρι ενος σημειου.Να τους ετοιμασουμε κατι που να μοιαζει τυχαιο.Αλλα οχι κλειδαμπαρωματα κι αλλα τετοια κουλα....
Νικολας:Ναι κι εγω συμφωνω με την Δαφνη.Για πειτε ιδεες.Τι να κανουμε που να μοιαζει τυχαιο και να τους κανει να ομολογησουν τι νιωθει ο ενας για τον αλλον;


Εκεινη την ωρα χτυπαει το κινητο του Νικολα και ηταν ο Λουκας.


Νικολας:Ωπα.Χιλια χρονια θα ζησει.Ελα Λουκα τι εγινε; (κανοντας νοημα στους αλλους να μη μιλησουν)
Λουκας:Νικολα πηρα να σου πω οτι αν με θες τιποτα το σαββατοκυριακο θα ειμαι στη Χαλκιδα με την Νταιζη για το διημερο.Για να.....''αναθερμανουμε'' την σχεση μας.(ειρωνικα)
Νικολας:Οκ Λουκα θα τα πουμε.Γεια.
Λουκας:Γεια σου Νικολα.Φιλια στη Δαφνη.
Νικολας:Θα της τα δωσω.Καλη ''αναθερμανση''.(και το κλεινει)Παιδια το βρηκα.
Ευα:Για πες.
Νικολας:Ο Λουκας μολις μου ειπε οτι εκεινος και η Νταιζη θα πανε για το σαββατοκυριακο στην Χαλκιδα.
Μανος:Δε σκεφτεσαι αυτο που σκεφτομαι;
Νικολας:Δε ξερω τι σκεφτεσαι εσυ αλλα τα κοριτσια θα πρεπει να αναλαβουν δραση.
Δαφνη:Καταλαβα.Καλη ιδεα.
Ευα:Ναι κι εγω συμφωνω.Πολυ καλη ιδεα Νικολα.
Μανος:Επειδη εγω φαινεται ειμαι ηλιθιος και δεν καταλαβαινω θα μου και μενα να καταλαβω επιτελους;
Νικολας:Μα ειναι παρα πολυ απλο.Τα κοριτσια θα πιασουν τη Νορα και θα την πεισουν να γνωριστει καλυτερα με τον Δημητρη.Και τι καλυτερος τροπος απο ενα ρομαντικο Σαββατοκυριακο στη Χαλκιδα;
Μανος:Αυτο σκεφτηκα κι εγω.Δε μπορει καπου θα συναντηθουν.
Νικολας:Μη σου πω θα τους βαλουμε να κλεισουν δωματια στο ιδιο ξενοδοχειο.
Ευα:Καλα θα ηθελα πολυ να ημουν απο μια μερια και να το δω αυτο το σκηνικο.
Δαφνη:Ναι κι εγω.Θα πεσει πολυ γελιο με τις ζηλειες τους.
Νικολας:Λοιπον ξεκιναμε.


Ετσι μπηκε μπροστα το σχεδιο.Η Δαφνη και η Ευα καταφεραν και επεισαν τη Νορα και κανονισε με τον Δημητρη την εκδρομη στη Χαλκιδα ενω ο Νικολας και ο Μανος εμαθαν σε ποιο ξενοδοχειο θα παει ο Λουκας με την Νταιζη και τους προτειναν το ιδιο.Ετσι κλεινουν δωματια εκει και ξεκινανε το ταξιδι.Οταν φτανουν στο ξενοδοχειο τους συνοδευουν στα δωματια τους(σιγα μη τους εβαζα στο ιδιο)και αφου τακτοποιουν τα πραγματα τους βγαινουν για βολτα.Οταν βγαινουν απο το ασανσερε η Νορα χτυπαει και πεφτει πανω στον Λουκα που αναεβαινε στο δωματιο παρεα με την Νταιζη.


Λουκας:Νορα;Τι κανεις εσυ εδω; (με ενα χαμογελο να σχηματιζεται στα χειλη του μολις τη βλεπει αλλα σβηνει μολις βλεπει τον Δημητρη)
Νορα:Ηρθα με τον Δημητρη για να περασουμε το Σαββατοκυριακο.Εσυ τι κανεις εδω;
Νταιζη:Ηρθαμε κι εμεις για να περασουμε το Σαββατοκυριακο και να ζησουμε τον ερωτα μας.(και τον αγκαλιαζει επιδεικτικα γιατι δε της ξεφυγε η λαμψη στα ματια του Λουκα ταν ειδε τη Νορα)
Νορα:Α μαλιστα πολυ ωραια.Νταιζη απο δω ο Δημητρης.Δημητρη να σου συστησω την Νταιζη.
Δημητρης:Χαιρω πολυ.
Νταιζη:Χαιρω πολυ.Νορα δε μου ειχες πει οτι εχεις δεσμο.Συγχαρητηρια.
Δημητρης:Οχι δεν ειμαστε ζευγαρι....ακομα(ο Λουκας κανει εναν μορφασμο)αλλα ελπιζω πολυ συντομα να την πεισω.
Νταιζη:Κατι μου λεει οτι θα την πεισεις.
Δημητρης:Μακαρι.Τι λες Νορα;Εχω καμια πιθανοτητα να σε πεισω;
Νορα:Μα νομιζω οτι για αυτο ηρθαμε για αυτο αν δε κανω λαθος.Για να γνωριστουμε καλυτερα.
Λουκας:Λοιπον πρεπει να παμε πανω τωρα.Λογικα θα ξαναβρεθουμε.
Δημητρης:Και γιατι δε το κανονιζουμε απο τωρα;Τι θα λεγατε να βρεθουμε για φαγητο το μεσημερι;
Νταιζη:Πολυ ωραια ιδεα.Ε μωρο μου; (ακομα πιο επιδεικτικα)
Λουκας:Ναι γιατι οχι;Αν δεν εχετε προβλημα κι εσεις.
Νορα:Ωραια τοτε θα τηλεφωνηθουμε το μεσημερι για να κανονισουμε που θα βρεθουμε.
Λουκας:Πολυ καλα.Τα λεμε τοτε.
Δημητρης:Ανυπομονω.
Νταιζη:Κι εγω το ιδιο.Λοιπον τα λεμε το μεσημερι.
Kornilia_Petrakitsa
Kornilia_Petrakitsa
Admin
Admin

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 655
Ημερομηνία εγγραφής : 11/01/2011
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Παναγώτης Πετράκης και ξερό ψωμί
Χιούμορ : Οχι σαν του Λουκα αλλα καλοοοο!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa - Σελίδα 3 Empty Απ: Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa

Δημοσίευση από Kornilia_Petrakitsa Παρ Μαρ 11, 2011 7:58 pm

Σεναριο 40(συνεχεια απο 39)



Ο Λουκας και η Νορα τηλεφωνιουνται και κανονιζουν για το μεσημερι να συναντηθουν και οι τεσσερις να φανε.Κανεις απο τους δυο δε θελει να βρεθουν με δυο αλλους αναμεσα τους αλλα δυστυχως δε μπορουσαν να το αποφυγουν.Ετσι συναντηθηκαν και οι τεσσερις σε μια ωραια ταβερνουλα.


Λουκας:Ωραιο μερος διαλεξατε.Ποιος το βρηκε;
Δημητρης:Η Νορα.Οντως ειναι πολυ ωραιο μερος.Αληθεια Λουκα ισχυει αυτο που μου ειπε η Νορα;Εσυ και η Νταιζη παντρευεστε;
Νταιζη:Ναι ισχυει.Σε λιγες μερες θα ειμαι επισημα η κυρια Βενετη. (κουνια που σε κουναγε)
Νορα:Τι εννοεις σε λιγες μερες;Σε ενα μηνα δεν ειναι ο γαμος;
Νταιζη:Ναι αλλα ξερεις τωρα βρε Νορα μου.Οι μερες περνανε γρηγορα.Σαν νερακι.Ετσι δεν ειναι αγαπη μου;
Λουκας: (γυρναει ξαφνιασμενος γιατι ειχε απορροφηθει κοιταζοντας τη Νορα)Ε;Τι;Α ναι.Σαν νερακι.
Δημητρης:Να ζησετε λοιπον.Η ωρα η καλη και καλους απογονους.
Λουκας:Δε χρειαζομαστε αλλους απογονους.Τους βρηκαμε ετοιμους.
Δημητρης:Τι εννοεις;
Λουκας:Οχι τιποτα.Αστο που να σου εξηγω τωρα βρε Δημητρη.Μεγαλη ιστορια.Θα στην πω μια αλλη φορα.
Δημητρης:Καλα δεν επιμενω.Οποτε θελεις και αν θελεις μου λες.
Νταιζη:Εσυ Δημητρη πως τα πας με τη Νορα μας;Τι λες εχει αρχισει να πεφτει σιγα σιγα;
Δημητρης:Δε ξερω εσυ θα μου πεις.Τι πιστευεις;
Νορα:Δεν αφηνουμε αυτη τη συζητηση καλυτερα; (και κοιταει τον Λουκα που δεν εχει παρει τα ματια του απο πανω της)
Λουκας:Ναι αφησε το καλυτερα αυτο το θεμα Νταιζη.Ειναι προσωπικο θεμα της Νορας.Εσυ δεν υπαρχει λογος να ανακατευεσαι.
Νταιζη:Γιατι βρε μωρο μου να μη ξερουμε τι γινετε στη ζωη της κουμπαρας μας;
Λουκας και Νορα:Της ποιας;
Νταιζη:Αχ ναι μωρο μου δε σου ειπα.Σκεφτηκα να μας παντρεψει η Νορα.
Δημητρης:Πολυ καλη ιδεα(στον κοσμο του αυτος).Συγχαρητηρια Νορα.
Νορα:Συγγνωμη μη δεν αισθανομαι πολυ καλα.Πρεπει να φυγω.Θα γυρισω στο ξενοδοχειο.
Δημητρης:Θελεις να σε παω εγω; (και κανει να σηκωθει)
Νορα:Οχι δε χρειαζεται.Θελω να περπατησω λιγο.Καλη διασκεδαση.
Λουκας:Νορα περιμενε.(αλλα εκεινη κανει πως δεν τον ακουει)Περιμενε σου λεω.


Αλλα η Νορα φευγει σχεδον τρεχοντας.Καποια στιγμη ο Λουκας σηκωνεται και αρχιζει να τρεχει απο πισω της.(ετσι ετσι τρεχα τωρα Λουκακο).Η Νορα τον καταλαβαινει και αρχιζει να τρεχει κανονικα.Συνεχισαν ετσι μεχρι το ξενοδοχειο ωσπου ο Λουκας την προλαβαινει στο ασανσερ.


Λουκας:Μπορεις να μου πεις γιατι εφυγες ετσι απο το μαγαζι;
Νορα:Δε σε αφορα.Εσυ γιατι εφυγες;Γιατι δεν εκατσες με το Νταιζουλινι σου;
Λουκας:Δεν ειναι το Νταιζουλινι μου.Δε θελω να τη βλεπω μπροστα μου και το ξερεις.
Νορα:Ναι αλλα την παντρευεσαι.Δε μπορει να μην αισθανεσαι τιποτα για αυτη.
Λουκας:Τα αισθηματα μου για την Νταιζη δεν ειναι ερωτικα.Τωρα πια μονο αηδια μου προκαλει.Και ξερεις γιατι την παντρευομαι.
Νορα:Ναι τωρα σε πιστεψαμε.(και βγαινει απο το ασανσερ με τον Λουκα να την ακολουθει)Μπορεις να σταματησεις να με ακολουθεις σε παρακαλω;
Λουκας:Οχι δε μπορω.Πρεπει να μιλησουμε.
Νορα:Δε νομιζω οτι εχουμε να πουμε κατι(και παει να μπει στο δωματιο της αφηνοντας τον Λουκα απεξω αλλα εκεινος σπρωχνει την πορτα και μπαινει μεσα χωρις να τη ρωτησει).Λουκα φυγε σε παρακαλω πολυ.
Λουκας:Οχι δε φευγω αν δε μιλησουμε.Κι εσυ μπορει να μην εχεις τιποτα να μου πεις αλλα εγω εχω παρα πολλα να σου πω.
Νορα:Α μπα;Οπως;
Λουκας:Οπως οτι...Νορα δεν τον θελω αυτο τον γαμο και το ξερεις.Ξερεις τι αισθανομαι για σενα.Νορα σ'αγαπω παρα πολυ....
Νορα:Ναι το ξερω οτι με αγαπας παρα πολυ.Σαν φιλη σου σαν αδερφη σου σαν οικογενεια σου.....
Λουκας:Τελικα καλα σε λεω ηλιθια κοκκινομαλλα.Καλα την Πρωτοχρονια οταν φιληθηκαμε αυτο καταλαβες;Οτι σε βλεπω φιλικα;
Νορα:Γιατι Λουκακο τι επρεπε να καταλαβω;
Λουκας:Τα αισθηματα μου για σενα Νορα μονο φιλικα και αδερφικα δεν ειναι.Ειμαι τρελα ερωτευμενος μαζι σου Νορακι μου εδω και χρονια.Αλλα σωπαινα.Και εμενα διπλα σου σαν φιλος και αδερφος γιατι ετσι με εβλεπες και με βλεπεις εσυ.Εσυ εισαι αυτη που με βλεπει φιλικα και αδερφικα οχι εγω.Εγω λιωνω για σενα.
Νορα:Λουκα τι μου λες τωρα;
Λουκας:Σου λεω οτι εσυ Νορα εισαι ο λογος που υπαρχω.Ο λογος που αναπνεω.
Νορα:Δηλαδη με λιγα λογια μους οτι τι;Οτι δε μπορεις να ζησεις χωρις εμενα;
Λουκας:Ναι.Αυτο σου λεω.Δε μπορω και ΔΕΝ ΘΕΛΩ να ζησω χωρις εσενα.Και το ξερω οτι προφανως εσυ προφανως δεν αισθανεσαι το ιδιο για μενα αλλα ξερεις κατι;Δε με νοιαζει.Εγω θελω μονο να υπαρχω στην ζωη σου.Να ξερω οτι τουλαχιστον νοιαζεσαι για μενα.
Νορα:Λουκα κανε μου μια χαρη.
Λουκας:Τι χαρη;
Νορα:Φιλα με καρδια μου.Γιατι κανεις λαθος.Κι εγω ειμαι τρελα ερωτευμενη μαζι σου.Πυροβλημα ε πυροβλημα.


Ο Λουκας την πλησιαζει και την αγκαλιαζει σφιχτα.Μετα την κοιταζει και καθως την βλεπει δακρυσμενη φιλαει τα δακρυα της και μετα τα χειλια της.Εκενη την ωρα χτυπαει την πορτα ο Δημητρης.Μαζι του ειναι και η Νταιζη.

Δημητρης:Νορα;Εισαι μεσα;Εισαι καλα;
Νταιζη:Ειναι και ο Λουκας μαζι σου;
Λουκας: (ψιθυριστα)Μην απαντησεις.
Νορα: (ψιθυριστα)Δε το ειχα σκοπο.


Και μετα εκαναν ερωτα για πρωτη φορα.Ο Δημητρης και η Νταιζη τα παρατανε και φευγουν.Ο Λουκας και η Νορα περασαν ολη την υπολοιπη μερα και ολο το βραδυ μαζι κανοντας ερωτα(ειπαμε πρεπει να αναπληρωσουν για τοσα επεισοδια.)


Ο Λουκας και η Νορα τωρα κοιμοντουσαν αγκαλια.Ολη νυχτα εκαναν ερωτα.Αναπληρωναν με αυτον το τροπο τα χρονια που εχασαν και αυτα που θα χασουν(μην αγχωνεστε δεν υπαρχει τετοια περιπτωση).Καποια στιγμη ο Λουκας ξυπναει και την κοιταει που κοιμαται.Ενα μελαγχολικο χαμογελο σχηματιστηκε στο προσωπο του.


Λουκας:Αχ αγαπη μου να ξερες ποσο σ'αγαπω.Μονο να ξερες.Αλλα καλυτερα που δε ξερεις.Θα τρομαξεις.Κι εγω τρομαζω αλλωστε.Τοσα χρονια να ζω για σενα κι εσυ να μη το καταλαβαινεις.Αλλα δε πειραζει.Δε το ηθελα κιολας.Φοβαμαι τοσο να μη σε χασω.Δε θα το αντεξω να χαθεις απο τη ζωη μου.Δε μπορω να φανταστω τη ζωη μου χωρις εσενα.Οταν προσπαθω να φανταστω πως θα ηταν η ζωη μου μακρια σου μου φαινονται ολα ανουσια και αδεια.Εσυ δινεις νοημα στη ζωη μου καρδουλα μου.Μονο εσυ.


Η Νορα εχει ξυπνησει και τον ακουει αλλα δε μιλαει ομως ο Λουκας καταλαβαινει οτι ξυπνησε γιατι νιωθει τα δακρυα της στο στηθος του.

Λουκας:Γιατι κλαις ψυχη μου;
Νορα:Αυτο ηταν Λουκα.Οτι ζησαμε ζησαμε.Εγω ειδα για λιγο την Εδεμ και εζησα το απολυτο.Αλλα αυτο ηταν τελειωσε εδω.Σε χανω και αυτη τη φορα ειναι οριστικο.
Λουκας:Ποτε δε θα με χασεις και το ξερεις.Παντα θα ειμαι διπλα σου.
Νορα:Ναι αλλα δε θα κοιμαμαι στην αγκαλια σου.
Λουκας:Σε παρακαλω μη μου το κανεις αυτο.
Νορα:Λουκα σε παρακαλω.Κανε μου μια χαρη.
Λουκας:Οτι θες ζωη μου οτι θες.
Νορα:Θελω να ξανακανουμε ερωτα.Για τελευταια φορα.Σε παρακαλω δωσε μου κατι να αντεχω να ζω μακρια σου.

Και ο Λουκας αρχιζει να την φιλαει.Και ξαναδοθηκαν ο ενας στον αλλον για τελευταια φορα.(ετσι νομιζουν δηλαδη.ειπαμε εσεις να μην αγχωνεστε καθολου).
Kornilia_Petrakitsa
Kornilia_Petrakitsa
Admin
Admin

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 655
Ημερομηνία εγγραφής : 11/01/2011
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Παναγώτης Πετράκης και ξερό ψωμί
Χιούμορ : Οχι σαν του Λουκα αλλα καλοοοο!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa - Σελίδα 3 Empty Απ: Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa

Δημοσίευση από Kornilia_Petrakitsa Παρ Μαρ 11, 2011 7:58 pm

Σεναριο 41(συνεχεια απο 39 και 40)



Ο Λουκας και η Νορα εχουν γυρισει στην Αθηνα με τους παρτενερ που εφυγαν απο εκει.Την ιδια μερα ο Λουκας τηλεφωνει στον Μανο και τον Νικολα και τους ζηταει να πανε απο το σπιτι του για να τους ανακοινωσει την αποφαση του.


Λουκας:Αυτο ηταν παιδια.Τερμα τα ψεματα.Παντρευομαι την Νταιζη.
Νικολας:Ρε Λουκα ειπαμε τοσα πραγματα πριν φυγετε για την Χαλκιδα.Τιποτα δεν ακουσες;Και η Νορα;Τι θα κανεις με τη Νορα;Τι θα κανεις με αυτο που αισθανεσαι για τη Νορα;Εσυ μονος σου μου ειπες οτι εισαι χρονια ερωτευμενος μαζι της.
Λουκας:Ναι Νικολα μου εγω στο ειπα.Αλλα τωρα αυτο τελειωσε.
Μανος:Τι τελειωσε ρε;Ακομα δεν αρχισε.
Λουκας:Τελειωσε Μανο ακου με που σου λεω.Τελειωσε πριν λιγες ωρες στη Χαλκιδα.
Νικολας:Τι εννοεις;Ηταν και η Νορα στη Χαλκιδα; (με αθωο υφος)
Λουκας:Ναι ειχε ερθει παρεα με αυτον τον ξενερωτο τον....τον.....
Μανος:Για τον Δημητρη λες;
Λουκας:Ναι για αυτον τον αντιπαθεστατο τον Μητσουλα.Πηγαν εκει για να γνωριστουνε καλυτερα λεει.
Νικολας:Οταν λες να γνωριστουνε καλυτερα;Τυπου ''ελα ανοιχτα ειναι''; (με λαγνα φωνη)
Μανος:Καλα ε;Σαν να το βλεπω μπροστα μου.Η Νορα σουπερ-ντουπερ σεξυ και ο Δημητρης να την αγκαλιαζει....
Λουκας:Φτανει. (εχει χλωμιασει)
Μανος:Να τη φιλαει......
Λουκας:Αρκετα.
Μανος:Και μετα να τη γδυνει....
Λουκας:ΜΑΝΟ ΣΚΑΣΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΗ ΝΟΡΑ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟΥ.ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΕΞΩ.
Μανος:Ηρεμησε ρε Λουκα μια πλακα σου εκανα.
Λουκας:ΚΟΜΜΕΝΕΣ ΟΙ ΠΛΑΚΕΣ.ΑΝΤΕ ΓΙΑΤΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΕΙΜΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΟΝ ΒΡΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΑΡΧΙΣΩ ΣΤΙΣ ΓΡΗΓΟΡΕΣ.
Νικολας:Λουκα ενταξει ηρεμησε.Κομμενες οι πλακες.Σταματα να φωναζεις τωρα.
Λουκας:Θα σταματησω να φωναζω μονο αν σταματησετε να μιλατε για αυτον και τη Νορα.Η Νορα δε θα μεινει με αυτον τον ξενερωτο καταλαβατε;Στη Νορα αξιζει μονο το καλυτερο.
Μανος:Συμφωνω μαζι σου.Στη Νορα μας αξιζει οτι καλυτερο.Αλλα εσυ εισαι οτι καλυτερο για εκεινη.Οπως και η Νορα ειναι οτι καλυτερο για σενα.
Νικολας:Εχει δικιο ο Μανος.Μη την αφησεις να φυγει Λουκα.
Λουκας:Νικολα την αφησα να φυγει.Την αποχαιρετησα και την αφησα να φυγει.
Νικολας:Τι εννοεις την αποχαιρετησες;Με ποιο τροπο;
Λουκας:Χθες ολο το βραδυ εγω και η Νορα.....
Μανος:Χθες ολο το βραδυ εσυ και η Νορα τι Λουκα;
Λουκας:Καναμε ερωτα.Ολο το βραδυ.Οπως ειπε κι εκεινη ζησαμε λιγες στιγμες στον παραδεισο.Και σημερα ξαναγυρισαμε στη κολαση.
Μανος:Λουκα εμενα αυτο δε μου ακουγεται για τελος αλλα για αρχη.
Λουκας:Οχι ηταν τελος.Εζησα τις ωραιοτερες στιγμες της ζωης μου.Και τωρα αυτες θα μου δινουν δυναμη για να αντεξω να ζησω μια ζωη με την Νταιζη.

Και ο Λουκας βαζει τα κλαματα και ο Νικολας με τον Μανο δεν εβρισκαν κατι να του πουν για να τον παρηγορησουν.Απλως τον πλησιασαν,τον αγκαλιασαν και αρχισαν να κλαινε μαζι του.


Οπως και ο Λουκας ετσι και η Νορα ενιωσε την αναγκη να μοιραστει με τις φιλες της τον αποχωρισμο (οπως αυτοι νομιζαν)της με τον Λουκα.


Ευα:Λοιπον Νορακι μου;Πως περασες στη Χαλκιδα με τον Δημητρη;
Δαφνη:Αχ ναι πες μας.Πεθαινω να ακουσω λεπτομερειες.
Νορα:Στην αρχη καλα.Αλλα μετα....
Ευα:Αλλα μετα τι;
Νορα:Μετα συναντησαμε τον Λουκα με το γαρυφαλλο.
Ευα και Δαφνη: (δηθεν εκπληκτες)Τι πραγμα;
Νορα:Αυτο που ακουσατε.Και μετα κανονισαμε να φαμε ολοι μαζι το μεσημερι κι εκει ξερετε τι ειπε η χαρα του πενταγραμμου;
Δαφνη:Οχι αλλα θα μαθουμε αφου θα μας το πεις.
Νορα:Μου προτεινε να γινω κουμπαρα τους.Θελει λεει να τους παντρεψω.
Ευα:Τι ειπε;Καλα και ο Λουκας τι ειπε;
Νορα:Τι να πει;Ξαφνιαστηκε.Δηθεν αυτη το σκεφτηκε εκεινη την ωρα.Μονο ο Δημητρης χαρηκε με την προταση της κουμπαριας.
Δαφνη:Καταλαβα ο Δημητρης...περα βρεχει ε;
Νορα:Ακριβως.
Ευα:Κι εσυ τι εκανες;Δε πιστευω να δεχτηκες;
Νορα:Τι λες κι εσυ μωρη Ευα;Το χασες τελειως;Σηκωθηκα και εφυγα τρεχοντας.Και ο Λουκας ετρεξε απο πισω μου.
Δαφνη:Ωπα.Αυτα ειναι τα καλα.Για πες για πες.
Νορα:Ποια καλα;Που τα ειδες τα καλα;
Ευα:Καλα εσυ δε μας ειπες οτι ο Λουκας ετρεξε απο πισω σου;Ε τι εγινε μετα;
Νορα:Μου ειπε οτι....ειναι ερωτευμενος μαζι μου.
Ευα και Δαφνη:Αχ τι γλυκος.Επιτελους.
Νορα:Και μετα μου ειπε οτι δεν τον νοιαζει αν δεν αισθανομαι το ιδιο για εκεινον.Του αρκει να υπαρχω στη ζωη του.
Ευα:Ειδες που σου ελεγα οτι κι εκεινος λιωνει για σενα;Εσυ τι του ειπες;
Νορα:Του ειπα οτι κι εγω ειμαι ερωτευμενη μαζι του.Και μετα......
Δαφνη:Και μετα;.....(με ανυπομονησια)
Νορα:Καναμε ερωτα.
Ευα και Δαφνη:ΖΗΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ.ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.(και την αρπαζουν στις αγκαλιες τους και αρχιζουν να την φιλανε γεματες απο χαρα αλλα μετα ειδαν οτι εκεινη εκλαιγε)
Δαφνη:Νορα μου γιατι κλαις;
Ευα:Ναι βρε Νορακι μου γιατι κλαις;Τοσο χαλια ηταν;
Νορα:Οχι ηταν υπεροχα.Αλλα....
Δαφνη:Αλλα;.....
Νορα:Ηταν ο αποχαιρετισμος μας.Σε αυτο που ζησαμε κι ας κρατησε λιγο και σ'αυτα που δε θα ζησουμε ποτε.
Ευα:Νορα μου μη το λες αυτο.Αγαπιεστε και θα ειστε μαζι ο κοσμος να χαλασει.
Νορα:Παντρευεται Ευα.Παντρευετε.Τον εχασα οριστικα τωρα πια.
Ευα:Κι εγω σου λεω οτι αυτος γαμος δε θα γινει ποτε.Ακου με που σου λεω.Εχω ενα καλο προαισθημα για σενα και τον Λουκα.
Νορα:Ευακι μου σε ευχαριστω αλλα μην προσπαθεις να με παρηγορησεις.Τελειωσε.Αυτο ηταν.

Και πεφτει κλαιγοντας στις αγκαλιες των φιλεναδων της.
Kornilia_Petrakitsa
Kornilia_Petrakitsa
Admin
Admin

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 655
Ημερομηνία εγγραφής : 11/01/2011
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Παναγώτης Πετράκης και ξερό ψωμί
Χιούμορ : Οχι σαν του Λουκα αλλα καλοοοο!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa - Σελίδα 3 Empty Απ: Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa

Δημοσίευση από Vikoula foka-veneti Παρ Μαρ 11, 2011 8:33 pm

Εεεε τωρα τι με κρατάς σε αγωνία??? συνέχισε καλέ!!!!
Vikoula foka-veneti
Vikoula foka-veneti
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Ιχθύς Σκύλος
Αριθμός μηνυμάτων : 2254
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010
Ηλικία : 30
Ασχολίες : Χορο, τραγουδι, μουσικη και ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ
Χιούμορ : Ελπιζω πως εχω

http://nora-loukas18.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa - Σελίδα 3 Empty Απ: Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa

Δημοσίευση από Nikou Παρ Μαρ 11, 2011 8:53 pm

συνέχεια plz!
Nikou
Nikou
Public Relations
Public Relations

Αιγόκερως Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 2611
Ημερομηνία εγγραφής : 04/01/2011
Ηλικία : 27
Ασχολίες : ποδόσφαιρο, μπιλιάρδο,χορός, πιάνο, κιθάρα, τραγούδι,ΕΔΕΜΟΦΑΝΑΚΙ
Χιούμορ : το παλεύουμε... :P ;)

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa - Σελίδα 3 Empty Απ: Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa

Δημοσίευση από Maria_PetrakoBougiouritsa Παρ Μαρ 11, 2011 9:28 pm

ολα τελεια!!! περιμενω συνεχεια!!!
Maria_PetrakoBougiouritsa
Maria_PetrakoBougiouritsa
Αθώα Μπατσίνα
Αθώα Μπατσίνα

Ταύρος Χοίρος
Αριθμός μηνυμάτων : 1875
Ημερομηνία εγγραφής : 11/12/2010
Ηλικία : 28
Ασχολίες : Tραγούδια και Μυστικά της Εδέμ(βεβαίως-βεβαίως!)
Χιούμορ : Έχω αρκετό!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa - Σελίδα 3 Empty Απ: Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa

Δημοσίευση από nora1 Παρ Μαρ 11, 2011 11:42 pm

Υπέροχα όλα!!!!!!!!!!!!!!
nora1
nora1
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Αιγόκερως Βουβάλι
Αριθμός μηνυμάτων : 562
Ημερομηνία εγγραφής : 11/12/2010
Ηλικία : 26

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa - Σελίδα 3 Empty Απ: Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa

Δημοσίευση από eua_loukanoraki Δευ Μαρ 14, 2011 5:20 am

ein para pl oraio!!!

eua_loukanoraki
Τουρίστας
Τουρίστας

Σκορπιός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 1
Ημερομηνία εγγραφής : 14/03/2011
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Basket,Aglika k.a
Χιούμορ : pl pl!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης