Edem forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa

+5
nora1
N.L.D.N.M.E
Vikoula foka-veneti
EtheLaKi AgaPaei MaRaKi
Kornilia_Petrakitsa
9 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa - Σελίδα 2 Empty Απ: Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa

Δημοσίευση από Kornilia_Petrakitsa Παρ Μαρ 04, 2011 9:38 pm

Σεναριο 17


Σε αυτη τη σκηνη βλεπουμε τον Λουκα στην εκκλησια να περιμενει την Νταιζη.Αλλα μην αγχωνεστε εσεις γαμος δε θα γινει.

Εχουν μαζευτει ολοι στην εκκλησια για τον γαμο του Λουκα και της Νταιζης.Βεβαια η παρεα της φεγγαροπετρας δεν ηταν και πολυ ευτυχισμενοι με αυτο τον γαμο.Ηθελαν την Νορα νυφη στο πλευρο του Λουκα.Τα κοριτσια η Ευα η Δαφνη και η Μελιτα ειναι γυρω απο την Νορα και προσπαθουν να την στηριξουν.Αντιστοιχα το ιδιο κανουν ο Νικολας ο Μανος και ο Στεφανος στον Λουκα.


Δαφνη:Νορακι μου σε παρακαλω ηρεμησε.Ειναι τοσος κοσμος θα καταλαβουν οτι κατι τρεχει.
Μελιτα:Εχει δικιο η Δαφνη.Πρεπει να ηρεμησεις λιγο.
Νορα:Αφηστε με βρε κοριτσια.Αν δε κλαψω τωρα ποτε θα κλαψω;Ο αντρας της ζωης μου παντρευεται καποια αλλη.Και μαλιστα καποια που δεν του αξιζει.
Ευα:Νορακι μου εγω σε καταλαβαινω αλλα πρεπει να κανεις κουραγιο γλυκεια μου.Το ξερω δεν ειναι ευκολο να βλεπεις τον αντρα που αγαπας με μια αλλη αλλα εσυ εισαι δυνατη.Θα τα καταφερεις.
Νορα:Πως;Με το να τον βλεπω να παντρευεται με το γαρυφαλλο στ'αυτι;
Δαφνη:Τωρα οτι και να πεις εχεις δικιο.

Λιγο ποιο περα ο Νικολας ο Στεφανος και ο Μανος προσπαθουν ακομα και τωρα να πεισουν τον Λουκα να μην παντρευτει την Νταιζη.Αλλα δε ξερουν οτι ο Λουκας εχει ηδη αποφασισει να μη γινει ο γαμος.


Στεφανος:Λουκα αν κανεις αυτο τον γαμο θα καταστρεψεις την ζωη σου το καταλαβαινεις;Το να παντρευτεις εναν ανθρωπο που δεν αγαπας που δεν νιωθεις τιποτα αλλο για αυτον εκτος απο απεχθεια και αηδια ειναι σαν να καταδικαζεις τον εαυτο σου σε θανατο.
Μανος:Λουκα οσο απιστευτο κι αν ακουγεται συμφωνω με τον Στεφανο.Δε σου αξιζει αυτο.
Λουκας:Παιδια μη κουραζεστε το ξερω.....
Νικολας:Το ξερεις αλλα εισαι εδω και περιμενεις να παντρευτεις μια γυναικα που οχι μονο δεν αγαπας αλλα δε σου αξιζει κιολας.
Λουκας:Οχι δε καταλαβατε.....
Στεφανος:Τι να καταλαβουμε ρε Λουκα τι να καταλαβουμε;Κοιτα εκει(και γυρναει προς την Νορα) η γυναικα της ζωης σου σε αποσταση αναπνοης ειναι εδω και σε βλεπει να παντρευεσαι καποια αλλη.
Λουκας:Θα με αφησετε να μιλησω καμια φορα;
Νικολας:Σε ακουμε.
Λουκας:Δε θα γινει ο γαμος.
Στεφανος Νικολας και Μανος μαζι:ΤΙ;;;;;;ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ;;;;;
Λουκας:Αυτο που ακουσατε δε θα γινει γαμος.
Μανος:Και τοτε γιατι ειμαστε εδω;
Στεφανος:Κοιτα να δεις που συμφωνουμε σημερα.Να το προσεξουμε αυτο.
Λουκας:Αυτος ο γαμος δε θα γινει για τον εξης λογο:Πριν απο τρεις μερες με πηραν τηλεφωνο απο το εργαστηριο που ειχα κανει με τον Οδυσσεα το τεστ πατροτητας και μου ειπαν πως ανακαλυψαν οτι καποιος πληρωσε καποιον εκει μεσα για να αλλαξει τα αποτελεσματα του τεστ.Τον επιασαν τα ομολογησε ολα και ειπε επισης ποιος ή μαλλον ΠΟΙΑ τον πληρωσε για αυτο.Εσεις τι λετε;Παει καπου το μυαλο σας;
Στεφανος:Αυτο φωναζει Νταιζη απο μακρια.
Μανος:Οντως πρεπει να το προσεξουμε.Πολυ συμφωνουμε τελευταια εσυ κι εγω Στεφανε.
Νικολας:Καλα ολα αυτα αλλα αυτο δεν εξηγει γιατι ειμαστε εδω.
Λουκας:Ειμαστε εδω Νικολα μου για να την κανω ρεζιλι την παπια.Θα τη ξεμπροστιασω μπροστα σε ολους.
Μανος:Και πολυ καλα θα της κανεις.
Λουκας: (κοιτωντας την Νορα)Δεν ειναι μια κουκλα το κοριτσι μου;
Στεφανος:Ναι μια κουκλα ειναι το κοριτσι σου αλλα πολυ στενοχωρημενο.Καλα γιατι δεν της ειπες τιποτα;
Μανο:Α δε θα τα παμε καλα σημερα Στεφανε.Καθε λιγο και λιγακι συμφωνουμε.
Νικολας:Μανο σταματα τις βλακειες.Για πες Λουκα γιατι δεν της ειπες τιποτα;
Λουκας:Για εκπληξη.Αχ κοιταξτε την δεν ειναι η ομορφοτερη γυναικα του κοσμου;
Στεφανος:Κοιτα η ομορφοτερη γυναικα του κοσμου ειναι η Μελιτα αλλα δε θα σου χαλασω το χατηρι.Ο γιατρος μας εχει πει να σου λεμε συνεχεια ναι.Οποτε ναι Λουκα η Νορα ειναι η ομορφοτερη γυναικα στον κοσμο.


Εκεινη την ωρα φτανει και η Νταιζη ντυμενη νυφη (κουκλα οφειλουμε να ομολογησουμε).Τα κοριτσια κοιτανε με αγωνια την Νορα και τα αγορια συνομωτικα ο ενας τον αλλον και ολοι μαζι τον Λουκα.Η Νταιζη πλησιαζει τον Λουκα του δινει ενα φιλι και τον κοιταει χαμογελαστη.Την ωρα που κανει την κινηση να παρει την ανθοδεσμη απο τα χερια του ο Λουκας φευγει απο διπλα της και παει μπροστα στην Νορα.Της δινει την ανθοδεσμη,γονατιζει μπροστα της και της λεει.....

Λουκας:Νορα μου;Αγαπη μου θελεις να με παντρευτεις;


Η Νορα και τα κοριτσια τον κοιταζουν με ανοιχτο το στομα ,τα τρια αγορια πιο πισω χαμογελανε ευτυχισμενα και η Νταιζη δε μπορει να καταλαβει τι συνεβη μπροστα στα ματια της.

Νορα και Νταιζη:Τι πραγμα;
Νταιζη:Λουκα τι λες;Εγω κι εσυ παντρευομαστε σημερα.
Νορα:Οσο και να μη το θελω θα συμφωνησω με την προλαλησασα.
Λουκας: (σηκωνεται)Κανετε λαθος και οι δυο σας.Δε θα γινει γαμος.Δηλαδη γαμος θα γινει αλλα θα αλλαξουμε την νυφη.
Νταιζη:Λουκα σε ξαναρωταω.Τι λες;
Νορα:Θα ξανασυμφωνησω με την προλαλησασα.
Λουκας:Τι λεω ε;Τα εμαθα ολα Νταιζη ολα ομως.
Νταιζη:Ποια ολα;Δε καταλαβαινω τι εννοεις.
Λουκας:Καταλαβαινεις και πολυ καλα μαλιστα.Εμαθα για αυτον που πηγες και πληρωσες στο εργαστηριο που πηγαμε εγω και ο Οδυσσεας να κανουμε το τεστ πατροτητας.Το εμαθα οτι τον πληρωσες να αλλαξει τα αποτελεσματα και να βγει τοι εγω ειμαι ο πατερας του Αρη ενω ειναι ο Οδυσσεας.
Νορα:Τι εκανε;
Νταιζη:Λουκα να σου εξηγησω....
Λουκας:Τι να μου εξηγησεις Νταιζη τι να μου εξηγησεις;Ετσι κι αλλιως εγω δεν ηθελα αυτον τον γαμο οποτε αυτη η αποκαλυψη ηρθε την ποιο καταλληλη στιγμη.Γαμος θα γινει σημερα αλλα νυφη θα ειναι η γυναικα που λατρευω οσο τιποτα αλλο στον κοσμο.Η γυναικα που ζω κι αναπνεω για χαρη της.Και αυτη η γυναικα ειναι η Νορα.Καμια αλλη.Μονο η Νορα.Λοιπον Νορα μου;Δεχεσαι να με παντρευτεις;
Νορα:Ναι καρδια μου.Ναι ναι (και ορμαει στην αγκαλια του).


Ετσι ολοι μπαινουν στην εκκλησια ευτυχισμενοι.Ολοι εκτος απο δυο.Την Νταιζη και τον Στεφανο.Ο Στεφανος την πλησιαζει αργα αργα με τα χερια στις τσεπες και την κοιταει στα ματια.


Στεφανος:Δε σου αρεσε ο φιλος μου ο Χρηστος ε;Σου κακοπεφτε.Αντε ρουφα τ'αυγο σου τωρα.Κοτα.
Kornilia_Petrakitsa
Kornilia_Petrakitsa
Admin
Admin

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 655
Ημερομηνία εγγραφής : 11/01/2011
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Παναγώτης Πετράκης και ξερό ψωμί
Χιούμορ : Οχι σαν του Λουκα αλλα καλοοοο!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa - Σελίδα 2 Empty Απ: Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa

Δημοσίευση από Vikoula foka-veneti Παρ Μαρ 04, 2011 10:20 pm

Αχ τέλεια τα σεναριάκια σου Ελλη μου περιμένω κι άλλα δεν χορταίνω να τα διαβάζω!!!!
Vikoula foka-veneti
Vikoula foka-veneti
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Ιχθύς Σκύλος
Αριθμός μηνυμάτων : 2254
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010
Ηλικία : 30
Ασχολίες : Χορο, τραγουδι, μουσικη και ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ
Χιούμορ : Ελπιζω πως εχω

http://nora-loukas18.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa - Σελίδα 2 Empty Απ: Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa

Δημοσίευση από EtheLaKi AgaPaei MaRaKi Παρ Μαρ 04, 2011 11:51 pm

Τέλεια τα σεναριάκια σου Έλλη!
EtheLaKi AgaPaei MaRaKi
EtheLaKi AgaPaei MaRaKi
Aπόλυτη Ελληνίδα διαχειρίστρια!
Aπόλυτη Ελληνίδα διαχειρίστρια!

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 2449
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Βολτίτσες με τα φιλαράκια μου.! <3
Χιούμορ : Λένε ότι έχω αλλά εσείς θα μου πείτε..!

https://edemofunaki.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa - Σελίδα 2 Empty Απ: Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa

Δημοσίευση από Kornilia_Petrakitsa Σαβ Μαρ 05, 2011 2:29 am

Σας ευχαριστώ..Τα επόμενα σε λίγο!
Kornilia_Petrakitsa
Kornilia_Petrakitsa
Admin
Admin

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 655
Ημερομηνία εγγραφής : 11/01/2011
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Παναγώτης Πετράκης και ξερό ψωμί
Χιούμορ : Οχι σαν του Λουκα αλλα καλοοοο!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa - Σελίδα 2 Empty Απ: Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa

Δημοσίευση από Kornilia_Petrakitsa Σαβ Μαρ 05, 2011 2:33 am

Σεναριο 18


Ο Λουκας και η Νορα βρισκονται αγκαλια στην παραλια της κατασκηνωσης και φιλιουνται.Μαζι τους ειναι και οι τεσσερις σωματοφυλακες.Ο Μανος η Δαφνη η Ευα και ο Νικολας.Αλλα ο Λουκας και η Νορα δεν τους δινουν καμια αππλυτως σημασια που τους μιλανε.


Ευα:Βρε Λουκακο βρε Νορακι μου ξεκολληστε λιγακι.Θα μαζεψουμε μυγες απο τα τοσα μελια σας.
Δαφνη:Καλα σας λεει.Σταματηστε να πουμε κανενα νεο.


Ο Λουκας και η Νορα στον κοσμο τους.


Μανος:Αχ δε μπορω μου εχετε σπασει τα νευρα.ΤΕΛΕΙΩΝΕΤΕ.(κι αφου ειδε οτι δεν παιρνουν χαμπαρι)Καλε η Νταιζη ειναι αυτη; (αλλα και παλι ο Λουκας και η Νορα δεν.....)
Νικολας:Αμαν βρε παιδια αμαν.Ειπαμε να γινετε ζευγαρι αλλα οχι κι ετσι.Πειτε κατι.
Λουκας και Νορα μαζι:Κατι.
Ευα:Ε δεν υποφερεστε πια.

Η Ευα σηκωνεται και παει προς το μερος τους.Πιανει την Νορα απο τα χερια και αρχιζει να την τραβαει αλλα εκεινη αντιστεκεται.Τοτε σηκωνεται και ο Νικολας και πιανει την Νορα απο τα ποδια.Αντιστοιχα ο Μανος και η Δαφνη τραβανε τον Λουκα.

Λουκας:Τι κανετε ρε πατε καλα;Αφηστε με με το κοριτσι μου στην ησυχια μας.
Νορα:Καλα σας λεει.Εσεις δε λυσσαξατε να γινουμε ζευγαρι;Λουκα μας χωριζουν.
Λουκας:Μη φοαβασαι αγαπη μου.Κανενας δε μπορει να μας χωρισει.
Μανος:Τωρα δεν ειστε σωστοι.Δεν ειπαμε να χωρισετε.
Νικολας:Ισα ισα που χαιρομαστε για σας.Αλλα που να το φανταστουμε οτι τωρα που γινατε ζευγαρι δε θα μας δινατε σημασια.
Ευα:Πες τα βρε Νικολα μου πες τα.Μας εχετε πρηξει πια.
Δαφνη:Συμφωνω με τους προλαλησαντες αλλα Ευακι κομμενα τα Νικολα μου.
Ευα:Ενταξει Δαφνουλα μου οτι πεις.
Λουκας:Καλα οκ.Μπορειτε να μας αφησετε τωρα;Ειδικα εσυ Νικολα που εχεις πιασει το κοριτσι μου απο τα ποδια.

Ετσι τελικα τους αφηνουν και ο Λουκας και η Νορα καθονται μακρια ο ενας απο τον αλλον για να μην ξανκυλησουν στα ατελειωτα φιλια.Ελατε ομως που ο Λουκας δεν αντεχει μακρια της.Σηκωνεται,την πλησιαζει,την αγκαλιαζει και αρχιζει να της τραγουδαει κοιτωντας την στα ματια το......www.goutube.com/watch?v=86GNMokOup8

Οταν τελειωνει αρχιζουν παλι να φιλιουνται.


Μανος:Ειπα κι εγω.Γιατι ξαφνικα η αφιερωση;Δικαιολογια εψαχνες Λουκακο να αρχισεις παλι το κουτουπωμα με την Νορα.


Οι υπολοιποι αρχιζουν να γελανε και ο Λουκας χωρις να σταματησει να φιλαει την Νορα ριχνει στον Μανο μια ωραιοτατη και ξεγυρισμενη μουντζα.
Kornilia_Petrakitsa
Kornilia_Petrakitsa
Admin
Admin

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 655
Ημερομηνία εγγραφής : 11/01/2011
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Παναγώτης Πετράκης και ξερό ψωμί
Χιούμορ : Οχι σαν του Λουκα αλλα καλοοοο!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa - Σελίδα 2 Empty Απ: Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa

Δημοσίευση από EtheLaKi AgaPaei MaRaKi Σαβ Μαρ 05, 2011 2:35 am

Χα χα χα τέλειο Έλλη μου!Εμ έτσι είναι ο έρωτας Μάνο!
EtheLaKi AgaPaei MaRaKi
EtheLaKi AgaPaei MaRaKi
Aπόλυτη Ελληνίδα διαχειρίστρια!
Aπόλυτη Ελληνίδα διαχειρίστρια!

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 2449
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Βολτίτσες με τα φιλαράκια μου.! <3
Χιούμορ : Λένε ότι έχω αλλά εσείς θα μου πείτε..!

https://edemofunaki.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa - Σελίδα 2 Empty Απ: Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa

Δημοσίευση από Kornilia_Petrakitsa Σαβ Μαρ 05, 2011 2:40 am

Σεναριο 19

Η σκηνη αρχιζει μετα το πρωτο τους υπεροχο φανταστικο μαγικο τελειο φιλι και μετα την ανακοινωση του Λουκα στην παρεα οτι θα παντρευτει την Νταιζη.Ο Λουκας εχει παει στο σπιτι της Νορας και χτυπαει την πορτα.Εκεινη ομως δεν του ανοιγει και ετσι εκεινος αριζει να χτυπαει ποιο δυνατα.

Λουκας:Νορα;Νορα ανοιξε το ξερω οτι εισαι μεσα.Ανοιξε αλλιως θα σπασω την πορτα.
Νορα: (πισω απο την πορτα)Λουκα φυγε δε θελω να σου μιλησω.
Λουκας:Νορα δε προκειται να φυγω ουτε αυριο αν δε μιλησουμε.Θα κοιμηθω απ'εξω τ'ακους;

Τελικα η Νορα ανοιγει την πορτα και τον αφηνει να μπει.

Νορα:Μπες αλλα δε μπορω να καταλαβω τι θελεις να πουμε.Εγω δε βλεπω να υπαρχει κατι να πουμε.
Λουκας:Κι ομως εχουμε πολλα να πουμε.Θελω να σου εξηγησω γιατι κανω αυτον τον γαμο.
Νορα:Δε χρειαζεται Λουκα.Ξερω πολυ καλα γιατι κανεις αυτο τον γαμο.
Λουκας: (με πικρα στη φωνη)Ξερεις;Εισαι σιγουρη πως ξερεις;
Νορα:Ναι.Ειμαι απολυτως σιγουρη γιατι.
Λουκας:Για πες μου κι εμενα να μαθω τι ξερεις.
Νορα:Εσυ λες οτι το κανεις για τον Αρη.Αλλα αυτο δεν ειναι απολυτα αληθεια.Κατα βαθος εισαι ακομα ερωτευμενος με την Νταιζη.Και καλα κανεις δικαιωμα σου.Εμενα γιατι ενοχλεις;
Λουκας:Ειδες που δε ξερεις;Ειδες;Αυτον τον γαμο δε τον θελω.Και να γινετε για τον Αρη.Για τον Αρη και μονο για τον Αρη.Δε θελω να εχω καμια σχεση μαζι της.
Νορα:Λες ψεματα(και η φωνη της αρχιζει να σπαει).
Λουκας:Δε λεω ψεματα καρδια μου.Κατα βαθος το ξερεις κι εσυ οτι δε λεω ψεματα.
Νορα:Ενα πραγμα μονο δε καταλαβαινω.Γιατι με φιλησες Λουκα;Γιατι;Τι ηταν για σενα αυτο το φιλι;Σημαινε κατι για σενα ή ηταν μια παρορμηση της στιγμης;
Λουκας:Τι ηταν για μενα;Θελεις αληθεια να μαθεις τι ηταν για μενα αυτο το φιλι;
Νορα:Ναι αυτο θα ηθελα να το ξερω.Και θα σου επαναλαβω την ερωτηση.Τι ηταν για σενα αυτο το φιλι Λουκα;
Λουκας:ΤΑ ΠΑΝΤΑ.Τα παντα ηταν ψυχη μου.Ολη μου η ζωη.Ο λογος που αναπνεω ακομα.Οτι ονειρευομουν απο 15 χρονων Νορα.Αυτο ηταν για μενα αυτο το φιλι.Ο λογος που θα αντεχω να τη βλεπω.Ο λογος που θα αντεχω να ζω μαζι της.Ο λογος που θα ειμαι δυνατος.Ο λογος που θα αντεχω να ειμαι μακρια σου και να μη σε αγκαλιαζω και να μη σε φιλαω και να μην κανω ερωτα μαζι σου.Αυτο που θα με βοηθησει να αντεξω ολα τα υπολοιπα χρονια της ζωης μου.Μονο η σκεψη αυτου του φιλιου μονο η αναμνηση του θα με κρατανε ζωντανο.
Νορα: (κλαιγοντας)Λουκα νομιζω πως ειναι καλυτερα να φυγεις.

Ο Λουκας την κοιταει στα ματια και μετα κατευθυνεται προς την πορτα.Την ανοιγει γυρναει και την ξανακοιταει αλλα εκεινη εχει γυρισμενη την πλατη της.Ετσι βγαινει απο το σπιτι και κλεινει πισω του την πορτα.Η Νορα οταν ακουει την πορτα να κλεινει λυγιζει και αρχιζει να κλαιει με λυγμους.Δεκα λεπτα αργοτερα το κουδουνι ξαναχτυπαει.Η Νορα παει να ανοιξει χωρις να ρωτησει ποιος ειναι γιατι ηξερε πως θα ειναι η Ευα.Την περιμενε αλλωστε.Αλλα οταν ανοιγει την πορτα βλεπει μπροστα της τον Λουκα να την κοιταζει βουρκωμενος.Κανενας τους δεν αντεχει αλλο και ορμανε ο ενας στην αγκαλια του αλλου.Φιλιουνται με παθος και απογνωση.Ο Λουκας με πολυ κοπο απομακρυνεται απο την αγκαλια της.


Λουκας:Αντιο καρδια μου.Σ'αγαπω πολυ.Παρα πολυ.Αυτο μην το ξεχασεις ποτε σου.
Νορα:Ποτε αγαπη μου ποτε.Αντιο.


Και τελικα ο Λουκας φευγει με την Νορα να τον κοιταει μεχρι να μη μπορει να διακρινει ουτε την σκια του.
Kornilia_Petrakitsa
Kornilia_Petrakitsa
Admin
Admin

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 655
Ημερομηνία εγγραφής : 11/01/2011
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Παναγώτης Πετράκης και ξερό ψωμί
Χιούμορ : Οχι σαν του Λουκα αλλα καλοοοο!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa - Σελίδα 2 Empty Απ: Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa

Δημοσίευση από EtheLaKi AgaPaei MaRaKi Σαβ Μαρ 05, 2011 2:42 am

Τέλειο Έλλη μου και πολύ γλυκό!
EtheLaKi AgaPaei MaRaKi
EtheLaKi AgaPaei MaRaKi
Aπόλυτη Ελληνίδα διαχειρίστρια!
Aπόλυτη Ελληνίδα διαχειρίστρια!

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 2449
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Βολτίτσες με τα φιλαράκια μου.! <3
Χιούμορ : Λένε ότι έχω αλλά εσείς θα μου πείτε..!

https://edemofunaki.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa - Σελίδα 2 Empty Απ: Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa

Δημοσίευση από nora1 Σαβ Μαρ 05, 2011 2:46 am

Τέλειο! Φοβερός και ο Λουκάκος όμως! Καλά να πάθει η Νταίζη! Για πρώτη φορά θα συμφωνήσω με το Στέφανο γαι όλα όσα είπε στην Νταίζη!
nora1
nora1
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Αιγόκερως Βουβάλι
Αριθμός μηνυμάτων : 562
Ημερομηνία εγγραφής : 11/12/2010
Ηλικία : 26

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa - Σελίδα 2 Empty Απ: Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa

Δημοσίευση από Kornilia_Petrakitsa Σαβ Μαρ 05, 2011 2:48 am

Σας ευχαριστώ κορίτσια μου...
Η συνέχεια αύριο!
Kornilia_Petrakitsa
Kornilia_Petrakitsa
Admin
Admin

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 655
Ημερομηνία εγγραφής : 11/01/2011
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Παναγώτης Πετράκης και ξερό ψωμί
Χιούμορ : Οχι σαν του Λουκα αλλα καλοοοο!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa - Σελίδα 2 Empty Απ: Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa

Δημοσίευση από ΑΝΝΑ Σαβ Μαρ 05, 2011 9:18 pm

ειναι τοσο τελειο ελλη μου!σπαρακτικος ο αποχωρισμος και παθιασμενο το φιλι!!τελειο τελειο!!!αα!!και κατι ακομα...τελειο!
ΑΝΝΑ
ΑΝΝΑ
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Ιχθύς Τίγρης
Αριθμός μηνυμάτων : 2688
Ημερομηνία εγγραφής : 07/01/2011
Ηλικία : 26
Ασχολίες : χορος
Χιούμορ : δεν ειμαι σιγουρη πως εχω!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa - Σελίδα 2 Empty Απ: Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa

Δημοσίευση από Kornilia_Petrakitsa Δευ Μαρ 07, 2011 4:41 am

Σεναριο 20


Αυτη η σκηνη ξεκιναει μερικες εβδομαδες μετα (απο το σεναριο 19 για να μη μπερδευοσαστε).

Ο Λουκας και η Νορα εχουν να μιλησουν απο τοτε που αποχαιρετιστηκαν.Ακομα και στο γραφειο λενε τα απολυτως απαραιτητα.Καλα καλα δεν κοιτανε ο ενας τον αλλον στα ματια απο φοβο μηπως λυγισουν.Και τωρα εφτασε η μερα που ο Λουκας παντρευεται την Νταιζη.Η Νορα αρνηθηκε να παει αλλα η υπολοιπη παρεα της φεγγαροπετρας ειναι εκει.Ο Λουκας περπαταει πανω κατω νευρικος.Ειναι ετοιμος να το βαλει στα ποδια.Αλλα δεν ειναι μονο ο γαμος που τον κανει νευρικο.Εκεινο το πρωι ειχε ξυπνησει αποτομα απο εναν απαισιο εφιαλτη.Ειχε δει οτι καποιος ειχε παει να σκοτωσει την Νορα αλλα κανεις δεν ηταν εκει για να την προστατεψει.Απο εκεινη την ωρα ειχε ενα κακο προαισθημα.Οι αλλοι τον εβλεπαν νευρικο και ανησυχουσαν.

Νικολας:Μα τι εχει ο Λουκας;Δεν τον εχω ξαναδει τοσο νευρικο.
Ευα:Εσυ τι λες να εχει βρε Νικολα μου;Δε θελει καθολου αυτον τον γαμο και φαινεται.Ο Λουκας αυτη τη στιγμη θελει σαν τρελος να τρεξει στην αγκαλια της Νορας.
Δαφνη:Θα συμφωνησω με την Ευα.Για αυτο ειναι τοσο νευρικος.
Μανος:Οχι δεν ειναι μονο αυτο.Κατι αλλο συμβαινει.Παω να του μιλησω.

Και ο Μανος απομακρυνεται απο τους αλλους και πλησιαζει τον Λουκα.

Μανος:Λουκα;Λουκα τι τρεχει σε βλεπω πολυ νευρικο και ανησυχο.
Λουκας:Μανο θελω να ανοιξει η γη να με καταπιει.
Μανος:Γιατι βρε αγορι μου;Για την Νορα εισαι ετσι;
Λουκας:Ναι αλλα οχι μονο για αυτο που νομιζεις.Μανο ειδα εναν απαισιο εφιαλτη σημερα.
Μανος:Τι εφιαλτη;
Λουκας:Οτι καποιος πηγε να σκοτωσει την Νορα μου.Κι οτι δεν ηταν κανεις εκει για να την προστατεψει.
Μανος:Λουκα ηρεμησε σε παρακαλω.
Λουκας:Τι να ηρεμησω μου λες ρε Μανο;Τι να ηρεμησω;Απο εκεινη την ωρα εχω ενα κακο προαισθημα και δε μπορω να σκεφτω τιποτα αλλο.

Ο Μανος πηγε να του πει κατι αλλα εκεινη την ωρα εφτασε η Νταιζη.Βγηκε απο το αμαξι λαμπερη και χαμογελαστη αλλα ο Λουκας ξαφνικα εκει που κοιταζε την Νταιζη βλεπει στην θεση της την Νορα.Οταν τον πλησιαζει η Νταιζη να τον φιλησει και να παρει την ανθοδεσμη εκεινος πεταει κατω την ανθοδεσμη και φευγει τρεχοντας απο την εκκλησια με κατευθυνση το σπιτι της Νορας.Απο πισω του αρχισαν να τρεχουν και ο Μανος με τον Νικολα την Δαφνη και την Ευα.Του φωναζαν αλλα εκεινος δεν ακουγε τιποτα.Σταματησε μονο οταν εφτασε μπροστα στην πορτα του σπιτιου της Νορας αλλα την ωρα που παει να χτυπησει ακουγεται απο μεσα ενας πυροβολισμος.......

Kornilia_Petrakitsa
Kornilia_Petrakitsa
Admin
Admin

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 655
Ημερομηνία εγγραφής : 11/01/2011
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Παναγώτης Πετράκης και ξερό ψωμί
Χιούμορ : Οχι σαν του Λουκα αλλα καλοοοο!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa - Σελίδα 2 Empty Απ: Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa

Δημοσίευση από Kornilia_Petrakitsa Δευ Μαρ 07, 2011 4:41 am

Σεναριο 21 (συνεχεια του 20)


Την ωρα που ακουγεται ο πυροβολισμος φτανουν και οι αλλοι τεσσερις.Οταν τον ακουν για μια στιγμη παγωνουν αλλα ο Λουκας ορμαει και σπαει την πορτα.Και βλεπει μπροστα την Νορα αιμοφυρτη στο πατωμα και τον αντρα που την ειχε απαγαγει μαζι με τις αλλες τρεις να ειναι απο πανω της με το οπλο ετοιμο να της ριξει τη χαριστικη βολη.Ο Λουκας ο Μανος και ο Νικολας τρεχουν καταπανω του και τα κοριτσια τρεχουν διπλα στην Νορα και προσπαθουν να καταλαβουν αν ειναι νεκρη ή οχι.Τα τρια αγορια παλευουν αγρια με τον απαγωγεα των κοριτσιων και τελικα καταφερνουν να τον αφοπλισουν και να τον ακινητοποιησουν.Ο Μανος τον ριχνει κατω αναισθητο με ενα τηγανι που βρηκε προχειρο εκει κοντα ο Λουκας τρεχει στην Νορα και ο Νικολας ειδοποιει για ασθενοφορο και την αστυνομια.Ο Λουκας εχει παρει την Νορα στην αγκαλια του και κλαιει.

Λουκας:Μη μ'αφηνεις Νορα σε παρακαλω.Οχι ετσι καρδια μου οχι ετσι.Εσυ κι εγω θα πεθανουμε στα βαθια μας γεραματα μαζι.Θα πεθανουμε αγκαλια.Σε παρακαλω μη φυγεις τωρα σε ικετευω.

Οι αλλοι δε βρισκουν τι να πουν για να τον παρηγορησουν.Ειναι και εκεινη σε κατασταση σοκ.Το ασθενοφορο φτανει γρηγορα και ο Λουκα η Ευα και η Δαφνη πανε μαζι με την Νορα.Ο Νικολας και ο Μανος τους ακολουθουν με το αυτοκινητο και ειδοποιουν και τους αλλους.
Kornilia_Petrakitsa
Kornilia_Petrakitsa
Admin
Admin

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 655
Ημερομηνία εγγραφής : 11/01/2011
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Παναγώτης Πετράκης και ξερό ψωμί
Χιούμορ : Οχι σαν του Λουκα αλλα καλοοοο!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa - Σελίδα 2 Empty Απ: Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa

Δημοσίευση από Kornilia_Petrakitsa Δευ Μαρ 07, 2011 4:41 am

Σεναριο 22(συνεχεια 21 και 20)


Ολοι εχουν μαζευτει στο νοσοκομειο.Ο Ρουσσος,ο Στεφανος,ο Χρηστος.Ειναι ολοι εκει δε λειπει κανενας(εκτος απο το γαρυφαλλο και τον online Κυριακο φυσικα).

Χρηστος:Καλα ρε Μανο πως εγινε αυτο τωρα;
Μανος:Τι να σου πω ρε Χρηστο;Νομιζεις πως εγω καταλαβα;Ειμασταν στην εκκλησια και μιλαγαμε με τον Λουκα και μου ελεγε οτι ειχε ενα κακο προαισθημα οτι κατι κακο θα συμβει στην Νορα.
Στεφανος:Φοβερο συναισθημα ο ερωτας.Σου κρουει τον κωδωνα του κινδυνου απο το πουθενα.
Ρουσσος:Οντως.Ειναι απιστευτο.Αλλα για τον Λουκα και την Νορα για να ειμαι ειλικρινης δε μου κανει εντυπωση.Παντα μπορουσαν να συννενοηθουν ακομα και με ενα βλεμμα.Δεν χρειαζοντουσαν λεξεις.
Μανος:Αυτο ειναι μεγαλη αληθεια.
Χρηστος:Δε μας τελειωσες ομως Μανο τι εγινε μετα.
Μανος:Εκεινη την ωρα φτανει η Νταιζη και πλησιαζει τον Λουκα.Οταν φτανει και παει να παρει την ανθοδεσμη και να τον φιλησει ο Λουκας πεταει την ανθοδεσμη κατω και αρχιζει να τρεχει.Και φυσικα αρχισαμε και τρεχαμε κι εμεις μαζι του.Του φωναζαμε τιποτα αυτος.Σταματησε μονο οταν εφτασε στο σπιτι της Νορας.
Στεφανος:Και μετα τι εγινε;
Μανος:Μετα φτασαμε κι εμεις και ακουμε τον πυροβολισμο.Ομολογω οτι για μια στιγμη μου κοπηκαν τα ποδια.Αλλα μετα ο Λουκας σπαει την πορτα μπαινουμε μεσα και βλεπουμε την Νορα αιμοφυρτη και τον αλλον τον τρελο απο πανω της με το οπλο ετοιμο να την αποτελειωσει.Ετσι οι τρεις μας ορμησαμε πανω του τα κοριτσια ετρεξαν στην Νορα...Τα υπολοιπα τα ξερετε.
Ρουσσος:Απιστευτο.

Λιγο ποιο περα τα κοριτσια λενε στην Μελιτα την Αμαλια την Αγγελα και την Μαριλια πως εγιναν τα πραγματα.


Μελιτα:Δε το πιστευω αυτο που εγινε.Αν δεν προλαβαινατε θα την σκοτωνε.
Ευα:Μελιτα φοβαμαι (αρχιζει να κλαιει)φοβαμαι οτι η Νορα δε θα τα καταφερει.
Μαριλια:Αυτο να μη το ξαναπεις.Η Νορα ειναι δυνατη θα τα καταφερει.
Αγγελα:Ναι κοριτσακι μου μη μιλας ετσι.
Αμαλια: (ριχνοντας ενα βλεμμα στον Λουκα που καθεται λιγο πιο περα με το προσωπο κρυμμενο στα χερια του)Ο καημενος ο Λουκας.Δε μπορω να τον βλεπω ετσι.Παω να του μιλησω λιγο.

Η Αμαλια πλησιαζει τον Λουκα και καθεται κοντα του.Βαζει το χερι της στον ωμο του και τον χαιδευει σαν μανα που θελει να παρηγορησει το παιδι της.

Αμαλια:Λουκα πως εισαι;
Λουκας:Δε με βλεπετε;Πεταω στα συννεφα απο ευτυχια.
Αμαλια:Να σου πω δε μπορω να σε βλεπω ετσι.Θελεις να αρχισω τις γνωστες τρελες μου να μου πεταξεις μια φαρμακερη ατακα μπας και νιωσεις λιγο καλυτερα;
Λουκας:Με τιμα η προταση σας και σας ευχαριστω.Αλλα αφηστε το καλυτερα για μια αλλη φορα που θα ειμαι σε καλυτερη φορμα.
Αμαλια:Καλα οτι θες.Παντως αν το αποφασισεις κοιτα(και του δειχνει την κοριτσοπαρεα)εκει θα ειμαι.Βαλε μια φωνη και εφτασα.Ενταξει;
Λουκας:Ενταξει.

Εκεινη την ωρα βγαινει ο Νικολας απο τα χειρουργεια και ανακοινωνει σε ολη την ομηγυρη οτι η Νορα ειναι πια εκτος κινδυνου.

Kornilia_Petrakitsa
Kornilia_Petrakitsa
Admin
Admin

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 655
Ημερομηνία εγγραφής : 11/01/2011
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Παναγώτης Πετράκης και ξερό ψωμί
Χιούμορ : Οχι σαν του Λουκα αλλα καλοοοο!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa - Σελίδα 2 Empty Απ: Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa

Δημοσίευση από Kornilia_Petrakitsa Δευ Μαρ 07, 2011 4:41 am

Σεναριο 23(συνεχεια 20,21 και 22)

Η Νορα ειχε διαφυγει πλεον τον κινδυνο και ειχε ξυπνησει.Ο Μανος απο τυψεις που τεθηκε η ζωη της σε κινδυνο παλι εξαιτιας του ειχε φροντισει να τη βαλουν σε σουιτα μονη της και ειχε αναλαβει ολα τα εξοδα της νοσηλειας της.Ετσι το δωματιο ηταν μεγαλο και την επισκεφτηκαν ολοι μαζι για να δουν πως ειναι.Ολοι εκτος απο τον Λουκα που φοβοταν να μπει μεσα.Φοβοταν οτι θα τον διωξει.Ετσι λοιπον καθοταν απεξω και αναρωτιοταν αν πρεπει να μπει ή οχι.Πλησιαζει λοιπον την πορτα την ανοιγει λιγο και ακουει τις συζητησεις των αλλων.

Ευα:Μας λαχταρησες κοριτσακι μου.Φοβηθηκα παρα πολυ οτι δε θα σε ξαναδω(με δακρυα στα ματια).
Στεφανος:Ελα τωρα βρε Ευα σταματα να κλαις.Τωρα ολα περασαν.Η Νορα ζει αυτος ο παρανοικος μπηκε φυλακη.Ολα καλα πηγαν.
Νικολας:Δικιο εχει.Τωρα η Νορα μας ειναι.Αυτο ειναι που μετραει.Και προσεχως καλυτερα.
Νορα:Σας ευχαριστω πολυ.(ψαχνει να βρει τον Λουκα αλλα δεν τον βρισκει).
Μανος:Ψαχνεις κατι;
Νορα:Οχι τιποτα.Απλα σας κοιταζα και συγκινηθηκα που ειστε ολοι εδω(εκτος απο τον Λουκα σκεφτηκε απο μεσα της).
Μανος:Οκ με επεισες(με ενα πονηρο χαμογελο ξερετε απο αυτα που του πανε).Νορα...(τωρα η εκφραση του αλλαζει την κοιταει με αγωνια) θα μπορεσεις ποτε να με συγχωρησεις για το κακο που σου εκανα;Τοτε οταν αυτος ο τρελος σας αρπαξε ολες δε σας ζητησα συγγνωμη.Το κανω τωρα.Ζηταω συγγνωμη απο ολες σας (κοιταει τις αλλες τρεις που καθονται μαζι) αλλα κυριως απο σενα Νορα.Εσυ κινδυνεψες ξανα.Σε παρακαλω συγχωρεσε με.
Νορα:Μη τα σκεφτεσαι αυτα τωρα Μανο.Περασαν τωρα.Ισως καποτε να τα θυμομαστε και να γελαμε.Εσυ μονο κοιταξε να μην επαναλαβεις τα λαθη του παρελθοντος.
Μανος:Σε ευχαριστω πολυ Νορακι μου(και της φιλαει το χερι).
Δαφνη:Νορα σε βασανιζει κατι;Νομιζω οτι κατι θελεις να ρωτησεις.
Νορα:Οχι μωρε τιποτα το ιδιαιτερο.(αλλα δεν αντεχει και ρωταει) Ο γαμος πως ηταν;Η νυφη ηταν ομορφη;
Δαφνη: (χαμογελωντας) Η νυφη ηταν μια κουκλα.Αλλα ο γαμπρος το σκασε.
Νορα:Τι εννοεις;
Ευα:Εννοει οτι δεν εγινε ο γαμος.
Νορα:Τι πραγμα;
Νικολας:Αυτο που ακουσες.Με το που τον πλησιαζει για να παρει την ανθοδεσμη ο Λουκας την πεταει κατω.....
Νορα: (με ενα αδιορατο χαμογελο)Την Νταιζη;
Νικολας:Οχι καλε την ανθοδεσμη.Την πεταει λοιπον κατω και μετα.....
Μανος:Αρχιζει να τρεχει σαν τρελος προς το σπιτι σου.....
Δαφνη:Αρχισαμε να τρεχουμε κι εμεις απο πισω του....
Ευα:Του φωναζαμε αλλα ο Λουκας χαμπαρι δεν επαιρνε......
Μανος:Και δε σταματησε παρα μονο οταν εφτασε στο σπιτι σου.....
Νικολας:Οπου εκει τον προλαβαμαε κι εμεις.....
Ευα:Και πανω που ηταν ετοιμος να χτυπησει την πορτα.....
Δαφνη:Ακουγεται ο πυροβολισμος.
Νικολας:Ο Λουκας ορμαει στην πορτα και την σπαει.....
Μανος:Σε βλεπουμε εσενα μεσα στα αιματα και τον τρελο απο πανω σου να σε σημαδευει.....
Δαφνη:Ο Λουκας ο Μανος και ο Νικολας του ορμησανε να τον αφοπλισουνε.....
Ευα:Εγω και η Δαφνη τρεξαμε σε σενα....
Μανος:Κι υστερα.....
Στεφανος:......ηρθαν οι μελλισες.Φτανει ρε παιδια την ζαλισατε την κοπελα.
Νορα:Πες τα ρε Στεφανε.Και ο Λουκας που ειναι τωρα;
Λουκας:Εδω ειμαι αγαπη μου.(και μπαινει κανονικα μεσα)

Οι υπολοιποι ξαφνικα αισθανθηκαν εντελως περιτοι και με καθολου (ομολογουμενως) διακριτικο τροπο εφυγαν απο το δωματιο.Ο Λουκας και η Νορα εμειναν να κοιταζουν ο ενας τον αλλον στα ματια για αρκετη ωρα χωρις να μιλανε.


Νορα:Πως με ειπες;
Λουκας:Αγαπη μου.
Νορα:Και ο γαμος;
Λουκας:Ποιος γαμος;
Νορα:Και η Νταιζη;
Λουκας:Ποια Νταιζη;Για μενα υπαρχει μονο η αγαπη μου.Η Νορα.Μονο εσυ.
Νορα:Με ξαναειπες αγαπη μου;
Λουκας:Ναι(με ενα γλυκο χαμογελο).
Νορα:Μπορεις να το ξαναπεις;
Λουκας:Ποιο;Το αγαπη μου;
Νορα:Ναι.
Λουκας: (πλησιαζοντας προς το κρεβατι) Αγαπη μου.Ζωη μου.Καρδια μου.Ψυχη μου.Αναπνοη μου.Κοριτσακι μου.Ομορφια μου.Κουκλα μου.Ψυχη της ψυχης μου.

Ο Λουκας εχει κατσει πλεον στο κρεβατι και κοιταει την Νορα στα ματια.Εκεινη εχει δακρυσει κι ετσι ο Λουκας απλωνει το χερι και σκουπιζει απαλα τα δακρυα της.Μετα σκυβει και την φιλαει.Και μετα ξαπλωνει διπλα της την κραταει στην αγκαλια του και αρχιζει να της τραγουδαει.
Kornilia_Petrakitsa
Kornilia_Petrakitsa
Admin
Admin

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 655
Ημερομηνία εγγραφής : 11/01/2011
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Παναγώτης Πετράκης και ξερό ψωμί
Χιούμορ : Οχι σαν του Λουκα αλλα καλοοοο!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa - Σελίδα 2 Empty Απ: Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa

Δημοσίευση από Kornilia_Petrakitsa Δευ Μαρ 07, 2011 4:42 am

Σεναριο 24(συνεχεια 20,21,22,και 23)

Ολοι περιμεναν εξω απο το δωματιο.Ακομα και τωρα που ηξεραν οτι η Νορα ειναι καλα και της ειχαν μιλησει δεν ηθελαν να φυγουν.Ειδικα ο Μανος αρνιοταν πεισματικα να φυγει.Ο Λουκας ακομα μεσα στο δωματιο της Νορας και την κραταει αγκαλια.Ολο το βραδυ την κραταγε αγκαλια της τραγουδουσε και την νανουριζε.Σταματουσε μονο και μονο για να της δινει μικρα τρυφερα φιλακια.Τωρα κοιμοντουσαν και οι δυο.Η Ευα μπαινει για λιγο μεσα να τους δει και οταν τους βλεπει αγκαλια χαμογελαει τρυφερα και βγαινει απο το δωματιο.Καποια στιγμη ο Λουκας ξυπναει,κοιταει την Νορα και αρχιζει να την χαιδευει και να την φιλαει.Μετα απο λιγο ξυπναει κι εκεινη.


Λουκας:Πως εισαι αγαπη μου;Πονας;
Νορα:Οχι πολυ.Καλα ειμαι.Εσυ εισαι καλα;
Λουκας:Αφου εισαι εσυ καλα τοτε ειμαι κι εγω(και την φιλαει).

Εκεινη την ωρα ακουνε φασαρια απ'εξω.Ξαφνικα μεσα στο δωματιο ορμαει η Νταιζη και απο πισω της ειναι ο Μανος.


Μανος:Σου ειπα δεν εχεις καμια δουλεια εδω.Σηκω και φυγε τωρα.
Νταιζη:Δεν εχω να παω πουθενα χωρις τον αντρα μου.
Μανος:Δεν ειναι ο αντρας σου κουκλα μου.Ποτε δεν ητανε και ποτε δε θα ειναι.Ο Λουκας ανηκει στην Νορα.
Νταιζη:Ο Λουκας ανηκει σε μενα και τον γιο μας.
Λουκας:Νταιζη βουλωστο επιτελους.Τι εγινε δε καταλαβες τι εγινε χθες;Εφυγα κοπελα μου.Εφυγα μακρια σου.Δε θελω να εχω καμια σχεση μαζι σου.
Νταιζη:Αληθεια;Και τι θα κανεις με τον γιο μας;
Λουκας:Ο Αρης θα μεινει με τον πατερα του.
Νταιζη:Α πολυ ωραια.Αρνεισαι να με παντρευτεις αλλα τον Αρη θες να μου τον παρεις.
Λουκας:Ποσο ηλιθια μπορει να εισαι;Για τον Οδυσσεα μιλαω.Ο Οδυσσεας ειναι ο πατερας του αυτος τον μεγαλωσε αυτος τον πονεσε αυτος ξενυχτουσε οταν αρρωσταινε.Ο Αρης λοιπον θα μεινει με τον πατερα του.
Μανος:Νομιζω πως ηρθε η ωρα να φυγεις Νταιζη.
Νταιζη:Πολυ καλα λοιπον.Φευγω αλλα δε τελειωσαμε ακομα Λουκα.Θα μετανιωσεις την ωρα και την στιγμη που με παρατησες στην εκκλησια.
Μανος:Ακου να σου πω κατι κοπελια(και την πλησιαζει με ενα απειλητικο υφος)αν τολμησεις να ξαναπλησιασεις την Νορα και τον Λουκα την επομενη μερα θα βρουν το πτωμα σου.Αυτο σου λεω μονο.Μακρια απο τους φιλους μου γιατι αλλιως θα εχεις να κανεις με μενα.Καταλαβες κουκλιτσα μου;

Η Νταιζη φευγει και ο Μανος γυρναει και κοιταει την Νορα και τον Λουκα που τον κοιταζαν κι εκεινοι απορημενοι.

Μανος:Τι με κοιτατε ετσι;Τι ειναι αυτο που σας κανει τοση εντυπωση;Για την κατασταση στην οποια βρισκεται η Νορα αυτη τη στιγμη-ασχετα αν εχει ξεφυγει τον κινδυνο-φταιω εγω.Δε θα επιτρεψω σε κανεναν να πειραξει εστω μια τριχα απο τα μαλλια της απο δω και περα.


Η Νορα τον κοιταζει συγκινημενη και ανοιγει τα χερια της προς το μερος του.Ο Μανος παει και την αγκαλιαζει σφιχτα.Εμειναν πολυ ωρα αγκαλιασμενοι και ο Λουκας-αν και συγκινημενος κι εκεινος-αρχισε τις ζηλιες.


Λουκας:Τι εγινε ρε παιδια;Γιατι πιανοσαστε;Αντε ξεκολλατε λιγο θα πιασετε κοριους.
Νορα:Ασε μας βρε Λουκακο μου.Ειμαστε συγκινιμενοι τωρα.
Λουκας:Κι εγω συγκινημενος ειμαι αλλα εμενα δεν ηρθε κανενας να με αγκαλιασει.
Μανος:Σταματα τις ζηλειες βρε σταματα.Δεν στη παιρνει κανεις δικια σου ειναι.Νορακι μου.....
Λουκας:Να τα και τα Νορακι μου.
Μανος:Νορακι μου οτι χρειαστεις απεξω θα'μαι.Οκ μωρο μου;
Λουκας:ΜΩΡΟ ΜΟΥ;ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΑΡΧΙΣΑΝ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΟΙΚΙΟΤΗΤΕΣ;
Νορα:Λουκα σταματα πλακα κανει.Σε ευχαριστω Μανο μου.
Λουκας:Να τα παλι τα μου.Καλα κατσε να βγεις απο το νοσοκομειο και θα σου πω εγω.Μια φορα το χρονο θα βλεποσαστε και ΑΝ.
Μανος:Λουκα δεν υποφερεσαι αλλο φευγω.

Και ο Μανος βγαινει απο το δωματιο γελωντας με τις ζηλειες του Λουκα.Η Νορα κοιταει τον Λουκα και αρχιζει να γελαει.

Λουκας:Γιατι γελας;
Νορα:Μα καλα εισαι σοβαρος;Εγω με τον Μανο;
Λουκας:Ναι βρε γιατι θα σου κακοπεφτε.
Νορα:Ενταξει δε μπορω να πω.Ειναι ωραιος αντρας.Αλλα εγω εχω ματια μονο για σενα βλακα μου.Ελα εδω.

Και ο Λουκας παει ξανα κοντα της και αρχιζουν παλι τα φιλακια.
Kornilia_Petrakitsa
Kornilia_Petrakitsa
Admin
Admin

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 655
Ημερομηνία εγγραφής : 11/01/2011
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Παναγώτης Πετράκης και ξερό ψωμί
Χιούμορ : Οχι σαν του Λουκα αλλα καλοοοο!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa - Σελίδα 2 Empty Απ: Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa

Δημοσίευση από Kornilia_Petrakitsa Δευ Μαρ 07, 2011 4:42 am

Σεναριο 25 (συνεχεια 20,21,22,23,και 24)

Περασαν τρεις μερες για να βγει η Νορα απο το νοσοκομειο.Ο Λουκας δεν εφυγε απο κοντα της παρα μονο για να της φερει ρουχα για να βαλει οταν θα επαιρνε εξιτηριο.Τωρα περιμενε απ'εξω με τους αλλους ενω τα κοριτσια την βοηθουσαν να ντυθει.

Λουκας:Επιτελους βγαινει το κοριτσακι μου.
Μανος:Ναι επιτελους βγαινει το κοριτσακι μας(επιτιδες για να τον τσιγκλισει).
Λουκας:Ποιο κοριτσακι μας;Το κοριτσακι μου εννοεις.Απο που κι ως που κοριτσακι σου η Νορα;Εχεις την Ευα εσυ.(τρελος απο ζηλεια)
Μανος:Γιατι ειπα εγω οτι η Νορα ειναι κοριτσακι μου;Κοριτσακι μας ειπα.Δεν αγαπας μονο εσυ την Νορα αλλα κι εγω.Απλως οχι οπως εσυ.Φιλικα την αγαπαω εγω.Φιλικα.
Στεφανος:Κι ο Λουκας ομως φιλικα ελεγε οτι αγαπαει την Νορα και ειδαμε οτι δεν ισχυει(συννενοημενος με τον Μανο και τον Νικολα).
Νικολας:Ετσι ετσι.Καλα τα λεει ο Στεφανος.
Λουκας:Τα βλεπεις Μανο;Οχι τα βλεπεις;Δε μας τα λες καλα.Δε μας τα λες καθολου καλα.Κομμενα τα πολλα πολλα με την Νορα στο λεω να το ξερεις.Μια φορα το χρονο θα βλεποσαστε απο δω και περα.Για να μη σου το ανεβασω στα δεκα.Θα σε κανονισω εγω.Που θελεις να μου παρεις το κοριτσι μου.

Τοτε οι αλλοι τρεις αρχιζουν να γελανε.

Λουκας:Τι γελατε ρε ηλιθιοι;
Μανος:Εμεις ειμαστε οι ηλιθιοι ή εσυ που απο τη ζηλεια σου δε ξερεις τι λες;
Λουκας:Ζηλεια;Εγω ζηλεια;
Νικολας:Ναι εσυ ζηλεια.Δε θυμασαι πως εκανες τοτε με τον Μπελλο;Σαν τρελος.
Λουκας:Κανετε μεγαλο λαθος.Εγω δε ζηλευω.
Στεφανος:Καλα τωρα μας επεισες.Λουκα αν ηταν η ζηλεια ψωρα θα γεμιζε ολη η χωρα.Για να μη σου πω οτι θα εφτανε και μεχρι το Παρισι και σου φανω υπερβολικος.
Μανος:Συμφωνω με τον Στεφανο.
Λουκας:Και σας ξαναλεω δε ζηλευω.

Εκεινη την ωρα ανοιγει η πορτα του δωματιου και βγαινει η Νορα με τα κοριτσια να την βοηθανε.Ο Μανος κοιταει συνωμοτικα τον Νικολα και τον Στεφανο τους κλεινει το ματι και πριν προλαβει να κανει ενα βημα ο Λουκας τρεχει και αγκαλιαζει την Νορα.

Μανος:Πολυ χαιρομαι που επιτελους βγαινεις απο το νοσοκομειο κοριτσακι μου.(δυνατα για να ακουσει ο Λουκας)Μη τρομαζεις κολπο ειναι.(στο αφτι της για να το ακουσει μονο εκεινη και τα κοριτσια)

Ο Λουκας απο τη ζηλεια του εχει αλλαξει δεκα χρωματα.Τοτε πλησιαζει τον Μανο και λεει.....

Λουκας:Τι θες ρε φιλε τι θες;Η δικια σου η γκομενα δε σου φτανει;Θελεις και των αλλωνων;Ευτυχως που η Δαφνη ειναι αδερφη σου γιατι αλλιως ουτε ο Νικολας θα το γλιτωνε το κερατο.

Τοτε αρχιζουν παλι ολοι να γελανε εκτος απο την Νορα που δε μπρουσε να γελασει δυνατα γιατι πονουσε ακομα.

Στεφανος:Καλα Λουκα και υστερα λες οτι δε ζηλευεις.Δεκα χρωματα εχεις αλλαξει απο τη ζηλεια σου.Πρασινα κοκκινα κιτρινα μπλε καραβακια στο Αιγαιο δε με παιρνετε καλε.Ετσι ηταν η φατσα σου.
Νικολας:Ετσι ειναι.Οχι για να μη μας περνας και για ηλιθιους δηλαδη.
Μανος:Λοιπον ομολογησε τωρα.
Λουκας:Καλα.Ομολογω.Ζηλευω.
Δαφνη:Επιτελους την ψυχη μας εβγαλες.
Λουκας:Ναι εγω την ψυχη σας εβγαλα αλλα εσυ Μανο ακομα αγκαλια την κρατας.Για ξεκολλα σε παρακαλω πολυ.
Μανος:Νορα μου σε λυπαμαι.Τι εχεις να τραβηξεις ακομα απο τη ζηλεια του;
Νορα:Μη φοβασαι Μανο ξερω εγω τι θα κανω για να του περασει.
Λουκας:Α ναι;Και τι θα κανεις;
Νορα:Θα σε φιλησω.Ελα εδω.

Ο Λουκας την πλησιαζει την αγκαλιαζει και φιλιουνται με τους φιλους τους να χειροκροτουν.

Kornilia_Petrakitsa
Kornilia_Petrakitsa
Admin
Admin

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 655
Ημερομηνία εγγραφής : 11/01/2011
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Παναγώτης Πετράκης και ξερό ψωμί
Χιούμορ : Οχι σαν του Λουκα αλλα καλοοοο!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa - Σελίδα 2 Empty Απ: Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa

Δημοσίευση από Kornilia_Petrakitsa Δευ Μαρ 07, 2011 4:42 am

Σεναριο 26(συνεχεια απο 20,21,22,23,24,και 25)


Ο Λουκας πηγαινει την Νορα στο σπιτι της μαζι με την Ευα.

Λουκας:Ελα περασε ψυχη μου.Καθησε.Θελεις να φερω κατι να φας ή να πιεις;
Νορα:Οχι Λουκακο μου σε ευχαριστω.
Λουκας:Σιγουρα;
Νορα:Σιγουρα αγαπη μου.
Ευα:Ειμαι πολυ συγκινημενη που σας βλεπω ετσι.Επιτελους βρε παιδια επιτελους.(και τους φιλαει και τους δυο)Τωρα ομως πρεπει να φυγω εχω δουλεια.Νορακι μου περαστικα θα σε παρω τηλεφωνο το βραδυ και αυριο θα ερθω να σε δω ενταξει;
Νορα:Ενταξει Ευακι μου σ'ευχαριστω πολυ.

Η Ευα φευγει αφηνοντας τους μονους.Η Νορα κοιταει τον Λουκα πονηρα.

Λουκας:Τι με κοιτας ετσι;
Νορα:Νορακι μου με ειπε και η Ευα.Πως και δεν εκανες σκηνη ζηλοτυπιας και σ'αυτη;
Λουκας:Αλλο η Ευα.Η Ευα ειναι γυναικα.Και αποδεδειγμενα πιστη και ετεροφυλοφιλη.Οχι σαν τον Μανο που ειναι μεν ετεροφυλοφιλος αλλα αποδεδειγμενα απιστος.
Νορα:Καλα Λουκα μου τα εχεις παιξει τελειως ετσι;Δεν παιζεσαι.
Λουκας:Γιατι βρε Νορα μου το λες αυτο;
Νορα:Μα εγω με τον Μανο;Ενταξει δε λεω ειναι πολυ ωραιος αντρας αλλα εχει ενα πολυ μεγαλο ελλατωμα.Εκτος απο την απιστια.
Λουκας:Ναι;Και ποιο ειναι αυτο;
Νορα:Δεν ειναι εσυ.
Λουκας:Οριστε ειδες τι μου κανεις τωρα;Κατι τετοια μου λες κι αντε εγω να αντισταθω μετα.(και την φιλαει)
Νορα:Μην αντιστεκεσαι.Παραδωσου.

Και ξαναφιλιουνται.Ο Λουκας σηκωνει την Νορα στα χερια του αργα και τρυφερα(γιατι ειπαμε ποναει ακομα η κοπελα)την πηγαινει στην κρεβατοκαμαρα κι εκει κανουν ερωτα.

Kornilia_Petrakitsa
Kornilia_Petrakitsa
Admin
Admin

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 655
Ημερομηνία εγγραφής : 11/01/2011
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Παναγώτης Πετράκης και ξερό ψωμί
Χιούμορ : Οχι σαν του Λουκα αλλα καλοοοο!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa - Σελίδα 2 Empty Απ: Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa

Δημοσίευση από Kornilia_Petrakitsa Δευ Μαρ 07, 2011 4:42 am

Σεναριο 27(συνεχεια απο 20,21,22,23,24,25 και 26)


Ο Λουκας ειχε στην αγκαλια του την Νορα που κοιμοταν.Εκεινος ολο το βραδυ δεν ειχε κοιμηθει καθολου.Απο τη μια ειχε τον νου του μην ακουσει κανεναν περιεργο θορυβο αλλα απο την αλλη δε μπορουσε να παρει τα ματια του απο πανω της.Την χαζευε που κοιμοταν γλυκεια ηρεμη ευτυχισμενη και πανεμορφη στην αγκαλια του.Την κοιταζε και ειχε πλημμυρισει απο ευτυχια.Καποια στιγμη η Νορα ανοιξε τα ματια της.

Λουκας:Καλημερα αγαπη μου.
Νορα:Καλημερα ζωη μου.Τι εχεις εσυ;Κουρασμενος μου φαινεσαι.
Λουκας:Δεν ειναι κουραση.Νυστα ειναι.Δε κοιμηθηκα ολο το βραδυ.Ημουν σε επιφυλακη μην ακουσω κανεναν περιεργο θορυβο.
Νορα:Αχ αγαπη μου δε πας καλα.Αφου αυτος ο τρελος ειναι στην φυλακη τωρα.
Λουκας:Ναι αυτος ο τρελος ειναι στη φυλακη τωρα αλλα η χαρα του μικροφωνου κυκλοφορει ακομα ελευθερη.
Νορα:Τωρα σιγουρα δεν εισαι καλα.Μα καλα για την Νταιζη ανησυχεις;
Λουκας:Ναι για την Νταιζη.Οταν μπουκαρε στο δωματιο σου στο νοσοκομειο τρομαξα.Δεν την εχω ξαναδει ετσι.Φοβηθηκα.Οχι τοσο για μενα αλλα για σενα.
Νορα:Λουκα μου η Νταιζη ειναι ικανη για πολλα πραγματα.Αλλα οχι και για φονο.Μην υπερβαλλουμε κιολας.
Λουκας:Τελος παντων δεν ειναι μονο αυτος ο λογος που ξενυχτησα.
Νορα:Α εχει κι αλλο;Φοβηθηκες μην ερθει ο Μανος και μου πει να φυγουμε σ'αλλη γη σ'αλλα μερη;
Λουκας:Μη μου αναβεις φυτιλιες κι εσυ τωρα.Οχι αλλος λογος.
Νορα:Ποιος αλλος λογος;Θα μου πεις; (ναζιαρικα)
Λουκας:Σε κοιταζα που κοιμοσουν.Δε μπορουσα να παρω τα ματια μου απο πανω σου.Ησουν τοσο ηρεμη τοσο γλυκεια τοσο....υπεροχη.Ηθελα να μπορουσα να παγωσω τον χρονο σ'αυτη τη στιγμη.Να σε κοιταζω που κοιμοσουν.
Νορα:Αχ βρε Λουκακο μου.Τι μου κανεις τωρα; (και βαζει τα κλαματα)
Λουκας:Γιατι κλαις καρδια μου;Εγω για καλο το ειπα.
Νορα:Το ξερω.Απο τη χαρα μου που ειμαστε μαζι ετσι αγκαλια στο κρεβατι ειναι.Σ'αγαπω πολυ Λουκακο μου.
Λουκας:Κι εγω σ'αγαπω πολυ καρδια μου.

Και ξανακανουν ερωτα.....
Kornilia_Petrakitsa
Kornilia_Petrakitsa
Admin
Admin

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 655
Ημερομηνία εγγραφής : 11/01/2011
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Παναγώτης Πετράκης και ξερό ψωμί
Χιούμορ : Οχι σαν του Λουκα αλλα καλοοοο!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa - Σελίδα 2 Empty Απ: Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa

Δημοσίευση από Kornilia_Petrakitsa Δευ Μαρ 07, 2011 4:43 am

Σεναρι 28(συνεχεια απο 20,21,22,23,24,25,26 και 27)


Τωρα ο Λουκας και η Νορα κοιμοντουσαν αγκαλια.Καποια στιγμη χτυπαει το τηλεφωνο και η Νορα ξυπναει και το σηκωνει.Στην αλλη γραμμη ακουει την φωνη της Ευας.


Ευα:Νορα μου καλημερα.Πως εισαι σημερα;
Νορα: (ψιθυριστα για να μην ξυπνησει τον Λουκα)Καλα Ευα μου εσυ;
Ευα: (κι αυτη ψιθυριστα)Καλα κι εγω.Γιατι ψιθυριζουμε;
Νορα:Ο Λουκας κοιμαται.
Ευα:Καλα ακομα κοιμαται;Τι κανατε ολο το βραδυ ατιμουτσικα;
Νορα:Ελα ρε Ευα κοψε το δουλεμα.Δε κοιμηθηκε λεει ολο το βραδυ γιατι ηταν σε επιφυλακη μην ακουσει κανεναν περιεργο θορυβο.Φοβαται μην ερθει η Νταιζη να με σκοτωσει.
Ευα:Α το'χει χασει τελειως ο ερωτας σου ο αγιατρευτος.Ετσι πες του ειπε η Ευα.Η Νταιζη ειναι ικανη για τα παντα αλλα οχι και για φονο.
Νορα:Αυτο του ειπα κι εγω.Αλλα μετα ο ερωτας μου ο αγιατρευτος με εστειλε κανονικα.Ξερεις τι μου ειπε μετα;
Ευα:Που να ξερω Νορακι μου;Θα μαθω οταν μου πεις.
Νορα:Μου ειπε οτι ενας αλλος λογος που δε κοιμηθηκε ηταν γιατι με χαζευε που κοιμομουν.Κι οτι ηθελε να παγωσει τον χρονο σ'εκεινη τη στιγμη.
Ευα:Αχ βρε Νορα μου πολυ σιγκινηθηκα τωρα.
Νορα:Εγω να δεις.Εβαλα τα κλαματα.
Ευα:Λοιπον Νορακι μου πρεπει να σε κλεισω τωρα.Θα περασω αργοτερα να σε δω οκ;
Νορα:Οκ.Φιλια.

Το κλεινουν και η Νορα γυρναει στην αγκαλια του Λουκα που εχει αρχισει να ξυπναει.


Λουκας:Χτυπησε το τηλεφωνο ή το ειδα στον υπνο μου;
Νορα:Οχι δε το ειδες στον υπνο σου.Χτυπησε.
Λουκας:Και ποιος ηταν;
Νορα:Ο Μανος:Κανονισε να κλεφτουμε αυριο το βραδυ και να παμε να ζησουμε τον ερωτα μας μονιμα στην Παταγονια.
Λουκας:Αυτο ηταν τελειωσε.Παω να παρω αλυσιδες και χειροπεδες.

Και κανει να σηκωθει απο το κρεβατι αλλα η Νορα τον τραβαει πισω.

Νορα: (γελωντας) Που πας βρε βλακα που πας;Πλακα σου εκανα.Η Ευα ηταν πηρε για να δει πως ειμαι.
Λουκας:Αμαν βρε αγαπη μου μη με κοροιδευεις κι εσυ.Αφου ξερεις οτι δε μπορω λεπτο μακρια σου.
Νορα:Ουτε εγω χαζουλη μου ουτε εγω.

Και αγκαλιαζονται και καταληγουν να ξανακανουν ερωτα.


Μετα απο λιγο η Νορα ξυπναει στην αγκαλια του Λουκα και τον κοιταει.Ανασηκωνεται του δινει ενα φιλι στο μαγουλο και παει να σηκωθει.Αλλα ο Λουκας που ξυπναει κι αυτος την βλεπει και την τραβαει πισω.

Λουκας:Που πας;
Νορα:Αχ βρε αγαπη μου πιαστηκα ολη μερα στο κρεβατι.Θελω να σηκωθω.
Λουκας:Δεν εχεις να πας πουθενα εδω θα κατσεις.
Νορα:Μα θα ερθει και η Ευα.
Λουκας:Η Ευα ας ερθει αλλα εσυ απο το κρεβατι δε θα σηκωθεις μεχρι να αναρρωσεις πληρως.
Νορα:Λουκα μου εισαι υπερβολικος.Μπορω να σηκωθω λιγο να περπατησω τουλαχιστον;
Λουκας:Οχι δε μπορεις.Θα κατσεις εδω στην αγκαλια μου και θα ξανακανουμε ερωτα.
Νορα:Παλι;Βρε Λουκακο μου εξι φορες καναμε χθες δε κουραστηκες;
Λουκας:Γιατι να κουραστω;Αγαπη μου δε ξερεις ποσο καιρο περιμενα αυτη τη στιγμη.Και τωρα που ηρθε και ειμαστε μαζι ερωτευμενοι και ευτυχισμενοι δε μπορω να σε χορτασω.
Νορα:Καρδουλα μου κι εγω περιμενα πολυ καιρο αυτη τη στιγμη αλλα αυτο δε σημαινει οτι δε πρεπει να σηκωνομαστε κι απο το κρεβατι.
Λουκας:Καλα εχεις δικιο.Αντε εισαι ελευθερη.Μπορεις να σηκωθεις.
Νορα:Παω να κανω ενα μπανιο.
Λουκας:Οκ.Κι εγω παω να σου κανω κατι να φας.

Ετσι σηκωνονται και οι δυο.Η Νορα κατευθυνεται στο μπανιο και ο Λουκας στην κουζινα.Της ετοιμαζει ενα πληρες πρωινο και οταν η Νορα βγαινει απο το μπανιο την βοηθαει να κατσει και αρχιζει να την ταιζει.Καποια στιγμη χτυπαει το κουδουνι και ο Λουκας πηγαινει να ανοιξει.

Λουκας:Γεια σου Ευακι.
Ευα:Γεια σου Λουκακο.Ηρθα να δω λιγο την Νορα.Τι κανεις κοριτσακι μου εσυ; (και την φιλαει)
Νορα:Καλα Ευα μου.Ειδικα τωρα που καταφερα να πεισω τον Λουκα να με αφησει να σηκωθω απο το κρεβατι ειμαι πολυ καλυτερα.
Ευα:Δεν την αφηνεις να σηκωθει απο το κρεβατι βρε αθεοφοβε;Ημαρτον Θεε μου.(και σταυροκοπιεται)
Λουκας:Αφου ρε Ευα δεν ειναι τελειως καλα ακομα.Τι θες να τρεχουμε παλι;
Ευα:Μα βρε Λουκα μου τραυματισμενη ειναι η κοπελα οχι λεχωνα για να μη την αφηνεις να σηκωνεται καθολου απο το κρεβατι.
Νορα:Καλα για το λεχωνα Ευα μου καλομελετα κι ερχεται.Διοτι οχι μονο δε μ'αφηνει να σκωθω απο το κρεβατι μας βγηκε κι αχορταγος ο κυριος.Βεβαια ολο να κανουμε ερωτα θελει.
Λουκας:Ενω εσυ δε θελεις;
Νορα:Ειπα εγω κατι τετοιο;
Ευα:Καλα εσεις δεν αλλαζετε με τιποτα.Ειτε σαν ζευγαρι ειτε σαν φιλοι την φαγωμαρα την εχετε στο τσεπακι σας.Αλλα αυτη ειναι και η γοητεια σας.Νορα....(και της κλεινει το ματι πονηρα)...ο Μανος μου ειπε να σου πω οτι σου στελνει φιλακια παντου.
Λουκας:ΤΙ;;;;;ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΑΝΤΟΥ;;;;;;;(πρασινισε απο τη ζηλεια του παλι ο Λουκακος)
Νορα:Αχ να'ναι καλα.Ευχαριστω κι ανταποδιδω πες του (κλεινοντας κι αυτη πονηρα το ματι).
Λουκας:ΤΙ;;;;ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΙΣ ΚΙ ΑΝΤΑΠΟΔΙΔΕΙΣ;;;;;;ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΔΩ;;;;;
Ευα:Θα του το πω θα του το πω.Θα χαρει πολυ.
Λουκας:ΘΑ ΧΑΡΕΙ ΠΟΛΥ;;;Κοριτσια κοφτε το δουλεμα γιατι θα σφαχτουμε εδω μεσα.
Νορα:Αμαν βρε Λουκα τι πεταγεσαι συνεχεια;Ουτε μια συζητηση της προκοπης δε μας αφηνεις να κανουμε.
Λουκας:Και ειναι συζητηση της προκοπης οτι ο Μανος σου στελενιε φιλακια παντου κι εσυ ευχαριστεις κι ανταποδιδεις;Θα με τρελανετε τελειως;
Ευα:Αμαν πια ρε Λουκα με τις ζηλειες σου.Μα καλα εισαι σοβαρος;Υποψιαζεσαι τον Μανο οτι την πεφτει στην Νορα;Ειπαμε καλες οι ζηλειες αλλα οχι και τους φιλους σου.
Λουκας:Δε καταλαβες οχι τους φιλους μου μονο.Τα παντα ζηκευω εγω αυτη τη στιγμη.Τα παντα.Να ακομα και αυτη τη φρυγανια που τρωει τωρα πολυ την ζηλευω.
Νορα:Την φρυγανια;
Λουκας:Την φρυγανια.
Νορα:Δε μου λες αυτα εκανες και με την Νταιζη και κοιμηθηκε με τον πατριο η κοπελα;Γιατι αν ειναι ετσι.....
Λουκας:Οχι με την Νταιζη δε ζηλευα.Μονο εσενα ζηλευω.
Ευα:Καταλαβα.Νορακι μου θυμασαι τον Σταυριδη στα ''κιτρινα γαντια'';Θα τον ξεπερασει ο Λουκας σε ζηλεια.
Νορα:Χριστε μου που πηγα κι εμπλεξα;
Λουκας:Γιατι το λες αυτο τωρα;Δε μ'αγαπας πια; (με ενα παραπονιαρικο υφος)
Νορα:Σε λατρευω μωρο μου αλλα αν ειναι να μου κανεις τη ζωη κολαση με τις ζηλειες σου τοτε μαλλον θα πρεπει να το ξανασκεφτω.
Λουκας:Αχ οχι μη μου το κανεις αυτο.Θα ειμαι καλο παιδι στο υποσχομαι.Δε θα ξαναζηλεψω.
Νορα:Το υποσχεσαι;
Λουκας:Το υποσχομαι.
Νορα:Αντε καλα μ'επεισες.Δε σε χωριζω.
Λουκας:ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!(και την φιλαει)
Ευα:Καλα σας αφηνω εγω τωρα.Τα λεμε πιτσουνακια μου φιλακια.
Λουκας και Νορα:Φιλακια Ευακι.
Νορα:Και τωρα οι δυο μας.
Λουκας:Δε μου αρεσει το υφος σου.Τι εχεις βαλει στο μυαλο σου Νορα;
Νορα:Αυτο που εχεις βαλει κι εσυ.

Και χαμογελωντας πονηρα ο ενας στον αλλον τρεχουν στη κρεβατοκαμαρα παιζοντας σαν μικρα παιδια.

Kornilia_Petrakitsa
Kornilia_Petrakitsa
Admin
Admin

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 655
Ημερομηνία εγγραφής : 11/01/2011
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Παναγώτης Πετράκης και ξερό ψωμί
Χιούμορ : Οχι σαν του Λουκα αλλα καλοοοο!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa - Σελίδα 2 Empty Απ: Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa

Δημοσίευση από Kornilia_Petrakitsa Δευ Μαρ 07, 2011 4:43 am

Έβαλα συνεχόμενα τις συνέχειες γιατί θα αργήσω να βάλω άλλες Very Happy
Kornilia_Petrakitsa
Kornilia_Petrakitsa
Admin
Admin

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 655
Ημερομηνία εγγραφής : 11/01/2011
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Παναγώτης Πετράκης και ξερό ψωμί
Χιούμορ : Οχι σαν του Λουκα αλλα καλοοοο!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa - Σελίδα 2 Empty Απ: Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa

Δημοσίευση από Nikou Τετ Μαρ 09, 2011 11:35 pm

αχ....τι τελειο.....
Nikou
Nikou
Public Relations
Public Relations

Αιγόκερως Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 2611
Ημερομηνία εγγραφής : 04/01/2011
Ηλικία : 27
Ασχολίες : ποδόσφαιρο, μπιλιάρδο,χορός, πιάνο, κιθάρα, τραγούδι,ΕΔΕΜΟΦΑΝΑΚΙ
Χιούμορ : το παλεύουμε... :P ;)

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa - Σελίδα 2 Empty Απ: Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa

Δημοσίευση από EtheLaKi AgaPaei MaRaKi Πεμ Μαρ 10, 2011 12:30 am

Τέλειες όλα οι συνέχειες Έλλη μου! Συνέχισε γρήγορα πλζ!
EtheLaKi AgaPaei MaRaKi
EtheLaKi AgaPaei MaRaKi
Aπόλυτη Ελληνίδα διαχειρίστρια!
Aπόλυτη Ελληνίδα διαχειρίστρια!

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 2449
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Βολτίτσες με τα φιλαράκια μου.! <3
Χιούμορ : Λένε ότι έχω αλλά εσείς θα μου πείτε..!

https://edemofunaki.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa - Σελίδα 2 Empty Απ: Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa

Δημοσίευση από nora1 Πεμ Μαρ 10, 2011 12:46 am

Τέλειες όλες και πολύ πολύ γλυκές Νίκη μου! Πολύ γέλιο ο Λουκάς με τις ζήλιες του και ο Μάνος που έριχνε λάδι στη φωτιά! Περιμένω συνέχεια!
nora1
nora1
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Αιγόκερως Βουβάλι
Αριθμός μηνυμάτων : 562
Ημερομηνία εγγραφής : 11/12/2010
Ηλικία : 26

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa - Σελίδα 2 Empty Απ: Φανταστικα Σεναρια για Νορα και Λουκα by loukitsa

Δημοσίευση από Kornilia_Petrakitsa Παρ Μαρ 11, 2011 2:53 am

Σεναριο 28 (σκηνη που εχει να κανει με τις αντιδρασεις τους που ειχα φανταστει εγω μετα απο αυτο το φανταστικο πρωτο τους φιλι αλλα οχι μεταξυ τους)


Ο Λουκας και η Νορα ηταν πολυ ταραγμενοι.Ο καινουργιος χρονος τους βρηκε πολυ περιεργα.Το φιλι αυτο τους ταραξε.Το περιμεναν πολυ καιρο και οι δυο τους αλλα ηρθε την πιο ακαταλληλη στυγμη για αυτους.Ο Λουκας καποια στιγμη αποφασιζει να μιλησει σε καποιον και παει στην Ευα.


Λουκας:Ευα μου;Καλημερα.Ενοχλω;
Ευα:Τι να ενοχλεις παιδακι μου τα ρωτανε κατι τετοια;Καλως ηρθες.Καλη χρονια.
Λουκας:Καλη χρονια(και φιλιουνται σταυρωτα).Θελω να σου μιλησω για κατι σημαντικο.
Ευα:Λουκα μου αν ειναι να αρχισεις να μου λες για Μανο ή για Στεφανο καλυτερα να το αφησουμε.
Λουκας:Οχι εχει να κανει με εμενα και.....τη Νορα.
Ευα:Τι εγινε με τη Νορα;
Λουκας:Να χθες την παραμονη ειμασταν μαζι.
Ευα:Πολυ πρωτοτυπο.
Λουκας:Μη με κοροιδευεις και μη με διακοπτεις σε παρακαλω.
Ευα:Sorry.Για πες.
Λουκας:Ειμασταν λοιπον που λες μαζι.Και οταν αλλαξε ο χρονος ευχηθηκαμε ο ενας στον αλλον καλη χρονια.....
Ευα:Κι αυτο πολυ πρωτοτυπο.
Λουκας:Τι θα γινει θα με αφησεις να τελειωσω καμια φορα;
Ευα:Συγγνωμη εχεις δικιο.Τελειωσε αυτο που θελεις να μου πεις.
Λουκας:Ευχηθηκαμε λοιπον καλη χρονια ο ενας στον αλλον και μετα....φιληθηκαμε.
Ευα: (μετα απο μερικα δευτερολεπτα σιωπης)Φιληθηκατε.Μετα απ τις ευχες που ανταλλαξατε;
Λουκας:Ναι.
Ευα:Και που ακριβως εγω πρεπει να συγκλονιστω;Στο οτι ευχηθηκατε ο ενας στον αλλον καλη χρονια και μετα φιληθηκατε σταυρωτα;
Λουκας:Μα οταν λεω οτι φιληθηκαμε δεν εννοω σταυρωτα.
Ευα:Αλλα;
Λουκας:Στο....στο στομα.
Ευα:Οταν λες στο στομα;
Λουκας:Στο στομα.Πως φιλιοσουν με τον Μανο;Πως φιλιουνται ο Νικολας και η Δαφνη;Ετσι.Στο στομα.
Ευα: (με ενα τεραστιο χαμογελο στα χειλη)ΤΙ;;;;;;ΖΗΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ.(και σηκωνεται ορθια και αρχιζει να χοροπηδαει απο την χαρα της)Παω να φερω σαμπανια να το γιορτασουμε.Και μετα θελω λεπτομερειες.Πως εγινε;Ποιος το ξεκινησε;Βαλατε και γλωσσα;Ολα θελω να τα μαθω ολα.
Λουκας:Ευα περιμενε δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα.Κατσε λιγο να μιλησουμε.
Ευα:Γιατι δεν ειναι απλα τα πραγματα Λουκακο μου;Εισαι τρελα ερωτευμενος μαζι της ειναι τρελα ερωτευμενη μαζι σου.Ειναι τοσο απλο.
Λουκας:Ευα μου μακαρι να ηταν ετσι αλλα δεν ειναι τοσο απλο.Ξεχνας τον Αρη;
Ευα:Ο Αρης.Ναι σωστο κι αυτο.Αλλα πριν απο ολα θελω να μου πεις πως εγινε.
Λουκας:Ουτε που καταλαβα πως εγινε για να ειμαι ειλικρινης.Το ενα δευτερολεπτο την κοιταζα και της ευχομουν καλη χρονια και το επομενο δευτερολεπτο βρεθηκαν τα χειλη μου πανω στα δικα της.Λες και το κανουμε καθημερινα.Και δεν ειναι να πεις οτι εγω πηγαινα για σταυρωτο φιλι και κατι συνεβη και καταλαθος βρεθηκαμε να φιλιομαστε στο στομα.Οχι εγω πηγα ντουγρου στο στομα.Λες και με τραβηξε μαγνητης καταλαβες;
Ευα:Πολυ καλα.Αυτο Λουκα μου λεγεται ερωτας.Μετα τι εγινε;Πως αντεδρασε η Νορα;
Λουκας:Στην αρχη παγωσε.
Ευα:Λογικο.Μετα;
Λουκας:Μετα πηγε να απομακρυνθει αλλα....εγω δε μπορουσα να σταματησω.Την τραβηξα ποιο κοντα και μετα.....ανταποκριθηκε κι εκεινη.
Ευα:Αχ βρε Λουκα μου τι γλυκο.Και μετα τι εγινε;
Λουκας:Μετα δε ξεραμε τι να πουμε.Πηρε τηλεφωνο και η μητερα της να ευχηθει.Μετα εφυγα.Ευα τι θα κανω;
Ευα:Λουκα απαντησε μου κατι ακομα.Πως ενιωσες;
Λουκας:Πολυ παραξενα.Σαν να πεταγα.
Ευα:Λουκα καταλαβαινω ποιο ειναι το διλλημα σου αυτη τη στιγμη αλλα σε παρακαλω μη δωσεις στην Νορα ελπιδες αν δε ξερεις τι να κανεις αυτη τη στιγμη.Η Νορα περιμενε αυτο το φιλι πολλους μηνες.
Λουκας:Η Νορα περιμενε αυτο φιλι πολλους μηνες.Αλλα εγω το περιμενα δεκαπεντε χρονια.Πιστευω οτι εσυ μπορεις να καταλαβεις πως νιωθω αυτη τη στιγμη.Ξερεις πως ειναι να ονειρευεσαι κατι τοσα χρονια και οταν πλεον το γευεσαι να μη μπορεις να το απολαυσεις οπως θα θελες.Αυτο το φιλι δεν ηταν οπως το ονειρευομουν ολα αυτα τα χρονια.Ηταν ακομα καλυτερο.Αλλα τωρα πολυ φοβαμαι οτι ειναι πολυ αργα για μενα και την Νορα.
Ευα:Ποτε δεν ειναι αργα Λουκα μου οταν υπαρχει τοση αγαπη αναμεσα σε δυο ανθρωπους.
Λουκας:Τοτε γιατι εσυ και ο Μανος δεν ειστε μαζι;
Ευα:Μην συγκρινεις εσενα και την Νορα με εμενα και τον Μανο.Διαφορετικες καταστασεις και διαφορετικες προσωπικοτητες.
Λουκας:Εχεις δικιο.Λοιπον πρεπει να φυγω.Καλη χρονια και παλι Ευακι μου.
Ευα:Καλη χρονια Λουκα μου.
Kornilia_Petrakitsa
Kornilia_Petrakitsa
Admin
Admin

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 655
Ημερομηνία εγγραφής : 11/01/2011
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Παναγώτης Πετράκης και ξερό ψωμί
Χιούμορ : Οχι σαν του Λουκα αλλα καλοοοο!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης