Edem forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Παναγιώτης Πετράκης~espresso 4.2.2011

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Παναγιώτης Πετράκης~espresso 4.2.2011 Empty Παναγιώτης Πετράκης~espresso 4.2.2011

Δημοσίευση από Kornilia_Petrakitsa Παρ Φεβ 04, 2011 9:21 pm

Ο Πετράκης τραγουδάει Θεοδωράκη


Ο Παναγιώτης Πετράκης στο πλευρό του Μίκη Θεοδωράκη. «Ηταν ένα μεγάλο δώρο!!!» Με αυτά τα λόγια εκφράστηκε ο Παναγιώτης Πετράκης για τη συνάντησή του με τον Μίκη Θεοδωράκη.

Ο πολύ καλός ηθοποιός και τραγουδιστής, που έλαμψε και έδειξε την ερμηνευτική του δεινότητα στα πλατό του talent show «Just to the 2 of us», συνεργάζεται από το περασμένο καλοκαίρι με τη «Λαϊκή Ορχήστρα Μίκης Θεοδωράκης». Συμμετείχε σε όλες τις συναυλίες της ορχήστρας, ενώ πήρε μέρος και στην κορυφαία εκδήλωση για τα 85 χρόνια του «γίγαντα» της ελληνικής μουσικής, στο Θέατρο Λυκαβηττού.

Και αυτό το καλοκαίρι, ξεκινώντας από τον Μάιο, η φωνή του Παναγιώτη Πετράκη θα εναρμονιστεί με τις ανεπανάληπτες μουσικές του Μίκη. Ο μεγάλος συνθέτης τον θέλει δίπλα του, κάτι που συζήτησαν πρόσφατα από κοντά.

«Συναντηθήκαμε και τα είπαμε για λίγο πέρσι το καλοκαίρι με τις συναυλίες και πριν ένα μήνα μού έκανε την τιμή να με δεχτεί από κοντά!»

Ο Παναγιώτης Πετράκης μιλάει στην «Espresso» και η φωνή του πάλλεται από συγκίνηση. «Με δέχτηκε στο γραφείο του και ακούσαμε μαζί μουσική. Ηταν μια αξέχαστη εμπειρία για μένα και από τα πιο σημαντικά που έχουν συμβεί στην πορεία μου: να χαίρω εγώ, ως καλλιτέχνης, της εκτίμησης του μεγαλύτερου εν ζωή συνθέτη παγκοσμίως!»

Οσον αφορά την Κίνηση Ανεξάρτητων Πολιτών του Μίκη Θεοδωράκη και αν έχει τη διάθεση κι εκείνος να γίνει μια ακόμα «σπίθα», ο Παναγιώτης Πετράκης απάντησε: «Ο κ. Θεοδωράκης με ενημέρωσε για τη “Σπίθα”. Μου εξήγησε περί τίνος πρόκειται. Η ιδέα του είναι πολύ σωστή και όμορφη: οι πολίτες οι ίδιοι να αποφασίζουν για τις τύχες τους. Μακάρι να μπορέσω κι εγώ να προσφέρω».


ΣΜΑΡΑΓΔΑ ΜΙΧΑΛΙΤΣΙΑΝΟΥ

http://www.espressonews.gr/default.asp?pid=79&la=2&catid=3&artid=1325248
Kornilia_Petrakitsa
Kornilia_Petrakitsa
Admin
Admin

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 655
Ημερομηνία εγγραφής : 11/01/2011
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Παναγώτης Πετράκης και ξερό ψωμί
Χιούμορ : Οχι σαν του Λουκα αλλα καλοοοο!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παναγιώτης Πετράκης~espresso 4.2.2011 Empty Απ: Παναγιώτης Πετράκης~espresso 4.2.2011

Δημοσίευση από EtheLaKi AgaPaei MaRaKi Παρ Φεβ 04, 2011 9:22 pm

Σ'ευχαριστούμε πολύ Έλλη μου!
EtheLaKi AgaPaei MaRaKi
EtheLaKi AgaPaei MaRaKi
Aπόλυτη Ελληνίδα διαχειρίστρια!
Aπόλυτη Ελληνίδα διαχειρίστρια!

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 2449
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Βολτίτσες με τα φιλαράκια μου.! <3
Χιούμορ : Λένε ότι έχω αλλά εσείς θα μου πείτε..!

https://edemofunaki.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Παναγιώτης Πετράκης~espresso 4.2.2011 Empty Απ: Παναγιώτης Πετράκης~espresso 4.2.2011

Δημοσίευση από Kornilia_Petrakitsa Παρ Φεβ 04, 2011 9:38 pm

Τίποτα!
Kornilia_Petrakitsa
Kornilia_Petrakitsa
Admin
Admin

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 655
Ημερομηνία εγγραφής : 11/01/2011
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Παναγώτης Πετράκης και ξερό ψωμί
Χιούμορ : Οχι σαν του Λουκα αλλα καλοοοο!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης