Edem forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Νέες κόντρες με το «καλημέρα»~loipon.gr 28.1.2011

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Νέες κόντρες με το «καλημέρα»~loipon.gr 28.1.2011 Empty Νέες κόντρες με το «καλημέρα»~loipon.gr 28.1.2011

Δημοσίευση από EtheLaKi AgaPaei MaRaKi Σαβ Ιαν 29, 2011 8:58 pm

Λοιπόν, 28/1/2011

Δυναμικά μπήκε η νέα χρονιά για αρκετά πρόσωπα της σοουμπίζ. Κόντρες, ίντριγκες και εμπρηστικές δηλώσεις βρίσκονται και πάλι στο προσκήνιο, καθώς οι επώνυμοι δείχνουν να μη βαριούνται ποτέ. Και μαζί με αυτούς, φυσικά, δεν βαριόμαστε κι εμείς. Ας δούμε, όμως, ποιοι τα έβαλαν με ποιους πριν καλά καλά ξεκινήσει η νέα χρονιά...

Λούλης vs Μακρυπούλια
Μακρυκωσταίοι και... Κοντογιώργηδες

Πέρυσι είχαμε τον Γεράσιμο Γεννατά, που με συνέντευξή του στο ΛΟΙΠΟΝ έλεγε πως δεν θεωρεί τη Ζέτα Μακρυπούλια συνάδελφό του. Φέτος τη σκυτάλη πήρε ο Χρήστος Λούλης. Αφού είπε κι αυτός τα ίδια, έριξε κι άλλο λάδι στη φωτιά, τονίζοντας πως κατανοεί τη... χρησιμότητά της στη σοουμπίζ και πως ενδεχομένως να συνεργαζόταν μαζί της. «Μπορεί και να το έκανα. Έχω παίξει σε παραστάσεις, σίριαλ και ταινίες με ερασιτέχνες, με τεχνικούς που έκαναν μια σκηνή, με ένα παιδί, ακόμα και με ένα σκυλί. Τι σημαίνει αυτό, ότι το σκυλί ή το παιδί είναι ηθοποιός;». Κάπως έτσι και χωρίς η Ζέτα, φυσικά, να μπει σε διαδικασία να απαντήσει ξεκίνησε ένας «μίνι πόλεμος» μεταξύ των ηθοποιών. Με κάποιους να υπερασπίζονται με πάθος τις υποκριτικές ικανότητες της Ζέτας Μακρυπούλια και άλλους να συμφωνούν εμμέσως πλην σαφώς με τα όσα είπε ο Χρήστος Λούλης. Υπέρμαχος της Ζέτας εμφανίστηκε ο Χριστόφορος Παπακαλιάτης και, παρόλο που στο παρελθόν έχει συνεργαστεί με τον Χρήστο Λούλη, δεν δίστασε να του τα «χώσει». Άλλωστε, στη συνέντευξή του ο Χρήστος Λούλης δεν δίστασε να πετάξει τις σπόντες του και για τον Χριστόφορο, χαρακτηρίζοντάς τον «τηλεοπτικό ηθοποιό»: «Δεν πιστεύω ότι υπάρχει τηλεοπτικός ή θεατρικός ηθοποιός. Πιστεύω ότι υπάρχει? ηθοποιός. Που είναι ή καλός ή κακός», είπε ο Χριστόφορος μιλώντας για τον εαυτό του και στη συνέχεια υπερασπίστηκε τη φίλη του και συμπρωταγωνίστριά του στο «Τέσσερα»: «Κακώς τα είπε αυτά. Είναι βλακείες. Είναι μπούρδες, για να το πω απλά. Και το θέμα είναι και πού τα είπε... Ο συγκεκριμένος άνθρωπος, επειδή έχω συνεργαστεί μαζί του, είναι ασυζητητί ένας πάρα πολύ καλός ηθοποιός και δεν νομίζω ότι τα εννοούσε ακριβώς όπως τα είπε. Θεωρώ ότι ο καθένας έχει τη δική του άποψη όχι μόνο για τη Ζέτα, αλλά για τον καθένα από εμάς, και καλά κάνει και την έχει. Το θέμα είναι γιατί να έχουμε την ανάγκη να εκφράσουμε δημόσια αυτή την άποψή μας από τη στιγμή που είμαστε καλά με τον εαυτό μας και τη δουλειά μας. Γιατί θα πρέπει να κρίνεις, να κατακρίνεις και να αφορίζεις δημόσια; Και πού; Σ’ ένα περιοδικό που εκπροσωπεί όλο αυτό το lifestyle...».

Ψινάκης vs Κονιόρδου
Στου κασίδη το κεφάλι...
Ποιος είδε τον Ηλία Ψινάκη και δεν τον φοβήθηκε μόλις ενημερώθηκε πως ο Θεοχάρης Ιωαννίδης δεν συμπεριλαμβάνεται τελικά στους υποψήφιους της βραδιάς επιλογής του ελληνικού τραγουδιού που θα μας εκπροσωπήσει στη Eurovision στο Ντίσελντορφ. «Πληρώνουμε όλοι την ΕΡΤ και δεν μπορεί να αποφασίζει τώρα μια άπλυτη άλουστη μάλλον, ανθυποκουλτουριάρα ποιος θα μείνει και ποιος θα φύγει. Είναι παράνομοι και φασιστικοί αυτοί οι τρόποι. Αν τους φταίω εγώ, να παραιτηθώ από μάνατζερ. Να πάρουν τουλάχιστον πίσω τον Σαββιδάκη. Καλύτερα να ανακαλέσουν, γιατί, όσο το ψάχνεις, βρομάει. Πρέπει να αποφασίσουν οι Έλληνες που πληρώνουν, όχι εσύ μωρή άλουστη», είπε ο γνωστός μάνατζερ, για να επανέλθει την επόμενη μέρα εξηγώντας σε ποιας κυρίας την κόμη αναφερόταν. «Όταν μίλησα για απλυσιά, εννοούσα την κυρία Κονιόρδου, επειδή αποφεύγει γενικά να λούζεται. Από παλιά, δηλαδή, η αείμνηστη Αλίκη της το έλεγε ως αστείο, όταν την έβλεπε: Λούσου, χρυσούλι μου λίγο, λούσου?. Αναμφισβήτητα, η κ. Κονιόρδου είναι μια πολύ σπουδαία ηθοποιός, επιδαύρια, της τραγωδίας. Απλώς η τραγωδία είναι ότι αποφάσισε να μπει στην επιτροπή της Eurovision. Γιατί όταν είσαι ποιοτική ηθοποιός, δεν πας να κάνεις κάτι τόσο ελαφρύ όπως είναι η Eurovision».

Ακρίτα vs Κορομηλά
Ο «Μεγάλος αδερφός» και ο σκουπιδοτενεκές
Πιο σκληρή από ποτέ ήταν η κριτική της Έλενας Ακρίτα στη Ρούλα Κορομηλά και στο «Big Βrother» σε πρόσφατη συνέντευξή της στο «Έθνος της Κυριακής». «Οι παρουσιαστές δεν είναι δημοσιογράφοι, ώστε να μένουν σε εκπομπές μέχρι τα 70 ή τα 120 χρόνια τους! Και από την άλλη, δεν κατανοώ διόλου το άλλο η παρουσιάστρια κι άλλο το προϊόν. Η παρουσιάστρια είναι ο καθρέφτης του προϊόντος και το προϊόν είναι σκουπίδι! Μαζί με το Next Top Model είναι τα μεγαλύτερα σκουπίδια που έχουμε αυτή τη στιγμή στην ελληνική τηλεόραση. Και μην ακούω αυτά ότι τάχα είναι εργαζόμενη στον Alpha και αφού της είπαν να το κάνει, έπρεπε να υπακούσει. Είναι απλώς εργαζόμενη η Κορομηλά και δεν μπορούσε να πει όχι; Κοροϊδευόμαστε μεταξύ μας; Πήρα το μέρος της κάποια στιγμή που της έγινε μια χυδαιότατη επίθεση, αλλά πόσο να σε προφυλάξει κάποιος όταν δεν προφυλάσσεις εσύ τον εαυτό σου;». Η Ρούλα μέχρι στιγμής δεν έχει απαντήσει, αλλά ήδη κάποιοι στοιχηματίζουν πως θα το κάνει λίαν συντόμως μέσω της ραδιοφωνικής της εκπομπής.


Γκολέμα vs Μελέτη
Να σου... στείλω το βιογραφικό μου
Ουκ ολίγα είπε για τους τηλεοπτικούς αστέρες σε πρόσφατη συνέντευξή της η τηλεκριτικός Ντέπυ Γκολεμά. Μεταξύ άλλων, ότι η Ελεονώρα Μελέτη την έχει ψωνίσει, γιατί πριν βγει στο γυαλί δεν είχε εμπειρία πίσω από τις κάμερες. Και μπορεί η οικοδέσποινα της «Πρωινής Μελέτης» να μην ανέφερε τίποτα στην εκπομπή της, φρόντισε όμως να απαντήσει στην τηλεκριτικό μέσω Διαδικτύου και συγκεκριμένα μέσα από την προσωπική της σελίδα στο Twitter. «Έρχεται ο συνεργάτης μου Σπύρος Σιγούρος και μου λέει: Η Γκολεμά σε κράζει» και του απαντάω Χέ...κα. Αυτός συνεχίζει και μου λέει: Ισχυρίζεται ότι έπαθες πλάκα με την αναγνωρισιμότητα και ψωνίστηκες, επειδή, λέει, δεν είχες δουλέψει ποτέ πίσω από το γυαλί. Και αναρωτιέμαι: Είναι δυνατόν μια κριτικός να μη γνωρίζει το βιογραφικό αυτών που κρίνει; Πείτε στην κυρία ότι πριν αρχίσω να σερβίρω καφέδες εργαζόμουν 4 χρόνια στο Alter ως δημοσιογράφος στο εξωτερικό δελτίο και το ελεύθερο ρεπορτάζ».

Τσετάλι vs Καρβέλα - Βίσση
Παράπονο για τα «συλλυπητήρια»
Τα πέταξε τα καρφάκια της η χήρα του Τζον Μοδινού Ροξάνα Τσετάλι για τη συμπεριφορά της Άννας Βίσση και του Νίκου Καρβέλα μετά το θάνατο του σύζυγού της. «Δεν με πήραν ούτε τηλέφωνο για συλληπητήρια η Άννα Βίσση και ο Νίκος Καρβέλας. Σε τέτοιες καταστάσεις όμως δεν έπρεπε να κρατάνε κακίες», δήλωσε για τους συνεργάτες του εκλιπόντος στην παράσταση «Δαίμονες». Για την ιστορία, κατά τη διάρκεια της όπερας ο τενόρος είχε ατύχημα πάνω στη σκηνή χτυπώντας στον ώμο και στο χέρι και για πολλά χρόνια δεν είχε καμία σχέση με την Άννα Βίσση και τον Νίκο Καρβέλα, καταλογίζοντάς τους ότι δεν του συμπαραστάθηκαν. Έκτοτε δεν είχαν καμία επαφή, μέχρι και λίγο καιρό πριν από το θάνατό του, οπότε και οι σχέσεις τους είχαν τυπικά αποκατασταθεί.

Μουτσινάς vs Μανωλίδου
«Θα καταρρεύσω»
Οι κριτικές που δέχθηκε η Ευγενία Μανωλίδου για το «θα καταρρεύσω» δεν ήταν και λίγες. Μεταξύ αυτών και ο Νίκος Μουτσινάς στον «Καφέ με την Ελένη» ασχολήθηκε με το θέμα με το δικό του τρόπο: «Το να βάλεις έτσι όπως έβαλε τα χέρια της η Ευγενία κάτω από τα μάτια της για να πεις θα καταρρεύσω δεν είναι φυσιολογική κίνηση, είναι κίνηση εξωγήινης», είπε ο Μουτσινάς και η Ελένη αντέδρασε: «ΟΚ, δηλαδή εσύ πώς θα το έλεγες εάν ένιωθες ότι καταρρέεις;». Για να εισπράξει αποστομωτική απάντηση από το συνεργάτη της:«Θα έβαζα απλώς το χέρι μου στο κούτελό μου και θα έλεγα θα καταρρεύσω. Δεν θα το έκανα έτσι, σαν να έχω κάνει τις χίλιες μύριες πρόβες για να φανεί το μανικιούρ»..
EtheLaKi AgaPaei MaRaKi
EtheLaKi AgaPaei MaRaKi
Aπόλυτη Ελληνίδα διαχειρίστρια!
Aπόλυτη Ελληνίδα διαχειρίστρια!

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 2449
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Βολτίτσες με τα φιλαράκια μου.! <3
Χιούμορ : Λένε ότι έχω αλλά εσείς θα μου πείτε..!

https://edemofunaki.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Νέες κόντρες με το «καλημέρα»~loipon.gr 28.1.2011 Empty Απ: Νέες κόντρες με το «καλημέρα»~loipon.gr 28.1.2011

Δημοσίευση από Sofia_17 Σαβ Ιαν 29, 2011 9:32 pm

Σ'ευχαριστούμε Smile
Sofia_17
Sofia_17
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 60
Ημερομηνία εγγραφής : 03/01/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης