Edem forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΝΟΡΑ+ΛΟΥΚΑΣ=LFE!

+7
loukakos noraki 4 ever
N.L.D.N.M.E
Vikoula foka-veneti
manoevaki!!!
EtheLaKi AgaPaei MaRaKi
ΑΝΝΑ
ειρηνη7
11 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

ΝΟΡΑ+ΛΟΥΚΑΣ=LFE! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΝΟΡΑ+ΛΟΥΚΑΣ=LFE!

Δημοσίευση από Vikoula foka-veneti Σαβ Ιαν 15, 2011 8:08 am

ειρηνη7 έγραψε:
Vikoula foka-veneti έγραψε:Ενταξει θα συνεχισω να το γραφω το μαιρη μαιρη για χαρη σου.... Το χω βεβαια και στο φορουμ μου αλλα τελως παντων...
Μα εγω απο εκει ξεκινησα να το διαβασω, και το εμαθα!!!Ασχετα αν δεν ειχα σχολιασει, ομως απο εκει το διαβαζα!!!Παντως οπως και να εχει, ειναι τελειο!!!! cheers bounce flower

Καλε ναι το ξερω οτι απο κει το διαβαζες αλλα δεν ξερω καποια στιγμη το παρατησα λεω ομως να το ξανααρχησω....
Vikoula foka-veneti
Vikoula foka-veneti
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Ιχθύς Σκύλος
Αριθμός μηνυμάτων : 2254
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010
Ηλικία : 30
Ασχολίες : Χορο, τραγουδι, μουσικη και ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ
Χιούμορ : Ελπιζω πως εχω

http://nora-loukas18.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΟΡΑ+ΛΟΥΚΑΣ=LFE! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΝΟΡΑ+ΛΟΥΚΑΣ=LFE!

Δημοσίευση από ειρηνη7 Σαβ Ιαν 15, 2011 8:11 am

ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙς ΚΑΙ ΕΧΕΙς ΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ, ΚΑΛΟΔΕΧΟΥΜΕΝΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ, ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩς, ΕΓΩ ΠΕΡΝΑΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ ΣΤΕΚΙΑ, ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΖΩ ΟΛΑ, ΑΛΛΑ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ, ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΙΜΗ ΘΑΜΩΝΑΣ!!!ΧΙ ΧΙ!!! bounce cheers please
ειρηνη7
ειρηνη7
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Αριθμός μηνυμάτων : 526
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΟΡΑ+ΛΟΥΚΑΣ=LFE! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΝΟΡΑ+ΛΟΥΚΑΣ=LFE!

Δημοσίευση από Vikoula foka-veneti Σαβ Ιαν 15, 2011 8:17 am

ειρηνη7 έγραψε:ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙς ΚΑΙ ΕΧΕΙς ΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ, ΚΑΛΟΔΕΧΟΥΜΕΝΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ, ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩς, ΕΓΩ ΠΕΡΝΑΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ ΣΤΕΚΙΑ, ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΖΩ ΟΛΑ, ΑΛΛΑ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ, ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΙΜΗ ΘΑΜΩΝΑΣ!!!ΧΙ ΧΙ!!! bounce cheers please

Με τιμα ιδιαιτερα αυτο... Χερομαι που σ' αρεσουν τα σεναρια μου.... Και το δικο σου με ξετρελενει
Vikoula foka-veneti
Vikoula foka-veneti
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Ιχθύς Σκύλος
Αριθμός μηνυμάτων : 2254
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010
Ηλικία : 30
Ασχολίες : Χορο, τραγουδι, μουσικη και ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ
Χιούμορ : Ελπιζω πως εχω

http://nora-loukas18.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΟΡΑ+ΛΟΥΚΑΣ=LFE! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΝΟΡΑ+ΛΟΥΚΑΣ=LFE!

Δημοσίευση από ειρηνη7 Σαβ Ιαν 15, 2011 8:23 am

ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΛΕΩ, οτι εχεισ ταλεντο και φαντασια ειναι το μονο βεβαιο!!!για το δικο μου, δεν ειμαι ικανοποιημενη, αλλα τι να γινει? Rolling Eyes scratch Παντως να ξερεις οτι ακομα και εκει που δεν σχολιαζω, τα διαβαζω...και δεν υπαρχει ουτε ενα, που να μη μου αρεσε!!! lol!
ειρηνη7
ειρηνη7
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Αριθμός μηνυμάτων : 526
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΟΡΑ+ΛΟΥΚΑΣ=LFE! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΝΟΡΑ+ΛΟΥΚΑΣ=LFE!

Δημοσίευση από Vikoula foka-veneti Σαβ Ιαν 15, 2011 8:30 am

Χερομαι... Λοιπον παω να βαλω συνεχεια και στο φορουμ μου στο Μαιρη-Μαιρη να κανω την ανατροπη....
Vikoula foka-veneti
Vikoula foka-veneti
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Ιχθύς Σκύλος
Αριθμός μηνυμάτων : 2254
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010
Ηλικία : 30
Ασχολίες : Χορο, τραγουδι, μουσικη και ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ
Χιούμορ : Ελπιζω πως εχω

http://nora-loukas18.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΟΡΑ+ΛΟΥΚΑΣ=LFE! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΝΟΡΑ+ΛΟΥΚΑΣ=LFE!

Δημοσίευση από EtheLaKi AgaPaei MaRaKi Σαβ Ιαν 15, 2011 5:49 pm

Κοριτσάκι μου είναι θαυμάσιο!Αχ δεν το χορταίνω!Μου αρέσει τόσο πολύ!Μπράβο σου!Περιμένω συνέχεια!Σύντομα ε? axtiglyko
EtheLaKi AgaPaei MaRaKi
EtheLaKi AgaPaei MaRaKi
Aπόλυτη Ελληνίδα διαχειρίστρια!
Aπόλυτη Ελληνίδα διαχειρίστρια!

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 2449
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Βολτίτσες με τα φιλαράκια μου.! <3
Χιούμορ : Λένε ότι έχω αλλά εσείς θα μου πείτε..!

https://edemofunaki.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΟΡΑ+ΛΟΥΚΑΣ=LFE! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΝΟΡΑ+ΛΟΥΚΑΣ=LFE!

Δημοσίευση από manoevaki!!! Σαβ Ιαν 15, 2011 6:09 pm

KOΡΙΤΣΑΡΑ ΜΟΥ ΤΕΛΕΙΟ!ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙΣ!
manoevaki!!!
manoevaki!!!
Τουρίστας
Τουρίστας

Αριθμός μηνυμάτων : 21
Ημερομηνία εγγραφής : 12/12/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΟΡΑ+ΛΟΥΚΑΣ=LFE! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΝΟΡΑ+ΛΟΥΚΑΣ=LFE!

Δημοσίευση από ειρηνη7 Σαβ Ιαν 15, 2011 6:12 pm

Λοιπον πριν παω στην βολτα μου, θα αφησω μια συνεχεια τωρα, και οι επομενες μολις γυρισω, ελπιζω να σας αρεσει...Λ ΚΕΦΑΛΑΙΟ!! Τις επομενες ημερες, ο λουκας ηταν εντονα προβληματισμενος η ακομα και σκεπτικος!!!Μονο μπροστα στη νορα εδειχνε, οτι δεν συνεβαινε κατι, και της φεροταν οπως συνηθως, με χαδια, αγκαλιες και γλυκες!!!Ολοι οι υπολοιποι αντιληφθηκαν, οτι κατι τον απασχολουσε εντονα, ιδιαιτερα ο ρουσσος, που μπορουσε ευκολα να ψυχολογησει τον λουκα!!!Αναρωτιοταν τι του συμβαινει, αν δεν πηγαιναν καλα τα πραγματα με τη νορα, η αν ειχε κατι αλλο, που απλα δεν ηθελε να τους το πει!!!Ολο αυτο το διαστημα ηταν σαφως επιπονο για εκεινον, που επρεπε μονος του να παρει μια αποφαση, χωρις ακομα να εχει καποιον να τον βοηθησει σε αυτο!!!Τελικα ενα πρωι, που καθοταν στο γραφειο του, σαν να του ηρθε, μια αναλαμπη, σηκωθηκε, ειπε στον ρουσσο, οτι ειχε μια επειγουσα υποθεση, και εφυγε!!!Η κατευθυνση του ηταν να παει στην εδεμ, εκει που εμενε η δαφνη και ο νικολας που δουλευε τωρα!!!Ηταν ομως η δαφνη, χαρηκε πολυ που τον ειδε, και οι δυο τους καθισαν, για να συζητησουν λιγο!!!Οτανδε, της ανακοινωσε την προθεση του, η δαφνουλα πεταξε απο χαρα!!!Εκεινος της ζητησε μαζι με τον Μανο και την Ευα, να διοργανωσουν μια βραδια-εκπληξη, μεσα στην οποια σκοπευε να το κανει!!!Εκεινη ενθουσιαστηκε με την ιδεα, και με την ευτυχια της φιλης της, που ειχε εναν αξιο ανθρωπο, και που την αγαπουσε παρα πολυ στο πλευρο της!!!Αφου πηρε τις διαβεβαιωσεις, οτι δεν θα τους ηταν βαρος αυτο που θα εκαναν, και οτι δεν θα μιλουσε στη νορα, μοναχα σε μανο-ευα, και εμενε μονο να ορισουν εκεινο το βραδυ, ο λουκας εφυγε, και ξαναγυρισε σαν να μη τρεχει τιποτα στο γραφειο!!!Δεν του αρεσε φυσικα, που δεν μπορουσε να μιλησει σε κανενα, ουτε καν στον ρουσσο, αλλα ουτως η αλλως πλησιαζε εκεινη η μερα, που θα αποκαλυπτοταν τα παντα!!! Υστερα περασε και η νορα απο το γραφειο του, ειχε να τη δει απο το πρωι, τη φιλησε με παθος, και επειτα γυρισε στην δουλεια της για αλλη μια φορα!!!Εκεινος, παντως αυτο που επρεπε να κανει για την βραδια που ερχοταν, ηδη το ειχε κανει!!!!Λιγο πιο μετα, τον πηρε τηλεφωνο και ο μανος, που του εδωσε συγχαρητηρια, για αυτην την κινηση, και οτι φυσικα ολοι θα τον βοηθουσαν, να στεφθει με επιτυχια ολη η βραδια!!!Η νορα εννοειται οτι θα ειχε πληρη αγνοια για ολο αυτο το σχεδιο, και μονο οταν την πηρε η δαφνη, δηθεν για να τους καλεσει για κατι σημαντικο που ειχαν να τους πουν η κοπελα τοτε αναρωτηθηκε, για ποιο λογο γινοταν αυτη η συγκεντρωση!!!Και ηρθε επιτελους εκεινη η βραδια!!!Ο λουκας ηταν ηδη ετοιμος, αλλα το αγχος τον ειχε κυριευσει, με αποτελεσμα να ειναι κατωχρος στην οψη!!!Η νορα φυσικα χρειαζοταν λιγο ακομα χρονο για το μακιγιαζ της, γεγονος που εκανε ακομα πιο νευρικο τον καημενο τον λουκακο!!!Οταν ομως εμφανιστηκε μπροστα του, ντυμενη με μια στενη ως το γονατο φουστα, και ενα υπεροχο κοκκινο μπλουζακι, που εδενε στο λαιμο, ενα εξισου κοκκινο κραγιον, και ενα ζευγαρι γοβες, τοτε ενιωσε οτι ολη αυτη η αναμονη αξιζε και με το παραπανω!!!Την φιλησε προσεκτικα, για να μη χαλασει το μακιγιαζ, και υστερα ξεκινησαν!!!Οταν εφτασαν, εκεινος την πηρε απο το χερι, και την οδηγησε σιγα-σιγα προς την εισοδο, του χωρου οπου εμεναν οι φιλοι τους!!Εκει ομως την περιμενε η πρωτη εκπληξη!Σε ολο το διαδρομο, μεχρι να φτασουν εκει που ειχαν στρωσει το τραπεζι, και απο τις δυο πλευρες του μονοπατιου, υπηρχαν μικρα αναμμενα κερακια, και το μονοπατι ηταν στρωμενο ολο απο ροδοπεταλα!!!Η νορα ειχε μεινει αφωνη, και εμφανως συγκινημενη, κρατουσε σφιχτα το χερι του λουκα της, ωσπου εφτασαν στο τραπεζι, που ηταν στρογγυλο, με εξι καρεκλες, με αναμμενα τα κερια , και εναν βιολιστη που επαιζε σιγσ, θεσπεσια μουσικη!!!Καπου εκει τους περιμεναν και οι φιλοι τους, , που ηταν καπως πιο επισημα ντυμενοι!!!Ολοι τους χειροκροτησαν μολις εφτασαν, ενω η νορα γυρισε με απορια, και ρωτησε τον λουκα, για ποιο λογο τελικα γινουταν ολα αυτα, και υστερα γυρισε προς τη δαφνη ρωτωντας την τι ηθελαν να τους ανακοινωσουν!!!Και τοτε με μια αποτομη κινηση, ο λουκας γονατισε μπροστα της, και βγαζοντας ενα μικρο κουτακι απο την τσεπη του, τη ρωτησε με σιγανη αλλα σταθερη φωνη, αν του εκανε την πολυ μεγαλη τιμη, να τον παντρευτει, και την κοιταζε με αυτο το βλεμμα του κουταβιου, περιμενοντας μια απαντηση , ενω ακουγοταν ενα πολυ ρομαντικο κομματι που επαιζε το βιολι τωρα!!!Η νορα δεν πιστευε ουτε στα ματια της, ουτε στην τοση ευτυχια που ενιωθε...Δεν μπορεσε να συγκρατησει τα δακρυα της, ενω εκεινος περιμενε με αγωνια την απαντηση της , το ιδιο και η υπολοιπη παρεα!!!Οταν τελος παντων μπορεσε καποια στιγμη να μιλησει, αφου πρωτα εκεινος της σκουπισε απαλα με το χερι τα δακρυα της, η κοπελα του ειπε πολυ συγκινημενη, οτι δεν υπηρχε ουτε μια στο δισεκατομυριο πιθανοτητα να του πει οχι, και οτι φυσικα και ηθελε να γινει γυναικα του!!!Εκεινος τοτε, πολυ συγκινημενος και ο ιδιος, της περασε στο δαχτυλο ενα πανεμορφο δαχτυλιδι, και επειτα την πλησιασε και τη φιλησε γλυκα για πολλη ωρα, ενω ολη η παρεα τους σφυριζε επιδοκιμαστικα και τους χειροκροτησαν!!!Τον λογο τοτε ζητησε και πηρε παλι ο μανος, που με το ιδιαιτερα καυστικο και ευστοχο χιουμορ του, τους ζητησε να ειναι παντα μαζι, και ευτυχισμενοι οπως ολη η παρεα, και οτι αν χωριζαν καποια στιγμη εκεινος ηταν προθυμος να <παρει την θεση>του λουκα διπλα στη νορα!!!Τοτε ξεσπασαν ολοι σε ασυγκρατητα γελια, ενω τον <ταπωσε> η κοπελα, λεγοντας του οτι δεν υπηρχε αλλος αντρας πανω στη γη , που να μπορουσε ουτε στο ελαχιστο να συγκριθει μαζι του!!!Οι κοπελες την κοροιδευαν, ενω τα αγορια συνεχαρηκαν τον λουκα, πειραζοντας τον!!!Και επιτελους αμεσως μετα, καθισαν ολοι στο τραπεζι, για να φανε!!!Η διαθεση τους στα υψη, το κεφι ανεβασμενο, ολοι επιναν σαμπανια, και πειραζοταν μεταξυ τους, ενω το ευτυχες ζευγαρι, δεν μπορουσε να κρυψει την ευτυχια του και τον ερωτα του!!!Τελος. ετσι περιπου κυλησε ολη η βραδια, με τα ζευγαρια να χορευουν μερικους χορους, και επειτα να το διαλυουν σιγα-σιγα, γιατι ηταν εργασιμη την επομενη, και επειδη και το επισημα οια αρραβωνιασμενο ζευγαρι ηθελε να μεινει λιγο μονο του , οπως και εγινε!!!Εκεινο το βραδυ τελειωσε πολυ ρομαντικα και για τους δυο, αφου, κοιμηθηκαν αγκαλια, χορτασμενοι απο τον ερωτα τους και την απολυτη ευτυχια που βιωναν!!Το επομενο πρωινο ο λουκας, πηγε και μιλησε με τον ρουσσο, αποκαλυπτοντας του , τον επικειμενο γαμο του , και του ζητησε να γινει κουμπαρος του και επισημα!!!Μετα το πρωτο ξαφνιασμα, εννοειται οτι χαρηκε παρα πολυ, τον αγκαλιασε και του ευχηθηκε καθε τυχη και ευτυχια στην ζωη του!!!Εκεινη την ωρα εμπαινε μεσα η νορα, που ξαφνιαστηκε, βλεποντας τους αγκαλια, Αλλα τοτε ο ρουσσος της εδωσε συγχαρητηρια, και της ευχηθηκε και εκεινης καλα στεφανα!!Η κοπελα κοκκινησε, τον ευχαριστησε πολυ, και του προτεινε να τους παντρεψει, οποτε οι αλλοι δυο εβαλαν τα γελια, και της ειπαν οτι ετσι θα γινοταν!!!Ο ρουσσος μετα, τους καλεσε το βραδυ, στο σπιτι του για να φανε, και να μιλησουν ολοι μαζι!!!Θα ηταν και η μελιτα με το στεφανο!!!Εκεινοι ειχαν αρχικα ενδοιασμους, αλλα τελικα, λογω και της πιεσης, που τους ασκησε ο ρουσσος, δεχτηκαν!!!Ετρεμαν στην ιδεα της ακατασχετης φλυαριας της αμαλιας, αλλα δεν ειχαν αλλη επιλογη!!!Μολις εφυγε ο ρουσσος, ο λουκας γυρισε προς την νορα με πολυ σοβαρο υφος, και της αποκαλυψε την παλια του ιστορια με την πρωην του, και οτι ειχε γινει τοτε!!!Η κοπελα ειχε μεινει αναυδη, δεν μπορουσε να πιστεψει, τι ειχε περασει, και πως μια γυναικα, δεν μπορεσε να εκτιμησει τι θησαυρο ειχε πλαι της!!!Εκεινη ομως ηταν πια αποφασισμενη να τον κρατησει!!!Για αυτο, τον αγκαλιασε και τον φιλησε τρυφερα, ενω τον διαβεβαιωσε οτι ποτε δεν θα τον εγκατελειπε, γιατι τον αγαπαει παρα πολυ!!!τοτε την φιλησε εκεινος με πολυ παθος, και την εσφιξε στην αγκαλια του!!!Εκεινη την ωρα ομως, χτυπησε το τηλεφωνο, και ετσι, και η νορα θυμηθηκε οτι και εκεινη εχει και ενα γραφειο, και αφου πρωτα του εγνεψε τρυφερα, γιατι ηδη μιλουσε στο τηλεφωνο, γυρισε στο γραφειο της, και προσπαθησε να ασχοληθει με τα χαρτια που ειχε μπροστα της!!!Ματαια ομως, απο τη μια η δυσαρεστη εμπειρια του λουκα, απο την αλλη ο αρραβωνας τους και ο επικειμενος γαμοςπου θα γινοταν συντομα, δεν της αφησε τελικα μυαλο για την δουλεια τωρα!!!ΤΕΛΟΣ Λ ΚΕΦΑΛΑΙΟΥ!1!

ειρηνη7
ειρηνη7
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Αριθμός μηνυμάτων : 526
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΟΡΑ+ΛΟΥΚΑΣ=LFE! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΝΟΡΑ+ΛΟΥΚΑΣ=LFE!

Δημοσίευση από manoevaki!!! Σαβ Ιαν 15, 2011 6:15 pm

ΤΕΛΕΙΟ!ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΟΤΑΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ! jervegv
manoevaki!!!
manoevaki!!!
Τουρίστας
Τουρίστας

Αριθμός μηνυμάτων : 21
Ημερομηνία εγγραφής : 12/12/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΟΡΑ+ΛΟΥΚΑΣ=LFE! - Σελίδα 3 Empty Τέλειο!

Δημοσίευση από EtheLaKi AgaPaei MaRaKi Σαβ Ιαν 15, 2011 6:18 pm

Για μια ακόαμ φορά τέλειο!Μπράβο σου αγάπη μου δεν έχω λόγια!Καλά να περάσεις στην βόλτα σου!Θέλω συνέχεια όποτε μπορέσεις φυσικά! goodjob agkalitsa
EtheLaKi AgaPaei MaRaKi
EtheLaKi AgaPaei MaRaKi
Aπόλυτη Ελληνίδα διαχειρίστρια!
Aπόλυτη Ελληνίδα διαχειρίστρια!

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 2449
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Βολτίτσες με τα φιλαράκια μου.! <3
Χιούμορ : Λένε ότι έχω αλλά εσείς θα μου πείτε..!

https://edemofunaki.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΟΡΑ+ΛΟΥΚΑΣ=LFE! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΝΟΡΑ+ΛΟΥΚΑΣ=LFE!

Δημοσίευση από ειρηνη7 Σαβ Ιαν 15, 2011 6:26 pm

σΑς ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑΑ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ, ΠΟΥ ΜΕ ΕΝΘΑΡΡΥΝΕΤΕ, ΜΟΛΙς ΓΥΡΙΣΩ ΘΑ ΒΑΛΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ, ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΑς... flower please thankyou
ειρηνη7
ειρηνη7
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Αριθμός μηνυμάτων : 526
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΟΡΑ+ΛΟΥΚΑΣ=LFE! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΝΟΡΑ+ΛΟΥΚΑΣ=LFE!

Δημοσίευση από ΑΝΝΑ Σαβ Ιαν 15, 2011 8:28 pm

ειρηνακι μου ευχαριστω για την αφιερωση!!το διαβαζω τοσο καιρο και δεν απανταω γιατι δεν το χορταινω!!ειναι πραγματικα απιθανο!!υπεροχο!!οτι πιο ωραιο εχω διαβασει!!! Very Happy
ΑΝΝΑ
ΑΝΝΑ
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Ιχθύς Τίγρης
Αριθμός μηνυμάτων : 2688
Ημερομηνία εγγραφής : 07/01/2011
Ηλικία : 26
Ασχολίες : χορος
Χιούμορ : δεν ειμαι σιγουρη πως εχω!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΟΡΑ+ΛΟΥΚΑΣ=LFE! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΝΟΡΑ+ΛΟΥΚΑΣ=LFE!

Δημοσίευση από N.L.D.N.M.E Σαβ Ιαν 15, 2011 9:10 pm

N.L.D.N.M.E
N.L.D.N.M.E
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Υδροχόος Βουβάλι
Αριθμός μηνυμάτων : 1355
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010
Ηλικία : 27
Ασχολίες : ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΗΝ ΕΔΕΜ....
Χιούμορ : ΠΟΛΥ(ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΛΕΩ ΑΤΑΚΕΣ ΤΟΥ ΛΟΥΚΑΝΟΡΙΚΟΥ ΖΕΥΓΑΡΙΟΥ)

https://www.facebook.com/search.php?q=metai%20fation&init=qui

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΟΡΑ+ΛΟΥΚΑΣ=LFE! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΝΟΡΑ+ΛΟΥΚΑΣ=LFE!

Δημοσίευση από ειρηνη7 Σαβ Ιαν 15, 2011 10:23 pm

Αχ, σας ευχαριστω παρα παρα πολυ κοριτσια, τιποτα δεν κανει αννα μου, ευχαριστηση μου, ειλικρινα χαιρομαι παρα παρα πολυ που σας αρεσε, και αμεσως θα βαλω συνεχεια... cherry flower lol!
ειρηνη7
ειρηνη7
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Αριθμός μηνυμάτων : 526
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΟΡΑ+ΛΟΥΚΑΣ=LFE! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΝΟΡΑ+ΛΟΥΚΑΣ=LFE!

Δημοσίευση από ειρηνη7 Σαβ Ιαν 15, 2011 10:25 pm

M ΚΕΦΑΛΑΙΟ Σιγα σιγα λοιπον, αρχισαν οι ετοιμασιες, για το γαμο της νορας και του λουκα, που ειχε οριστει να γινει δυο μηνες, ακριβως μετα την ανακοινωση του αρραβωνα τους!!!Κατ"αρχην εννοειται, οτι ο λουκας αφησε το σπιτι που τυπικα εμενε μεχρι τωρα, και θα μετακινουντταν στης νορας προσωρινα, μεχρι που μετα το γαμο να μετακομιζαν σε μεγαλυτερο σπιτι!!!Ετσι προς το παρον, ολοι οι φιλοι τους, κυριως οι αντρες φυσικα, τον βοηθησαν να μαζεψει τα πραγματα του, και να εγκατασταθει και με την βουλα μαζι με την <αγαπη του> οπως την ελεγε!!!Ολη αυτη η φασαρια βεβαια, σαββατοκυριακα, γιατι τις καθημερινες ετρεχαν σαν παλαβοι και οι δυο τους, ποτε στα δικαστηρια, ποτε στην μητροπολη, , ποτε για τις ιατρικες εξετασεις που χρειαζοταν, και γενικα ολα αυτα τα διαδικαστικα, που αφ"ενος τους κουραζαν, αλλα και αφ"ετερου τους ζεσταινε την καρδια η σκεψη , οτι σε λιγο καιρο, και για παντα, θα ηταν νομιμα και επισημα μαζι, και οτι θα ανηκαν πια σε ενα σωμα!!!Ενα αλλο ζητημα που προεκυπτε αβιαστα, ηταν που θα εμεναν οι γονεις της νορας τις ημερες που θα ερχοταν, και θα ηταν πολλες απο τη μονεμβασια,και οπως ηταν ευλογα κατανοητο, το σπιτι της δεν προσφεροταν και τοσο για τη φιλοξενια τους, αν και σε εσχατη αναγκη, το ζευγαρι θα το προτεινε!!Ευτυχως ομως κατι τετοιο, δεν χρειαστηκε, μια και προσφερθηκε να τους φιλοξενησει ο ρουσσος!!!Μολις το εμαθε αυτο η αμαλια εμεινε αφωνη, αλλα ηταν πια αργα για οποιαδηποτε αλλαγη σχεδιων, ωστοσο του τα εψαλλε κανονικα!!!Εκεινος της εξηγησε οτι θα εμεναν στον ξενωνα, και οτι ηταν πολυ αξιολογοι ανθρωποι!!Οταν ομως τους γνωρισε απο κοντα, ειδικα με τον πατερα της νορας που ηταν μεγαλογιατρος της περιοχης, αμεσως τον συμπαθησε, και απο τοτε ολο μαζι τους ηταν!!!Ενω η μητερα της, ηταν πιο κοντα στο στυλ του ρουσσου, , ομως και οι δυο γονεις, ηταν πανευτυχεις για την χαρα της κορης τους!!!Ετσι λυθηκε και αυτο το ζητημα, τωρα βγηκαν ολοι στα μαγαζια, οι γυναικες της παρεας, εψαχναν για νυφικο και τουαλετα της δεξιωσης για την νυφη, καθως και φορεματα για τις φιλες της, ενω τα αγορια, πηγαιναν να βρουν το καταλληλ γαμπριατικο κοστουμι, για τον λουκα, αλλα και επισημα ενδυματα για τους υπολοιπους!!!Τους πηρε πολυ χρονο βεβαια αυτο, γιατι οι μελλονυμφοι αποδειχθηκαν πολυ απαιτητικοι, στις επιλογες τους και σε αυτο που ζητουσαν, αλλα ευτυχως βρεθηκε λυση!!!Επειτα το ζευγαρι εψαξε και βρηκε τις βερες του, αλλα τα δυσκολα ηρθαν με τις μπομπονιερες, τις λαμπαδες, τις προσκλησεις, τον στολισμο της εκκλησιας, και της αιθουσας δεξιωσης!!Εκει κουρασμενοι καθως ηταν, ειδικα η νορα, ενω ο λουκας δεν ειχε κανενα προβλημα, μολις τον ρωτουσε και εβλεπε οτι εκεινος ειχε αλλη αποψη,μουτρωνε σαν μικρο παιδακι, οπτε και ο λουκας υποχωρουσε!!!Μετα απο πολλες αναζητησεις τελικα, τα διαλεξαν ολα!!Τωρα επρεπε να βρεθει ο χωρος για μετα το γαμο, το δωρο του κουμπαρου, οι αδειες γαμου, που σιγα σιγα επρεπε να εκδοθουν, τα ρυζια, και αλλα τετοια!!!Το ταξιδι του μελιτος ηταν απο τωρα δωρο του κουμπαρου 7 μερες στη Βαρκελωνη, ενω οι φιλοι τους, θα τους εκαναν ολοι μαζι, δωρο πληρη σερβιτσια, ποτηρια πιατα μαχαιροπηρουνα απο κρυσταλλο βοημιας, καθως και καποιες μικροσυσκευες!!!Εντωμεταξυ, ειχαν ηδη κλεισει την εκκλησια, ενω εψαχναν και το καταλληλο αυτοκινητο για να πανε στον ναο!!Με ολα αυτα, περνουσαν σαν νερο οι ημερες, γιατι ειχανε παραλληλα και τις δουλειες τους, ευτυχως τους βοηθουσαν οι φιλοι τους, οπως και οταν μπορουσαν, ενω κανονιζαν και για το μπατσελορ παρτυ, την παραμονη του γαμου, ππουυ ενω ο λουκας δεν ηταν θετικος σε αυτη την ιδεα, αντιθετως η νυφη ηταν πολυ προθυμη, να παει σε αναλογο μαγαζι , πραγμα που τον εκνευριζε !!!Αρχισαν να καταφτανουν σιγα σιγα τα πραγματα που ειχαν παραγγειλει, στο σπιτι, και πια επικρατουσε το απολυτο χαος, λαμπαδες μπομπονιερες, ευτυχως οι προσκλησεις, ειχαν ηδη ταχυδρομηθει και φτασει στον προορισμο τους, το νυφικο, και τα ρουχα για το παρανυφακι, που θα ηταν η νεφελη, ενω το κοστουμι του γαμπρου, σταλθηκε στο σπιτι του μανου και της ευας, εκει που θα ντυνοταν κιολας,και εκει θα εμενε και το προηγουμενο βραδυ, τηρωντας απαρεγκλιτα τα ηθη και εθιμα του λαου, ασχετα αν δεν τους αρεσε καθολου η ιδεα να περασουν εστω και ενα βραδυ χωριστα!!!Ακολουθως, ξεκινησαν να γινονται και οι προβες του νυφικου για να δουν πως ειναι, και πραγματικα μεσα σε αυτο η νορα ηταν απιστευτα ομορφη και γλυκια!!!Αρχισαν να ψαχνουν και για τις καταλληλες γοβες, ενω και ο γαμπρος, αναζητουσε να βρει τα καταλληλοτερα παπουτσια για την περισταση!!Και κυλουσαν παλι οι μερες, και αρχισε και ο στολισμος της εκκλησιας, να φτιαχνεται και ο χωρος της δεξιωσης, το ζευγαρι, ετρεχε και για τα αποτελεσματα των εξετασεων, και για τις αδειες, που ευτυχως εκδοθηκαν εγκαιρα, βρεθηκαν και τα αυτοκινητα που θα τους μετεφεραν, κατεφτασαν οι γονεις και οι συγγενεις της νορας, οσοι ερχοταν απο την επαρχια!!!Τις τελευταιες ημερες πριν απο το μυστηριο, ολοι ηταν σε αναβρασμο, τα νευρα της νυφης απο το αγχος και απο την αγωνια, ειχαν τσιτωσει περισσοτερο, και οταν ακουγε οτι κατι δεν ηταν ακριβως ετοιμο, εκνευριζοταν, αλλα ευτυχως τοτε επεμβαινε σωτηρια ο λουκας, που την αγκαλιαζε και την εσφιγγε επανω του, ψιθυριζοντας της οτι ολα θα πανε καλα, και σε λιγες ημερες θα ηταν πια ανδρογυνο, τοτε μονο ηρεμουσε,και αποκτουσε παλι το φυσιολογικο της υφος!!!Αλλα και στο σπιτι του κουμπαρου-Ρουσσου, ηταν στα προθυρα της τρελας!!!Με τη φιλοξενια των γονιων της νυφης, η μεν αμαλια ηταν στο στοιχειο της, η δε μητερα της νορας, οσο και αν ταιριαζαν σαν τυποι με το ρουσσο, εκεινος δεν μπορουσε να αντεξει αυτη την ακατασχετη φλυαρια των γυναικων, αλλα φυσικα εκανε υπομονη, λεγοντας απο μεσα του, οτι τα παιδια{νυφη-γαμπρος}δικαιουνταν μια χαρη, ειδικα τωρα που ηταν και κουμπαρος τους!!!Απο την αλλη πλευρα, ηδη κανονιζαν την επισλεψη σε ινστιτουτο ομορφιας την παραμονη το πρωι , ενω την ημερα του γαμου, θα τις χτενιζαν ολες μαζι στο σπιτι της νορας, και θα ερχοταν και επαγγελματιας μακιγιερ!!!Οι ανδρες φυσικα, δεν ειχαν αναγκη, απο τετοια, το μονο που θα εκαναν, θα ηταν να ειναι ολοι καθαροι και ξυρισμενοι,ετσι ωστε λιγο πριν το μυστηριο, και εκεινοι με τη σειρα τους να ξυρισουν το γαμπρο!!Τωρα πια ηταν σχεδον ολα ετοιμα για την μεγαλη μερα, αν και οι μελλοντες συζυγοι ειχαν παρα πολυ αγχος!!!Και εφτασε η παραμονη του γαμου, οπου στο σπιτι της νυφης, γινοταν τρελος πανικος, οι γονεις της τακτοποιουσαν το χωρο, και οσα δωρα ειχαν στειλει οσοι συγγενεις και φιλοι δεν θα πηγαιναν, ενω τα κοριτσια πηγαν στο ινστιτουτο ομορφιας, και οπως ηταν απολυτως φυσικο, αργησαν να γυρισουν!!!Οι κοπελες, εννοειται οτι αποψε θα περνουσαν μαζι την τελευταια νυχτα της νορας ως ελευθερης γυναικας, και θα κοιμοντουσαν ολες μαζι εκει!!!Η κοπελα ηταν εμφανως πολυ αγχωμενη, και ακομα και οταν ηταν στο ινστιτουτο, δεν μπορουσε να κατσει ηρεμη εστω και για λιγο, ενω οι υπολοιπες κοπελες την πειραζαν!!!Αλλα και απο την αλλη πλευρα, και τα αγορια<δουλευαν> τον λουκα, ενθαρρυνοντας τον να βγουν αποψε για βολτα σε <πονηρα> μαγαζια, γιατι απο αυριο το βραδυ, θα βρισκοταν σε ισοβια <δεσμα>!!!Τον συμβουλευσαν μαλιστα οτι την επομενη νυχτα, θα επρεπε να μην αφησει ησυχη καθολου την νυφη Ετσι τα αστεια διαδεχοταν το ενα το αλλο, , αλλα ο κρυφος φοβος του λουκα, ηταν αν παει η νορα του, σε τετοια μαγαζια, αποψε και μετανιωσει για αυριο!!!Τελικα οι ωρες περασαν, και εφτασε πια το βραδυ, οποπυ τα κοριτσια ηδη ειχαν ντυθει και βαφτει, , ενω η νορα για να καταπολεμησι λιγακι το αγχος που την διακατειχε, ειχε αρχισει να πινει λιγο λικερ, μπας και ηρεμησει!!Οι κοπελες, ανυπομονα την φωναζαν για να φυγουν, επιτελους, αλλα μολις η κοπελα ειδε ενα μηνυμα που της ειχε στειλει, ο μελλων συζυγος της, η κοπελα βουρκωσε, και τους ανακοινωσε, οτι δεν θα παει πουθενα, γιατι ουτε και ο λουκακος της θα πηγαινε... Αν και προσπαθησαν να τη μεταπεισουν, κατι τετοιο δεν εγινε, οποτε αρχισαν οι γκρινιες!!!Αλλα το ιδιο συνεβαινε και στο σπιτι του μανου, που ολοι τον παρακινουσαν να βγουν, αλλα εκεινος αρνιοταν επιμονα!!!Σε λιγακι μαλιστα, δεχτηκε και αυτος ενα μηνυμα, οτι ουτε εκεινη ηθελε να παει καπου, και οτι απλα θα το γλεντουσαν στο σπιτι οι τρεις κοπελες!!!Παρα πολυ χαρουμενος απο αυτην τη ειδηση, τους προετρεψε να γιορτασουν και αυτοι στο σπιτι!!Οι δυο αλλοι, τον κοροιδευαν πειραχτικα, αλλα εκεινον ποσως τον ενδιεφερε κατι τετοιο!!!Αρκει που σε λιγες ωρες, θα γινοταν κατι που το ειχε ονειρευτει εδω και καιρο, απο την πρωτη σχεδον γνωριμια τους!!!Τελικα, το γλεντησαν ολοι στα σπιτια, αντρες απο τη μια, γυναικες απο την αλλη,, μεχρι που μεθυσαν ολοι απο το ποτο και επεσαν για υπνο, τα χαραματα!!!ΤΕΛΟΣ Μ ΚΕΦΑΛΑΙΟΥ!!!Ελπιζω να ειναι καλο!!! Rolling Eyes Embarassed Embarassed

ειρηνη7
ειρηνη7
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Αριθμός μηνυμάτων : 526
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΟΡΑ+ΛΟΥΚΑΣ=LFE! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΝΟΡΑ+ΛΟΥΚΑΣ=LFE!

Δημοσίευση από EtheLaKi AgaPaei MaRaKi Σαβ Ιαν 15, 2011 10:31 pm

Πάρα πολύ ωραίο όπως πάντα βέβαια!!!!!!Αχ γαι μία ακόμα γορά έσκισες!Περιμένω συνέχεια όποτε μπορείς!!Κι εγώ έβαλα συνέχεια στο μία πρόταση γάμου για άλλο σκοπό...
EtheLaKi AgaPaei MaRaKi
EtheLaKi AgaPaei MaRaKi
Aπόλυτη Ελληνίδα διαχειρίστρια!
Aπόλυτη Ελληνίδα διαχειρίστρια!

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 2449
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Βολτίτσες με τα φιλαράκια μου.! <3
Χιούμορ : Λένε ότι έχω αλλά εσείς θα μου πείτε..!

https://edemofunaki.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΟΡΑ+ΛΟΥΚΑΣ=LFE! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΝΟΡΑ+ΛΟΥΚΑΣ=LFE!

Δημοσίευση από ειρηνη7 Σαβ Ιαν 15, 2011 10:43 pm

Ειλικρινα σε ευχαριστω πολυ πολυ για τα υπεροχα λογια σου, και για την ειδοποιηση για το σεναριακι σου, ευθχαριστως πολυ θα παω να το διαβασω, και παλι ευχαριστω!!! Smile cheers bounce
ειρηνη7
ειρηνη7
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Αριθμός μηνυμάτων : 526
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΟΡΑ+ΛΟΥΚΑΣ=LFE! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΝΟΡΑ+ΛΟΥΚΑΣ=LFE!

Δημοσίευση από ΑΝΝΑ Κυρ Ιαν 16, 2011 1:12 am

αχου ειναι υπεροχο!!!!συνεχισε θα με φαει η αγωνια!!
ΑΝΝΑ
ΑΝΝΑ
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Ιχθύς Τίγρης
Αριθμός μηνυμάτων : 2688
Ημερομηνία εγγραφής : 07/01/2011
Ηλικία : 26
Ασχολίες : χορος
Χιούμορ : δεν ειμαι σιγουρη πως εχω!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΟΡΑ+ΛΟΥΚΑΣ=LFE! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΝΟΡΑ+ΛΟΥΚΑΣ=LFE!

Δημοσίευση από ειρηνη7 Κυρ Ιαν 16, 2011 1:14 am

ΩΡΑΙΑ ΛΟΙΠΟΝ, ΝΑ Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ Ν1 ΚΕΦΑΛΑΙΟ Και ηρθε η μεγαλη μερα!!!Η μερα που περιμεναν τοσο καιρο, και οι δυο τους!!!Η ωρα που θα ενωνοταν εις σαρκαν μιαν εφτανε πια!!!Το πρωι εκεινο, για την νορα ομως ξεκινησε καπως επεισοδιακα, αφου απο την ωρα που ξυπνησε, μπαινοβγαινε στο μπανιο, υποφεροντας απο διαρκη ναυτια, ενω παραλληλα ειχε και το αγχος της νυφης που τα θελει ολα να γινουν οπως πρεπει μεχρι και την τελευταια στιγμη!!!Οι φιλες της που ηταν εκει, οπως και οι γονεις- και οι συγγενεις της, , ανησυχουσαν πολυ για αυτη την αδιαθεσια της, αλλα η κοπελα το απεδιδε στο τρακ της για τον γαμο!!!Επικρατουσε οπως ηταν λογικο, μεγαλη αναταραχη στο σπιτι, με τις κομμωτριες, και τις μακιγιεζ, και τις πεντικιουριστες, να διαδεχονται η μια την αλλη, οι γονεις της νορας να παρεξηγουνται μεταξυ τους, η ευα και η δαφνη να ψιλοτσακωνονται, και η μικρη νεφελη να ειναι λιγο αδιαθετη{με πυρετο}Ολα αυτα συν το γεγονος οτι η νυφη συνεχιζε να εχει την ναυτια, ειχαν δημιουργησει ενα φορτισμενο κλιμα, που ολοι το αιτιολογουσαν στην επιθυμια τους να ειναι ολα ετοιμα την μεγαλη στιγμη!!!!Παντου μεσα στο σπιτι επικρατουσε η απολυτη ακαταστασια, με μπομπονιερες, τις λαμπαδες, το παρανυμφακι να κλαιει, και να τσακωνεται με τον μαριο, παντου ρολει, λακ, τσιμπιδακια, ο απολυτος σουρεαλισμος, και η νορα φοβοταν οτι τελικα δεν θα γινοταν ο γαμος!!!ολοι ομως την ηρεμησαν με τα λογια τους, και γυρω στο μεσημερι αφου εφαγαν κατι ελαφρυ, ξεκινησε ο δευτερος γυρος της προετοιμασιας και ο πιο επισημος, ωστε να ειναι ολες ετοιμες, οταν επρεπε!Εντωμεταξυ, αρχισε να αδειαζει σιγα σιγα το σπιτι, οι μπομπονιερες εφυγαν, οπως και οι λαμπαδες, ενω ολοι οι υπολοιποι, επιτελους ηταν ετοιμοι!!!Η ευα φορουσε τιρκουαζ μακρια τουαλετα, με κοτσο τα μαλλια, ενω η δαφνη μοβ μακρυ επισης φορεμα με ντεκολτε και ισιο το μαλλι!!!Επιτελους, ειχε πεσει και ο πυρετος της νεφελης, και τα ειχαν ξαναβρει οι γονεις της νυφης!!! Η οποια νυφη, οταν εμφανιστηκε, εμειναν ολοι αναυδοι, με το μακρυ φουντωτο στραπλες νυφικο και το μακρυ πεπλο που το συγκρατουσε μια μικρη τιαρα!!!Φυσικα, ολοι την χειροκροτησαν, αστραψαν τα φλας, και της τραγουδουσαν ολοι μαζι παραδοσιακα τραγουδια του γαμου, ενω οι γονεις της, δακρυσαν και την αγκαλιασαν απο τη μια πλευρα, ενω απο την αλλη οι φιλες της!!!Απο την αλλη πλευρα, στο σπιτι του μανου, οπου ειχε διανυχτερευσει ο λουκας, ολο το πρωι επικρατουσε πανζουρλισμος απο ανεκδοτα, <κρυα> αστεια εκατερωθεν και φυσικα πειραγματα, ενω ολοι τους ευχονταν στο γαμπρο αποψε να τους βγαλει ασπροπροσωπους , και να αποδειχθει ισαξιος τους!!!Μετα απο καποια ωρα κατεφτασαν και οι αλλοι αντρες της υποθεσης, ο ρουσσος και ο στεφανος, ενω αμα τη αφιξει του κουμπαρου, ολοι σφυριξαν επιδοκιμαστικα, ηταν πολυ κομψος και γοητευτικος!!!Ετσι αρχισε η πιο πολυ πλακα, με τον ρουσσο που ηταν τωρα εκτος γραφειου και επιτηρησης της αμαλιας να ειναι πιο χαλαρος, και να συμμετεχει ενεργα στο ολο εορταστικο κλιμα!!!Ωστοσο, ο λουκας ηταν ανησυχος, αν θα πηγαιναν ολα καλα, και συνεχως ηθελε να παιρνει τηλεφωνο στα κοριτσια για να δει τι γινοταν!!!Και φυσικα, εκεινες τον δουλευαν <απαγορευοντας> του να της μιλησει μεχρι την τελετη!!!Και ετσι, ηταν πια υποχρεωμενος να <υποστει>την φλυαρια και τις εξυπναδες, οσων ηταν μαζι του, και μαλιστα εδειχναν να το διασκεδαζουν με την αγωνια του, και συνεχως τον πειραζαν, οτι δηθεν η νυφη δεν θα πηγαινε στην εκκλησια!!!Εξαλλος γινοταν τοτε, ο λουκας και πηγαινε να τους ορμησει, αλλα ευτυχως παρενεβη σωτηρια ο ρουσσος και σταματησαν εκει τα πειραγματα!!!αλλα τοτε τους ευχηθηκε να εχουν μια καλη ηρεμη και γλυκια ζωη, οπως και να κανουν καλους απογονους, οποτε το κλιμα φορτιστηκε συναισθηματικα, οι δυο τους αγκαλιαστηκαν, και ακομα και τα πειραχτηρια της παρεας, συγκινηθηκαν και εκεινοι, και τον αγκαλιασαν ολοι μαζι!!!Επιτελους ηρθε η ωρα να φυγουν για την εκκλησια, και ηταν ολοι υπεροχα ντυμενοι, με αυτον που φυσικα ξεχωριζε χαρη στο λευκο κοστουμι που φορουσε σε αντιθεση με τα μαυρα του μαλλια, να ειναι φυσικα ο γαμπρος!!!!Και εφτασε επιτελους η ωρα η καλη και ευλογημενη, για την νορα και τον λουκα, ο οποιος την περιμενε σε ενα εκκλησακι, καπου στο Σουνιο, με θεα την θαλασσα και φοντο το γαλαζιο του ουρανου!!!Διπλα του ο ρουσσος και η αμαλια, , τα αγορια της παρεας, οι συγγενεις της νορας, οι φιλες της, οι μελιτα-στεφανος!!!Ο λουκας, φανερα πια αγχωμενος, συνεχως ρωτουσε τι ωρα ηταν, και γιατι αργουσε ετσι η νορα, και μηπως το μετανιωσε!!!Ολοι προσπαθουσαν να τον ηρεμησουν, εκτος απο τον μανο που συνεχιζε να του κανει πλακα!! Εκεινος, δεν αντεξε και πηγε λιγο πιο περα , με φανερη αγωνια στο προσωπο του, και το γνωστο υφος του κουταβιου !!!Αλλα καποια στιγμη, το αγχος του ελαβε τελος, με ενα κοντινο παραπεταμενο κορναρισμα αυτοκινητου, και κοντα στο προαυλιο της εκκησιας, φανηκε ενα νυφικα στολισμενο αμαξι!!!Και τοτε ο γαμπρος, πηγε προς το μερος του, , ενω οι αλλοι προσπαθουσαν να τον συγκρατησουν!!!Τελικα οι πορτες ανοιξαν, βγηκαν πρωτοι οι γονεις της νορας, ενω οι καλεσμενοι ειχαν αρχισει να χειροκροτουν!!!Ο πατερας της τη βοηθησε να βγει, και της εδωσε το μπρατσο του, ενω μολις την ειδε ο λουκας, ενιωσε να πεθαινει απο αγαπη και ευτυχια!!!Ολοι τους εραιναν με ροδοπεταλα, ενω πολυ συντομα εφτασαν διπλα στο γαμπρο , αφου κοιταχτηκαν με πολλη λατρεια οι δυο τους, και ο πατερας της του ειπε να την προσεχει σαν θησαυρο, εκεινος πηγε να την πιασει απο το χερι για να προχωρησουν, αλλα δεν προφτασε, η κοπελα ειχε ηδη σωριαστει, ενω γυρω τους επικρατουσε πανικος, η μητερα της φωναζε, οι φιλες της την βοηθουσαν, ο παπας απορημενος κοιτουσε και περιμενε, και ο ρουσσος και αυτος ανησυχος, προσπαθουσε να ηρεμησει τον λουκα, που σχεδον εκλαιγε απο την αγωνια του!!!Τελικα συνηλθε η νυφη, της βρηκαν να καθισει καπου, αλλα η κοπελα βιαζοταν να γινει ο γαμος, και επεμενε οτι ηδη ηταν καλυτερα!!!Ολοι οι καλεσμενοι μουρμουριζαν και αναρωτιονταν τι εχει η νυφη, και εντωμεταξυ, μετα απο μερικα λεπτα, εγινε η τελετη επιτελους, με τη νυφη ομως να καθεται στο μεγαλυτερο μερος της, στην καρεκλα!!!Ενω διπλα της, ηταν ο λουκας ακομα σε υπερενταση, και ευτυχως λιγη ωρα αργοτερα, τους στεφανωσε οποτε η κοπελα που αισθανοταν πια καλυτερα, θελησε και σηκωθηκε, σταθηκε διπλα στο γαμπρο, τρισευτυχισμενη και τα ματια της ελαμπαν!!!Επειτα ακολουθησε ο χορος του ησαια, και πιο μετα το η δε γυνη να φοβηται τον ανδρα, οπου κρατησε το εθιμο μεν, τον πατησε, αλλα πολυ ελαφρα, δε!!!Ενω, εκεινον δεν τον πειραξε καθολου, αντιθετα της χαμογελασε πλατια, και της εσφιξε το χερι!!!Και ετσι, αφου πρωτα φιληθηκαν μεταξυ τους, , και εφαναν το μελι και ηπιαν το κρασι που τους εδωσε ο ιερεας, ηταν πια και επισημα παντρεμενοι!!! Οι δυο τους κρατιονταν σφικτα απο το χερι, και ξαναφιληθηκαν με παθος, ενω οι συγγενεις τους αρχιζαν και μοιραζαν πια τις μπομπονιερες στον κοσμο!!!Καποια στιγμη το ζευγαρι, μπηκε στο αυτοκινητο και εφυγαν, , ενω το ιδιο εκαναν και οι καλεσμενοι!!!Λιγο αργοτερα βρεθηκαν για λιγο στο σπιτι τους οι νεονυμφοι, για να αλλαξει η νυφη φορεμα, ενω εκεινος τηρησε την παραδοση, και την περασε απο την πορτα!!!Επειτα απο καποια ωρα, ηταν ετοιμη, και ξεκινησαν για την αιθουσα, ενω εκεινος την κοιταζε σαν να ηταν η ανασα του, και το οξυγονο του!!! Φορεσε ενα λευκο ριχτο φορεμα μακρυ και ηταν πανεμορφη!!!!Οταν μπηκε το ζευγαρι, ολος ο χωρος σειστηκε, απο τα χειροκροτηματα, και ολοι τους επευφημουσαν!!!Καθισαν στο τραπεζι μαζι με ολους τους φιλους και τους κουμπαρους φυσικα!!!Ηταν μια εξαιρετικη βραδια, ολοι χορεψαν πολυ, ο μανος εριξε και τις ζειμπεκιες του, Ο νικολας δεν πολυχορεψε ιδιαιτερα, και ολοι τους ρωτουσαν για το αυριανο τους ταξιδι!!!Μα εκεινοι, ακομα δεν μπορουσαν να πιστεψουν, οτι σε αυτη την ζωη ειχαν βρει το αλλο τους μισο, και οτι ηταν μαζι και ευτυχισμενοι!!!Επειτα ανταλλαξαν ζευγαρια, και χορεψαν ο κουμπαρος με τη νυφη, το αντιστοιχο αμαλια λουκας, και γενικα περασαν ολοι μια υπεροχη αλησμονητη βραδια!!!Το αλλο απογευμα, το νεονυμφο ζευγαρι, θα πετουσε για Βαρκελωνη, ενω το υπολοιπο της βραδιας τους, οταν γυρισαν σπιτι, ηταν ιδιαιτερως <θερμο> και ευτυχως χωρις ναυτιες!!!ΤΕΛΟΣ Ν1 ΚΕΦΑΛΑΙΟΥεΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ!!!
ειρηνη7
ειρηνη7
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Αριθμός μηνυμάτων : 526
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΟΡΑ+ΛΟΥΚΑΣ=LFE! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΝΟΡΑ+ΛΟΥΚΑΣ=LFE!

Δημοσίευση από ΑΝΝΑ Κυρ Ιαν 16, 2011 1:32 am

καποιος εγκυμονει???
ΑΝΝΑ
ΑΝΝΑ
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Ιχθύς Τίγρης
Αριθμός μηνυμάτων : 2688
Ημερομηνία εγγραφής : 07/01/2011
Ηλικία : 26
Ασχολίες : χορος
Χιούμορ : δεν ειμαι σιγουρη πως εχω!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΟΡΑ+ΛΟΥΚΑΣ=LFE! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΝΟΡΑ+ΛΟΥΚΑΣ=LFE!

Δημοσίευση από ειρηνη7 Κυρ Ιαν 16, 2011 1:38 am

περιμενε και θα δεις, παντως ελπιζω να σου αρεσει... Embarassed Embarassed lol!
ειρηνη7
ειρηνη7
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Αριθμός μηνυμάτων : 526
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΟΡΑ+ΛΟΥΚΑΣ=LFE! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΝΟΡΑ+ΛΟΥΚΑΣ=LFE!

Δημοσίευση από EtheLaKi AgaPaei MaRaKi Κυρ Ιαν 16, 2011 3:29 am

Η Νόρα είνια έγκυος?Τέλειο!Περιμένω συνέχεια! kardiamou
EtheLaKi AgaPaei MaRaKi
EtheLaKi AgaPaei MaRaKi
Aπόλυτη Ελληνίδα διαχειρίστρια!
Aπόλυτη Ελληνίδα διαχειρίστρια!

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 2449
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Βολτίτσες με τα φιλαράκια μου.! <3
Χιούμορ : Λένε ότι έχω αλλά εσείς θα μου πείτε..!

https://edemofunaki.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΟΡΑ+ΛΟΥΚΑΣ=LFE! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΝΟΡΑ+ΛΟΥΚΑΣ=LFE!

Δημοσίευση από ειρηνη7 Κυρ Ιαν 16, 2011 3:33 am

.





Απ: Νόρα+Λουκάς = LFE!
από ειρηνη7 στό Τρι Dec 07, 2010 7:31 pm

.Ν2 ΚΕΦΑΛΑΙΟ Το ταξιδι στην Βαρκελωνη για νορα λουκα ηταν ουσιαστικα ενα περασμα, απο τον επιγειο παραδεισο, στην πεζη πραγματικοτητα της εργασιας τους, αλλα και της εναρξης της εγγαμης συμβιωσης τους!!!Σε αυτη λοιπον την υπεροχη ισπανικη πολη, οι μερες τους ηταν φανταστικες, τελειες, η μια καλυτερη απο την αλλη!!!Τα πρωινα , πηγαιναν εξορμησεις, σε μουσεια, παρκα, αξιοθεατα, και για φαγητο το μεσημερακι, σε διαφορα εστιατορια με παελια!!!Δυο,η τρεις φορες, εκαναν και αποδρασεις εκτος της πολης, σε διαφορες αλλες μικρες κωμοπολεις, η χωρια, και γυρισαν γεματοι δωρα για συγγενεις και φιλους!!!Τα απογευματα, αφου πρωτα ειχαν ξεκουραστει στο ξενοδοχειο, πηγαιναν για ψωνια, η οτι εβλεπαν και τους ενδιεφερε εκεινη την ωρα!!!Και το βραδυ, εκαναν ντολτσε βιτα, ντυμενοι επισημα, σε πολυτελη εστιατορια, και εκαναν βολτες στη νυχτερινη βαρκελωνη, αλλοτε πηγαινοντας σε μπιστρο, αλλοτε πηγαινοντας σε παμπ, παιρνοντας μια καλη γευση απο τον ισπανικο τροπο ζωης!!!Βεβαια, το μονο που καπως σκιαζε την απολυτη ευτυχια τους, ηταν οτι οι αδιαθεσιες της νορας δεν ειχαν σταματησει και πολυ συχνα δεν μπορουσε να σηκωθει απο το κρεββατι το πρωι!!!Ο λουκας, ηθελε παρα πολυ να επισκεφτουν ενα γιατρο οσο ηταν εκει, αλλα η νορα αρνηθηκε πεισματικα, και του ειπε οτι προφανως την πειραζαν τα τοπικα φαγητα, και το κλιμα!!!Οι δυο τους παρα αυτη την ταλαιπωρια, ηταν πανευτυχεις, ο ερωτας τους και η αγαπη τους διαρκως μεγαλωνε, και περασαν καταπληκτικα εκει!!!Φυσικα τα μεσημερια και τα βραδια στο δωματιο, τα αξιοποιουσαν πληρως!!! Εντελει, , καποια στιγμη, γυρισαν πισω με μια γλυκοπικρη γευση στα χειλη!!!Πικρη που γυρισαν παλι στη ρουτινα, αλλα και γλυκια, γιατι οτι και να γινοταν, τωρα ηταν μαζι , ετοιμοι να αντιμετωπισουν τις νεες προκλησεις, και τις τυχον δοκιμασιες, που θα ειχαν!!!Κουρασμενοι μεν, αλλα τους υποδεχτηκε στο αεροδρομιο, ολη η παρεα με τρελλα γελια, χαρα και πολλες φωνες!!1Αφου φιληθηκαν, και χαιρετηθηκαν ξεκινησαν πρωτα για το σπιτι τους, να αφησουν τα πραγματα τους, και μετα απο ενα καλο μπανιο, θα ετρωγαν στο σπιτι της δαφνης και του νικολα!!!Ολοι ανυπομονουσαν, να μαθουν πως ειχαν περασει, ενω δυστυχως απο μεθαυριο, θα επρεπε να γυρισουν στο γραφειο τους!!!Και πραγματι λιγη ωρα αργοτερα, μαζευτηκαν ολοι μαζι στο γνωστο τους μερος, Η δαφνη και η ευα ειχαν μαγειρεψει, ο κυριος ηλιας επαιζε με τα εγγονια του, ο μανος και ο νικολας, ως συνηθως εκαναν πλακες στον λουκα, αλλα η νορα παντα τον υπερασπιζοταν σθεναρα, και περνουσε στην αντεπιθεση, πειραζοντας τους και εκεινη!!!Ετσι γεμισε η ατμοσφαιρα χαρουμενες φωνες!!Οταν τα κοριτσια αρχισαν να ετοιμαζουν το τραπεζι, τη ρωτουσαν αν ειχαν περασει καλα, και εκεινη τους ειπε οτι ηταν τελεια , εκτος απο την αδιαθεσια της!!Φυσικα την προετρεψαν, αν συνεχιζε να επισκεφτει εναν γιατρο!!!Ενω τα αγορια απ"εξω τον ρωτησαν αν ειχε φανει ανταξιος των προσδοκιων τους, και το πειραγμα συνεχιστηκε και απο τις δυο πλευρες, ενω οι φωνες τους ακουγοταν ως μεσα, που ηταν οι γυναικες τους!!Επειτα, καθισαν και εφαγαν, με το νεονυνφο ζευγαρι να απαιτει, και να πετυχαινει να καθισουν διπλα ο ενας στον αλλο!!Το τι σποντες ακουστηκαν τοτε, ηταν αδυνατο να το φανταστει κανεις!!Μετα το γευμα, αποχωρησε οπως ηταν φυσικο το ζευγαρι, για να ξεκουραστει λιγο!1Εδωσαν ομως νεο ραντεβου, για το βραδυ, οταν πιο ξεκουραστοι, να μαζευτουν αυτη τη φορα στο σπιτι του μανου και της ευας, οπου εκει θα ερχοταν και ο κουμπαρος τους!!Επιπλεον, θα ηταν μια καλη ευκαιρια να τους δωσουν και τα δωρα τους απο το ταξιδι!!!Οταν ο λουκας και η νορα επιτελους βρεθηκαν μονοι τους στο σπιτι, , ηταν πολυ κουρασμενοι ηδη για να τακτοποιησουν τα πραγματα τους, ετσι αφου <τιμησαν> την παραδοση των νεονυμφων και ερωτευμενων ζευγαριων, αποκοιμηθηκαν για πολλες και συνεχομενες ωρες!!Τους ξυπνησε μονο ο ηχος του τηλεφωνου, που κουδουνιζε δυνατα στα αυτια τους, επιμονος!!!τοτε σηκωθηκε ο λουκας, και μιλησε με την πεθερουλα του, επειτα οταν ειδε τι ωρα ειχε παει, αγκαλιασε και φιλησε την νορα του, και τις ψιθυρισε στο αυτι οτι αν και εκεινος ηθελε να μεινουν ολη νυχτα εκει ηταν πια ωρα, να αρχισουν να ετοιμαζονται!!Η κοπελα αρχικα δυσανασχετησε, εντονα, αλλα απο τη μια τα γλυκα φιλια του λουκακου της, που την ξεξυπνησαν αρκετα , απο την αλλη παλι, ο ηχος του τηλεφωνου που ξαναχτυπησε, την αναγκασε να σηκωθει και εκεινη μουρμουριζοντας!!Τελικα τωρα ηταν ο ρουσσος,που αφου τους καλοσωρισε, τους ρωτησε τι ωρα θα πηγαιναν στο σπιτι της ευας, για να βρεθουν ολοι μαζι!!Η νορα ετοιμαζοταν σιγα σιγα, και τελικα φορεσε ενα κερασι φουστανι, σχετικα κοντο, αποκαλυπτοντας τα υπεροχα, γυμνασμενα της ποδια!!!Ηταν με τιραντες, και κανονικου ντεκολτε, οταν ο συζυγος της την ειδε ετσι ντυμενη απλως δεν μπορουσε να παρει απο πανω της τα ματια του!!Αλλα και εκεινος ηταν οπως παντα αρκετα σαγηνευτικος!!Η κοπελα τον πλησιασε τον φιλησε απαλα για να μη τον γεμισει με κραγιον, και ξεκινησαν πρωτα για το σπιτι του κουμπαρου τους!!Οταν βρεθηκαν, ειχαν να αντιμετωπισουν, την φλυαρια της αμαλιας, που τους εκανε ανακριση για τα παντα στο ταξιδι τους, ενω ο πετρος απλα τους φιλησε!!Καποια στιγμη επιτελους πηγαν στο σπιτι του μανου, που ηδη ειχαν μαζευτει οι υπολοιποι!!Καιο ξανα πειραγματα, φωνες, ενω τοτε τους μοιρασαν τα δωρα τους, , και ενθουσιαστηκαν!!Επειτα καθισαν στο τραπεζι και εφαγαν, η νορα πολυ λιγο, γιατι αρχισε παλι να νιωθει περιεργα!!Η βραδια τους τελειωσε πολυ ευχαριστα με τις <λογομαχιες> της αμαλιας και του ρουσσου, , και τον <ενθουσιασμο>του μανου με την εμφανιση της νορας, με εντονα<υπονοουμενα>, που μπορει ολοι να εσπαγαν πλακα, και η κοπελα να το διασκεδαζε, αλλα ο λουκας ηταν ετοιμος να του ορμησει και ζηλευε πολυ!!Μια ακομα ζαλαδα της νορας, αναγκασε ολους να σταματησουν τα πειραγματα , και το ζευγαρι αναγκαστηκε να αποχωρησει πιο νωρις, απο οτι ηθελε!!Οι κοπελες της υποσχεθηκαν, οτι το επομενο πρωι θα την επισκεπτονταν, για να δουν πως ειναι!!Οταν εμειναν οι δυο τους στο σπιτι, η κοπελα τον αγκαλιασε και ζητησε, να πανε μαζι και να ξαπλωσουν οπως και εγινε...Η νορα κοιμηθηκε σχετικα αμεσως, ενω εκεινος εμεινε να την κοιταζει, εκστατικος!!Ηταν τοσο ομορφη, ευθραστη και γλυκια που θα εκανε τα παντα για αυτην!!Η αλλη ημερα ηταν ξεκουραστη για αυτους, αφου απο την αυριανη θα γυριζαν στο καθηκον τους!! Ετσι, και αφου υποδεχτηκαν τα κοριτσια που ειχαν παει για την νορα, , ενω εκεινος θα περνουσε για λιγο απο το ρουσσο για μια σοβαρη υποθεση!!Οποτε, και ενω της υποσχεθηκε οτι δεν θα αργουσε, την φιλησε με παθος και εφυγε, ταυτοχρονα εκεινη αναψοκοκκινισμενη ακομα, δεχοταν τα πειραγματα απο τις φιλες της, για τις<επιδοσεις> του αντρα της, εκεινη αρνηθηκε να τους πει συγκεκριμενα, αλλα τους ξεκαθαρισε οτι ειχε ολο το πακετο και ηταν πολυ ευτυχισμενη μαζι του!!Την ιδια ωρα συναντιοταν ο λουκας και ο ρουσσος στο γραφειο του πετρου, και αφου πρωτα ενημερωθηκε ο λουκας για την υποθεση, τον ρωτησε αν τον θεωρουσε ικανο πατερα , γιατι ηδη αισθανοταν εντονη την επιθυμια να αποκτησει ενα παιδι αμεσα, και οτι νιωθει πια ετοιμος για αυτο!!Ο πουσσος του ειπε οτι ισως επρεπε να περιμενει λιγο, για να ειναι εξισου ετοιμη και η νορα, και απλα να ζησουν ετσι τον ερωτα τους για λιγο, χωρις ακομα τις ευθυνες που συνεπαγεται ενα μωρο!Παραλληλα ομως, αλλη μια λιποθυμια της νορας, ενοσω ελειπε ο λουκας, τις ανησυχυσε ολες, και αποφασισαν το συντομοτερο να κλεισει ραντεβου, στον γιατρο!!Ταυτοχρονα ομως, επρεπε να ξεκουραζεται και να τρωει ελαφρα μεχρι τοτε!!Εκεινη την ωρα γυρισε και ο λουκακος, και φυσικα ξαφνιαστηκε δυσαρεστα με τα νεα, ενω ηθελε να πανε εκεινη την ωρα σε γιατρο!!Ολες προσπαθουσαν να τον ηρεμησουν, ενω η γυναικα του τον διαβεβαιωνε οτι συντομα θα εκλεινε ραντεβου!!Εκεινος της προτεινε να μην γυρισει ακομα στη δουλεια, αλλα ουσα πεισματαρα η νορα του ειπε οτι θα γυριζε, ετσι θα απασχολουσε και το μυαλο της!!Ομως, ολοι ηταν ανησυχοι πραγματικα, ιδιαιτερα ο λουκας, τι εχει αραγε το νορακι?ΤΕΛΟΣ Ν2 ΚΕΦΑΛΑΙΟΥελπιζω να βγηκε καλο!!!
ειρηνη7
ειρηνη7
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Αριθμός μηνυμάτων : 526
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΟΡΑ+ΛΟΥΚΑΣ=LFE! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΝΟΡΑ+ΛΟΥΚΑΣ=LFE!

Δημοσίευση από EtheLaKi AgaPaei MaRaKi Κυρ Ιαν 16, 2011 3:42 am

Τέλειο!Είναι έγκυος!Περιμένω συνέχεια!!

Λιώνω σβήνω παιθένω χάνομαι!!Αχ είμαι πολύ ευτιχισμένη μόλις φύσιλα τον Πάνο μου στο μάγουλο και του έδωσα και ένα δώροκαι του είπα και κάτι για το just και ήταν έτοιμος να κλάψει!!!Κι εγώ έχω συγκινηθεί πάρα πολύ!!! arkoudi
EtheLaKi AgaPaei MaRaKi
EtheLaKi AgaPaei MaRaKi
Aπόλυτη Ελληνίδα διαχειρίστρια!
Aπόλυτη Ελληνίδα διαχειρίστρια!

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 2449
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Βολτίτσες με τα φιλαράκια μου.! <3
Χιούμορ : Λένε ότι έχω αλλά εσείς θα μου πείτε..!

https://edemofunaki.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΟΡΑ+ΛΟΥΚΑΣ=LFE! - Σελίδα 3 Empty Απ: ΝΟΡΑ+ΛΟΥΚΑΣ=LFE!

Δημοσίευση από ειρηνη7 Κυρ Ιαν 16, 2011 3:54 am

Για να μη σε αφησω σε αγωνια .





Απ: Νόρα+Λουκάς = LFE!
από ειρηνη7 στό Παρ Dec 10, 2010 5:40 pm

.Ezantakou έγραψε:
Μπορεί να μην προλαβαίνω να σχολιάζω τακτικά αλλά μου αρέσει πολύ το σεναριάκι σου Ειρήνη μου...

Ώστε Βαρκελώνη ε???? Καλοπέρασαν τα πιτσουνάκια μας...!!!!
Επίσης η Νόρα ήταν κάπως αδιάθετη???? μου αρέσει που λέει οτι την πειράζουν τα τοπικά φαγητά και το κλίμα.... ναι ναι αυτό πρέπει να είναι σίγουρα

Μπράβο, έχει πολύ ενδιαφέρον...!!!!! Αχ, σε ευχαριστω ειλικρινα για τα πολυ ενθαρρυντικα σου λογια, ναι βεβαια, και εμεις την πιστεψαμε τωρα... Σε λιγο θα βαλω συνεχεια, και παλι σε ευχαριστω πραγματικα παρα παρα πολυ!!! .
____________________________
IMG]https://2img.net/h/i1228.photobucket.com/albums/ee456/Irini_Psarologaki/eiri.jpg[/IMG][img]
ειρηνη7
Fan Φανατικός




Αριθμός μηνυμάτων: 1996
Ημερομηνία εγγραφής: 08/06/2010
Ηλικία: 29
Τόπος: κρητη
Ασχολίες: μουσικη βιβλιο και σερφαρισμα!!!
Σχόλια: Η ευχη μου εκπληρωθηκε εν μερει, περιμενουμε την μπεμπα!!Τωρα θελω να ζησουν ολοι μαζι ευτυχισμενοι και παντρεμενοι οι δυο τους!!!






.





Απ: Νόρα+Λουκάς = LFE!
από ειρηνη7 στό Παρ Dec 10, 2010 7:06 pm

.Ξ ΚΕΦΑΛΑΙΟ Ετσι, ξεκινησαν πια την καθημερινη τους ζωη!!!Ξαναρχισαν να πηγαινουν στο γραφειο, στα δικαστηρια, και ολα εδειχναν οτι ειχαν βρει το ρυθμο τους!!!Αλλα τελικα, δεν ηταν ετσι, οι αδιαθεσιες της νορας συνεχιστηκαν και ενταθηκαν σε πολυ μεγαλο βαθμο, σε σημειο που η κοπελα αρκετες φορες αργουσε να παει στη δουλεια και οταν τελικα πηγαινε, ηταν χλωμη και φανερα εξαντλημενη!!!Και ενω αρχικα ο λουκας, ηρεμουσε οταν τον διαβεβαιωνε οτι ηταν καλυτερα, τωρα πια, απαιτησε με αποφασιστικο τροπο να παει σε γιατρο, και μαλιστα της εκλεισε ο ιδιος ραντεβου!!!Εκεινη εκνευριστηκε προς στιγμην, και προσπαθουσε να τον πεισει, οτι θα της περνουσε, αλλα εκεινος ηταν πλεον αμεταπειστος!!!Για να βεβαιωθει μαλιστα οτι θα πηγαινε, ζητησε να την συνοδεψουν στον γυναικολογο, η δαφνη και η ευα, που φυσικα δεχτηκαν ευχαριστως, και εννοειται συμμεριζοταν τις ανησυχιες του λουκα!!Τελικα το ραντεβου στο γιατρο κλειστηκε, για ενα μεσημερι, μετα απο ενα δικαστηριο που ειχαν, και πραγματικα βρεθηκαν στο γιατρο, οπου αφου την εξετασε, της συστησε να να γινουν συμπληρωματικες εξετασεις , για να βεβαιωθουν απολυτως, οτι ολα πανε καλα με την κυηση της!!! Και οι τρεις κοπελες εμειναν αναυδες, και ασαλευτες!!Η νορα νομιζε οτι δεν ειχε ακουσει και καταλαβει καλα, και τοτε ο γιατρος τους ρωτησε, αν δεν ηξεραν οτι η κοπελα ηταν σχεδον τριων μηνων εγκυος!!!Και φυσικα απαντησαν , ιδιαιτερα η ενδιαφερομενη, οτι δεν γνωριζαν τιποτα!!!Τοτε της εκανε ο γιατρος ενα μινι υπερηχο, που και οι τρεις τους διεκριναν καθαρα οτι πραγματι κατι υπηρχε εκει μεσα, που κολυμπουσε!!! Η νορα τοτε το συνειδητοποιησε και εβαλε τα κλαματα!!Φανερα ομως συγκινημενες ηταν και οι φιλες της, που της εδωσαν συγχαρητηρια, και την αγκαλιασαν!!Ο γιατρος της εγραψε τις επομενες εξετασεις, για να δουν πως πηγαινουν τα πραγματα, και παραλληλα, οτι σε ενα μηνα θα γινοταν ο κανονικος υπερηχος!!!Η κοπελα ομως ηταν τοσο ευτυχισμενη, που δεν καταλαβαινε και πολλα, μοναχα, οτι εκεινη και ο λουκακος της θα γινοταν γονεις!!!Αραγε σκεφτοταν, ομως αυτος θα χαιροταν, θα το ηθελε τοσο νωρις το παιδι?Φυσικα και θα ξετρελαινοταν της απαντησαν λιγο αργοτερα οι φιλες της σε μια καφετερια, που καθισαν να πιουν κατι και να ηρεμησουν{και οχι δεν ηπιε καφε η νορα}Ο λουκας, και μονο στην ιδεα οτι θα αποκτουσε παιδι, θα ηταν πολυ χαρουμενος!!!Επρεπε να του το πει το συντομοτερο, ακομα και εκεινη τη στιγμη, αν γινοταν!!Και οσο το τριβαλιζε στο μυαλο της , τοσο κατεληγε στο συμπερασμα, οτι οι φιλες της ειχαν δικιο, και οτι θα πηγαινε να του το πει τωρα!!!Μετα απο λιγη ωρα, βρεθηκε στο γραφειο του ρουσσου, χτυπησε την πορτα, και μπηκε, ο πετρος την ρωτησε πως αισθανοταν τωρα, και αν εκανε εξετασεις!!Ενω η νορα με ενα χαμογελο εκθαμβωτικο, του ζητησε να ειδοποιησει και τον λουκα, για να τους ενημερωσει για κατι σοβαρο!!Τελικα οντως λιγα λεπτα αργοτερα, τρεχοντας σχεδον ορμησε μεσα ο λουκας, που αφου ρωτησε τι συμβαινει τον ρουσσο, , μολις την ειδε οτι ηταν εκει, την αγκαλιασε, και την ρωτησε σοβαρα τι της ειχε πει ο γιατρος!!!Η κοπελα τοτε, του ειπε οτι <<Λουκα, θα γινουμε γονεις, ειμαι 3 μηνων εγκυος>>Φυσικα, στο χωρο, επικρατησε απολυτη σιωπη και εκπληξη!!!Πρωτος συνηλθε ο ρουσσος που σηκωθηκε την φιλησε σταυρωτα και της ευχηθηκε να πανε ολα καλα!!!Η νορα τον ευχαριστησε θερμα, αλλα τοτε το βλεμμα και των δυο τους, πηγε στον λουκα, που ειχε μεινει αγαλμα, με γουρλωμενα ματια Για λιγο αδυνατουσε να το πιστεψει, και νομιζε οτι του εκανε πλακα, ομως οταν του ειπε για τις εξετασεις που επρεπε να κανει, και τον μινι υπερηχο, τοτε μεμιας επανηλθε!!!Σχεδον δακρυσμενος, την αγκαλιασε, την φιλησε τρυφερα στο στομα{και ας ηταν παρων και ο ρουσσος}και στην κοιλιτσα, και της ψιθυρισε οτι ηταν ευτυχισμενος, και οτι ηθελε οσο τιποτα αλλο ενα δικο τους παιδι!!!Η κοπελα ηταν εννοειται και αυτη χαρουμενη και συγκινημενη, ενω τους ξαναευχηθηκε και ο ρουσσος βλεποντας τους ετσι ευτυχισμενους!!Επειτα η νορα, αν και οι αλλοι δυο δεν ηθελαν να την αφησουν να δουλεψει, πηγε στο γραφειο της και αρχισε να μελεταει κατι εγγραφα για μια υποθεση!1!Μετα απο αυτο, ο λουκας ειπε στον ρουσσο, να μαζευτουν ολοι και να γιορτασουν οπως επρεπε στο σπιτι τους, και να ερθει και ο στεφανος με την μελιτα!!!Υστερα ειδοποιησε και τα αλλα δυο ζευγαρια, να ερθουν ολοι αποψε στο σπιτι τους, για να τους ανακοινωσουν κατι!!!Τελικα, πραγματι το βραδυ, μαζευτηκαν ολοι!!Η νορα ηθελε να μαγειρεψει αυτη, αλλα ο λουκας της ξεκαθαρισε οτι επειδη δεν ηθελε να κουραζεται και να παθει κατι το μωρο, αποψε θα παραγγελναν, επισης της διευκρινησε οτι δεν θα επετρεπε να ταλαιπωρειται στη δουλεια, και στα δικαστηρια!!Αρχικα δυσανασχετησε, αλλα επειδη λουκας ειναι αυτος και της ειχε βρει το κουμπι της, με λιγα φιλακια και χαδια, η κοπελα ειχε αλλαξει γνωμη!!! Και τωρα φορωντας ενα ριχτο πουκαμισο, και ενα παντελονι, περιμεναν με το λουκα να μαζευτουν ολοι τους και να τους το πουν!!!Συχνα-πυκνα εκεινος, εβαζε το χερι του η το αυτι του στην κοιλια της προσπαθωντας να ακουσει καποιον θορυβο η κινηση, ενω εκεινη τον πειραζε λεγοντας του οτι θα γινοταν σκετος χαζομπαμπας , ενω εκεινος απλως της χαμογελουσε και την φιλαγε!!!Σιγα σιγα αρχισαν να καταφτανον, πρωτα ο ρουσσος και η αμαλια,μετα η μελιτα με το στεφανο και τη νεφελη, ενω λιγο πιο μετα ηρθε και η παρεα!!!Πριν καθισουν να φανε, και αφου πρωτα τους προειδοποιησαν οτι πιθανον και να ξαφνιαζονταν, , η νορα τους ειπε τα καθεκαστα, που φυσικα τα κοριτσια και ο ρουσσος τα γνωριζαν ηδη, οι υπολοιποι ομως οχι!!!Οποτε επικρατησε ενας πανζουρλισμος, Η αμαλια τα εβαλε με τον ρουσσο, οτι της το εκρυβε για πολυ καιρο επιτηδες, τα κοριτσια γελουσαν, ενω οι υπολοιποι εδιναν συγχαρητηρια στον λουκα πρωτα γιατι επιτελεσε το <<καθηκον>> του, και τους εκανε υπερηφανους!!!Γελια, φασαρια και απιστευτη ευτυχια ηταν τα κυρια χαρακτηριστικα της βραδιας!!!επειτα καθισαν ολοι στο τραπεζι επιτελους, και εφαγαν ενω τσουγκρισαν τα ποτηρια τους ολοι και ευχηθηκαν τα καλυτερα για τη νεα ζωη που ερχοταν!!!Φυσικα αν και η νορα ηθελε να πιει εστω και μια σταγονα για το καλο, δεν της το επετρεψε ο λουκας , και η κοπελα μουτρωσε αλλα για πολυ λιγο!!!αμεσως μετα τον φιλησε τρυφερα στα χειλη!!!Ενω παραλληλα νικολας μανος τους εδιναν οδηγιες συμβιωσης με ενα βρεφος, η κοπελα ελεγε στις φιλες της οτι πρωτη φορα αισθανοταν τοσο πληρης, και πραγματικα ευτυχισμενη, ενω ολες τους την διαβεβαιωναν, οτι αυτο που νιωθει τωρα, δεν θα ειναι τιποτα μπροστα σε αυτο που θα νιωσει αντικρυζοντας για πρωτη φορα το παιδι της !!!Η νορα συγκινηθηκε παλι, αλλα ο λουκας της δεν την αφησε ετσι, πηγε κοντα της, την αγκαλιασε και την χαιδευε απαλα σε ολο το προσωπο της, λεγοντας οτι νιωθει πολυ περηφανος για εκεινη και παρα πολυ τυχερος που την παντρευτηκε, και θα αποκτησουν μωρο!!!Η βραδια ολοκληρωθηκε ετσι, μεσα στην απεραντη ευτυχια, αλλα και συγκινηση που ενιωθαν μπροστα στο θαυμα της ζωης!!Οι επομενες ημερες κυλουσαν ηρεμα, η κοπελα εκανε τις εξετασεις που χρειαζοταν για να βεβαιωθει οτι ολα πηγαιναν καλα, οπως και εγινε!!!Επειτα πηγαινε στο γραφειο, αλλα με αυστηρη εντολη του λουκα και του ρουσσου, ουτε πηγαινε σε πολλα δικαστηρια, ουτε την αφηναν να δουλευει πολυ, και μαλιστα της το υπενθυμιζαν, οταν καθοταν παραπανω...!!!Αλλα εκεινη δεν μπορουσε να καθεται μονη της, σπιτι οποτε πηγαινε ειτε με την ευα ειτε με την δαφνη, και πιο συχνα και με τις δυο, βολτες για να ξεφευγει λιγο!!!Πηγαιναν στα μαγαζια η σε ινστιτουτο αισθητικης, αλλα πιο συχνα σε καταστηματα με ειδη εγκυμοσυνης, και ρουχα για τη μελλουσα μητερα και το παιδι!!!Εκεινη την μερα οντας πιο ευαλωτη αγορασε παρα τις συμβουλες των φιλεναδων της ενα ροζ ζιπουνακι που ηταν πολυ χαριτωμενο!!!Αμεσως μετα, αφησε εμβροντητες και συξυλες, την ευα και την δαφνη και πηγε στο γραφειο του λουκα, δειχνοντας του αυτο το υπεροχο ρουχαλακι!!! Η συγκινηση του ηταν πολυ μεγαλη!!!Το πηρε στα χερια του, και το κοιταξε προσεκτικα!!!Μεσα σε αυτο το μικροσκοπικο φορμακι, σε λιγους μηνες, θα εμπαινε ενα ανθρωπινο κορμακι, μικρουλικο και θα το ζεσταινε!! Γυρισε και την κοιταξε, και εκεινη περιμενε με αγωνια, να δει τι θα της πει, τοτε με μια κινηση, την αγκαλισε τρυφερα, της χαμογελασε και ειπε οτι απο εδω και περα, θα ζουσε και θα ανεπνεε μονο για εκεινη και την μπεμπα τους{Γιατι παρεπιπτοντως ηθελε παση θυσια κοριτσι, να ειναι ιδια ναζιαρα και γλυκια σαν καραμελα με την μαμα της}!!Η κοπελα συγκινηθηκε πολυ, και αφου τον φιλησε με παθος, του ειπε οτι ηταν και θα ειναι οτι καλυτερο ειχε εχει και θα εχει στη ζωη της μαζι βεβαια με το μωρακι!!!ΤΕΛΟΣ Ξ ΚΕΦΑΛΑΙΟΥ
ειρηνη7
ειρηνη7
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Αριθμός μηνυμάτων : 526
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης