Edem forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Σεναριάκια για Λουκανορική μπουμπούκα...by nora1!!!!!

+5
Vikoula foka-veneti
Nora Loukas
ΗΡΩ 1993
EtheLaKi AgaPaei MaRaKi
nora1
9 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω

Σεναριάκια για Λουκανορική μπουμπούκα...by nora1!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Σεναριάκια για Λουκανορική μπουμπούκα...by nora1!!!!!

Δημοσίευση από Kornilia_Petrakitsa Τετ Φεβ 09, 2011 10:46 pm

Πολυ ωραια συνεχεια! Μπραβοοοοοοοο!
Kornilia_Petrakitsa
Kornilia_Petrakitsa
Admin
Admin

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 655
Ημερομηνία εγγραφής : 11/01/2011
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Παναγώτης Πετράκης και ξερό ψωμί
Χιούμορ : Οχι σαν του Λουκα αλλα καλοοοο!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σεναριάκια για Λουκανορική μπουμπούκα...by nora1!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Σεναριάκια για Λουκανορική μπουμπούκα...by nora1!!!!!

Δημοσίευση από ΑΝΝΑ Τετ Φεβ 09, 2011 10:52 pm

ειναι τελειο οπως παντα δηλαδη!
ΑΝΝΑ
ΑΝΝΑ
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Ιχθύς Τίγρης
Αριθμός μηνυμάτων : 2688
Ημερομηνία εγγραφής : 07/01/2011
Ηλικία : 26
Ασχολίες : χορος
Χιούμορ : δεν ειμαι σιγουρη πως εχω!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σεναριάκια για Λουκανορική μπουμπούκα...by nora1!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Σεναριάκια για Λουκανορική μπουμπούκα...by nora1!!!!!

Δημοσίευση από nora1 Τετ Φεβ 09, 2011 11:01 pm

loykitsa έγραψε:Πολυ ωραια συνεχεια! Μπραβοοοοοοοο!
Σ'ευχαριστώ πολύ!
nora1
nora1
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Αιγόκερως Βουβάλι
Αριθμός μηνυμάτων : 562
Ημερομηνία εγγραφής : 11/12/2010
Ηλικία : 26

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σεναριάκια για Λουκανορική μπουμπούκα...by nora1!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Σεναριάκια για Λουκανορική μπουμπούκα...by nora1!!!!!

Δημοσίευση από nora1 Τετ Φεβ 09, 2011 11:02 pm

ΑΝΝΑ έγραψε:ειναι τελειο οπως παντα δηλαδη!
Σ'ευχαριστώ πολύ Αννούλα!
nora1
nora1
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Αιγόκερως Βουβάλι
Αριθμός μηνυμάτων : 562
Ημερομηνία εγγραφής : 11/12/2010
Ηλικία : 26

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σεναριάκια για Λουκανορική μπουμπούκα...by nora1!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Σεναριάκια για Λουκανορική μπουμπούκα...by nora1!!!!!

Δημοσίευση από nora1 Πεμ Φεβ 10, 2011 3:02 am

Και συνεχίζω!
nora1
nora1
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Αιγόκερως Βουβάλι
Αριθμός μηνυμάτων : 562
Ημερομηνία εγγραφής : 11/12/2010
Ηλικία : 26

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σεναριάκια για Λουκανορική μπουμπούκα...by nora1!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Σεναριάκια για Λουκανορική μπουμπούκα...by nora1!!!!!

Δημοσίευση από nora1 Πεμ Φεβ 10, 2011 3:02 am

ΣΕΝΑΡΙΟ ΓΙΑ ΛΟΥΚΑΝΟΡΙΚΗ ΜΠΟΥΜΠΟΥ Νο 5
Η συνέχεια!


Βρισκόμαστε και πάλι στην κρεβατοκάμαρα του Λουκά και της Νόρας...

Λ:Την επέμβαση? Ποια επέμβαση? Τι εννοείς?
Ν:Τη γνωστή επέμβαση Λουκά μου! Αυτή που παρά λίγο να έκανα πριν μάθω πως είμαι έγκυος!
Λ:Και γιατί θέλεις να την κάνεις?
Ν:Ξέρω πως σου ήρθε ξαφνικό, αλλά θέλω να με καταλάβεις!
Λ:Για να σε καταλάβω θα πρέπει να μου εξηγήσεις όμως!
Ν:Δίκιο έχεις! Άκου! Σε δυο μέρες έχω ραντεβού με τη γυναικολόγο μου για το καθιερωμένο τεστ παπ. Όταν με πήρε τηλέφωνο για να το κανονίσουμε, επανήλθε στο μυαλό μου όλη αυτή η ιστορία με την επέμβαση. Θυμάσαι τι επιπτώσεις είχε σ'εμάς και θυμάμαι πολύ καλά το πόσο απαίσια ένιωσα όταν έμαθα κάτι τέτοιο. Δεν θέλω να νιώσω έτσι ποτέ ξανά όμως! Θέλω να είμαστε μαζί για πάντα και ν'αποκτήσουμε πολλά παιδάκια, αλλά χωρίς δυσκολίες! Να έρθουν όλα φυσιολογικά! Αν κάνω την επέμβαση, όλα αυτά θα συμβούν.
Λ:Ναι, το ξέρω! Είσαι σίγουρη όμως πως αυτό είναι που θέλεις να κάνεις? Αν σκέφτεσαι πως το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις έχει επιπτώσεις και σ'εμένα, να σου ξεκαθαρίσω πως δεν μ'ενδιαφέρει καθόλου! Το μόνο που θέλω είναι να είμαστε μαζί και μαζί με το παιδάκι μας! Τίποτα άλλο!
Ν:Το ξέρω αγάπη μου! Αλλά το θέλω πραγματικά! Κι εμένα μου φτάνετε εσύ και η κόρη μας, αλλά κάποια στιγμή, όταν το αποφασίσει και ο Θεός, θέλω να κάνουμε ένα ακόμα παιδί. Και αν κάποια στιγμή έχουμε την επιθυμία ν'αποκτήσουμε άλλο ένα μωράκι, θέλω να έχουμε πιθανότητες! Έτσι θα νιώθω κι εγώ καλύτερα μέσα μου και θα μου φύγει ένα μεγάλο βάρος!
Λ:Αν είναι έτσι, τότε εγώ δεν μπορώ να σε αποτρέψω!
Ν:Λουκά, αν έχεις κάποια αντίρρηση θα τη σεβαστώ!
Λ:Τι αντίρρηση να έχω ματάκια μου? Δικό σου είναι το σώμα και το κάνεις ό,τι θέλεις! Εγώ σαν άντρας σου θα σε υποστηρίξω όποια απόφαση κι αν πάρεις. Μόνο ένα πράγμα σου ζητάω!
Ν:Τι?
Λ:Θέλω να είμαι δίπλα σου. Ό,τι κι αν αποφασίσεις, όποτε και σε οποιοδήποτε θέμα -όχι μόνο στο συγκεκριμένο- θέλω να είμαι μαζί σου!
Ν:Εννοείται αυτό αγάπη μου! Χωρίς εσένα δεν έχει τίποτα αξία! Μόνο μαζί σου η ζωή μου έχει νόημα!
Λ:Χαίρομαι που το ακούω, μιας και τα λόγια σου ταυτίζονται απόλυτα και με τις δικές μου απόψεις!
Ν:Λουκά, σ'ευχαριστώ πάρα πολύ που με στηρίζεις!
Λ:Μην το ξανακούσω αυτό! Είσαι η γυναίκα μου, ο έρωτας της ζωής μου! Το μόνο που θέλω είναι να είσαι χαρούμενη κι ευτυχισμένη! Έτσι είμαι κι εγώ καλά! Θα έκανα τα πάντα αρκεί να βλέπω το προσωπάκι σου χαμογελαστό!
Ν:Είσαι πάρα πολύ γλυκός, το ξέρεις?
Λ:Δεν είμαι, εσύ μου το βγάζεις!
Ν:Πάρε με αγκαλιά Λουκά!
Λ:Όσες θέλεις αγάπη μου!

Ο Λουκάς την αγκαλιάζει τρηφερά και φιλάει τα μαλλιά της. Αποκοιμιούνται έτσι, ήρεμοι κι ευτυχισμένοι...!

Και η επόμενη μέρα φτάνει!

Ο Λουκάς έχει ξυπνήσει και χαζεύει τη Νόρα, που ακόμη κοιμάται. Κάποια στιγμή όμως κι εκείνη ανοίγει τα μάτια της.

Λ:Καλημέρα αγάπη μου! (τη φιλάει στα χείλη)
Ν:Καλημέρα καρδούλα μου! Πώς κοιμήθηκες?
Λ:Με μια θεά στην αγκαλιά μου? Υπέροχα!
Ν:Πρέπει να πάμε να πάρουμε και τη μικρή!
Λ:Ε, σε λίγο! Όχι από τώρα! Αφού την ανέλαβαν ο Νικόλας και η Δάφνη, ας την κρατήσουν κια λίγες ώρες παραπάνω!
Ν:Και τι θα κάνουμε εμείς μόνοι μας στο σπίτι?
Λ:Πρώτον, μόνοι μας μπορούμε να κάνουμε πολλά και να περάσουμε υπέροχα και, δεύτερον, ποιος σου είπε ότι θα μείνουμε στο σπίτι?
Ν:Γιατί, πού θα πάμε?
Λ:Έλεγα να πηγαίναμε για φαγητό σ'εκείνο το ωραίο ταβερνάκι δίπλα στη θάλασσα. Το θυμάσαι?
Ν:Εννοείται! Τόσα και τόσα έχω περάσει εκεί μέσα!
Λ:Τι λες τότε?
Ν:Καλή η ιδέα σου!
Λ:Χαίρομαι που σου αρέσει! Ετοιμάσου λοιπόν για πρωινό και μετά φεύγουμε!
Ν:Από τόσο νωρίς?
Λ:Ε, το πολύ πολύ να κάνουμε και καμιά βόλτα την παραλία!
Ν:Έτσι ακούγεται πιο ενδιαφέρον!
Λ:Ωραία! Πάμε στην κουζίνα τότε για πρωινό!
Ν:Πήγαινε κι έρχομαι!
Λ:Καλά! (την φιλάει και φεύγει)

Η Νόρα, αφού ετοιμάζεται, πηγαίνει στην κουζίνα όπου παίρνει πρωινό αγκαλιά με το Λουκά, ανάμεσα σε αμέτρητα φιλιά. Αργότερα, ετοιμάζονται για να πάνε τη βόλτα που αποφάσισαν το πρωί.

Νόρα:Σεναριάκια για Λουκανορική μπουμπούκα...by nora1!!!!! - Σελίδα 2 ImagesCACWX366
Ν:Έτοιμη!
Λ:Επιτέλους! Πάμε!
Ν:Πάμε!

Λίγη ώρα αργότερα, βρίσκονται σε μια πανέμορφη παραλία, όπου κάνουν βόλτα πιασμένοι χέρι-χέρι!

Λ:Και πότε είπες ότι έχεις κλείσει ραντεβού με τη γυναικολόγο σου?
Ν:Αύριο.
Λ:Εννοώ τι ώρα!
Ν:Α, στις 10 το πρωί.
Λ:Ωραία! Θα πάμε μαζί. Πρέπει όμως να ενημερώσουμε και τη Δάφνη για να κρατήσει το παιδί.
Ν:Πάλι στη Δάφνη θα φορτώσουμε τη μικρή?
Λ:Ε, τι να κάνουμε? Αυτή είναι η μοναδική που μπορεί!
Ν:Καλά!
Λ:Θα το πούμε στα παιδιά?
Ν:Ναι, γιατί να μην το πούμε?
Λ:Δεν υπάρχει λόγος να τους το κρατάμε κρυφό, αλλά αν εσύ δεν θέλεις για κάποιο λόγο...
Ν:Όχι, δεν έχω κανένα πρόβλημα! Όμως πρέπει να το κάνουμε έγκαιρα για να το ξέρουν.
Λ:Ναι, δίκιο έχεις. Σήμερα που θα πάμε να πάρουμε τη μικρή θα τους το ανακοινώσουμε!
Ν:Ωραία! Μπορούμε όμως ν'αλλάξουμε θέμα συζήτησης τώρα? Βαρέθηκα ν'ασχολούμαστε συνεχώς μ'αυτό!
Λ:Ωραία! Ν'αλλάξουμε θέμα λοιπόν! Το ξέρεις ότι είσαι πανέμορφη σήμερα?
Ν:Δηλαδή τις άλλες μέρες είμαι απαίσια?
Λ:Όχι μωρό μου! Εσύ κάθε μέρα θεά είσαι! Μια κούκλα! Και είμαι πάρα πάρα πολύ τυχερός που σ'έχω δίπλα μου και δεν θα σ'αφήσω να φύγεις ποτέ!
Ν:Το καλό που σου θέλω Βενέτη!
Λ:Να είσαι σίγουρη! (την φιλάει τρυφερά)

...Και συνεχίζουν τη βόλτα τους! Αργότερα πηγαίνουν για φαγητό κι έπειτα στης Δάφνης για να πάρουν την κόρη τους και να τους ενημερώσουν για την απόφασή τους.

Στης Δάφνης...

Λ:Γεια σας!
Νικ:Μπα, μπα, μπα! Μας κάνατε την τιμή να έρθετε επιτέλους?
Δ:Είναι που διστάζατε να αποχωριστείτε την κόρη σας!
Λ:Εσείς δεχτήκατε να την προσέχετε για να μείνουμε λίγο μόνοι μας κι εμείς είπαμε να εκμεταλλευτούμε την ευκαιρία!
Νικ:Και μάλλον την εκμεταλλευτήκατε, αν κρίνω από τα βλέμματά σας!
Ν:Τέλος πάντων! Το μωράκι μας πού είναι? Μου έλειψε!
Δ:Τώρα, πάω να τη φέρω! Είναι μέσα και παίζει με τον πατέρα μου!

Λίγα λεπτάκια πιο μετά...

Η Νόρα και ο Λουκάς είναι καθισμένοι στον καναπέ αγκαλιά με την κόρη τους, ενώ ο Νικόλας με τη Δάφνη τους κοιτάνε!

Νικ:Να σας πω, εδώ θα μας κατσικωθείτε τώρα?
Λ:Βιάζεσαι να μας διώξεις ταρίφα?
Νικ:Εγώ? Απλώς πρέπει να σας δει και το σπίτι σας κάποια στιγμή!
Λ:Σ'έπιασε ο πόνος ξαφνικά!
Δ:Άσ'τους λίγο ακόμα ρε ΝΙκόλα!
Ν:Δαφνούλα μου, πρέπει να φύγουεμ έτσι κι αλλιώς για να φάει σε λίγο και η μικρή!
Λ:Πρώτα όμως πρέπει να σας ανακοινώσουμε κάτι!
Νικ:Τι έγινε πάλι?
Ν:Πήραμε μια απόφαση!
Δ:Για πείτε!
Λ:Η Νόρα αποφάσισε να κάνει την επέμβαση!

Η Δάφνη και ο Νικόλας έχουν μείνει με το στόμα ανοιχτό!

Ν:Κλείστε τα στόματά σας, δεν κάνει πλάκα! Για την γνωστή επέμβαση μιλάει!
Δ:Πώς το αποφασίσατε έτσι ξαφνικά?
Λ:Το θέμα είναι πως το αποφασίσαμε!
Ν:Αύριο θα πάμε στη γυναικολόγο για τα την ενημερώσουμε.
Λ:Τι έχετε να πείτε?
Νικ:Έχω μείνει άναυδος!
Ν:Κάτι άλλο?
Δ:Μας ήρθε λίγο ξαφνικό η αλήθεια είναι, αλλά συμφωνώ μαζί σας! Κάποια στιγμή έπρεπε να το κάνεις Νόρα μου!
Ν:Ναι, το ξέρω! Και τώρα είναι η κατάλληλη στιγμή. Πριν νιώσουμε την επιθυμία για δεύτερο παιδί!
Νικ:Ναι, δίκιο έχετε!
Λ:Κάποιος όμως πρέπει να κρατήσει τη μικρή!
Ν:Δαφνούλα μπορείς?
Δ:Εννοείται! Και το ρωτάς!
Ν:Τέλεια Δάφνη μου!
Λ:Να φεύγουμε τώρα! Έχουμε κι ένα σπίτι! Ελάτε γυναικάρες μου!
Ν:Λουκάκο μου, πάρε τα πράγματα της μικρής.
Λ:Ναι μωρό μου!

Λίγες ώρες πιο μετά, η Νόρα και ο Λουκάς κάθονται στο κρεβάτι μαζί με την κόρη τους και παίζουν.

Λ:Μήπως νύσταξε αγάπη μου?
Ν:Μάλλον!
Λ:Πάω να φτιάξω το γάλα της και μετά να τη βάλουμε για ύπνο.
Ν:Ναι. Πήγαινε ψυχή μου!

Πιο μετά, βλέπουμε τη Νόρα να κοιμίζει τη μικρή, όταν ο Λουκάς την πλησιάζει.

Λ: (ψιθυριστά) Κοιμήθηκε?
Ν:Ναι! Κοίτα την τι γλυκιά που είναι!
Λ:Έμοισε στη μητέρα της! Και οι δύο κοιμάστε σαν άγγελοι!
Ν:Είσαι πολύ γλυκός, το ξέρεις?
Λ:Σου αξίζει ματάκια μου!

Ο Λουκάς την φιλάει τρυφερά και την πηγαίνει ως την κρεβατοκάμαρα, έχοντάς την αγκαλιά! Κι εκεί συνεχίζουν τη βραδιά τους!

Το επόμενο πρωί, αφού πήγαν τη μικρή στη Δάφνη, η Νόρα και ο Λουκάς ξεκίνησαν για τη γυναικολόγο.

Στο ιατρείο...

Γραμματέας:Η κυρία Βενέτη-Φωκά?
Ν:Παρακαλώ!
Γραμματέας:Περάστε. Η γιατρός σας περιμένει!

Όταν μπαίνουν...

Γιατρός:Καλημέρα Νόρα μου! Καλημέρα Λουκά! Γιατί ήρθες κι εσύ? Δεν ήταν ανάγκη! Για ένα απλό τεστ παπ ήρθε η Νόρα!
Λ:Και όχι μόνο!
Γιατρός:Τι εννοείς?
Ν:Να, ήθελα να σου πω και κάτι άλλο!
Γιατρός:Έγινε κάτι?
Ν:Όχι, απλώς πήρα μια απόφαση!
Γιατρός:Να την ακούσω αν με αφορά!
Ν:Θα κάνω την επέμβαση που ακυρώθηκε πριν κάποιους μήνες!
Γιατρός:Αυτή είναι πολύ ξαφνική απόφαση! Πώς έγινε κάτι τέτοιο?
Ν:Θα σας εξηγήσω! (η Νόρα μιλάει στη γυναικολόγο για την απόφασή της)

Γιατρός:Εσύ Λουκά τι έχεις να πεις?
Λ:Στηρίζω τη Νόρα, όποια κι αν είναι η απόφασή της!
Γιατρός:Αυτό είναι καλό! Αν κατάλαβα καλά, όσο πιο γρήγορα γίνει, τόσο το καλύτερο για εσάς, σωστά?
Ν:Ναι! Να τελειώνουμε επιτέλους μ'αυτό το θέμα!
Γιατρός:Ωραία! Σήμερα ξεκινάμε τις εξετάσεις που πρέπει να γίνουν πριν την επέμβαση και θα ξαναέρθεις τη Τετάρτη. Σε μια βδομάδα από τώρα θα γίνει και η επέμβαση, αν συμφωνείς!
Ν:Μια χαρά μου ακούγεται! Ε, Λουκά?
Λ:Ναι, υπέροχα είναι!
Γιατρός:Όμως να σας ενημερώσω και για την περίπτωση που δεν πετύχει! Υπάρχουν πάρα πολλές πιθανότητες να πετύχει εννοείται, αλλά ποτέ δεν ξέρεις! Ως γιατρός, οφείλω να σας προετοιμάσω και για τις δύο περιπτώσεις!
Ν:Το γνωρίζουμε πολύ καλά αυτό και το έχουμε συζητήσει! Αν δεν πετύχει, δεν θα επιδιώξουμε κάτι παραπάνω. Προς το παρόν τουλάχιστον!
Γιατρός:Ωραία! Νόρα μου, εμείς θα εράσουμε στο εξεταστήριο! Λουκά, δε σε πειράζει να περιμένεις, έτσι?
Λ:Εννοείται πως όχι!


Και οι μέρες πέρασαν!

Σύντομα έφτασε η επόμενη Δευτέρα. Η μέρα της επέμβασης!

Ο Λουκάς είχε ξυπνήσει πολύ πρωί. Από το προηγούμενο βράδυ είχε αφήσει τη μικρή στην Αγγέλα. Την κρίσιμη μέρα λοιπόν ετοίμασε τα πράγματα που έπρεπε να πάρει η Νόρα μαζί της και ξύπνησε τη Νόρα όσο πιο γλυκά μπορούσε.

Λ: (φιλάει τη Νόρα απαλά, κατά μήκος του λαιμού της) Μωρό μου! Ψυχή μου! Είναι ώρα να σηκωθείς πριγκίπισσά μου!
Ν:Ήρθε η ώρα?
Λ:Ναι αγάπη μου! Σήκω σιγά-σιγά, κάνε ένα μπανάκι για να χαλαρώσεις και μετά να φεύγουμε!
Ν:Λουκά...
Λ:Τι είναι μάτια μου?
Ν:Αν δεν πετύχει?
Λ:Δεν θέλω να σκέφτεσαι έτσι! Όμως και να μην πετύχει, που δεν νομίζω, δεν έγινε και τίποτα! Τι είχαμε, τι χάσαμε! Έτσι κι αλλιως, έχουμε παιδάκι και όταν θελήσουμε , θα προσπαθήσουμε λίγο και θα κάνουμε κι άλλο!
Ν:Ναι, αλλά...
Λ:Δεν έχει αλλά! Όμως δεν θέλω να σκέφτεσαι τέτοια τώρα! Η ψυχολογία του ασθενή είναι ο σημαντικότερος παράγοντας! Πήγαινε λοιπόν να κάνεις ένα μπανάκι και φύγαμε!
Ν:Θα μου κάνεις παρέα στο μπάνιο?
Λ:Τι έγινε Νοράκι? Ορέξεις πρωί-πρωί?
Ν:Το έχω ανάγκη! Για να πάρω δύναμη και να πάει καλά η μέρα!
Λ:Αν είναι έτσι, να δεχτώ την πρότασή σου!

Ο Λουκάς τη φιλάει τρυφερά κι έπειτα κάνουν... μπάνιο παρέα!

Κάποιες ώρες πιο μετά, βρίσκονται στο μαιευτήριο, όπου έχουν πάει για την επέμβαση. Τόσο η Νόρα, όσο και ο Λουκάς, έχουν πάρα πολύ άγχος. Ο λόγος όμως για τον οποίο ο Λουκάς αισθάνεται έτσι είναι περισσότερο το γεγονός πως αν τ'αποτελέσματα δεν είναι όπως τα περιμένουν, η Νόρα θα δυσαρεστηθεί και θ'απογοητευτεί πολύ!

Και η ώρα έφτασε!

Γιατρός:Νόρα μου, ήρθε η ώρα να πάμε μέσα!
Ν:Ωραία!
Λ:Ε, πόση ώρα περίπου διαρκεί?
Γιατρός:Μισή ώρα, το πολύ 45'!
Λ:Ωραία! Αγάπη μου, καλή επιτυχία! (φιλάει τρυφερά τη Νόρα)
Ε-Δ:Καλή επιτυχία!
Μ-Νικ:Καλή επιτυχία Νοράκι!
Ν:Μακάρι!

Η Νόρα φεύγει και ο Λουκάς μένει στην αίθουσα αναμονής. Οι ώρα γι'αυτόν περνάει πολύ δύσκολα! Η Δάφνη, ο Νικόλας, η Εύα και ο Μάνος είναι δίπλα του και τον στηρίζουν, αλλά όσο τα λεπτά περνάνε, αυτός γίνεται όλο και πιο ανυπόμονος και νευρικός!

Και κάποια στιγμή η γιατρός εμφανίζεται!

Λ:Γιατρέ, τι έγινε? Πώς πήγε?

Πώς να πήγε άραγε η επέμβαση? Πέτυχε ή όχι?
Θα πρέπει να περιμένετε λίγο μέχρι να το μάθετε!

Υ.γ.Σόρρι αν έχει βγει πολύ μεγάλο και σας κούρασα! Ελπίζω τουλάχιστον να είναι καλό!
nora1
nora1
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Αιγόκερως Βουβάλι
Αριθμός μηνυμάτων : 562
Ημερομηνία εγγραφής : 11/12/2010
Ηλικία : 26

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σεναριάκια για Λουκανορική μπουμπούκα...by nora1!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Σεναριάκια για Λουκανορική μπουμπούκα...by nora1!!!!!

Δημοσίευση από EtheLaKi AgaPaei MaRaKi Πεμ Φεβ 10, 2011 3:16 am

Φυσικά και δεν μας κούρασες καθόλου Νοράκι μου!Είναι τέλιεο πραγματικά!Άραγε πώς να πήγε η επέμβαση!Εύχομαι γρήγορα να έχουμε το επόμενο!
EtheLaKi AgaPaei MaRaKi
EtheLaKi AgaPaei MaRaKi
Aπόλυτη Ελληνίδα διαχειρίστρια!
Aπόλυτη Ελληνίδα διαχειρίστρια!

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 2449
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Βολτίτσες με τα φιλαράκια μου.! <3
Χιούμορ : Λένε ότι έχω αλλά εσείς θα μου πείτε..!

https://edemofunaki.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σεναριάκια για Λουκανορική μπουμπούκα...by nora1!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Σεναριάκια για Λουκανορική μπουμπούκα...by nora1!!!!!

Δημοσίευση από nora1 Πεμ Φεβ 10, 2011 3:21 am

noraloukas_feggaropetra! έγραψε:Φυσικά και δεν μας κούρασες καθόλου Νοράκι μου!Είναι τέλιεο πραγματικά!Άραγε πώς να πήγε η επέμβαση!Εύχομαι γρήγορα να έχουμε το επόμενο!
Χαίρομαι που δε σας κούρασα πολύ και που σου άρεσε! Θα μάθεις πώς πήγε η επέμβαση ή σήμερα το βράδυ ή αύριο!
nora1
nora1
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Αιγόκερως Βουβάλι
Αριθμός μηνυμάτων : 562
Ημερομηνία εγγραφής : 11/12/2010
Ηλικία : 26

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σεναριάκια για Λουκανορική μπουμπούκα...by nora1!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Σεναριάκια για Λουκανορική μπουμπούκα...by nora1!!!!!

Δημοσίευση από ΑΝΝΑ Πεμ Φεβ 10, 2011 3:23 am

φυσικα και δεν μας κουρασες!!!ειναι τοσο τελειο και ευχομαι να πετυχε η εγχειρηση!!
και παλι φοβερο!!
ΑΝΝΑ
ΑΝΝΑ
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Ιχθύς Τίγρης
Αριθμός μηνυμάτων : 2688
Ημερομηνία εγγραφής : 07/01/2011
Ηλικία : 26
Ασχολίες : χορος
Χιούμορ : δεν ειμαι σιγουρη πως εχω!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σεναριάκια για Λουκανορική μπουμπούκα...by nora1!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Σεναριάκια για Λουκανορική μπουμπούκα...by nora1!!!!!

Δημοσίευση από nora1 Πεμ Φεβ 10, 2011 3:30 am

ΑΝΝΑ έγραψε:φυσικα και δεν μας κουρασες!!!ειναι τοσο τελειο και ευχομαι να πετυχε η εγχειρηση!!
και παλι φοβερο!!
Χαίρομαι που δεν σας κούρασα παιδιά! Θα δούμε τι θα γίνει με την εγχείρηση!
nora1
nora1
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Αιγόκερως Βουβάλι
Αριθμός μηνυμάτων : 562
Ημερομηνία εγγραφής : 11/12/2010
Ηλικία : 26

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σεναριάκια για Λουκανορική μπουμπούκα...by nora1!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Σεναριάκια για Λουκανορική μπουμπούκα...by nora1!!!!!

Δημοσίευση από nora1 Πεμ Φεβ 10, 2011 3:52 am

Και συνεχίζω! Η συνέχεια αυτή είναι αφιερωμένη στην αδερφούλα μου Ελευθερία, μιας και με πίεσε να συνεχίσω και με παρακαλούσε να της πω τι γίνεται με την εγχείρηση, αλλά δεν μπόρεσε να μου πάρει λέξη! Ελευθερία, τώρα θα σου φύγει η περιέργεια!

ΣΕΝΑΡΙΟ ΓΙΑ ΛΟΥΚΑΝΟΡΙΚΗ ΜΠΟΥΜΠΟΥ
ΜΕΡΟΣ ΤΡΙΤΟ

Συνέχεια!


Και μεταφερόμαστε στο δωμάτιο της Νόρας λίγη ώρα μετά τη λήξη της επέμβασης. Ο Λουκάς της κρατάει το χέρι, ενώ εκείνη ακόμη κοιμάται.

Η Νόρα σιγά-σιγά ανοίγει τα μάτια της.

Ν:Λουκά? (αδύναμα)
Λ:Αγάπη μου, είσαι καλά?
Ν:Ναι, μια χαρά.
Λ:Πώς αισθάνεσαι?
Ν:Λίγο αδύναμη, αλλά καλά!
Λ:Χαίρομαι! Κλείσε όμως τα ματάκια σου για να κοιμηθείς ξανά! Πρέπει να ξεκουραστείς!
Ν:Λουκά...
Λ:Τι είναι μάτια μου?
Ν:Πώς πήγε η επέμβαση?
Λ:Καλά, καλά!
Ν:Τι εννοείς λέγοντας "καλά, καλά"? Πέτυχε ή δεν πέτυχε?
Λ:Κοίτα...
Ν:Λουκά... Μην μου πεις...!
Λ:Αγάπη μου, μάλλον σε λίγο καιρό θα περιμένουμε και πάλι μωράκι!
Ν:Εννοείς ότι...
Λ:Μια χαρά πήγε η επέμβαση ψυχή μου! Το αποτέλεσμα δεν είναι 100% σίγουρο ακόμα, αλλά η γιατρός είπε πως όλα πήγαν πάρα πολύ καλά!
Ν:Δεν φαντάζεσαι πόσο χαίρομαι Λουκάκο μου!

Ο Λουκάς της χαμογελάει και τη φιλάει τρυφερά. Τότε στο δωμάτιο μπαίνει η γιατρός της Νόρας.

Γιατρός:Ωχ, συγγνώμη! Δεν ήξερα ότι διακόπτω...
Λ:Δεν διακόπτεις, τι λες τώρα!
Ν:Πέρασε!
Γιατρός:Όπως θα σ'ενημέρωσε και ο Λουκάς, η επέμβαση πήγε πάρα πολύ καλά! Τα αποτελέσματα ήταν υπέροχα και το πρόβλημα που είχες είναι παρελθόν πλέον!
Ν:Σαν ψέμματα μου φαίνεται! (η Νόρα είναι συγκινημένη)
Γιατρός:Δεν πειράζει! Έχεις χρόνο για να το συνηδειτοποιήσεις! Τώρα όμως πρέπει να φύγω! Εσύ ξεκουράσου και το απόγευμα θα πάρεις εξειτήριο!
Ν:Από τόσο νωρίς?
Γιατρός:Ναι, δεν χρειάζεται να μένεις εδώ! Το μόνο που θέλω όμως από σένα είναι να προσέχει τις πρώτες δυο μέρες, μιας και είσαι ευάλωτη ακόμα. Κάπου εδώ θα σε αφήσω για να πάω να υπογράψω και το εξειτήριό σου! Θα σ'ενημερώσουν όταν είναι να φύγεις. Μην ξεχάσεις όμως τις οδηγίες μου!
Ν:Όχι, μην ανησυχείς!
Γιατρός:Ωραία τότε! Σου εύχομαι σε λίγους μήνες να δεις πάλι την κοιλίτσα σου να φουσκώνει μιας και το θέλετε και οι δυο πάρα πολύ!
Ν:Σ'ευχαριστούμε για όλα!
Γιατρός:Τίποτα! Ξεκούραση τώρα! Αντίο!
Λ-Ν:Αντίο!

Η γιατρός φεύγει και η Νόρα μένει μόνη στο δωμάτιο με το Λουκά, ο οποίος ξαπλώνει δίπλα της και την αγκαλιάζει τρυφερά.

Λ:Όλα πέρασαν ματάκια μου! Από εδώ και πέρα δεν θα σε απασχολεί τίποτα κακό ή δυσάρεστο!
Ν:Μακάρι αγάπη μου!
Λ:Να είσαι σίγουρη! Κοιμήσου τώρα για να έχεις δυνάμεις το απόγευμα που θα γυρίσουμε σπίτι.
Ν:Δυνάμεις για τι?
Λ:Γενικά! Να μην είσαι χάλια και σε δει και η κόρη μας εξαντλημένη!
Ν:Καλά! Δίκιο έχεις! Όμως μην φύγεις! Μείνε μαζί μου εδώ!
Λ:Ε, αφού το θέλεις! Έτσι κι αλλιώς δεν έχω και τίποτα καλύτερο να κάνω!
Ν:Δηλαδή θα μείνεις για να περάσεις την ώρα σου?
Λ:Έτσι πιστεύεις?
Ν:Εσύ το είπες! Το παίρνεις πίσω?
Λ:Θα το σκεφτώ! Πολύ σοβαρά! (τη φιλάει τρυφερά) Μέχρι τότε όμως, προσπάθησε να κοιμηθείς αγάπη μου!
Ν:Ό,τι πεις!

Η Νόρα αποκοιμιέται στην αγκαλιά του Λουκά. Λίγο πιο μετά όμως ο Λουκάς φεύγει, αντίθετα με ό,τι είχε πει στη Νόρα. Όταν εκείνη ξυπνάει, δεν το βρίσκει δίπλα της και απορεί! Δεν του τηλεφωνεί όμως. Περιμένει μέρχι να επιστρέψει. Και κάποια στιγμή έρχεται!

Λ:Αγάπη μου, ξύπνησες?
Ν:Ναι, αλλά δεν ήσουν εδώ! Δεν πιστεύω να έκανες βόλτες με καμιά νοσοκόμα!
Λ:Όχι βέβαια! Στο σπίτι είχα πάει για να σου φέρω ρούχα! Πώς θα γυρίσεις πίσω? Με τη ρόμπα?
Ν:Όχι, καλά έκανες!
Λ:Είδες?
Ν:Τι μου έφερες?
Λ:Ένα υπέροχο φορεματάκι!
Ν:Για δείξ'το μου!
Λ:Ορίστε! Ωραίο δεν είναι?

Φόρεμα:Σεναριάκια για Λουκανορική μπουμπούκα...by nora1!!!!! - Σελίδα 2 ImagesCA6E5PB2

Ν:Τι είναι αυτό ρε Λουκά?
Λ:Φόρεμα!
Ν:Ναι, αυτό το βλέπω, αλλά τι φόρεμα?
Λ:Τι φόρεμα?
Ν:Αυτό βρήκες να φέρεις?
Λ:Γιατί, τι έχει?
Ν:Άσ΄το! Εγώ φταίω που σ'αφήνω να μου φέρνεις ρούχα! Δυο φορές έχω πέσει στην ανάγκη σου, και τις δύο φορές ρεζίλι!
Λ:Τώρα γιατί το λες αυτό? Εγώ απλώς ήθελα να σου φέρω κάτι ωραίο για να φορέσεις και να σου φτιάξει τη διάθεση! Κι εσύ με αποπήρες αμέσως!
Ν:Συγγνώμη μωράκι μου, έχεις δίκιο κι εσύ, αλλά κάτι πιο casual δεν βρήκες να φέρεις? Τόσα ρούχα έχω!
Λ:Εγώ ήθελα να σε περιποιηθώ όμως!
Ν:Καλά! Έτσι κι αλλιώς, ό,τι και να σου πω, ό,τι έγινε έγινε τώρα!
Λ:Ωραία! Πήγαινε τώρα ν'αλλάξεις και σε περιμένω να φύγουμε!
Ν:Φιλάκι?
Λ:Όσα θέλεις! (την φιλάει γλυκά)
Ν:Να σου πω Λουκά, τα παιδιά πώς και δεν ήρθαν?
Λ:Ε, το πρωί περίμεναν, αλλά άργησες να ξυπνήσεις κι έπρεπε να φύγουν! Και τώρα όμως ήθελαν να έρθουν, αλλά δεν τους άφησα!
Ν:Γιατί?
Λ:Θα μας περιμένουν στο σπίτι. Η Δάφνη με το Νικόλα είναι ήδη εκεί, ενώ ο Μάνος και η Εύα πήγαν να φέρουν τη μικρή από την Αγγέλα.
Ν:Ωραία! Πάω ν'αλλάξω τότε!
Λ:Άντε, γρήγορα!

Η Νόρα αλλάζει και μετά φεύγουν για το σπίτι τους. Όταν μπαίνουν μέσα, όλη η παρέα βρίσκεται εκεί και το σπίτι είναι διακοσμημένο γιορτινά! Η μικρή τους κόρη είναι μια κούκλα και χαρούμενη περιμένει τη μαμά της!

Μπουμπού: Σεναριάκια για Λουκανορική μπουμπούκα...by nora1!!!!! - Σελίδα 2 Untitled

Ε-Μ-Δ-Νικ:Καλωσήρθες Νοράκι!
Ν:Τι είναι όλα αυτά? Τι πήγατε και κάνατε πάλι ρε χαζά!
Δ:Εμείς σου κάνουμε έπκληξη κι εσύ μας βρίζεις?
Ν:Σας ευχαριστώ πάρα πολύ! Είναι όλα υπέροχα!
Ε:Μην ευχαριστείς εμάς! Άλλος τα κανόνισε!
Μ:Μπορεί να είναι χασοδίκης, αλλά μερικές φορές έχεις και καλές ιδέες!
Ν:Μωρό μου, εσύ τα κανόνισες όλα αυτά?
Λ:Είναι δυνατόν να σε άφηνα έτσι?!
Ν:Είσαι υπέροχος!
Λ:Εσύ είσαι υπέροχη ζωή μου!

Φιλιούνται τρυφερά και όλη η παρέα χειροκροτά!

Νικ:Φτάνει τώρα με τα γλυκανάλατα!
Ε:Ναι! Η κόρη σας σας περιμένει!
Ν:Πού είναι το κοριτσάκι μου το όμορφο? Εδώ είναι η κουκλίτσα μου? (παίρνει στην αγκαλιά της τη μικρή) Σε παραμέλησε λίγο η μαμά τώρα τελευταία, αλλά θα επανορθώσει! Ναι, γιατί σ'αγαπάει πάρα πάρα πολύ!
Λ:Μόνο τη μπέμπα αγαπάει η μαμά?
Ν:Την μπέμπα και όλους τους φίλους της! Πάρα πολύ!
Λ:Τον μπαμπά τον αγαπάει καθόλου?
Ν:Πάρα πολύ!
Ε:Δεν το ήξρες ας πούμε, ε Λουκά?
Μ:Ε, περίμενε την επιβεβαίωση!
Ν:Μπορώ να σου το επιβεβαιώνω αγάπη μου όσες φορές θέλεις!
Λ:Αργότερα αυτά, μεταξύ μας!
Νικ:Ώπα Λουκάκο! Τι δηλώσεις είναι αυτές?
Λ:Προσωπικές!
Δ:Ας συνεχίσουμε όμως, χωρίς να σταθούμε στις δηλώσεις του Λουκά!
Ε:Συμφωνώ!

Και η ώρα πέρασε πολύ ευχάριστα με γέλια, αστεία, πειράγματα και πολλή πολλή αγάπη απ'όλους και προς όλους!

Δ:Λοιπόν παιδάκια, ωραία περάσαμε και σήμερα, αλλά εμείς πρέπει να φύγουμε! Έχω κι ένα παιδί στο σπίτι!
Ε:Κι εγώ έχω ένα παιδί που με περιμένει κι ένα άλλο που πρέπει να μαζευτεί κάποια στιγμή, οπότε μάλλον κι εμείς θα την κάνουμε!
Μ:Πάντως περάσαμε πολύ ωραία!
Νικ:Ναι, οφείλω να τ'ομολογήσω!
Λ:Ε, αφού το λέει και ο ταρίφας, δίκιο θα'χει!
Δ:Λοιπόν, θα τα πούμε εννοείται!
Ν:Ναι! Στο καλό!
Δ:Και σιδερένια Νόρα μου!
Μ:Και μ'έναν ακόμη απόγονο σου εύχομαι!
Ν:Ευχαριστώ, αν και αργούμε λίγο! Είναι μικρή ακόμη η μπουμπού μας!
Νικ:Ε, σε λίγο θα μεγαλώσει!
Λ:Καλά, θα δούμε! Δεν είναι η ώρα!
Μ:Ναι, σωστά! Να φεύγουμε κι εμείς τώρα!
Ν:Γεια σας και καληνύχτα!
Δ:Καληνύχτα!
Ε:Καληνύχτα!

Τα παιδιά φεύγουν και ο Λουκάς αρχίζει να μαζεύει τα πιάτα και τα ποτήρια από το τραπέζι όσο το δυνατόν λιγότερο αθόρυβα, έτσι ώστε να μην ξυπνήσει το μωρό που κοιμάται μέσα!

Ν:Αγάπη μου, μην κουράζεσαι! Θα τα μαζέψουεμ αύριο!
Λ:Ε, δεν πειράζει βρε Νόρα να τα βάλω από τώρα στο νεροχύτη!
Ν:Καλά, όπως θέλεις! Μην αργείς όμως?
Λ:Γιατί? Έχω κάτι να κάνω για να βιαστώ?
Ν:Ε, όλο και κάτι θα βρούμε! (τονπλησιάζει και τον αγκαλιάζει) Θα πάμε μέσα, θα με πάρεις αγκαλιά...
Λ:Και θα κοιμηθούμε, μιας και είσαι πολύ κουρασμένη!
Ν:Ε, θα δούμε!
Λ:Δεν έχει θα δούμε Νοράκι! Πήγαινε να βάλεις τις πυτζάμες σου για να είσαι άνετη κι έρχομαι κι εγώ!
Ν:Μην αργήσεις όμως! Σε περιμένω!
Λ:Ό,τι πεις!

Λίγο πιο μετά, και ο Λουκάς πάει στην κρεβατοκάμαρα, όπου βρίσκει τη Νόρα ξαπλωμένη και με κλειστά μάτια.

Λ:Σιγά που θ'άντεχες περισσότερο κοκκινομάλλα μετά από τόση κούραση!

Ξαπλώνει δίπλα της προσεκτικά για να μην την ξυπνήσει και την αγκαλιάζει τρυφερά. Και η νύχτα περνάει ήρεμα κι ευτυχισμένα...!


Μέχρι εδώ γι'απόψε! Αύριο θα μπει και το τελευταίο λογικά σεναριάκι γι'αυτή την ιστορία! Ελπίζω να σας άρεσε!
nora1
nora1
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Αιγόκερως Βουβάλι
Αριθμός μηνυμάτων : 562
Ημερομηνία εγγραφής : 11/12/2010
Ηλικία : 26

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σεναριάκια για Λουκανορική μπουμπούκα...by nora1!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Σεναριάκια για Λουκανορική μπουμπούκα...by nora1!!!!!

Δημοσίευση από EtheLaKi AgaPaei MaRaKi Πεμ Φεβ 10, 2011 4:08 am

Αχού με συγκινείς με την αφιέρωση αδερφούλα μου!Είναι καταπλκτικό!Κάτι έχω υποψιαστεί για το τέλος!Η Νόρα σιγά που θα άντεχε μου ήθελε και παραπάνω!Αχ μακάρι να το έχουμε και σήμερα το επόμενο αν μπορείς φυικά!Χίλια μπράβο Νοράκι μου σου αξίζουν πολλά brabeio brabeio brabeio brabeio brabeio brabeio brabeio brabeio brabeio
EtheLaKi AgaPaei MaRaKi
EtheLaKi AgaPaei MaRaKi
Aπόλυτη Ελληνίδα διαχειρίστρια!
Aπόλυτη Ελληνίδα διαχειρίστρια!

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 2449
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Βολτίτσες με τα φιλαράκια μου.! <3
Χιούμορ : Λένε ότι έχω αλλά εσείς θα μου πείτε..!

https://edemofunaki.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σεναριάκια για Λουκανορική μπουμπούκα...by nora1!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Σεναριάκια για Λουκανορική μπουμπούκα...by nora1!!!!!

Δημοσίευση από nora1 Πεμ Φεβ 10, 2011 4:15 am

noraloukas_feggaropetra! έγραψε:Αχού με συγκινείς με την αφιέρωση αδερφούλα μου!Είναι καταπλκτικό!Κάτι έχω υποψιαστεί για το τέλος!Η Νόρα σιγά που θα άντεχε μου ήθελε και παραπάνω!Αχ μακάρι να το έχουμε και σήμερα το επόμενο αν μπορείς φυικά!Χίλια μπράβο Νοράκι μου σου αξίζουν πολλά brabeio brabeio brabeio brabeio brabeio brabeio brabeio brabeio brabeio
Χαίρομαι που σου άρεσε αδερφούλα! Κάτι εέχει υποψιαστεί για το τέλος, ε? Θα δούμε! Έχουμε καιρό! Σόρρι, αλλά σήμερα δεν προλαβαίνω να ετοιμάσω το επόμενο! Θα μου πάρει πολλή ώρα και δεν έχω! Αύριο όμως θα το τελειώσω με την ησυχία μου για να βγει και πιο ωραία και φαντάζομαι πως το απόγευμα θα είναι έτοιμο! :ap:
nora1
nora1
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Αιγόκερως Βουβάλι
Αριθμός μηνυμάτων : 562
Ημερομηνία εγγραφής : 11/12/2010
Ηλικία : 26

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σεναριάκια για Λουκανορική μπουμπούκα...by nora1!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Σεναριάκια για Λουκανορική μπουμπούκα...by nora1!!!!!

Δημοσίευση από ΑΝΝΑ Πεμ Φεβ 10, 2011 4:23 am

οχι απλα μας αρεσε αλλα ηταν τελειο και αυτο!μπραβο και παλι μπραβο σου!!
ΑΝΝΑ
ΑΝΝΑ
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Ιχθύς Τίγρης
Αριθμός μηνυμάτων : 2688
Ημερομηνία εγγραφής : 07/01/2011
Ηλικία : 26
Ασχολίες : χορος
Χιούμορ : δεν ειμαι σιγουρη πως εχω!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σεναριάκια για Λουκανορική μπουμπούκα...by nora1!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Σεναριάκια για Λουκανορική μπουμπούκα...by nora1!!!!!

Δημοσίευση από nora1 Πεμ Φεβ 10, 2011 4:29 am

ΑΝΝΑ έγραψε:οχι απλα μας αρεσε αλλα ηταν τελειο και αυτο!μπραβο και παλι μπραβο σου!!
Χαίρομαι πάρα πολύ που σου άρεσε! Σ'ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου σχόλια!
nora1
nora1
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Αιγόκερως Βουβάλι
Αριθμός μηνυμάτων : 562
Ημερομηνία εγγραφής : 11/12/2010
Ηλικία : 26

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σεναριάκια για Λουκανορική μπουμπούκα...by nora1!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Σεναριάκια για Λουκανορική μπουμπούκα...by nora1!!!!!

Δημοσίευση από nora1 Παρ Φεβ 11, 2011 2:24 am

Θέλετε και το τελευταίο?
nora1
nora1
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Αιγόκερως Βουβάλι
Αριθμός μηνυμάτων : 562
Ημερομηνία εγγραφής : 11/12/2010
Ηλικία : 26

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σεναριάκια για Λουκανορική μπουμπούκα...by nora1!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Σεναριάκια για Λουκανορική μπουμπούκα...by nora1!!!!!

Δημοσίευση από EtheLaKi AgaPaei MaRaKi Παρ Φεβ 11, 2011 2:28 am

Of course!
EtheLaKi AgaPaei MaRaKi
EtheLaKi AgaPaei MaRaKi
Aπόλυτη Ελληνίδα διαχειρίστρια!
Aπόλυτη Ελληνίδα διαχειρίστρια!

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 2449
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Βολτίτσες με τα φιλαράκια μου.! <3
Χιούμορ : Λένε ότι έχω αλλά εσείς θα μου πείτε..!

https://edemofunaki.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σεναριάκια για Λουκανορική μπουμπούκα...by nora1!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Σεναριάκια για Λουκανορική μπουμπούκα...by nora1!!!!!

Δημοσίευση από nora1 Παρ Φεβ 11, 2011 2:31 am

noraloukas_feggaropetra! έγραψε:Of course!
OK my dear! Θα την βάλω αφού το θέλεις! aggeloudaki
nora1
nora1
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Αιγόκερως Βουβάλι
Αριθμός μηνυμάτων : 562
Ημερομηνία εγγραφής : 11/12/2010
Ηλικία : 26

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σεναριάκια για Λουκανορική μπουμπούκα...by nora1!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Σεναριάκια για Λουκανορική μπουμπούκα...by nora1!!!!!

Δημοσίευση από nora1 Παρ Φεβ 11, 2011 2:45 am

ΛΟΥΚΑΝΟΡΙΚΗ ΜΠΟΥΜΠΟΥ Νο 5
Συνέχεια! Μέρος Τέταρτο ( και τελευταίο)


Λοιπόν, θα σας μεταφέρω και πάλι μερικούς μήνες μετά!

Βρισκόμαστε στα επόμενα Χριστούγεννα! (μαζέψτε τις τούρτες! Ξέρω, προχώρησα πολύ, αλλά τι να κάνουμε! Έτσι είμαι εγώ!) Η Νόρα και ο Λουκάς εξακολουθούν να ζουν ευτυχισμένοι μαζί με την κόρη τους, την οποία βάφτισαν Αγάπη. Δεν έχουν αλλάξει πολλά πράγματα στη ζωή τους, παρά μόνο το γεγονός πως μετά την επιτυχία της επέμβασης της Νόρας, είναι πιο ξέγνοιστοι για το μέλλον.

Μεταφερόμαστε λοιπόν στην οικία Βενέτη, όπου η Νόρα και ο Λουκάς προσπαθούν να ετοιμάσουν το σπίτι, μιας και το βράδυ θα μαζευτεί εκεί όλη η παρέα της Φεγγαρόπετρας! (χωρίς Μελίτα και Στέφανο εννοείται!) Ο Λουκάς έχει αναλάβει τη μαγειρική, ενώ η Νόρα το συγίρισμα, μιας και με την μπέμπα στο σπίτι επικρατούσε χαμός! Όμως το κλάμμα της μικρής εισέρχεται στο παρασκήνιο!

Ν:Ωχ, ξύπνησε το μωρό!
Λ:Ναι, την ακούω! Γκρινιάρα σαν εσένα!
Ν:Λουκά, είσαι κακός! Γι'αυτό και θα τιμωρηθείς!
Λ:Πώς?
Ν:Θα φτιάξεις το γάλα της μικρής! Όταν έρθω, το θέλω έτοιμο!
Λ:Μάλιστα! Τι να κάνει ο δόλιος πατέρας, θα το κάνει το γάλα της μικρής!
Ν:Άσε τα πολλά και άρχιζε!
Λ:Ό,τι πείτε κυρία!
Ν:Και σοβαρά!

Η Νόρα πάει στο δωμάτιο της μπέμπας, η οποία μόλις βλέπει τη μαμά της σταματάει να κλαίει και απλώνει τα χεράκια της για να την πάρει αγκαλιά!

Ν:Μπράβο το κοριτσάκι μου το όμορφο! Καλημέρα αγάπη μου με τα κατακόκκινα μαγουλάκια! Έλα να αλλάξουμε πάνα και ρουχάκια και να πάμε μέσα για να πιούμε το γάλα που μας ετοιμάζει ο μπαμπάς! Ναι, καλά να πάθει! Να μάθει να μιλάει άλλη φορά! Και το βράδυ θα έρθουν η νονά, ο νονός, η θεία Δάφνη και ο θείος Νικόλας με το Μάριο, τη Μαρίλια και τον Άγγελο! Ναι, αγάπη μου!

Η Νόρα λοιπόν συνεχίζει να μιλάει στη μικρή, ενώ την αλλάζει και αυτή γελάει συνεχώς!
Έπειτα πηγαίνουν στην κουζίνα για να φάει η μικρή και μετά τη βάζουν στο πάρκο για να συνεχίσουν τις δουλειές του σπιτιού.

Ν:Μωρό μου, σε λίγο πρέπει να πας να πάρεις και τούρτα!
Λ:Ναι, τι θα κεράσουμε τον ταρίφα? (ειρωνικά)
Ν:Καλά, άσε την γκρίνια τώρα! Α, να σου πω! Τα φαγητά έτοιμα ή ακόμα?
Λ:Τώρα, σε δέκα λεπτάκια τα βγάζω!
Ν:Ωραία!
Λ:Εσύ τελείωσες με το συμμάζεμα?
Ν:Ναι, όλα τέλεια!
Λ:Ωραία! Να χαλαρώσουμε και λίγο!
Ν:Ναι! (ακούγεται το κινητό της) Η Δάφνη! Τι να θέλει τώρα?
Λ:Ε, σήκωσέ το να μάθουμε!
Ν:Έλα Δαφνούλα!.. Ναι, όλα έτοιμα!... Εσείς πότε θα έρθετε?... Α, εντάξει! Θα σας περιμένουμε τότε!... Ναι, Δάφνη, εντάξει!... Μην ανησυχείας, όλα θα γίνουν στην ώρα τους!... Ναι, θα προσέχω σου είπα!... όχι, δεν θα κουραστώ!... Έλα, γεια σου τώρα!... Γεια! (κλείνει το τηλέφωνο)
Λ:Τι ήθελε αγάπη μου η Δάφνη?
Ν:Τίποτα σοβαρό! Να μας ενημερώσει πως θα έρθουν όλοι κατά τις 11.
Λ:Τόσο αργά?
Ν:Ναι, γιατί η Εύα θέλει να βάλει τον μικρό για ύπνο, έτσι ώστε να μην κοιμάται όταν αλλάζει ο χρόνος.
Λ:Α, ωραία! Δεν πειράζει, θε περάσουμε περισσότερο χρόνο οι τρεις μας!
Ν:Ναι! Άντε, βγάλε το φαγητό κι έλα να καθίσουμε μαζί με την κόρη μας!
Λ:Έρχομαι! Ορίστε, έτοιμο το βραδινό μας!
Ν:Τέλεια! Έλα τώρα να με πάρεις μια αγκαλιά! Τόσες ώρες έχεις να με φιλήσεις!
Λ:Απορρώ πώς μπόρεσα να κάνω κάτι τέτοιο! Είμαι απαράδεκτος! (την αγκαλιάζει και τη φιλάει παθιασμένα)
Ν:Σ'αγαπώ!
Λ:Κι εγώ! Πάρα πολύ! (φιλιούνται)

Μια φωνούλα την μικρής τους κόρης τους διακόπτει και τους κάνει να δώσουν και σ'εκείνη σημασία!

Ν:Μάλλον η μικρούλα μας διαμαρτύρεται!
Λ:Ε, δε σου είπα ότι σου έμοισε? Ζηλιάρα, σαν τη μαμά της!
Ν:Ε, όταν ο άλλος αγαπάει ζηλεύει Λουκά μου! Κι έσυ έχεις κάνει πολλά στο παρελθόν με αυτή την δικιολογία, μην το ξεχνάς!
Λ:Και να θέλω, γίνεται? Άσ'τα όμως τώρα όλα αυτά και φέρε το κοριτσάκι μας εδώ!
Ν:Τώρα!

Η Νόρα παίρνει τη μικρή από το πάρκο και την βάζει στο καναπέ, όπου δίπλα της κάθονται αυτή και ο Λουκάς. Και αρχίζουν να παίζουν όλοι μαζί!

Ν:Πανέμορφη είναι!
Λ:Πήρε από τη μαμά της!
Ν:Και από τον μπαμπά της!
Λ:Ε, λογικό! Από ποιον άλλο να έπαιρνε?
Ν:Δίκιο έχεις! Όμως είναι το πιο σημαντικό πράγμα στη ζωή μου!
Λ:Κι εγώ? Εγώ δεν έχω καμία αξία?
Ν:Εσύ μωρό μου έχεις τη δική σου ανεκτίμητη αξία! Αν δεν ήσουν εσύ, δεν θα κρατούσαμε τώρα στην αγκαλιά μας αυτό το υπέροχο πλάμα!
Λ:Ναι, δίκιο έχεις! Και αυτό εδώ το μωράκι θα μας ενώνει για πάντα!
Ν:Και θα μας ολοκληρώνει για μια ζωή!
Λ: (την φιλάει τρυφερά) Να ξέρεις πως πάντα θα είμαι δίπλα σας, ό,τι κι αν γίνει!
Ν:Το καλό που σου θέλω Λουκάκο! (τον ξαναφιλάει)

Τότε η μπέμπα τους ακούγεται και λέει τις πρώτες της λέξεις!

Μπέμπα:Μπαμπά, μαμά!
Ν:Λουκά! Λουκά, το άκουσες αυτό?
Λ:Εσύ τι λες? Να μην το άκουσα?
Ν:Το μωράκι μας είπε τις πρώτες του λεξούλες! (συγκινημένη)
Λ:Πρώτα μπαμπά είπε! Και μετά μαμά!
Ν:Αυτό είναι το θέμα μας? Η διαφορά λίγων δευτερολέπτων? Σημασία έχει πως μίλησε!
Λ:Ε, τι θα έκανε βρε Νόρα? Το αμίλητο νερό ήπιε?
Ν:Αμάν ρε παιδί μου αυτό το κρύο χούμορ σου!
Λ:Καλά, μην τα παίρνεις τώρα! Πρέπει να χαρείς αυτή την υπέροχη στιγμή!
Ν:Ναι, τώρα το θυμήθηκες!
Λ:Δεν το ξέχασα ποτέ!
Ν:Λουκά! (προσπαθώντας να δείξει αυστηρή)
Λ:Αγάπη μου! (την φιλάει)

Και η ώρα πέρασε! Έφτασε το βράδυ και περίμεναν τους υπόλοιπους να έρθουν για να γιορτάσουν μαζί το νέο χρόνο!

Ο Λουκάς φορούσε ένα μαύρο κοστούμι.

Λ:Αγάπη μου, έτοιμες είστε?
Ν:Ναι, μωρό μου! Να'μαστε κι εμείς!

Νόρα:Σεναριάκια για Λουκανορική μπουμπούκα...by nora1!!!!! - Σελίδα 2 ImagesCAIY7R6H
Σεναριάκια για Λουκανορική μπουμπούκα...by nora1!!!!! - Σελίδα 2 ImagesCA439SMK

Μπέμπα:Σεναριάκια για Λουκανορική μπουμπούκα...by nora1!!!!! - Σελίδα 2 1-15-07-Blog__2

Λ:Πωπωπω κάτι γυναικάρες!
Ν:Πώς σου φαινόμαστε?
Λ:Κούκλες, όπως πάντα!
Ν:Κι εσύ όμως δεν πας πίσω!
Λ:Σ'ευχαριστώ! Να σου πω, πότε θα έρθουν επιτέλους? 11.10 πήγε!

Τότε ακούγεται το κουδούνι.

Ν:Καταφωνή! (ανοίγοντας την πόρτα)
Λ:Δεν έλεγα να μου πέσει το λαχείο?
Νικ:Τι λες πάλι ρε χασοδίκη?
Λ:Τίποτα, τίποτα! Δε μου λες ρε ταρίφα, τι κάνατε τόση ώρα? Βαρεθήκαμε να σας περιμένουμε!
Μ:Μιλάει τώρα επειδή αργήσαμε 10'! Τι να πούμε εμείς που σας περιμένουμε πάντα τόσες ώρες!
Δ:Σταματήστε τώρα! Φτάνει! Χαρούμενη μέρα έχουμε!
Λ:Σωστά! Καθίστε να φάμε!

Και κάπως έτσι φτάνει και η ώρα της αντίστροφης μέτρησης για την άφιξη του νέου χρόνου!

Όλοι:Πέντε, τέσσερα, τρία, δύο, ένα! Καλή χρονιά!

Όλοι φιλιούνται και αγκαλιάζονται μεταξύ τους ευχόμενοι ο ένας στον άλλο για το νέο χρόνο που μόλις μπήκε!

Λ:Αγάπη μου, χρόνια πολλά!
Ν:Και καλά ελπίζω!
Λ:Αν είμαστε μαζί, εννοείται πως θα είναι!
Μ:Άντε παιδιά, σας εύχομαι το νέο έτος να σας φέρει κι ένα ακόμη μωράκι!
Ν:Ε, μην βιάζεστε! Σε 7μησι μήνες περίπου βλέπουμε!
Μ-Νικ-Ε-Λ:ΤΙ???
Λ:Μωρό μου, τι εννοείς?
Ν:Αυτό που κατάλαβες αγάπη μου! Σε λίγους μήνες θα έχουμε στην αγκαλιά μας άλλο ένα μωράκι!
Λ:Μωρό μμου, τι λες τώρα?! Αυτά είναι υπέροχα νέα! Από πότε το ξέρεις?
Ν:Εδώ και λίγες μέρες!
Λ:Και γιατί δεν μου το είπες?
Ν:Ήθελα να σου κάνω Πρωτοχρονιάτικη έκπληξη!
Λ:Η καλύτερη έκπληξη που μου έχουν κάνει ποτέ! (την αγκαλιάζει και τη φιλάει παθιασμένα)
Δ:Άντε βρε παιδιά, με το καλό!
Λ:Εσύ το ήξερες, ε?
Δ:Πώς το κατάλαβες?
Λ:Ε, από το τηλεφώνημα το πρωί! Δεν θέλει και πολύ μυαλό! Με όλα όσα της έλεγες ειδικά!
Ε:Τέλος πάντων! Με το καλό Νοράκι μου!

Και οι ώρες, όπως και οι μέρες πέρασαν! Λίγους μήνες μετά απέκτησαν άλλο ένα πανέμορφο κοριτσάκι και δυο χρόνια αργότερα ένα αγοράκι. Αυτά τα τρία παιδάκια συμπλήρωσαν την ευτυχία τους και την αγάπη τους, η οποία έμεινε για πάντα! Και η ζωή τους συνεχίστηκε το ίδιο όμορφα κι ευτυχισμένα για όλα τα υπόλοιπα χρόνια!


ΤΕΛΟΣ


Ελπίζω να σας άρεσε η ιστοριούλα μου και να μην σας κούρασα αυτές τις τρεις μέρες με τις συνέχειες!! please 5a
nora1
nora1
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Αιγόκερως Βουβάλι
Αριθμός μηνυμάτων : 562
Ημερομηνία εγγραφής : 11/12/2010
Ηλικία : 26

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σεναριάκια για Λουκανορική μπουμπούκα...by nora1!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Σεναριάκια για Λουκανορική μπουμπούκα...by nora1!!!!!

Δημοσίευση από EtheLaKi AgaPaei MaRaKi Παρ Φεβ 11, 2011 2:55 am

Φαντάζομαι τον Λουκά να μαγειρεύει :eskasa apo ta :eskasa apo ta :eskasa apo ta :eskasa apo ta :eskasa apo ta :eskasa apo ta :eskasa apo ta

Αχ υπέροχο τέλος και ήταν πολύ ωραίο έτσι όπως έμαθαν όλοι για το μωρό!Αχ κρίμα που τελίωσε το σενριάκι ελπίζω να έχουμε σύντομα καινούριο! agaph please
EtheLaKi AgaPaei MaRaKi
EtheLaKi AgaPaei MaRaKi
Aπόλυτη Ελληνίδα διαχειρίστρια!
Aπόλυτη Ελληνίδα διαχειρίστρια!

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 2449
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Βολτίτσες με τα φιλαράκια μου.! <3
Χιούμορ : Λένε ότι έχω αλλά εσείς θα μου πείτε..!

https://edemofunaki.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σεναριάκια για Λουκανορική μπουμπούκα...by nora1!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Σεναριάκια για Λουκανορική μπουμπούκα...by nora1!!!!!

Δημοσίευση από nora1 Παρ Φεβ 11, 2011 3:00 am

noraloukas_feggaropetra! έγραψε:Φαντάζομαι τον Λουκά να μαγειρεύει :eskasa apo ta :eskasa apo ta :eskasa apo ta :eskasa apo ta :eskasa apo ta :eskasa apo ta :eskasa apo ta

Αχ υπέροχο τέλος και ήταν πολύ ωραίο έτσι όπως έμαθαν όλοι για το μωρό!Αχ κρίμα που τελίωσε το σενριάκι ελπίζω να έχουμε σύντομα καινούριο! agaph please
Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για όλα τα καλά σου σχολιάκια Ελευθερία μου! Όσο για επόμενο σενάριο, θα δούμε! Κάτι θα κάνω, αλλά δεν δίνω και υποσχέσεις, γιατί δεν είμαι σίγουρη! Πάντως θα προσπαθήσω! Και πάλι ευχαριστώ και χαίρομαι πάρα πολύ που σου άρεσε! :ap:
nora1
nora1
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Αιγόκερως Βουβάλι
Αριθμός μηνυμάτων : 562
Ημερομηνία εγγραφής : 11/12/2010
Ηλικία : 26

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σεναριάκια για Λουκανορική μπουμπούκα...by nora1!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Σεναριάκια για Λουκανορική μπουμπούκα...by nora1!!!!!

Δημοσίευση από Nikou Τετ Απρ 06, 2011 8:39 pm

τελειοοοοοο!
Nikou
Nikou
Public Relations
Public Relations

Αιγόκερως Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 2611
Ημερομηνία εγγραφής : 04/01/2011
Ηλικία : 27
Ασχολίες : ποδόσφαιρο, μπιλιάρδο,χορός, πιάνο, κιθάρα, τραγούδι,ΕΔΕΜΟΦΑΝΑΚΙ
Χιούμορ : το παλεύουμε... :P ;)

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σεναριάκια για Λουκανορική μπουμπούκα...by nora1!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Σεναριάκια για Λουκανορική μπουμπούκα...by nora1!!!!!

Δημοσίευση από nora1 Τετ Απρ 06, 2011 10:33 pm

Σ'ευχαριστώ πολύ!
nora1
nora1
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Αιγόκερως Βουβάλι
Αριθμός μηνυμάτων : 562
Ημερομηνία εγγραφής : 11/12/2010
Ηλικία : 26

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σεναριάκια για Λουκανορική μπουμπούκα...by nora1!!!!! - Σελίδα 2 Empty Απ: Σεναριάκια για Λουκανορική μπουμπούκα...by nora1!!!!!

Δημοσίευση από Vikoula foka-veneti Πεμ Απρ 07, 2011 12:57 am

Πάρα πολύ ωραίο το τελος δεν το είχα δει.. Αχ συγκνιθηκα!
Vikoula foka-veneti
Vikoula foka-veneti
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Ιχθύς Σκύλος
Αριθμός μηνυμάτων : 2254
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010
Ηλικία : 30
Ασχολίες : Χορο, τραγουδι, μουσικη και ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ
Χιούμορ : Ελπιζω πως εχω

http://nora-loukas18.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 2 Επιστροφή  1, 2

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης