Edem forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Χρύσα Παπά-Βιογραφία

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Χρύσα Παπά-Βιογραφία Empty Χρύσα Παπά-Βιογραφία

Δημοσίευση από Kornilia_Petrakitsa Σαβ Φεβ 19, 2011 6:57 pm

Η Χρύσα Παππά γενήθηκε στη Θεσσαλονίκη στις 11/6 , είναι αποφοιτος της Δραματικής σχολής ''Προσκήνιο'' και του τμήματος ''Γαλλική γλώσσα και φιλολογία του Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου της Θεσσαλονίκης. Στο θέατρο συμμετείχε στις παραστάσεις ''Οθέλλος'' Σαιξπηρ , σκηνοθεσία Βαγγέλης Θεοδωρακόπουλος (θέατρο του νέου κόσμου), ''ψηλά απο την γέφυρα'' Μίλλερ (ΔΗΠΕΘΕ Ρούμελης) σκονοθεσία Αντώνης Βουγιούκας, ''Προμηθέας Δεσμότης'' Αισχύλου σκηνοθεσία Κώστας Καζάκος, ''Φούστα'' σκηνοθεσία Δαμιανός Κωνσταντινίδης, ''Με δύναμη απο την Κηφισία'' Κεχαίδη-Χαβιάρα (ΔΗΠΕΘΕ Βόρειου Αιγαίου), ''όνειρο καλοκαιρινής νυκτός'' Σαίξπηρ, σε σκηνοθεσία Γιάννης Καλατζόπουλος (ΔΗΠΕΘΕ Κέρκυρας), ''γυναίκα λούζερ'' Β.Σωτηρόπουλου σε σκηνοθεσία Αφροδίτη Ιωαννίδου (σύγχρονο θέατρο), ''παναγία των Παρισσίων'' Β.Ουγκό (σύγχρονο θέατρο Ροντίδη), Στην τηλεόραση πήρε μέρος στη τηλεοπτική σειρά: ''Αν μ'αγαπάς'', και σε guest star στις εξής :: ''επτά θαννάσιμες πεθερές'', ''κόκκινο δωμάτιο'', ''ζωή ξανά''. στον κινηματογράφο συμμετείχε στην ταινία μικρόυ μήκους ''μία στο εκκατομύριο'' σε σκηνοθεσία Παναγιώτη Φωτίου και στην ταινία μικρού μήκους ''ftat'' σε σκηνοθεσία Αλέξη Ιωάννου.

λιγα λόγια ακόμη:

Η Χρύσα γεννήθηκε στη Θεσσαλονίκη όπου και διέμενε μέχρι πριν από 4 χρόνια. Μόλις τελείωσε το λύκειο και περνώντας στο τμήμα γαλλικής φιλολογίας του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου γράφτηκε στη δραματική σχολή «Προσκήνιο» με σκοπό να πραγματοποιήσει το όνειρό της να γίνει ηθοποιός. Ταυτόχρονα παρακολουθούσε μαθήματα χορού και τραγουδιού. Αποφοιτώντας από τη δραματική σχολή και παίρνοντας το πτυχίο της στη γαλλική φιλολογία, η Χρύσα δραστηριοποιήθηκε ιδιαίτερα στον χώρο του θεάτρου παίρνοντας μέρος στις θεατρικές ομάδες του Ελεύθερου Θεάτρου Θεσσαλονίκης και στα ΔΠΘΕ Κέρκυρας και Λάρισας. Στην τηλεόραση είχε πάρει κάποιους ρόλους στη σειρά του Alpha «Αν μ αγαπάς» και στις «7 θανάσιμες πεθερές» του Mega.

Ο πρώτος της μεγάλος ρόλος είναι φέτος στην καθημερινή σειρά του MEGA .

«Τα μυστικά της Εδέμ» στην οποία υποδύεται τη Μελίτα, μία γυναίκα προερχόμενη από μια πολύ πλούσια οικογένεια, παντρεμένη, με ένα ανήλικο παιδί, η οποία είναι αποκλεισμένη από την καθημερινή πραγματικότητα λόγω της υπερπροστατευτικής της οικογένειας... Καθώς ωστόσο της αποκαλύπτεται η απιστία του συζύγου της και μαθαίνει διάφορα μυστικά της οικογενείας της έρχεται αντιμέτωπη με δυσκολίες, πρωτόγνωρες γι αυτή, τις οποίες καλείται να αντιμετωπίσει...
Kornilia_Petrakitsa
Kornilia_Petrakitsa
Admin
Admin

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 655
Ημερομηνία εγγραφής : 11/01/2011
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Παναγώτης Πετράκης και ξερό ψωμί
Χιούμορ : Οχι σαν του Λουκα αλλα καλοοοο!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρύσα Παπά-Βιογραφία Empty Απ: Χρύσα Παπά-Βιογραφία

Δημοσίευση από maraki_loukanoritsa Σαβ Φεβ 19, 2011 11:12 pm

Ευχαριστουμε! Πραγματικα η κ.Παπα ειναι συγκλονιστικη! agkalista Την ειδα στο θεατρο και ηταν απιστευτη!
maraki_loukanoritsa
maraki_loukanoritsa
Μυστικοφανάκι
Μυστικοφανάκι

Αριθμός μηνυμάτων : 100
Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2011
Ασχολίες : Παναγιώτης Πετράκης
Χιούμορ : Οχι σαν του Λουκα αλλα κατι κανουμε!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Χρύσα Παπά-Βιογραφία Empty Απ: Χρύσα Παπά-Βιογραφία

Δημοσίευση από EtheLaKi AgaPaei MaRaKi Σαβ Φεβ 19, 2011 11:16 pm

Ευχαριστούμε!Δεν ξέρω γιταί αλλά η Χρύσσα που αρέσει τρελά της έχω μία αδυναμία!Την έχω δει από κοντά κια πραγατικά συγκλονίστηκα είναι πολύ όμορφη και πολύ γλυκιά!
EtheLaKi AgaPaei MaRaKi
EtheLaKi AgaPaei MaRaKi
Aπόλυτη Ελληνίδα διαχειρίστρια!
Aπόλυτη Ελληνίδα διαχειρίστρια!

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 2449
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Βολτίτσες με τα φιλαράκια μου.! <3
Χιούμορ : Λένε ότι έχω αλλά εσείς θα μου πείτε..!

https://edemofunaki.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης