Edem forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Τα Μυστικα Της Εδεμ

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Τα Μυστικα Της Εδεμ Empty Τα Μυστικα Της Εδεμ

Δημοσίευση από N.L.D.N.M.E Δευ Ιαν 31, 2011 1:25 am

Το καλοκαίρι του 1993, έξι έφηβοι, η Εύα, ο Mάνος, ο Νικόλας, η Δάφνη, ο Λουκάς και η Νόρα συναντιούνται σε μια κατασκήνωση και γίνονται «η παρέα της φεγγαρόπετρας». Το τελευταίο βράδυ, βλέπουν τ’ αστέρια να πέφτουν και εκφράζουν ο καθένας τη δική του ευχή για το μέλλον. Η Εύα ονειρεύεται να γίνει διάσημη ηθοποιός. Ο Mάνος θέλει να «κατακτήσει» τον κόσμο. Ο αδελφός του Νικόλας εύχεται να γίνει γιατρός, για να βοηθήσει τα φτωχά παιδιά. Ο Λουκάς και η Νόρα, θέλουν και οι δύο να γίνουν δικηγόροι για να υπερασπίζονται τους αδύναμους. Η Δάφνη θέλει μόνο να γίνει καλός άνθρωπος! Εκείνη την νύχτα, όμως, αρχίζει και η αντίστροφη μέτρηση για να γίνουν τα όνειρα εφιάλτης.

Δεκαπέντε χρόνια μετά, οι έξι φίλοι συναντιούνται στην καθιερωμένη ετήσια συνάντηση της «παρέας της φεγγαρόπετρας». Ο Μάνος έχει γίνει ένας αδίστακτος επιχειρηματίας, με στόχο μόνο το κέρδος. Είναι παντρεμένος με την Μελίτα, κόρη του μεγαλοδικηγόρου Πέτρου Ρούσσου και έχει μια κόρη. Η Εύα δεν έγινε διάσημη ηθοποιός, αλλά ερωμένη του Μάνου. Στο Παρίσι, όπου ζει εδώ και χρόνια, έκανε τολμηρές φωτογραφήσεις ως μοντέλο και αισθησιακές ταινίες «τέχνης». Ο Νικόλας, αιώνια κρυφά ερωτευμένος με την Εύα, έγινε γιατρός, όπως το ονειρευόταν και ετοιμάζεται να παντρευτεί την Δάφνη, η οποία έχει αγοράσει την τραπεζαρία της παλιάς τους κατασκήνωσης και έχει φτιάξει βιοτεχνία ρούχων. Ο Λουκάς και η Νόρα έγιναν δικηγόροι, αλλά δεν υπερασπίζονται φτωχούς και αδυνάτους. Υπερασπίζονται όσους έχουν να πληρώσουν τις υπέρογκες αμοιβές του δικηγορικού γραφείου του Πέτρου Ρούσσου, όπου εργάζονται!

Η Εύα επιστρέφει στην Ελλάδα και συνειδητοποιεί ότι ο Μάνος δε θα χωρίσει τη γυναίκα του για να την παντρευτεί. Για να τον εκδικηθεί, τα φτιάχνει με τον Νικόλα. Αυτός, δέσμιος του έρωτά του για εκείνη, τινάζει στον αέρα τον επικείμενο γάμο του με την Δάφνη. Έτσι, η Εύα αποκτά μια ορκισμένη εχθρό. Η Δάφνη μαθαίνει πως η μητέρα της δεν τους εγκατέλειψε. Στην πραγματικότητα, ο πατέρας της, ο Ηλίας την σκότωσε -κατά λάθος- σε έναν καβγά, εξαιτίας της Εύας. Το μίσος της για εκείνη γίνεται απύθμενο. Παράλληλα, η Νόρα γνωρίζει τον Στέλιο που είναι ο άντρας των ονείρων της. Τον ερωτεύεται τρελά, αλλά ο κολλητός της, ο Λουκάς, τον αντιμετωπίζει με σκεπτικισμό. Ο Στέλιος θέλει -για λόγους εκδίκησης- να βυθίσει την Νόρα στην απόλυτη δυστυχία.

Η Εύα παντρεύεται τον Νικόλα. Αυτός κάνει ό,τι μπορεί για να κερδίσει την αγάπη της αλλά ο Μάνος καραδοκεί. Για λόγους εγωισμού και ανταγωνισμού με τον αδελφό του, πολιορκεί την Εύα και την κάνει να υποκύψει ξανά. Η Δάφνη φροντίζει να το μάθει αυτό ο Νικόλας. Έτσι, εκείνος αλλάζει εντελώς συμπεριφορά απέναντι στη γυναίκα του. Παραμένει παντρεμένος, αλλά δείχνει ότι την θεωρεί σκουπίδι.Όλη του η προσοχή στρέφεται στην επιστήμη του. Διαπιστώνει αύξηση κρουσμάτων ενός σπάνιου είδους καρκίνου, στην περιοχή όπου έχει το εργοστάσιό του ο αδελφός του. Τον προειδοποιεί να το κλείσει. Ο Μάνος, όμως, δεν έχει μάθει ούτε να υπακούει, ούτε να χάνει. Δε διστάζει να κλείσει τον αδελφό του στο ψυχιατρείο. Η Εύα που, όλο αυτό το διάστημα, έβλεπε το μεγαλείο της ψυχής του Νικόλα καταλαβαίνει ότι τον έχει αγαπήσει βαθιά. Αλλάζει στάση και γίνεται ο πολύτιμος σύμμαχός του. Για να τον σώσει δίνει διμέτωπο αγώνα με τον Μάνο και με την Δάφνη. Ο Πέτρος, βιώνει από τη μία την απογοήτευση που ο γιος του, ο Φίλιππος δε θέλει να ακολουθήσει τα επαγγελματικά του χνάρια και, από την άλλη, το τέλμα του γάμου του με την Αμαλία. Αποφασίζει να ζητήσει διαζύγιο. Ταυτόχρονα η Εύα έχει να αντιμετωπίσει την μητέρα της Αγγέλα και την δεκατετράχρονη αδελφή της Μαρίλια, η οποία, όμως, στην πραγματικότητα, είναι κόρη της.

Κι αυτό είναι μόνο ένα από ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ.


Πρωταγωνιστούν:
Δάνης Κατρανίδης (Πέτρος Ρούσσος), Βάνα Πεφάνη (Αμαλία Ρούσσου), Παναγιώτης Μπουγιούρης (Μάνος Λύτρας), Φαίη Ξυλά (Εύα Χαρίτου), Παναγιώτης Πετράκης (Λουκάς Βενέτης), Αντιγόνη Δρακουλάκη (Νόρα Φωκά), Κωνσταντίνος Γιαννακόπουλος (Νικόλας Λύτρας), Γεωργία Γεωργόνη (Δάφνη Γεραλή), Γιώργος Νανούρης (Στέλιος Μορίδης), Χρύσα Παππά (Μελίτα Ρούσσου Λύτρα), Περικλής Κασσανδρινός (Χρήστος), Μαίρη Χήναρη (Αγγέλα Χαρίτου), Μαίριλυν Διονά (Μαρίλια Χαρίτου) και ο Κώστας Αρζόγλου (Ηλίας Γεραλής)
N.L.D.N.M.E
N.L.D.N.M.E
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Υδροχόος Βουβάλι
Αριθμός μηνυμάτων : 1355
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010
Ηλικία : 27
Ασχολίες : ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΗΝ ΕΔΕΜ....
Χιούμορ : ΠΟΛΥ(ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΛΕΩ ΑΤΑΚΕΣ ΤΟΥ ΛΟΥΚΑΝΟΡΙΚΟΥ ΖΕΥΓΑΡΙΟΥ)

https://www.facebook.com/search.php?q=metai%20fation&init=qui

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα Μυστικα Της Εδεμ Empty Απ: Τα Μυστικα Της Εδεμ

Δημοσίευση από EtheLaKi AgaPaei MaRaKi Δευ Ιαν 31, 2011 1:32 am

Καταπληκτικό!Μας θυμίζεις πολύ ωραία πράγματα!Θέλω συνέχεια!
EtheLaKi AgaPaei MaRaKi
EtheLaKi AgaPaei MaRaKi
Aπόλυτη Ελληνίδα διαχειρίστρια!
Aπόλυτη Ελληνίδα διαχειρίστρια!

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 2449
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Βολτίτσες με τα φιλαράκια μου.! <3
Χιούμορ : Λένε ότι έχω αλλά εσείς θα μου πείτε..!

https://edemofunaki.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα Μυστικα Της Εδεμ Empty Απ: Τα Μυστικα Της Εδεμ

Δημοσίευση από N.L.D.N.M.E Δευ Ιαν 31, 2011 1:38 am

noraloukas_feggaropetra! έγραψε:Καταπληκτικό!Μας θυμίζεις πολύ ωραία πράγματα!Θέλω συνέχεια!
Ναι....θα βαλω....Σε Λιγο....
N.L.D.N.M.E
N.L.D.N.M.E
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Υδροχόος Βουβάλι
Αριθμός μηνυμάτων : 1355
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010
Ηλικία : 27
Ασχολίες : ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΗΝ ΕΔΕΜ....
Χιούμορ : ΠΟΛΥ(ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΛΕΩ ΑΤΑΚΕΣ ΤΟΥ ΛΟΥΚΑΝΟΡΙΚΟΥ ΖΕΥΓΑΡΙΟΥ)

https://www.facebook.com/search.php?q=metai%20fation&init=qui

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα Μυστικα Της Εδεμ Empty Απ: Τα Μυστικα Της Εδεμ

Δημοσίευση από Vikoula foka-veneti Δευ Ιαν 31, 2011 5:45 am

Αγαπη θυμιζει τραγικα την εδεμ και μ αρεσει... Περιμενω να αρχησεις!
Vikoula foka-veneti
Vikoula foka-veneti
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Ιχθύς Σκύλος
Αριθμός μηνυμάτων : 2254
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010
Ηλικία : 30
Ασχολίες : Χορο, τραγουδι, μουσικη και ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ
Χιούμορ : Ελπιζω πως εχω

http://nora-loukas18.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τα Μυστικα Της Εδεμ Empty Απ: Τα Μυστικα Της Εδεμ

Δημοσίευση από EtheLaKi AgaPaei MaRaKi Δευ Φεβ 14, 2011 12:27 am

Επειδή ζήτησε η Ειρήνη να κλειδωθεί αυτό το σενάριο θα κλειδωθεί
EtheLaKi AgaPaei MaRaKi
EtheLaKi AgaPaei MaRaKi
Aπόλυτη Ελληνίδα διαχειρίστρια!
Aπόλυτη Ελληνίδα διαχειρίστρια!

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 2449
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Βολτίτσες με τα φιλαράκια μου.! <3
Χιούμορ : Λένε ότι έχω αλλά εσείς θα μου πείτε..!

https://edemofunaki.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης