Edem forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ενα σπιτι για δυο...

+11
Manos+Eva=L.V.F.E.
Maria_PetrakoBougiouritsa
TReLi DRakouLitCa MaRia
Nikou
ειρηνη7
Kornilia_Petrakitsa
eirhnh-faih
N.L.D.N.M.E
nora1
EtheLaKi AgaPaei MaRaKi
Vikoula foka-veneti
15 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Ενα σπιτι για δυο... Empty Ενα σπιτι για δυο...

Δημοσίευση από Vikoula foka-veneti Δευ Δεκ 13, 2010 5:41 am

Τι γινεται οταν ενας κοινος συγγενης δυο ανθρωπων που δεν εχουν συναντηθει ποτε πεθαινει και τους αφηνει απο κοινου μια περιουσια??? Φιλιες θα αναταραχθουν, συναισθηματα θα ανμηχθουν, ονειρα θα σπασουν σαν γυαλι, ελπιδες θα διμηουργιθουν, και Ενας μεγαλος ΕΡΩΤΑΣ θα γεννηθει αναμεσα σε δυο τοσο διαφορετικους μα και τοσο ιδιους ανθρωπους!!!!!!

Υποθεση: Νορα: Μια γυναικα 25 χρονων εργαζεται ως νηπιαγωγος στην Αθηνα. Ηρθε απο την Μονεμβασια. Ζει σε ενα διαμερισμα στο Κολονακι! Ψηλη κοκκινομαλα γλυκια, ανενδοτη, πεισματαρα, αλλα και ρομαντικη, (αν και δεν το διχνει) φιλικη, αγωνιστρια,εργασιομανης!!! Το ονειρο της να κανει οικογενεια! Καλοκαιρι.Ο θειος της Ανδρεας πεθαινει τοτε. Στο σπιτι της ερχεται ενα γραμμα που την θελει στην κηδεια του....Αποφασισμενη να βρεθει εκει εκει οπου για πρωτη φορα θα αντιμετωπισει τον μεγαλυτερο της φοβο θα ερθει αντιμετωπει με τους συγγενοις της. Ηταν βλεπετε παιδι του Ευκλειδη που τα παρατησε ολα για να παντρευτει Την Λια την μητερα της και απο τοτε δεν ηθελε να ξερει κανεις για αυτους!
Λουκας:Ενας αντρα 25 χρονων, εχει αναλαβει την εταιρια του Ανδρεα. Ηταν θετος γιος του τον ανελαβε οταν παντρευτηκε την μητερα του την Μαριλιζα τοτε ηταν 5. Ζει σε μια μονοκατοικια στο Χαλανδρι. Ψηλος μελαχρινος το ονειρο καθε γυναικας, εργασιομανης φιλοδοξος, πεισματαρης, γλυκος, οξυθυμος, ανενδοτος, ιχνος ρομαντισμου (τουλαχιστον αυτο διχνει).Ο πατερας του πεθαινει. Στην κειδια του θα πρεπει να ερθει αντιμετωπος με αυτην αγνωστη την Νορα που ηταν η αγαπημενη του ανηψια που την ειχε σαν κορη του! Την λατρευε...Εεκινος ζηλευε ηξερε απ οταν την ειδε οτι κατι δεν θα πηγαινε καλα...την μισουσε χωρις να την ξερει. του το ειχαν μεταδωσει το μισος....
Μανος: Φιλος της Νορας. Ειναι γυμναστης εχει δικο του γυμναστηριο λατρευει την Αδερφη του την Δαφνη...
Δαφνη: Φιλη της Νορας απο τοτε που ηταν παιδια! Ειναι δασκαλα. Λατρευει τα παιδια και τον αδερφοτης τον Μανο...
Στεφανος: Φιλος των παιδιων και συνεργατης του Χρηστου...
Χρηστος: Ο δεσμος της Νορας. Ειναι οικονομικος συμβουλος.
Νικολας: Φιλος του Λουκα εδω και χρονια απο παιδια. Γιατρος. Γυναικολογος. Παντα στηριζει τον φιλο του...
Ευα: Φιλη των αγοριων. Ειναι μοντελο... το ονειρο της η καριερα...
Μελιτα: Φιλη των παιδιων αρραβωνιαστικια του Στεφανου. Ειναι σχεδιαστρια ρουχων...
Νταιζη: Η κοπελα του Λουκα (οχι για πολυ) ειναι γλαστρα....Πρωην και του Χρηστου....
Vikoula foka-veneti
Vikoula foka-veneti
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Ιχθύς Σκύλος
Αριθμός μηνυμάτων : 2254
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010
Ηλικία : 30
Ασχολίες : Χορο, τραγουδι, μουσικη και ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ
Χιούμορ : Ελπιζω πως εχω

http://nora-loukas18.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ενα σπιτι για δυο... Empty Απ: Ενα σπιτι για δυο...

Δημοσίευση από EtheLaKi AgaPaei MaRaKi Δευ Δεκ 13, 2010 5:45 am

Τέλειο!Για μια ακομα φορα καταπληκτικο!Μπραβο σου!
EtheLaKi AgaPaei MaRaKi
EtheLaKi AgaPaei MaRaKi
Aπόλυτη Ελληνίδα διαχειρίστρια!
Aπόλυτη Ελληνίδα διαχειρίστρια!

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 2449
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Βολτίτσες με τα φιλαράκια μου.! <3
Χιούμορ : Λένε ότι έχω αλλά εσείς θα μου πείτε..!

https://edemofunaki.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ενα σπιτι για δυο... Empty Απ: Ενα σπιτι για δυο...

Δημοσίευση από nora1 Τρι Δεκ 14, 2010 12:41 am

Πόλύ ωραίο Βικούλα!!! ΜΗν αργείς όμως! Βάλε γρήγορα και τις υπόλοιπες συνέχειες!!!!!!!!!
nora1
nora1
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Αιγόκερως Βουβάλι
Αριθμός μηνυμάτων : 562
Ημερομηνία εγγραφής : 11/12/2010
Ηλικία : 26

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ενα σπιτι για δυο... Empty Απ: Ενα σπιτι για δυο...

Δημοσίευση από Vikoula foka-veneti Τετ Δεκ 15, 2010 7:55 pm

Σας ευχαριστω και συνεχιζω...
Παιδια στην αρχη γραψτε λαθος η Αδερφη του αντρεα τα παρατησε ολα για να παντρευτει τον Ευκλιδη....

Επεισοδιο Ν0 1

Σε ενα σπιτι στο Κολονακι...

Το ξυπνητηρι χτυπησε 6:30. Μια γυναικα κοκκινομαλα σηκωθηκε απο το κρεββατι και το εκλεισε...Πληθηκε. Ντυθηκε και εκατσε να πιει τον καφε της. Επρεπε να φυγει να παει στο νηπιαγωγιο στην δουλεια της. Τελευταια μερα στο σχολειο...Αισθανοταν οτι κατι δεν πηγεναι καλα αυτην την μερα. Αραγε ειχε δικο?

Νορα: (μονολογει) Αχ Χρηστε μου 7:30 πηγε ωρα να πηγαινω στο νηπιο....
Χτυπα το τηλεφωνο.
Ναι ελα Μανο....ναι θα ερθω μετα το σχολειο...οχι τιποτα καλα ειμαι...απλως τωρα ξυπνησα... τα λεμε το βραδυ....

Καπου στο Χαλανδρι...

Ενας αντρας στην κουζινα με την κοπελα του πινουν καφε....

Λουκας: Αντε ρε Νταιζη τελειωνε θα αργησω θα φωναζει ο μπαμπας παλι...
Νταιζη: Καλα καλα ερχομαι...
Λουκας: Εοιτελους...Αντε παμε...Και το βραδυ θα παμε απο του Νικολα...
Νταιζη: Ενταξει αγαπη μου (τον φιλαει πεταχτα)

Στην εταιρια....

Ανδρεας: Ναι πριγκιπισσα μου να προσεχεις και γω καλα θα ειμαι στο υποσχομαι και μην ξεχνας σε λιγες μερες θα γνωρισεις την οικογενεια μου...
Λουκας: Καλημερα μπαμπα συγνωμη που αργησα...
Ανδρεας: Ναι σε αφηνω...Καλημερα Λουκα δεν πειραζει παιδι μου...
Η μερα κυλησε ηρεμα...
Το ιδιο βραδυ στο Λυκαβιτο στο Σπιτη της Δαφνης και του Μανου...
Δαφνη: Καλα τι εχεις εσυ χαλια φεναισαι?
Νορα: Τιποτα...απλα αισθανομαι οτι κατι θα γινει...Ειδα ψαρια στον υπνο μου και λενε οτι ειναι λαχταρα!
Μανος: Βλακειες λες παλι!
Νορα: Ναι εχεισ δικιο.Λοιπον τι καλο μας εφτιαξες Δαφνη?
Δαφνη:Οχι εγω ο Μανος...
Μανος: Κολοκυθακια, πατατες τηγανητες, κρασακι και μπριζολες...
Νορα: Κια γω που ειχα ορεξη για σουσι....
Εκεινη την ωρα ερχεται ο Μανος με το κρασι παραπαταει και το κρασι βρισκεται πανω στο ασπρο χαλι κακο σιμαδι..και αυτο...Χτυπαει το κινητο της Νορας η οποια ηταν ορθια εστρωνε τραπεζι το σηκωνει και...
Νορα: Ναι?
Αρχιζει να χλωμιαζει σε δευτερολεπτα εχει πεσει λιποθυμη....
Την ιδια στιγμη στο Πασαλιμανι Στο σπιτι του Νικολα...
Νικολας: Αντε ρε παιδια που ησασταν?
Λουκας: Στην Νταιζη τα παραπωνα...
Ευα: Ειανι και αυτη εδω? ( με χολη στην φωνη)
Νταιζη: Ναι γιατι? Γεια σου Νικολα...
Ευα: Ετσι...
Νικολας: Τι εχεις εσυ απο το πρωι?
Ευα: Ειδα ψαρι στον υπνο μου...Λαχταρα... Να την ηρθε...
Εκεινη τη στιγμη χτυπα το κινητο του Λουκα....
Λουκας: Ναι? Μαμα τι εχεις κλαις? Μαμα τι εγινε πες μου γιατι κλαις? Ναι ο μπαμπας τι επαθε?
Τι??????
Πισω στο Λυκαβιτο...
Δαφνη: Νορα νορακι τι εγινε?
Νορα: Ο Θειος μου παιδια....
Μανος: Τι επαθε Νορα?
Νορα: Πεθανε καρδιακη προσβολη...
Στο Πασαλιμανι...
Ευα: Λουκα τι επαθες παιδι μου?
Νικολας: Γιατι εχεις το χρωμα της μπανανας τι εγινε?
Λουκας: Ο πατερας μου Νικολα πεθανε... :
Σιωπη και στα δυο σπιτια τελικα ναι η διαισθηση της Νορας ηταν σωστη κατι δεν πηγε καλα αυτην την μερα. 2 ανθρωποι εχασαν ολων τους τον κοσμο...2 ανθρωποι που αγαπουσαν αυτο που μολις εχασαν.....
Vikoula foka-veneti
Vikoula foka-veneti
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Ιχθύς Σκύλος
Αριθμός μηνυμάτων : 2254
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010
Ηλικία : 30
Ασχολίες : Χορο, τραγουδι, μουσικη και ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ
Χιούμορ : Ελπιζω πως εχω

http://nora-loukas18.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ενα σπιτι για δυο... Empty Απ: Ενα σπιτι για δυο...

Δημοσίευση από EtheLaKi AgaPaei MaRaKi Τετ Δεκ 15, 2010 8:00 pm

Τελειο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Μπραβο!Για μια ακομα φορα υποκλεινομαι!
EtheLaKi AgaPaei MaRaKi
EtheLaKi AgaPaei MaRaKi
Aπόλυτη Ελληνίδα διαχειρίστρια!
Aπόλυτη Ελληνίδα διαχειρίστρια!

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 2449
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Βολτίτσες με τα φιλαράκια μου.! <3
Χιούμορ : Λένε ότι έχω αλλά εσείς θα μου πείτε..!

https://edemofunaki.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ενα σπιτι για δυο... Empty Απ: Ενα σπιτι για δυο...

Δημοσίευση από Vikoula foka-veneti Παρ Δεκ 31, 2010 1:55 am

Επεισοδιο 2

Το ιδιο βραδυ η Νορα γυρισε στο σπιτι της. Ηταν κομματια πηρε αμεσως τους γονεις της τηλεφωνο να τους πει τα νεα. Μολις το εκλεισε ξεσπασε σε κλαματα. Κλαματα με λυγμους. Δεν μπορουσε να μιστεψει αυτο που ειχε ακουσει στο τηλεφωνο. Τα λογια της γραμματεος του ηταν ξεκαθαρα <<ο Ανδρεας ειναι νεκρος καρδιακη προσβολη>>. Πως θα πηγαινε την επομην μερα στην κηδεια ξερωντας οτι ολοι θα την κοιτουν με μισος γιατι η μητερα της τα ειχε παρατησει ολα για να ζησει τον ερωτα? Πως θα πηγαινει εκει οπου θα την εδειχναν εκει μονη της χωρις κανεναν στο πλευρο της να την στηριξει? Ητνα δυσκολο το ηξερε καλα αλλα μονολογισε....

Νορα: Θα παω του το χρωσταω να παω πρεπει να παω οτι κιαν γινει οπως κιαν με κοιταξουν οτι κιαν πουν. Θα παω κι ας μου βγει σε κακο....

Την ιδια ωρα στο σπιτι του Λουκα....

Λουκας: Μαμα μην κλαις σε παρακαλω φτανει δεν μπορω να σε βλεπω ετσι δεν το αντεχω ποναω καταλαβετο....
Μαριλιζα: Λουκα μου παιδι μουθ εσυ μου εμεινοες μονο δεν θα αντεξω να σε χασω σε παρακαλω μην μου φυγεις και εσυ σε ικετευω....
Λουκας: Δεν θα φυγω μαμα το υποσχομαι ποτε δεν θα σε αφησω μονη σου....
Το βραδυ περασε με πονο για αυτους τους ανθρωπους ενω καποιο αλλοι σκεφτονταν τους φιλους τους. Η επομενη μερα μια μερα δυσκολη για ολους κυριως ομως για την Νορα. Ετοιμαζοταν να παει στην κηδεια ηξερε να αντιπετοπιζει καταστασεις αλλα αυτο θα το αντεχε?
Μια μερα δυσκολη γιατι οταν πρεπει να πεις το τελευταιο αντιο μεσα σου υποφερεις πεθαινεις και εσυ ετσι ενιωθαν ολοι τους συγγενεις και φιλοι του Ανδρεα που ηταν εκει στο νεκροταφειο να του πουν το στερνο αντιο....

Στο νεκροταφειο....

Θεια Λουκα: Κοιτα την παιδι μου εχει το θρασος να εμφανιζεται εδω δεν εχει ουτε ιερο ουτε οσιο....
Λουκας: Αυτη ειναι η ανιψια του θεια?
Θεια: Ναι παιδι μου αυτη ειναι και δεν ντρεπεται καθολου να εμφανιζεται εδω....Δεν σεβαστηκε ουτε τον θανατο του...
Μαριλιζα: Γιατι αντρεα μου γιατι με αφησες μονη ε τι θα κανω εγω τωρα???
Η Νορα στεκοταν απομακρυσμενη απο ολους εκει λιγο πιο περα ακουγε τα κακοβουλα σχολια εις βαρος της αλλα και σχολια που εθιγαν τους γονεις της...
Θεια: Ιδια η μανατης ξεδιαντροπη κανεναν δεν σεβαστηκε...
Λουκας: Εκεινη που ειναι θεια η μητερα της?
Θεια: Εδειξε οτι εχει αξιοπρεπεια αν μπορεις να το πεις και εστειλε την κορη της αντι να ερθει η ιδια....Απο κει να καταλαβεις μονο τα λεφτα του θςλουν αγορι μου νατο θυμασε...
Λουκας: Φενεται θεια απο μακρυα εκμεταλευτρια και αυτη σαν την μητερα της μπαμ κανει τιποτα δεν σεβεται ουτε την μνημη του μπαμπα ουτε εμας που ημασταν παντα εδω για αυτον εκεινη ποτε δεν ηταν εδω μονο τωρα που πεθανε γιατι εχει περιουσια.....
Η Νορα ακουγε μεσα της εβραζε ηθελε να απαντησει τι να πει ομως ? Να φωναξει να βρισει ποχι δεν θα τους εκανε την χαρη...Θα το παλευε μονη της....Ειχε τον τροπο της....Γυρισε τους κοιταξε αφησε τα λουλουδια στον ταφο του θειου της και εφυγε με ματια δακρυσμενα και κοκκινα απο το κλαμμα μολις τελειωσε η τελετη....Ξαφνικα την πλησιασε ενας δικηγορος....

Δικηγορος: Κυρια Φωκα?
Νορα: Μαλιστα.
Δικηγορος: Ηθελα να σας μιλησω για την διαθηκη του θειου σας...
Νορα: Δεν ενδιαφερομαι δωστε τα χρηματα σε εκεινους εγω δεν θελω τιποτα....(ειπε με φωνη που μολις ακουστηκε)
Δικιγορος: Το ξερω αλλα για να την ανοιξω θα πρεπει αυριο να ειστε ολοι στο γραφειο μου αυτη ηταν η επιθυμια του θειου σας...Αυτη ειναι η διευθυνση (της δινει ενα χαρτι) θα σας περιμενω αυριο το πρωι στις 11...Συλυπητηρια...
Νορα: Ευχαριστω....και αφου δεν γινεται αλλιως θα σας δω αυριο...

Λιγο πιο εκει....

Λουκας: Την ειδες θεια καμια αντιδραση σε οτι τις ειπε αυτος κουνουσε το κεφαλι καταφατικα καλα μου τα λεγες εσυ...
Θεια: Εγω παντα εχω δικιο αγορι μου....
Εκεινο το βραδυ δεν ηθελε τιποτα ξαπλωσε νωρις δεν κοιμοταν αλλα δεν ειχε διαθεση για τιποτα....
Την επομενη μερα ετοιμαζονταν να παει στο στομα του λυκου το ηξερε αλλα δεν μπορουσε ναα προσβαλει την επιθιμια του θειου της τον αγαπουσε τοσο πολυ....
Στο γραφει....
Θεια: Αντε καλε κυριε δικηγορε μου θα αρχισετε?
Δικηγορος: Δεν μπορω πρεπει να ειναι ολοι παρωντες...
Λουκας: Μα ειμαστε ολοι παρωντες....
Δικηγορος: Οχι (χτυπημα πορτας) Περαστε....
Νορα: Καλημερα σας...
Μπηκε μεσα φορωντας ενα μακρυ μαυρο φορεμα μεχρι το γονατο και ισιο παπουτσι την κοιτουσαν ολοι καλα καλα....
Δικηγορος: Καλημερα σας κυρια Φωκα πως ειστε?
Νορα: Χαλια....Δεν κοιμηθηκα καλα χτες ημουν και μοη χωρις τους δικους μου και καταλαβενεται....
Θεια: Πως καταλαβαινουμε σκεφτοσουν τι θα κερδισεις απο αυτην την διαθηκη...
Η Νορα δεν απαντησε...
Δικηγορος: Λοιπον ας αρχισουμε....Εγω ο Ανδρεας Βενετης..........
Ο Δικηγορος αρχισε να διαβαζει την διαθηκη ως που εφτασε στο σημειο που ολοι περιμεναν
Δικηγορος: στην γυναικα μου Μαριλιζα αφηνω το σπιτι μας στον Κολονο για μονημη κατοικια την οποια δικαιουτε με καθε νομιμοτητα. Στον γιο μου Λουκιανο 'Η Λουκα γιατι ετσι τον βλεπω του αφηνω την εταιρια εδω στην Αθηνα και στην Αμερικη και το ποσο των 10.000.000....Στην αδερφη μου Την Ναταλια το σπιτι της στην Μονεμβασια και στην Πατρα που ξερω οτι της αρεσει αρκετα....
Θεια: Ερε χαρες που θα κανει αν το μαθει....
Δικηγορος: Σιωπη! Στην αδερφη της γυναικας μου Φενιας αφηνω την καλη μου την καρδια....
Θεια: Μας υπχρεωσες!
Δικηγορος: Τελος στην πολυαγαπημενη μου ανηψια Ελεωνορα Φωκα η Νορα οπως την φωναζαμε απο παιδι αφηνω το ποσο των 10.000.000 ευρω για να κανει το ονειρο της πραγματικοτητα το σπιτι μου στη Θεσσαλονικη και το σπιτι οπου της εκανα δωρο για να μενει... Μικρη μου το σπιτι στην Μονεμβασια ειναι δικο σου για σενα το αφησα στους γονεις σου....
Θεια: Βεβαια ολα για το γυναιο στην οικογενεια του τιποτα μονο ψιχουλα τι τα θες αλλοι σου στεκονται αλλοι τα περνουνε....
Η Νορα δεν αντεξε και ξεσπασε....
Νορα: Με συνχορητε πολυ αλλα και εγω οικογενεια του ειμαι αιμα του κορη της αδερφης του...
Θεια: Ναι καλη τσουλιτσα και αυτη και ελεγα και εγω σε ποιον εμοιασες...
Νορα: Δεν σας επιτρεπω να μιλατε ετσι για την μητερα μου εκεινη με μεγαλωσε με αρχες και αξιες που εσεις δεν εχετε απ' οτι βλεπω...
Λουκας: Ελα ασε τους τσαμπουκαδες τωρα και κατσε κατω μην αρχισω εγω και αλληξ φορα στην θεια μου να μιλας καλυτερα.....Συγνωμη κυριε Αντωνιου ο πατερας μου ειχε και ενα εξωχικο στην Παρνηθα αυτο?
Δικηγορος: Συνεχιζω λοιπον. Τελος το εξωχικο μου στην Παρνηθα ειναι ενα μερος που λατρευω το σπιτι λοιπον το αφηνω....Στην Νορα και τον Λουκα...
Θεια-Λουκας: Τιιιιιι?
Νορα: Τι εννοειτε?
Δικηγορος: Υπαρχει εξιγηση. Επειδη αυτο το σπιτι ειναι το πιο ομορφο που θα βρειτε ηθελα να το εχετε απο κοινου....(σταματα για λιγο)
Μαριλιζα: Τι συμβαινει?
Δικηγορος: Στη διαθηκη υπαρχει ενας ορος.Θελετε να ακουσετε?
Λουκας: Ναι...Αντεξαμε τοσα ενα ακομα δεν ειναι τιποτα....(κοιταξε με κακια την Νορα)Δικηγορος: Για να υσχησει αυτη η διαθηκη θα πρεπει ο Λουκας και η Νορα να ζησουν μαζι 2 μηνες στο σπιτι στη Αραχωβα αν τα καταφερουν τοτε ολοι θα παρουν το μεριδιο τους απο την διαθηκη αν οχι η αν καποιος αρνηθει τοτε ολα πηγαινουν σε υδρυματα εκτος παο το σπιτι που εμενα μετην συζηγο μου το διαμερισμα του γιου μου και το σπιτι στην Μονεμβασια και εδω στην Αθηαν της Νορας....
Θεια: Δεν ειναι δυαντον η αυτο η τιποτα? Θα προσβαλλω την διαθηκη αυτη αυτη του ειπε να τα γραψει ετσι αυτη....
Μαριλιζα: Σταματα πια το κοριτσακι δεν φταιει σταματα εχεις κανει και τον γιο μου σαν και σενα τι φταιε το κοριτσι για τα λαιη της μητερας της ε?
Νορα: Εγω ηρθα εδω με σκοπο να μην δεχτω τιποτα τωρα ομως μετα απο τοσες προσβολες δεχομαι τα παντα δεν παραιτουμε απο πουθενα ακομη κιαν τα βαλετε ολοι μαζι μου δεν με ξερετε καλα....Που υπογραφω???
Δικηγορος: Εδω κυρια Φωκα!!!!
Νορα: Δεν ξερετε με ποια ανοξατε πολεμο. Εμενα με λενε Νορα Φωκα....(ανοιγει την πορτα και βγαινει απο το γραφειο) φουριοζα και με αυτοπεπιθηση ηταν ιδια η μητερα της ξεροκεφαλη και αποφασιστηκη φανηκε στο βλεμμα της ενα βλεμμα που τους κοιταζε με αηδια δεν ηθελε να τους ξερει. Μονο η Μαριλιζα δεν την κατηγορισε δεν την ηξερε κανεις τους δεν την ηξερε θα εδειχνε μια αλλη Νορα το ειχε υποσχεθει στον εαυτο της....
Ο Λουκας κοιταζε με θυμο την Νορα που εβγαινε απο το γραφει ηταν τοσο αποφασισμενη για ολα να μην χασει τιποτα απο οσα της ανηκαν τιποτα....Μεσα του εβραζε πιστευε οτι με τις προσβολες του θα την εκανε να λυγισει να σπασει να παραιτηθει το μον πυ ειχε καταφερει ηταν να την πεισμωσει περισσοτερο....Δεν ηθελε να την βλεπει την μισουσε....
Η ιδια ερωτηση στο μυαλο και των δυο "Πως θα συνγκατοικοισουμε 2 μηνες" Δυο τοσο διαφορετικοι μα και τοσο ιδιοι ανθρωποι σε ενα σπιτι καταστροφη.... Ο πολεμος ειχε μολις αρχησει!!!!
Vikoula foka-veneti
Vikoula foka-veneti
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Ιχθύς Σκύλος
Αριθμός μηνυμάτων : 2254
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010
Ηλικία : 30
Ασχολίες : Χορο, τραγουδι, μουσικη και ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ
Χιούμορ : Ελπιζω πως εχω

http://nora-loukas18.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ενα σπιτι για δυο... Empty Απ: Ενα σπιτι για δυο...

Δημοσίευση από EtheLaKi AgaPaei MaRaKi Παρ Δεκ 31, 2010 2:01 am

Τέλειο! Μπράβο σου αγάπη μου! Περιμένω συνέχεια!
EtheLaKi AgaPaei MaRaKi
EtheLaKi AgaPaei MaRaKi
Aπόλυτη Ελληνίδα διαχειρίστρια!
Aπόλυτη Ελληνίδα διαχειρίστρια!

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 2449
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Βολτίτσες με τα φιλαράκια μου.! <3
Χιούμορ : Λένε ότι έχω αλλά εσείς θα μου πείτε..!

https://edemofunaki.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ενα σπιτι για δυο... Empty Απ: Ενα σπιτι για δυο...

Δημοσίευση από N.L.D.N.M.E Παρ Δεκ 31, 2010 2:47 am

Δεν Εχω Λογια...ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ............!!!!!!! Very Happy I love you flower
N.L.D.N.M.E
N.L.D.N.M.E
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Υδροχόος Βουβάλι
Αριθμός μηνυμάτων : 1355
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010
Ηλικία : 27
Ασχολίες : ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΗΝ ΕΔΕΜ....
Χιούμορ : ΠΟΛΥ(ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΛΕΩ ΑΤΑΚΕΣ ΤΟΥ ΛΟΥΚΑΝΟΡΙΚΟΥ ΖΕΥΓΑΡΙΟΥ)

https://www.facebook.com/search.php?q=metai%20fation&init=qui

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ενα σπιτι για δυο... Empty Απ: Ενα σπιτι για δυο...

Δημοσίευση από Vikoula foka-veneti Παρ Δεκ 31, 2010 4:00 am

Ευχαριστω την συνεχεια ξερετε που θα τηνβρειτε καποιες....
Vikoula foka-veneti
Vikoula foka-veneti
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Ιχθύς Σκύλος
Αριθμός μηνυμάτων : 2254
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010
Ηλικία : 30
Ασχολίες : Χορο, τραγουδι, μουσικη και ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ
Χιούμορ : Ελπιζω πως εχω

http://nora-loukas18.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ενα σπιτι για δυο... Empty Απ: Ενα σπιτι για δυο...

Δημοσίευση από Vikoula foka-veneti Κυρ Ιαν 09, 2011 6:44 am

Επεισοδιο 3
Εκπληξεις

Μετα τις διακοπες....
Ολοι εχουν γυρισει με φορτισμενες μπαταριες απο τις διακοπες τους....Η Νορα σκεφτεται οτι περασε ο καιρος και σε 2 μηνες θα αρχισει να ζει το πιο φρικτο δυμηνο της ζωης της. Ερχονται στο μυαλο της τα λογια που της ειχε πει ο Λουκας λιγο πριν φυγει να παει στους γονεις της "Θα σε κανω να υποφερεις, θα παρετηθεις, δεν με ξερεις καλα εμενα" Το σκεφτοταν ξανα και ξανα ξαφνικα πεταξε το ποτηρι που κρατουσε και φωναξε
Νορα: Δεν με ξερεις καλα Βενετη το ποιος θα υποφερει θα το μαθεις συντομα... Εμενα με λενε Νορα Φωκα....
Το ιδιο απογευμα ειχε συναντηση με τα παιδια στο σπιτι Μανου-Δαφνης οπου την περιμενε μια ευχαριστη εκπληξη....
Σπιτι Μανου-Δαφνης...
Χτυπα το κουδουνι...
Δαφνη: Καλως την...
Μανος: Αντε ρε Νορα και εχουμε και κοσμο...
Νορα: Καλε τι λεει αυτος παλι τα ηπιε! Αντε Μανο παει σε χαλασε η Μυκονος...
Στεφανος: Βρε βρε βρε κοιτα πια ηρθε! Επιτελους...
Η Νορα τρεχει και τον αγκαλιαζει...
Νορα: Στεφανε τι κανεις εδω?
Στεφανος: Παρατραβιξε η Γαλλια και ειπα νε παρω την αρραβωνιαστικια μου και να ερθουμε πισω...
Νορα: Αρραβωνιαστηκες? Και δεν μας καλεσες??? Φτουσου..
Μανος: Γιατι θα πηγαινες??
Νορα: Ναι ρε θα πηγαινα. Συνχαριτηρια βρε αντε και καλα στεφανα...
Χρηστος: Καλα βρε γαιδουρια δεν θα με σηστησετε στην Δεσποινιδα?
Μανος: Ε οχι και δεσποινιδα η Νορα 30 πατημενα...
Νορα: 25 ειμαι βλακα...
Χρηστος: Χρηστος Μανεσης.Γοητευμενος...
Νορα: Νορα Φωκα. Επισης...
Μανος: Τι εισαι και συ γοητευμενος?
Νορα: Ναι γιατι εκανα αλλαγη φιλου...Τι λεει χρηστε μου το βλημμα...
Η νυχτα τους ειχε αρχισει το βραδυ κοιλουσε ευχαριστα συζητουσαν γελουσαν περνουσαν υπεροχα. Την ιδια στιγμη σε μια αλλη παρεα...
Λουκας: Λοιπον Μελιτα ποτε θα τον γνωρισουμε τον Στεφανο?
Μελιτα: Συντομα ελπιζω...
Νταιζη: Ειναι καλος?
Μελιτα: Ναι γιατι? telivses!
Ευα: Γιατι Μελιτακι μου δεν της φτανει ενας θελει κι αλλων η λυσσαρα...
Νικολας: Ελα σταματηστε λοιπον Λουκα 2 μηνες ακομα και αρχιζει η συγκατικοιση δεν μας ειπες ομως αυτη η Νορα καλη καλη?
Λουκας: Γιατι ενδιαφερεσαι?
Νικολας: Ε τι τωρα μονος μου ειμαι ψαχνομαι ρε παιδι μου...
Νταιζη: Φιλος να σου πετυχει παλι την παρτι του κοιταει ο Νικολακης...
Ευα: Μιλας εσυ που δεν μας εχεις δωσει στοιχεια για το παρελθον σου?
Μελιτα: Ελα σταματηστε. Λοιπον Λουκα δεν μας ειπες καλη?
Λουκας: Εμενα δεν μ' αρεσει χαλια ειναι...
Νικολας: Ναι το ξερουμε την μισεις...
Ευα: Ναι Λουκα μου το βλεπουμε το γουστο σου πιο κατω δεν παει :eskasa apo ta
Ολοι: :eskasa apo ta fata popo
Νταιζη: kota x
Ετσι συνεχισε και η δικη τους βραδυα...
2 μηνες μετα
1βραδια πριν την συγκατικοιση.
Σπιτι Μανου-Δαφνης
Μανος: πως νιωθεις Νορα μου?
Χρηστος: Πως να νιωθει ρε βλακα δεν την βλεπεις σκεφτηκη ειναι..
Νορα: Ναι χαλια ειμαι μακρυα απ ολους απ' ολα και με ενα πυροβλημα να μου κανει τη ζωη κολαση.
Στεφανος: Εχω μαι ιδεα...
Χρηστος:Ωχχχ!
Στεφανος: Θα ερθουμε και εμεις θα γνωρισετε και την Μελιτα και ετσι δεν θα εισαι μονη σου θα μεινουμε στο δικο μου σπιτι...Λοιπον τι λετε?
Μανος: Μεσα
Δαφνη: Κι εγω μεσα
Χρηστος: Μεσα...
Νορα: Αχ ευχαριστω...
Το ιδιο βραδυ σπιτι Μελιτας-Στεφανου
Στεφανος: Λοιπον πως σου φεναιτε?
Μελιτα: Καλη ιδεα αλλα οι φιλοι μου πως να τους αφησω?
Στεφανος: Θα ερθουν και αυτοι Μελιτα μου πηγαινε παρτους πες τους το και ελα ειναι μεγαλη νυχτα για μας αποψε. Η Μελιτα το λεει στον Νικολα και την Ευα και εκεινοι με την σειρα τους στο Λουκα ο οποιος χεραιτε που θα εχει κοντα τους φιλους του...Η Νυχτα για ολους ηταν υπεροχη. Η Νορα εμεινε μαζι με τον Χρηστο στο σπιτι της συζητουσαν τον εμπιστευοταν...
Νορα: Καταλαβα και απο τοτε καμια αλλη γυναικα δεν σε εκανε να ξεχασεις?
Χρηστος: Ναι μια μονο!
Νορα: Αληθεια? Ποια?
Χρηστος: Εσυ...
Η Νορα παει κατι να πει αλλα προλαβενει και την φιλα στα χειλη. Ηθελε να ειναι ξεκαθαρος μαζι της και σε εκεινη αρεσε αυτο...Ηξερε με ποιον ειχε να κανει ετσι αφηθηκε στο φιλι του η νυχτα τους ειχε αρχησει οπως και για τον Λουκα και την Νταιζη...Η επομενη μερα θα ηταν μια μερα-εκπληξη για ολους....
Το επομενο πρωι....
Μανος: Αντε ρε Δαφνη σηκω θα ερθει ο Στεφανος με τον Χρηστο δεν θα προλαβουμε...Δαφνη...
Δαφνη: Πω καλα σηκονομαι μην κοιμηθουμε λιγο κακο θα σου κανει...
Μανος: Ναι οταν θα αρχιζει να σκουζει η Νορα επειδη αργησαμε να την ηρεμησεις μονη σου αδερφουλα μου...
Σπιτι Ευας-Νικολα...
Ευα: Νικολα σηκω σηκω βρε γαιδουρι θα ερθει η Μελιτα να φυγουμε σηκω λεμε
Νικολας: Οχου αμαν ρε Ευα τι φωναζεις πρωι πρωι.
Ευα: Σηκω ερχεται η Μελιτα να φυγουμε..
Νικολας: Αμαν πια μια φορα να κοιμηθω και τι στον κοσμο αμαν πια αμαν...
Η Μελιτα παει να παρει τον Νικολα την Ευα και την Νταιζη και ο Στεφανος με τον Χρηστο τον Μανο και την Δαφνη. Ο Λουκας ξεκινησε μεσα στα νευρα δεν αντεχε στη ιδεα οτι δυο μηνες θα ζουσε μαζι της δεν ηθελε ουτε να την βλεπει. Και η Νορα το ιδιο ειχε βαλει μουσικη (οτι τραγουδει σας αρεσει βαλτε εδω) για να ηρεμησει. Σχεδον τα ειχε καταφερει.
Λιγες ωρες αργοτερα στην Παρνηθα.....

Vikoula foka-veneti
Vikoula foka-veneti
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Ιχθύς Σκύλος
Αριθμός μηνυμάτων : 2254
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010
Ηλικία : 30
Ασχολίες : Χορο, τραγουδι, μουσικη και ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ
Χιούμορ : Ελπιζω πως εχω

http://nora-loukas18.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ενα σπιτι για δυο... Empty Απ: Ενα σπιτι για δυο...

Δημοσίευση από EtheLaKi AgaPaei MaRaKi Κυρ Ιαν 09, 2011 6:49 am

Τέλειο Βικούλα μου!Αχ καταπληκτικό!Περιμένω συνέχεια!
EtheLaKi AgaPaei MaRaKi
EtheLaKi AgaPaei MaRaKi
Aπόλυτη Ελληνίδα διαχειρίστρια!
Aπόλυτη Ελληνίδα διαχειρίστρια!

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 2449
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Βολτίτσες με τα φιλαράκια μου.! <3
Χιούμορ : Λένε ότι έχω αλλά εσείς θα μου πείτε..!

https://edemofunaki.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ενα σπιτι για δυο... Empty Απ: Ενα σπιτι για δυο...

Δημοσίευση από eirhnh-faih Τετ Ιαν 26, 2011 2:21 am

teleio!perimenw thn synexeia!

eirhnh-faih
Τουρίστας
Τουρίστας

Αριθμός μηνυμάτων : 8
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2011
Ασχολίες : .........
Χιούμορ : ....

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ενα σπιτι για δυο... Empty Απ: Ενα σπιτι για δυο...

Δημοσίευση από Kornilia_Petrakitsa Σαβ Φεβ 05, 2011 11:38 pm

Συνεχειααααααα;;;;;;;
Kornilia_Petrakitsa
Kornilia_Petrakitsa
Admin
Admin

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 655
Ημερομηνία εγγραφής : 11/01/2011
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Παναγώτης Πετράκης και ξερό ψωμί
Χιούμορ : Οχι σαν του Λουκα αλλα καλοοοο!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ενα σπιτι για δυο... Empty Απ: Ενα σπιτι για δυο...

Δημοσίευση από Vikoula foka-veneti Τετ Φεβ 09, 2011 2:38 am

ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ 4
Γνωριμια

Λιγες ωρες μετα στην Παρνηθα...
Ο Λουκας και η Νορα εχουν φτασει στο σπιτι.

Λουκας: Λοιπον αυτο ειναι...κι αν σ αρεσει αν δεν σ' αρεσει μπορεις να φυγεις δεν σε κρατα κανενας με το ζορι...
Νορα: Κανε ονειρα Βενετη.... Εχει υπεροχη θεα ποπο σκετη μαγεια...(σκεφτεται)
Ο Λουκας ανοιγει την πορτα και απευθηνομενος στην Νορα λεει
Λουκας: Τι θα γινει θα καθεσαι να κοιτας η θα μπεις μεσα...
Νορα: Συνεχιζει να κοιτα την υπεροχη θεα...
Λουκας: Τι θα γινει θα μπεις να τελειωνουμε???
Νορα: Ερχομαι ερχομαι...Ποπο η ελειψη σεξ σε εχει πειραξει να το κοιταξεις...Δεν εξηγουνατι αλλιως τοσα νευρα...
Λουκας: Προσεχε τι λες Φωκα....
Νορα: Γιατι θα βγαλεις το σουτιεν σου να το κανεις σφεντονα να μας δειρεις???
Λουκας: Αμα σου ριξω καμια θα σου πω εγω...
Νορα: (ειρωνικα) Ποπο χεστηκα πανω μου απ τον φοβο...
Μπινοντας μεσα το πρωτο που βλεπει η Νορα ειναι ακαταστασια και σκονη...
Νορα: Ποπο τι χαλι ποσο καιρο εχει να μπει γυναικα εδω μεσα...Να τακτοποιησω τα πραγματα μου να κανω καμια δουλεια γιατι δεν με βλεπω να επιβιωνω εδω μεσα...
Λουκας: Ναι μπραβο λοιπον κοιτα εχω θα κοιμηθω πανω δεξια εσυ οπου αλλου σου κανει κεφι...Την σπρωχνει και κανει να ανεβει τις σκαλες...
Νορα: Ακου Βενετη αν θες να εχουμε μια καλη συμβιωση εμενα να μου μιλας πιο ηρεμα μπηκες? Γιατι δεν με εχεις δει να αγριευω...
Λουκας: Τωρα τρομαξα (και αρχιζει να γελαει κοροιδευτικα)
Νορα: Καλα εγω σε προιδοποιησα απο κει και περα δεν θα ειμαι υπευθηνη για οτι γινει στο λεω να το ξερεις...Βλακα ε βλακα...
Ομως ο Λουκας εχει ηδη παει στο δωματιο του...
Η Νορα βρισκει ενα δωματιο απεναντι απο του Λουκα. Αφηνει την βαλιτσα της βαζει μια φορμα και ξεκινα να καθαριζει το σπιτι. Ξαφνικα χτυπα το κινητο της...
Νορα: Ναι ελα Δαφνη....Ναι ναι συγιριζω το απολυτο χαος...Φτασατε καλα...Ναι ναι λοιπον το βραδυ ελετε να φαμε να δειτε και το σπιτι. Ναι καλε ολοι και η Μελιτα με τον Στεφανο και τους φιλους της... Ναι σκορδοκαϊλα μου τι θελει ο Βενετης να παει να πνιγει αμα δεν του αρεσει δεν θα τον ρωτησω ειναι και δικο μου σπιτι...Οκ τα λεμε παω να μαγειρεψω!!!!
Ο Λουκας κατεβαινει μετα απο αρκετες ωρες...Το σπιτι ηταν πεντακαθαρο η Νορα ειχε παει για ψωνια και τωρα βρισκοταν στην κουζινα και μαγηρευε...Το σπιτι ολο μυριζε το ψητο κοτοπουλο με τις πατατες, τα τυροπιτακια, και οτι αλο μπορει να φανταστει κανεις...Ειχε φτιαξει και προφιτερολ (καλε αυτη ξεπερασε τον Μαμαλακη). Ακουσε το Λουκα που μπηκε και χωρις να γυρισει να τον δει του ειπε
Νορα: Αποψε θα ερθει ο φιλος μου Ο Στεφανος με την αρραβωνιαστικια του την Μελιτα και μερικους φιλους θα σου ζητουσα οσο δυσκολο κι αν ειναι για εναν νεατερνταλ σαν εσενα να φανεις κυριος μη γινουμε ρεζιλι στους ανθρωπους....
Λουκας: Εμενα με ρωτησες αν εχω ορεξη?
Νορα: Σκασιλα μου αν δεν θες κατσε πανω δεν θα σκασω κι ολας...
Λουκας: Καλα θα κανω οτι μπορω να μην σε σκοτωσω αποψε εχουμε δυο μηνες μεχρι τοτε κατι θα σκεφτω...
Η Νορα κοιταζε το κοτοπουλο και ξαφνικα γυριζει προς το μερος του Λουκα κρατωντας την πιρουνα και με απειλιτικο βλεμμα του λεει:
Νορα: Μια φορα θα στο πω και βαλτω καλα στο μυαλο σου Βενετη εγω δεν παραιτουμε που να χτυπας τον κωλο σου κατω δεν με ξερεις καλα αγορακι εμενα με λενε Νορα Φωκα πιο πολες πιθανοτητες εχεις εσυ να παραιτηθεις...
Λουκας: Αυτο θα το δουμε....
Οι ωρες ειχαν περασει η Νορα ειχε φτιαξει το τραπεζι στρομμενο στην εντελια. Ειχε ετοιμαστει ηταν μια κουκλα. Ειχε αναψει και το τζακι. Χτυπησε το κουδουνι και ετρεξε να ανοιξει ειδε τους φιλους της...
Στεφανος: Καλοριζικο οριστε...(της δινει λουλουδια)
Δαφνη: Καλοριζικο αυτα απο μενα και το Μανο...(γλυκακια μμμ μου ανοιξε την ορεξη η Δαφνουλα)
Μανος: Καλα ε φυσας αποψε!!!
Χρηστος: Εισαι πανεμορφη εχω εντυπωσιαστει...(Της φιλα το χερι)
Νορα: nostimo (Στο σχολιο του Χρηστου) Ε...Περαστε μην στεκεστε στην πορτα..Στεφανε η Μελιτα?
Στεφανος: Ερχονται!
Για να δουμε τι φορανε:
Στεφανος:
Ενα σπιτι για δυο... 003261_300400200000023_men_kostoumi_win08_s2
Μανος:
Ενα σπιτι για δυο... Armani%2520suit%25201
Χρηστος:
Ενα σπιτι για δυο... P-4057-450-width
Δαφνη:
Ενα σπιτι για δυο... Modastrap3
Νορα:
Ενα σπιτι για δυο... Burlesque_GOTH_PUNK_CORSET_MINI_PROM_DRESS
Εκεινη τη στιγμη εμφανιζεται ο Λουκας ντυμενος ετσι και ταυτοχρονα χτυπα το κουδουνι ανοιγει και ειναι Η Μελιτα με τους υπολοιπυς...
Μελιτα: Καλοριζικο..Λουκα?
Λουκας:Μελιτα?
Νικολας: Καλοριζικο ρε φιλε
Λουκας: Ευχαριστω τρελογιατρε...
Ευα: Ειανι υπεροχο
Λουκας: Ευχαριστω...
Νταιζη: Μωρο μου (φιλι) Καλοριζικο..
Λουκας: Περαστε
Λουκας:
Ενα σπιτι για δυο... Kloukas
Νικολας:
Ενα σπιτι για δυο... 96
Μελιτα:
http://nikikoronaki.com/images/forema-blue_small.jpg
Ευα:
Ενα σπιτι για δυο... 31220162262-xl
Νταιζη:
Ενα σπιτι για δυο... Almost-famous-200x300
Περασαν στο σαλονι εκει ηταν η Νορα με τους φιλους της...Ξαφνικα
Στεφανος: Μελιτα μου?
Μελιτα: Αγαπη μου...
Στεφανος: Να σας σηστησω την Μελιτα...Απο δω ο Μανος, Η αδερφη του η Δαφνη και η Νορα..Τον Χρηστο τον ξερεις
Μελιτα:Ναι αγαπη μου τον ξερω... Χαρηκα...
Νορα: Και εγω πολυ...
Μελιτα: Λοιπον απο δω η Ευα, Ο Νικολας, ο Λουκας και...Λουκα η Νταιζη?
Νταιζη: Εδω ειμαι...
Ο Χρηστος μολις την ειδε σαστησε τη ηθελε αυτη εδω τι γυρευε με τον Λουκα γιατι ηταν εκει? Η Νορα που τον ειδε ετσι καταλαβε αμεσως πια ηταν. Της ειχε πει για κεινη αλλα δεν φανταζοταν ποτε οτι θα την γνωριζε...
Μελιτα: Η Νταιζη η Κοπελα του Λουκα...
Η Νταιζη δεν μιλουσε..Η Νορα μολις την ειδε με το ζορι κρατηθηκε να μην γελασει και σκεφτηκε"μα καλα τετοιος ανθρας τι κανει με αυτο το μπαζο?"
Νορα: Χαρηκα ειμαι η Νορα...
Νικολας: Η Χαρα ειναι ολη δικη μου (της φιλα το χερι) Νικολας Λυτρας χαρηκα...
Ευα: Καλα ρε Λουκα μια τετοια γυναικα δεν ηξερες να βρεις? Αυτη ειναι θεα τι μας ελεγες χριστε μου η κοπελα ειναι υπεροχη οχι σαν το χαλι που κυκλοφοριτε μαζι..(δινει το χερι στην Νορα) Ευα Χαριτου χαρηκα πολυ...
Νορα: Και γω. Μα καλα τι ελεγε ο Λουκας?
Νικολας: Μπουρδες οτι δεν αξιζεις σαν γυναικα οτι δεν εισαι οτυπος του και αλλα τετοια...Εγω παντως διαφωνω πληρως...
Νορα: Α Νικολα εμενα με ρωτησε κανεις αν θα τα εφτιαχνα με τον Λουκα?
Δαφνη: Παλι εγραψες Νορακι...
Ο Νικολας μενει αναυδος με την ομορφια της Δαφνης ηταν υπεροχη στραφηκε προς το μερος της και ειπε
Νικολας: Νικολας Λυτρας χαρηκα...
Δαφνη: Δαφνη Γεραλη χαρηκα πολυ (και δινει το χερι)
Νικολας: (Της φιλα το χερι) Γοητευμενος...
Η Νορα κοιτα την φιλη της με ενα βλεμμα ολο υπονουμενα...Ο Μανος πλησιαζει την Ευα
Μανος: Μανος Γεραλης.
Η Ευα στο ακουσμα του διχνει να στεναχωριεται....και ο Νικολας να ταραζεται... Ο Λουκας που τον βλεπει του λεει
Λουκας: Τι εγινε Νικολακι ταραχτηκες για κατι?
Νικολας: Τι λες ρε μπουφο? Γιατι να ταραχτω...
Λουκας: Δεν ξερω...
Νικολας: Τοτε σκασε και ασχολησου με την Νταιζη
Ευα: Ευα Χαριτου...Χαρηκα...
Μανος: Και γω πολυ...(Βλεπει την Δαφνη να χαχανιζει με τον Νικολα)Δαφνουλα φρονημα...
Δαφνη: Αι παραταμε Μανο ειμαι μεγαλη κοπελα ξερω δεν εισαι ουτε ο μπαμπας μου ουτε τιποτα....
Μανος: Λαθος ειμαι ο αδερφος σου...
Στο ακουσμα της λεξης αδερφος Νικολας και Ευα εγιαν οπως πριν....
Ευα: Ελα αστην ειναι καλο παιδι πες μου για σενα....
Αρχιζουν να συζητουν...
Λιγο πιο περα η Νορα με τον Χρηστο...
Νορα: Εισαι καλα ταραχτηκες πολυ και λογικο ειναι...
Χρηστος: Τι κανει εδω ρε Νορα?
Νορα: Αν καταλαβα καλα εχει σχεση μ τον Βενετη...
Χρηστος: Αραγε ξερει ο Λουκας η δεν εχει πει τιποτα?
Νορα: Μαλλον δεν ξερει....
Ναι ναι γατονια μου το πιασατε κατι απιζει αναμεσα σε Χρηστο-Νταιζη για πειτε μου μπορειτε να βρειτε τι ειναι?
Νορα: Λοιπον για περαστε στο τραπεζι μην κρυωσει το φαγητο!
Μελιτα:Τι καλο μας εφτιαξες Νορακι?
Στεφανος: Σιγουρα κατι υπεροχο ειναι φοβερη μαγειρησα...
Νικολας: Οριστε α ρε Βενετη τυχερε καλα θα τρως 2 μηνες....
Ευα-Μανος: fata arkoydaki
Νορα: Καθηστε και θα δειτε....
Παει προς την κουζινα....

Αν δε σας αρεσει tourtes
Vikoula foka-veneti
Vikoula foka-veneti
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Ιχθύς Σκύλος
Αριθμός μηνυμάτων : 2254
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010
Ηλικία : 30
Ασχολίες : Χορο, τραγουδι, μουσικη και ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ
Χιούμορ : Ελπιζω πως εχω

http://nora-loukas18.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ενα σπιτι για δυο... Empty Απ: Ενα σπιτι για δυο...

Δημοσίευση από N.L.D.N.M.E Τετ Φεβ 09, 2011 2:56 am

ΘΕΙΚΟΟΟ Συνεχειααα...Γρηγορααα....
ΥΓ: ελπιζω η Τουρτα να πηγαινειι...για τα γενεθλειαα...μου και οχι...για το σεναριο?αλλιως σε σκοτωσαα...!!...
N.L.D.N.M.E
N.L.D.N.M.E
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Υδροχόος Βουβάλι
Αριθμός μηνυμάτων : 1355
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010
Ηλικία : 27
Ασχολίες : ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΗΝ ΕΔΕΜ....
Χιούμορ : ΠΟΛΥ(ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΛΕΩ ΑΤΑΚΕΣ ΤΟΥ ΛΟΥΚΑΝΟΡΙΚΟΥ ΖΕΥΓΑΡΙΟΥ)

https://www.facebook.com/search.php?q=metai%20fation&init=qui

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ενα σπιτι για δυο... Empty Απ: Ενα σπιτι για δυο...

Δημοσίευση από EtheLaKi AgaPaei MaRaKi Τετ Φεβ 09, 2011 3:15 am

Εξαιρετικό!Δεν έχω λόγια!Μπράβο σου αδερφούλα μου!Περιμένω συνέχεια...
EtheLaKi AgaPaei MaRaKi
EtheLaKi AgaPaei MaRaKi
Aπόλυτη Ελληνίδα διαχειρίστρια!
Aπόλυτη Ελληνίδα διαχειρίστρια!

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 2449
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Βολτίτσες με τα φιλαράκια μου.! <3
Χιούμορ : Λένε ότι έχω αλλά εσείς θα μου πείτε..!

https://edemofunaki.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ενα σπιτι για δυο... Empty Απ: Ενα σπιτι για δυο...

Δημοσίευση από Vikoula foka-veneti Τετ Φεβ 09, 2011 3:28 am

Ευχαριστω πολυ πολυ. Οσο για την τουρτα για το σεναριακι ηταν...
Vikoula foka-veneti
Vikoula foka-veneti
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Ιχθύς Σκύλος
Αριθμός μηνυμάτων : 2254
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010
Ηλικία : 30
Ασχολίες : Χορο, τραγουδι, μουσικη και ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ
Χιούμορ : Ελπιζω πως εχω

http://nora-loukas18.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ενα σπιτι για δυο... Empty Απ: Ενα σπιτι για δυο...

Δημοσίευση από Vikoula foka-veneti Τρι Φεβ 15, 2011 2:39 am

ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ 5

Η Νορα γυριζει με εναν αρκετα μεγαλο δισκο που εχει
το κοτοπουλο...Πανω στο τραπεζι εχει σαλατες και διαφορα αλλα
εδεσματα....και φυσικα 2 μπουκαλια ροζε κρασι...
Ευα: Εσυ τα εφταξες ολα αυτα?
Νορα: Ναι εγω...
Στεφανος: Χρυσοχερα μου εσυ!!!!
Νορα: Ενα σπιτι για δυο... 9318 Αντε καθηστε στο τραπεζι πριν κρυωσει και δεν τρογεται το φαγητο...
Η παρεα καθεται και δοκιμαζουν τ φαγητο που εχει φτιαξει η Νορα...
Μελιτα: Καλα απιστευτο Νορα...
Δαφνη: Τελικα φιλεναδα μαγηρευεις καλα...
Μανος: Δεν στο χα μπραβο...
Νορα: Πολλα δεν μου χεις Μανο και πολλα δεν ξερετε αλλα δεν ειναι η ωρα να σας τα αποκαλειψω...
Νικολας: Οταν λεω εγω οτι ο Βενετης θα τρωι καλα....
Λουκας: Ναι αμε πως το θες....(κοιτα την Νορα με υφος θυμου ζηλιτσες που εκλεψε τις εντυπωσεις)
Νικολας:
Τι μιλας ρε η Νορα ειναι λαχειο...Μαγηρευει υπεροχα ωραια ειναι αμαν
πια με τιποτα δεν ευχαριστιεσαι οταν σε λεω εγω βλημμα και γεροξεκουτη
και παλιογκρινιαρη εγω φταιω...Οχι εσυ που δεν ξεριες που σου παν τα
τεσσερα...
Ολοι: Ενα σπιτι για δυο... 766669
Νορα: Νικολα αν σ' αρεσει τοσο πολυ να ερχεσαι να τρως εδω...Παντως και η Δαφνη μαγηρευει καταπληκτικα....(της κλεινει το ματι)
Ευα: Μπραβο ρε Νορακι αχ να με μαθεις και μενα να μαγηρευω ετσι....
Νορα: Αμε οποτε θες....
Μανος: Θα βοηθησω και γω ο κουκλος top chef...
Χρηστος: Ηρεμα κουκλε την ψωνισες παλι...
Νταιζη: Ναι παντως το φαγητο ειναι καλο...
Στεφανος: Λοιπον θελω να κανω μια προποση...
Ολοι σηκονουν τα ποτηρια και περιμενουν να ακουσουν αλλα πριν προλαβει τον διακοπτει η Μελιτα που ηξερε τι ηθελε να πει...
Μελιτα: Στην παρεα μας που σημερα μεγαλωσε κατα πολυ...
Ολοι: Στην παρεα μας....
Δαφνη: Πρεπει να βρουμε ενα ονομα για αυτην την παρεα γιατι πιστευω θα γραψει την δικη της ιστορια....
Νικολας: Καλη ιδεα...
Μανος: Που το στηριζεις αδερφουλα οτι θα γραψουμε ιστορια?
Νορα:
Μανο ειναι απλο αποψε ξεικιναμε κατι καινουριο οχι μονο εγω και ο
Λουκας αλλα ολοι αφου για 2 μηνες εξετιας μας θα πρεπει σε ενα σπιτι να
συμβιωσετε τοσα ατομα πραγμα που σημαινει...(ο Λουκας την διακοπτει)
Λουκας:
Οτι θα εχουμε να διηγουματσε την δικη μας ιστορια για αυτην την
παρεα...Θα εχεις να λες για καυγαδες ιντρικες κοντρες παθη λαθη...
Νορα: Ερωτες που βλεπω να ερχονται αποκαλυψεις ψεματα και αληθειες...
Νικολας: ου μετα απο χρονια θα θυμομαστε και θα γελαμε....
Νορα: Αντε φατε να φερω το γλυκο....
Νταιζη: Τι εφτιαξες και γλυκο?
Λουκας: Ναι εγινε Παρλιαρος και Μαμαλακης αποψε για να κλεψει τις εντυπωσεις...
Νορα: (με εντονο βλεμμα) Ζηλευουμε ζηλευουμε? Ναι εφτιαξα και γλυκο...
Χρηστος: Τι καλο μας εφταξες Νορακι?
Νορα: Προφιτερολ...
Χρηστος: Τελεια...Μηπως θες λιγη βοηθεια με τα πιατα?
Νορα: Οχι αλλα αν επιμενεις δεν σου χαλαω χατιρι!!!!
Η
Νταιζη αρχισε να εκνευριζεται επικυνδυνα πολυ βλεπωντας το Χρηστο και
την Νορα τοσο καλα...Δεν μπορουσε να πιστεψει οτι την ειχε
ξεχασει...Ζηλευε δεν της αρεσε αυτο που εβλεπε ουτε αυτο που θα μαθαινε
σε λιγα λεπτα...Η Νορα και ο Χρηστος γυρισαν στο τραπεζι με τα
προφιτερολ...1για τον καθενα...
Χρηστος: Πριν αρχισετε να τρωτε το γλυκακι θα ηθελα να σας πω κατι...
Ευα: Αντε λεγε Χρηστο...
Μανος: Αγωνιουμε...
Μελιτα: Αντε καλε...
Χρηστος: Λοιπον εγω και η Νορα εχουμε σχεση...
Η
Νταιζη εκεινη την ωρα ετρωγε και με το που το ακουσε πνιγηκε ενα
χαμογελο εμφανιστηκε στα στοματα του Χρηστου της Νορας μα και της Ευας
που οπως ειναι προφανες δεν την συμπαθει καθολου...Το υπολοιπο βραδυ
κυλησε ηρεμα με γελια ποτο πλακα...Ολοι ειχαν φυγει στο σπιτι ειναι η
Νορα και ο Λουκας μονοι....
Λουκας: Τι ηταν ολα αυτα αποψε?
Νορα: Τι ηταν ενα τραπεζι εκανα...
Λουκας: Λαθος απαντηση...
Νορα: Α ναι και πια ειναι η σωστη (με ειρωνια)
Λουκας: Μην με ειρωνευεσαι γιατι....
Νορα: Γιατι θα σε φοβηθω Βενετη τι θα κανεις θα με δειρεις...
Λουκας: Αν με φτασεις στα ακρα....
Νορα: Ναι τρεμω λοιπον ποια ειναι η σωστη απαντηση ξερολα?
Λουκας: Για να κλεψεις τις εντυπωσεις το εκανες...
Νορα: Δεν χρειαζετε να επιδειξω τις ικανοτητες μου στην μαγειρικη η εμφανιση μου στο χορο αρκει...
Λουκας: Ναι ετσι κι αλλιως χαλια ηταν το φαι...
Νορα: Ναι τοσο που εφαγες δυο πιατα. Ασε μας ρε πυροβλημμα που θα μας κανεις και κριτικη δεν κοιταν να μαζεψεις την φωκια σου...
Λουκας: Πρσεξε πως μιλας για την μελλουσα συζηγο μου (ναι κανε ονειρα) γιατι...
Νορα:
(τον πλησιαζει επικινδυνα πολυ) Γιατι τιποτα τραβα βαλτα με καποιον στο
μποι σου ρε ανηκανε ανθρωπε και ασε τις απειλες σε μενα δεν παιρνανε
γιατι θα λεγα κατι τωρα γιατην γιδα αλλα εχε χαρει που ορκιστηκα να μην
πω τιποτα μεχρι την σωτη χρονικη στιγμη...
Λουκας: Τι εννοεις ηλιθια?
Νορα:
Ηλιθιος εισαι και θα περιμενεις να μαθεις...Καληνυχτα α και που σαι αν
θες να κανεις κατι να περασει η ωρα πλυνε και κανενα πιατο ετσι
νασυνηθιζεις γιατι εγω δεν σκοπευω να τα κανω ολα μονη μου ξερε το εγω
δουλα για ενα φαλοκρατικο γουρουνι δεν γινομαι καληνυχτα
Λουκακο....(κρυφογελαει)
Ο Λουκας δεν ειχε να πει τιποτα η Νορα ειχε την τελευταια λεξη....
Στο σπιτι του Στεφανου...
Σε ενα δωματιο...
Χρηστος: Νταιζη τι θες?
Νταιζη: Μα καλα μ' αυτην?
Χρηστος: Νταιζη εσυ με αφησες....
Νταιζη: Εγω? εσυ μου ειπες αν δεν μ' αρεσει η ζωη που κανουμε να φυγω...
Χρηστος: Και εφυγες τωρα τι ζητας καλα δεν ειμασταν τοσο ακιρο μακρυα τραβα λοιπον στον Λουκα και ασε με ησυχο...
Νταιζη: (τον πλησιαζει σε αοσταση αναπνοης) Τοσο γρηγορα με ξεχασες???(κανει να τον φιλησει)
Χρηστος:
Τι πιστεψες δηλαδη οτι θα καθομαι να σε παρακαλαω σε παρακαλω εφυγες
και μας αφησες τωρα ειναι η ωρα να συνεχισω να ζω αλλωστε ποιος σου ειπε
οτι εισαι αναντικαταστατη γιατι εγω δεν το ειπα ποτε...Και για να
ξερεις σκοπευω να φτιαξω την ζωη μου μαζι με την Νορα και χωνεψε το τωρα
εξω θελω να κοιμηθω... Καληνυχτα....
Νταιζη: Αυτο δεν θα περασει ετσι θα σε εκδικηθω Μανεσση...
Χρηστος: Χεστηκα Νταιζη....
Νταιζει: (φευγει)
Στο δωματιο Μελιτας-Στεφανου....
Στεφ: Λοιπον πως σου φανηκε η Νορα μας?
Μελι: Καλη κοπελα, γλυκια και υπεροχη...Εσενα ο Λουκας?
Στεφ:
Καλο παιδι αλλα βλεπω μαχες με την Νορα αμα τα παρει στο σκαλπ δεν την
σταματαει τιποτα αστα ομως αυτα τωρα εχω κατι αλλο να κανουμε
αποψε....Και ναι Μελιτα-Στεφανος εγιναν ενα....
Σε ενα δωματιο η Δαφνη κοιματε και στο ακριβως διπλα ο Νικολας...
Στο σαλονι ο Μανος και η Ευα συζητουν....
Στο δωματιο της η Νορα διαβαζει οταν φτανει ενα μυνημα στο κινητο της
"Το
σχεδιο επιασε εγινε εξαλλη ειδικα οταν της ειπα οτι σκοπευω να σε
παντρευτω εγινε κοκκινη απο τα νευρα της...Σ' ευχαριστω για την βοηθεια
Φιλακια Χρηστος"
Η Νορα χαμογελασε ηξερε την ιστορια τους και ποσο
την αγαπουσε αλλα δεν τον βοηθουσε μονο γι αυτο αλλα και γιατι οσο κιαν ο
Λουκας την μισουσε και οσο κιαν τον απεχθανοταν δεν ηθελε να τον δει να
καταστρεφεται....
Ο Λουκας στο δωματιο του ειχε ξαπλωσει (μονο με το
μποξερακι....Ναι ναι φτιαξτε εικονα λυσσαρες ολες πεθαινουμε για
κορμαρα Πετρακη αλλα να μην σας τρεχουν τα σαλια...Σας βλεπω πως
χοροπηδατε απο χαρα) αλλα δεν μπορουσε να κοιμηθει σκεφτοταν πως μεσα σε
ενα βραδυ οι φιλοι του την ειχαν κανει ενα με την παρεα του.... Τοτε
σκεφτηκε "θα σε κανω να μετανιωσεις την ωρα και την στιγμη που βρεθηκες
στον δρομο μου Φωκα θα μου το πληρωσεις ακριβα πολυ ακριβα" λιγο
αργοτερα ειχαν κοιμηθει και οι δυο!!!!!
Το επομενο πρωι....
Vikoula foka-veneti
Vikoula foka-veneti
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Ιχθύς Σκύλος
Αριθμός μηνυμάτων : 2254
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010
Ηλικία : 30
Ασχολίες : Χορο, τραγουδι, μουσικη και ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ
Χιούμορ : Ελπιζω πως εχω

http://nora-loukas18.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ενα σπιτι για δυο... Empty Απ: Ενα σπιτι για δυο...

Δημοσίευση από EtheLaKi AgaPaei MaRaKi Τρι Φεβ 15, 2011 2:44 am

Θεικό!Τι να πω μου αρέσει τρελά!!!Περιμένω συνέχεια!
EtheLaKi AgaPaei MaRaKi
EtheLaKi AgaPaei MaRaKi
Aπόλυτη Ελληνίδα διαχειρίστρια!
Aπόλυτη Ελληνίδα διαχειρίστρια!

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 2449
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Βολτίτσες με τα φιλαράκια μου.! <3
Χιούμορ : Λένε ότι έχω αλλά εσείς θα μου πείτε..!

https://edemofunaki.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ενα σπιτι για δυο... Empty Απ: Ενα σπιτι για δυο...

Δημοσίευση από ειρηνη7 Τρι Φεβ 15, 2011 2:49 am

Υπεροχο οπως παντα, μου αρεσει παρα παρα πολυ, πολυ ομορφο, με πολυ ενδιαφερον για τη συνεχεια, πολλα μπραβο και για αυτο το σεναριο σου αξιζουν, ειναι καταπληκτικο, και φανταστικο... cheers please elaaaaaaaaaaaaaaaaa brabeio brabeio brabeio f arkoydaki youpi kardoules
ειρηνη7
ειρηνη7
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Αριθμός μηνυμάτων : 526
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ενα σπιτι για δυο... Empty Απ: Ενα σπιτι για δυο...

Δημοσίευση από Vikoula foka-veneti Σαβ Φεβ 19, 2011 2:41 am

Eπεισοδιο 6
Η επόμενη μερα
Αφιερωμενο στην κουμπαρούλα μου!


Το επομενο πρωι η Νορα βρησκοταν στην κουζινα και
εφτιαχνε πρωινο....Ντυμενη με ενα αρκετα προκλητικο νυχτικο και απο πανω
την ρομπα της...Ο Λουκας κατεβηκε σαν να ηταν μονος του στο σπιτι με το μποξεράκι (αχ τι υπεροχη θεα το γυμνο κορμι του Παναγιωτη)(Ηρεμα λυσάρες σας βλεπω).Πηγε στην
κουζινα και ειδε την Νορα να καθεται στο τραπεζι....

Νορα: Καλημερα....
Λουκας:Μερα...
Νορα: Πρωινο?
Λουκας: Δεν σου ζητησα....
Νορα: Ωραια Exclamation αρχησαμε απο το πρωι(μεσα απο τα δοντια της) Εγω παντως το εφτιαξα...
Λουκας: Και σου ξαναλεω δεν στο ζητησα....
Νορα:
Ακου να σου πω Βενετη εγω εκανα μια καλη πραξη τωρα αν θες τρως αν δε
θες σκασιλα μου και μενα. Δεν θα κατσω να σκασω κι ολας επειδη εσυ εισαι
ηλιθιος....
Λουκας: Τι με βριζεις πρωι πρωι μωρε?
Νορα: Βενετη δεν θα με τρελανεις εσυ εγω θα σε τρελανω...Δεν θα μου σπασεις εσυ τα νευρα....Παω να μαζευψω το δωματιο μου...
Λουκας: Φτιαξε και το δικο μου (με υφος που διαταζει)
Νορα: Χερακια εχεις?
Λουκας: Ναι...
Νορα: Ποδαρακια?
Λουκας: Ναι...
Νορα:
Ωραια... Παρε τα ποδια σου και τα κουλα σου και τραβα μαζευτο μονος σου
δεν ειμαι ουτε δουλα σου, ουτε αδερφη σου ουτε γυναικα σου....Αν θες
καποια να στο μαζευει το αχουρι σου παρε την βαμενη μαυρομαλλα την χαρα
του πενταγραμμου την φαλακρη τραγουδιστρια...
Λουκας: Μιλα καλυτερα για την Νταιζη....
Νορα: Λουκα αι στο διαολο πρωι πρωι.... (φευγει)
Λουκας: Evil or Very Mad Ενα σπιτι για δυο... 885416
Στο δωματιο της Νορας...
Νορα:
Καταλαβες ο κυριος δεν φτανει που εφτιαξα πρωινο να ντερλικοσει πρωι
πρωι μας κανει και παρατηρισεις αμ θα στον στροσω εγω που θα μου
παει....Δεν θα μου το ξαναπεξει αντρας θα στον κανονισω....
χτυπα το τηλεφωνο...
Νορα:
Ναι....ελα Μελιτα καλημερα....Οχι οχι σπιτι μαζευω....Να περασω απο κει
για καφε? Ναι τι ωρα? Ενταξει σε λιγο θα ειμαι εκει ντυνομαι και
ερχομαι....
Λιγη ωρα αργοτερα η Νορα κατευενει ντυμενη με τζιν και μια μπλουζα απλη και κατευθυνεται προς την πορτα...
Λουκας: Που πας?
Νορα: Οπου θελω γιατι αναφορα θα σου δωσω? Νομιζω ειμαι ενηλικη...
Λουκας: Νορα σε ξαναρωταω που πας....
Νορα: Λουκα τι θες πρωι πρωι βολτα παω. τι ζορι τραβας χριστιανε μου σε ενοχλω εσυ τι με ενοχλεις?
Λουκας: Νορα απαντησε μου...
Νορα: Οχι δεν σου λεω....
Λουκας: Νορα πες μου που πας γιατι εχω αρχισει και φορτωνω...
Νορα: Ωραια αφου φορτωσεις βαλε μια μπαταρια στο τηλεκοντρολ που του τελειωσε...
Λουκας: Με ειρωνευεσαι?
Νορα: Οχι γιατι? Μονο οι μπαταριες φορτωνουν και οι υπολογιστες εκτος κι αν εισαι υπολογιστης τοτε αλλαζει το πραγμα...
Λουκας: Νορα το βλεπεις το ματι μου που γυαλιζει...
Νορα: Τι ακριβως γυαλιζει παπουτσια? Οχι γιατι αν γυαλιζει παπουτσια εχω κατι αγυαλιστα επανω να στα δωσω...
Λουκας: Νορα σταματα να με ειρωνευεσαι και πες μου που πας...
Νορα: Οχι δεν σου λεω δεν το ξερα οτι για να βγω απο το σπιτι πρεπει να σου παρω την αδεια...
Λουκας: Τωρα το μαθες...
Νορα: Μηπως να βαραω και καρτα?
Λουκας: Δεν ειναι καθολου κακη ιδεα μπορω να πω...
Νορα: Λουκακο κουμαντο στην τραγουδιαρα σου οχι σε μενα...Εγω ειμαι ανεξαρτητη και δεν δινω λογαριασμο σε κανεναν...
Λουκας: Μπα?
Νορα:
Μπαμπακια στα αφτια σου ηλιθιε....Ο μονος αντρας που θα δωσω λογαριασμο
ειναι ο αντρας μου η ο αδερφος μου αν ειχα και συ δεν εισαι τιποτα απο
τα δυο...Λοιπον φευγω γιατι εχω αργησει φιλακια... Και του κλεινει την
πορτα στα μουτρα...
Λουκας: Δεν θα τα παμε καλα κυρια Φωκα δεν θα τα παμε καθολου καλα....
Η Νορα πισω απο την πορτα το ειχε ακουσει...
Νορα: Να σαι σιγουρος Λουκακο να σαι σιγουρος...
Μπαινει στο αυτοκινητο και κατευθυνεται προς το σπιτι Μελιτας-Στεφανου...
Vikoula foka-veneti
Vikoula foka-veneti
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Ιχθύς Σκύλος
Αριθμός μηνυμάτων : 2254
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010
Ηλικία : 30
Ασχολίες : Χορο, τραγουδι, μουσικη και ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ
Χιούμορ : Ελπιζω πως εχω

http://nora-loukas18.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ενα σπιτι για δυο... Empty Απ: Ενα σπιτι για δυο...

Δημοσίευση από ειρηνη7 Σαβ Φεβ 19, 2011 3:01 am

Φανταστικο, πραγματικα μου αρεσει καθε φορα που το διαβαζω και πιο πολυ, απλα απιστευτο, λατρευω τη νορα και τις ατακες της, αλλη μια ξεχωριστη,, πολυ ομορφη συνεχεια, μπραβο σου!!! cherry flower elaaaaaaaaaaaaaaaaa brabeio brabeio brabeio popo f peftvkatvaptagelia youpi arkoydaki kardoules youpii s 807935 694522
ειρηνη7
ειρηνη7
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Αριθμός μηνυμάτων : 526
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ενα σπιτι για δυο... Empty Απ: Ενα σπιτι για δυο...

Δημοσίευση από EtheLaKi AgaPaei MaRaKi Σαβ Φεβ 19, 2011 3:02 am

Πραγατικά δεν έχω λόγια!Είναι Τ-Ε-Λ-Ε-Ι-Ο!Τώρα η συνέχεια plz!
EtheLaKi AgaPaei MaRaKi
EtheLaKi AgaPaei MaRaKi
Aπόλυτη Ελληνίδα διαχειρίστρια!
Aπόλυτη Ελληνίδα διαχειρίστρια!

Ζυγός Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 2449
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010
Ηλικία : 27
Ασχολίες : Βολτίτσες με τα φιλαράκια μου.! <3
Χιούμορ : Λένε ότι έχω αλλά εσείς θα μου πείτε..!

https://edemofunaki.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ενα σπιτι για δυο... Empty Απ: Ενα σπιτι για δυο...

Δημοσίευση από N.L.D.N.M.E Σαβ Φεβ 19, 2011 3:05 am

ΘΕΙΚΟ Κουμπρουλαα...Μουυ...συνεχειαα....γρηγοραα
ΥΓ:ευχαριστω...για την Αφιερωσηη... ervtamou
N.L.D.N.M.E
N.L.D.N.M.E
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Υδροχόος Βουβάλι
Αριθμός μηνυμάτων : 1355
Ημερομηνία εγγραφής : 10/12/2010
Ηλικία : 27
Ασχολίες : ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΗΝ ΕΔΕΜ....
Χιούμορ : ΠΟΛΥ(ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΛΕΩ ΑΤΑΚΕΣ ΤΟΥ ΛΟΥΚΑΝΟΡΙΚΟΥ ΖΕΥΓΑΡΙΟΥ)

https://www.facebook.com/search.php?q=metai%20fation&init=qui

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ενα σπιτι για δυο... Empty Απ: Ενα σπιτι για δυο...

Δημοσίευση από nora1 Σαβ Φεβ 19, 2011 3:15 am

Τέλειο! Φοβερές οι ατάκες της Νόρας!
nora1
nora1
Καμμένος με τα Μυστικα!
Καμμένος με τα Μυστικα!

Αιγόκερως Βουβάλι
Αριθμός μηνυμάτων : 562
Ημερομηνία εγγραφής : 11/12/2010
Ηλικία : 26

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης